Непростима ли е грешката ми

  • 9 856
  • 137
  •   1
Отговори
Момичета, отдавна чета вашите теми и коментари, но най-после се престраших да потърся съвет и аз по този начин. Ще се получи дълъг постинг, но се надявам да се намери някой да го прочете и да ми отговори. С моя приятел, когото обичам страшно много бяхме заедно почти 11 месеца. Историята на кратко - аз бях на 31, когато се запознахме, не бях имала сериозна връзка от 5 години, бях в състоянието, което много от нас наричат "по-добре сама, отколкото зле придружена". Иначе съм хубаво момиче, комуникативна съм, отворена за нови неща (водолей), имам добра работа и перспективи до няколко месеца да замина в чужбина, изпратена от работата на дългосрочна командировка. За него - когато се запознахме той беше на 37, зодия лъв е, разведен от 2006 г., с две пораснали деца, които живеят при майка си. Професията му е тежка, изиксва много от него. Беше унил и сякаш отказал се от живота, когато се запознахме, една от причините е, че година преди развода си се влюбил много в жена, която в последствие решила, че той не е на нейното ниво и прекратила връзката. Постепенно с мен (както твърди той, а и неговите приятели) се върна към живота, самочувствието му е на ниво, но аз, момичета, имам чувството, че моята жизненост някакси отиде в него... моята майка и най-доба приятелка казват, че не съм онова "окомуш" момиче, което бях преди, че съм станала отстъпчива и готова на поредния компреомис, за да ни е добре заедно. А това "заедно" е той да в у нас през вечер (когато  не работи), обикновено аз се грижа хладилника да е пълен, но пък той заявява, че никога не е готвил толкова често и с удоволствие за жена. Както и да е, не ми тежи това, че делим сметки в заведения, че когато с неговата кола отиваме някъде извън Сф и аз давам пари за бензин, че предимно аз му купувам подаръци от командировки в чужбина. Тежи ми, че дори за 8-ми март, розата, която получих, сякаш си я изпросих. Защото за него "цветето означава твърде голямо обвързване". А той винаги ме бил предупреждавал, че изключва възможността за сериозно обвързване, брак и деца. Да, признавам така е,  но същевременно много добре знае, че аз не го натискам за това на този етап. Но пък единственото, което исках, бе да се почувствам сигурна в тази връзка, да усетя, че е с мен, не защото му е "удобно", а защото държи на мен и иска да е само с мен. Предполагам познавате чувството, че макар и адски обидени и разочаровани, след като сте молили да чуете, че му липсвате, а той се инати по тезата "само защото ме притискаш да го кажа, няма да го кажа", след това дойде да ви прегърне и заспите прегърнати, сте готова всичко да забравите. Момичете, ние всичките тези месеци заспиваме и спим прегърнати. Това не съм го имала никога досега. Но не съм имала и проблемите в секса. От 1-2 месеца го правим все по-рядко, а той, който по принцип трудно свършва, напоследък все по-често ми отказва или изобщо не стига до края. И с това свикнах, вече се радвам на моментите, в които усещам, че правим любов с тяло и душа, макар и редки и макар, че той не свършва. Дълго мислих, че проблемът е в мен, че не съм добра, че има някаква бариера срещу мен от негова страна, за да не свършва (извън споделения от него стрес в работата, алкохол в повечко и страх да не забременея, защото се пазим по метода на отдръпването). Убеждаваше ме, че не е така, но вие знаете, винаги се съмняваме, че нещо у нас го отблъсква или спира.
Ще стане дълго, дано някой има сили да го прочете до края....През лятото бе месец и половина в сл. командировка на морето, аз не ходих нито за ден при него, защото "е на работа". Когато се прибра, ми призна, че е изневерил с някаква нищо незначеща авантюра, в чието легло не е оставал през нощта, ЧЕТИРИ пъти. Само секс за разтоварване, направил го бил, за да се самоубеждава, че не е толкова хлътнал по мен, не е "зависим" от мен. Простих му, въпреки, че от "скъсан презерватив" се сдобих с гъбички и се чувствах ужасно. После беше мил, съпричастен, чувствах се прекрасно. До съвсем скоро се чувствах обичаха и искана, въпреки че никога не го каза. Беше ми страхотно хубаво с него, исках само с него във всяка свободна минута, а и той правеше същото, планирахме си графиците взаимно, но предимно си стояхме в къши (у нас). Той винаги много е държал на "личното си пространство" и все ми казваше, че аз искам да навляза и да го обсебя напълно, бил си ограничил контактите с приятели, колеги, но аз никога не съм настоявала за това. Всъщност, непрекъснато ме нарича ревнива и обсебваща, дори коагто се поинтересувам с кого е бил някъде си или с кого говори по тел. Но аз не исках детайли и да ме запознава с хората (впрочем запознавал ме е само с трима свои приятели и то на еднократни излизания), правех го, за да се чувствам част от живота му, да съм съпричастна към това, което му се случва, когато не сме заедно. Редовно получавах отговори "едни приятели, не е нужно да знаеш, ти искаш за всички да ти казвам, да ме контролираш, даже някоя случайна позната на улицата да видим, ме ревнуваш". Ами да, започнах да изпитвам зверско недоверие и съмнения, особено след летните изпълнения.... Но и след друго. Сега знам, че ще ме осъдите, но ви моля и да ме разберете. И аз ценя личното пространство на човека, моето и неговото, но в пристъп на недоверие и тъй като продължавах да не зная какво точно съм за него - удобен пристан, или наистина жена, която обича, на 1 януари докато пазаруваше, му проверих и двата мобилни тел. Момичета, много ме заболя. Той не пазеше нито един смс от мен, но пазаше седем от някаква украинка, която го беше засипала с координатите си на ICQ, email, Skype и пр. , а в един от тях възхваляваше прекрасните му очи, ръце и устни, които помни по цялото си тяло........  Всичко ми се обърна. като се върна, понеже съм на принципа всичко да се казва, да не се таи злоба, обида и ревност, директно го попитах каква е тая и защо не пази нищо от мен. Тая нямала никакво значение, някаква, която забърсал на морето през 2006 г. (обаче тя помни и пише през дек. 2007), моите смс били изтрити, защото като започнал да си чисти паметта на тел., били по-отгоре..... Не бил й пращал повече от някое и друго съобщение отвреме навреме за разни поводи, като на познат. Аз приех и това, въпреки че сега той твърди, че той ми бил простил грубото вмешателство в личното пространство и ми дал втори шанс... А когато аз се лекувах и му плаках на рамото интересно аз дали не съм дала не втори, ами космически шанс!!!
Както и да е, до миналата седмица нещата вървяха добре, чувствах се щастлива, въпреки че периодчини ме избиваше да чуя какво съм за него и тогава обикновено стигахме до "много ме натоварваш с тези въпроси, явно и двамата се мъчим, не е ли по-добре да прекратим", аз се свивах, защото наистина много го обичам и така продължавахме. Но, момичета, пустата липса на доверие пак ме накара една нощ, докато спеше да хвана включения му тел. (другият, в който бяха посочените по-горе комуникации, от много време се изключваше внимателно преди да заспим) и открих, че тази украинка има и този му номер и му е изпратила смс "в момента съм в среща, обади се по-късно" (беше сортиран с drafts, та датата не ми е известна). Е, какво да си помисля, да, вярно може да е от периода преди януарската ми молба да прекрати всички връзка с нея, да ясно ми беше оттогава, че вероятно тя не означава нищо, само си подхранва мъжкото самолюбие с някакви такива смс-и, но нейният звучеше като ОТГОВОР НА НЕГОВ, т.е. той я е търсил. Дори да е било преди януари, та ние вече бяхме заедно от повече от половин година!!!!
И какво направих аз като дете от детската градина: на следващия ден, понеже тя пак беше предоставяла поредния email, взех, че регистрирах адрес, максимално близък до неговия email, и й писах от негово име, но казвайки че приятелката му стои до него и заедно пишат това, да престане да го засипва с персоната си. Междувременно, той ми звънна и аз не издържах и го попитах, ей тъй от нищото, откога не е комуникирал с тая, каза от месеци, от "когато ми беше ровила в тел". Може и така да е, но защо пази още нейни съобщения??? Затова и се реших на тази наистина груба глупост, да й пиша от негово име. Признавам грешка е, грубо вмешателство, но го направих, за да защитя връзката си. Така го усещам. Тя пък вдигнала тел. и му се навикала..... Резултат - той не може да ми прости това вмешателство, това навлизане в личното пространство, каза, че не може никога вече да ми има довертие. А аз му казах, че то е дефицит и у двама ни, но ако се обичаме и искаме да сме заедно, ще се опитаме да изградим заедно. Греша ли,  момичета? Казах му, че ако има любов, има и прошка. Тази вечер той идва, за да си вземе някои дрехи и четката за зъби и това е. Каза да се поуча от грешките си "за следващия път", това в отговор на моите увещания по тел. да помисли, преди да взема крайни решения, под натиска на гнева....
Ясно ми е, че довечера ще си тръгне завинаги от мен, а мен ме разкъсва такава болка, защото исках да дам още, но и да получа още, защото мисля, че ако ме обича наистина, ще ми прости...... най-жестокото е, че ми каза, че тъкмо бил поел път, свързан с моя път, и аз съм направила това.............. Мислел, че ясно е показал, че е избрал мен, как да го убедя, че за да направя такива глупости, аз изобщо не съм се чувствала като избраната и единствената.......... Благодаря, че прочетохте моята пре-надълго разказана  история. Моля, пишете ми!

# 1
  • Мнения: 515
Не бих стояла с този човек, незнам защо го търпиш!

# 2
Ами, Вики, сега можеш да ме наречеш пълна глупачка, но отговорът е банален, защото много го обичам и защото в миговете, когато сме щастливи, имам чувството, че това е "моят мъж".

# 3
  • София
  • Мнения: 15 452
Цитат
зодия лъв е
По красноречиво от това няма.

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Я виж ти! И този човек ти набива комплекса, че ти си виновна да изгуби доверието си в теб?! И то при положение, че той, доколкото разбрах, многократно е злоупотребявал с твоето доверие. Не позволявай да те манипулира с разни глупости от рода на "Що ми ровиш в телефона?!" и тем подобни, а постави въпроса категорично и го запитай, като го гледаш право в очите, как става така, че твоето доверие е излъгано, а излиза, че той е обиденият, защото му били нарушили личното пространство?! Ега ти манипулатора и чудото! На това му се вика "Гузен негонен бяга". А ти, ако смяташ оттук нататък да посветиш живота си на издирване на другите жени и на вечни оправдания пред него за действията си, не мисли, че ще ти е лесно. Говори с него и настоявай за истината, каквато и да е тя, като не му позволяваш да те манипулира. Стигнеш ли веднъж до истината, обстоятелствата ще ти подскажат какво да предприемеш по-нататък. Успех и повече самочувствие и нахаканост! Всяка жена заслужава щастие и най-малкото, което може да направи, е да започне да го изгражда! Още веднъж - успех!   bouquet

# 5
  • Мнения: 25 568
Абе, ти луда ли си???  ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 6 041
Използвай случая, че той те "зарязва", за да приключиш и ти с него! Не си заслужава душевния тормоз, на който се подлагаш, за отделните мигове щастие! А да не споменавам на какъв риск за здравето си изложена с това негово "разпускане" по морета и т.н.... Ще ти мине, ще срещнеш друг човек, който си струва, и ще се чудиш какво си правила толкова време с този! Peace

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мисля, че ти нямаш връзка. т.е. май само ти си мислиш, че има такава...
уважавай се  Peace

имала съм чисто сексуална от моя страна връзка, която многократно беше прекратявана от негова, защото се привързвал, а не искал  Shocked

има мъже егоисти, той няма да се промени.
аз бих си тръгнала, но това си е твоят живот и така лесно друг не можеда ти даде съвети.
дано намериш истинската любов и тя бъде споделена.

Цитат
зодия лъв е
По красноречиво от това няма.

това не го разбрах?
нали не смяташ, че една зодия определя взаимоотношенията в една връзка.
партньорът ми е лъв, но не се държи така с мен. Peace

# 8
  • Мнения: 229
Ох, мила, отговорите ги знаеш, ами понякога не ни е приятно да ги казваме на глас.
Според мен би трябвало да ти прости, аз бих се посмяла, ако това се случи, не бих се дразнила толкова, особено след това, което той самият е направил ...
Връзките изискват компромиси понякога, смях и повече великодушие.

# 9
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Кой е твоя мъж- да му зареждаш колата с бензин,да зареждаш хладилника за да го нахраниш........,да го отрупваш с подаръци.... и накрая остава и да си плащаш за услугата в леглото ,която ти предлага.....Ти от жиголо ли имаш нужда или от партньор в живота?

# 10
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Мила, той не веднъж ти е показвал, че не иска обвързване, изневерил ти е веднъж, поддържа телефонна връзка с втора, от къде знаеш, че няма трета. Аз не бих възприела такава връзка, ако има любов и той иска да е с теб няма нужда да иска личен живот, та нали точно половинката е личния живот. За толкова време как така не ти е казвал, че те обича, не иска деца - а ти не искаш ли  Shocked, смяташ никога да нямаш  Shocked, не разбирам.
Мисля, че това че те напуска е по - добре за теб, след време ще го разбереш  Rolling Eyes
При всички случаи ти желя успех  Hug

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 268
мисля, че ти нямаш връзка. т.е. май само ти си мислиш, че има такава...
уважавай се  Peace

Това е разковничето. Нищо не е пълноценно във връзката, която искаш да запазиш.
Не той е "твоят" човек.
Мисля, че го знаеш.
Една моя максима: "Ако някой не е сигурен дали те иска, значи не те заслужава!"

# 12
Я виж ти! И този човек ти набива комплекса, че ти си виновна да изгуби доверието си в теб?! И то при положение, че той, доколкото разбрах, многократно е злоупотребявал с твоето доверие. Не позволявай да те манипулира с разни глупости от рода на "Що ми ровиш в телефона?!" и тем подобни, а постави въпроса категорично и го запитай, като го гледаш право в очите, как става така, че твоето доверие е излъгано, а излиза, че той е обиденият, защото му били нарушили личното пространство?! Ега ти манипулатора и чудото! На това му се вика "Гузен негонен бяга". А ти, ако смяташ оттук нататък да посветиш живота си на издирване на другите жени и на вечни оправдания пред него за действията си, не мисли, че ще ти е лесно. Говори с него и настоявай за истината, каквато и да е тя, като не му позволяваш да те манипулира. Стигнеш ли веднъж до истината, обстоятелствата ще ти подскажат какво да предприемеш по-нататък. Успех и повече самочувствие и нахаканост! Всяка жена заслужава щастие и най-малкото, което може да направи, е да започне да го изгражда! Още веднъж - успех!   
Благодаря ти,  Veronna.  аз изпитвам истински ужас от срещата за приключване довечера, моля се само да не се самоунижавам да го моля да ми прости и да не ме изоставя. Благодаря ти за подкрепата!  smile3525 smile3525

# 13
  • Мнения: 69
Не мисля, че си направила кой знае каква грешка, още повече, че неговото поведение и твоята несигурност те е накарала да правиш това.Ако всичко м/у вас беше наред, ти нямаше да го правиш, нали?Още повече, че си се оказала права в съмненията си Sad.Да, ти наистина го обичаш много, но се съмнявам, че той те обича.Недей да се обвиняваш, ако те обича, той ще търси начин да бъде с теб, особено след като си го хванала в издънка.Би трябвало поне малко  да се притеснява от това, ако държи на теб, а не да изкарва тебе виновна. Sick Мисля, че не те заслужава.

# 14
  • Мнения: 550
в drafts обикновено се запазват смс-ите които ти пишеш, за да изпратиш по късно... мисля, че този смс е бил от него за нея... Sad

# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Я виж ти! И този човек ти набива комплекса, че ти си виновна да изгуби доверието си в теб?! И то при положение, че той, доколкото разбрах, многократно е злоупотребявал с твоето доверие. Не позволявай да те манипулира с разни глупости от рода на "Що ми ровиш в телефона?!" и тем подобни, а постави въпроса категорично и го запитай, като го гледаш право в очите, как става така, че твоето доверие е излъгано, а излиза, че той е обиденият, защото му били нарушили личното пространство?! Ега ти манипулатора и чудото! На това му се вика "Гузен негонен бяга". А ти, ако смяташ оттук нататък да посветиш живота си на издирване на другите жени и на вечни оправдания пред него за действията си, не мисли, че ще ти е лесно. Говори с него и настоявай за истината, каквато и да е тя, като не му позволяваш да те манипулира. Стигнеш ли веднъж до истината, обстоятелствата ще ти подскажат какво да предприемеш по-нататък. Успех и повече самочувствие и нахаканост! Всяка жена заслужава щастие и най-малкото, което може да направи, е да започне да го изгражда! Още веднъж - успех!   
Благодаря ти,  Veronna.  аз изпитвам истински ужас от срещата за приключване довечера, моля се само да не се самоунижавам да го моля да ми прости и да не ме изоставя. Благодаря ти за подкрепата!  smile3525 smile3525

Повече смелост и вяра в себе си! Не бива да изпитваш ужас от срещата, още по-малко да се унижаваш пред него да молиш за прошка точно ти, която толкова пъти си се опитвала да спасиш връзката! Не се плаши, не трепери, а се изправи спокойна и самоуверена пред него, говори спокойно, но без да мрънкаш или да викаш - монотонно, все едно ти е случаен познат. И много да те боли, за нищо на света не му го показвай. От баба си знам едно нещо - дори вътрешностите ти да се разкъсват, ти пък се усмихвай на света и викай, че ти няма нищо. А като останеш насаме - направи море от сълзи, за да ти олекне. Дръж главата високо, вярвай в себе си, разбери, че една жена може да е щастлива и без мъж до себе си, ако той не е подходящият. С една дума - ЩАСТИЕТО НИ НЕ ЗАВИСИ ОТ МЪЖЕТЕHug

# 16
  • Мнения: 515
Ами, Вики, сега можеш да ме наречеш пълна глупачка, но отговорът е банален, защото много го обичам и защото в миговете, когато сме щастливи, имам чувството, че това е "моят мъж".

Колко са тези мигове.. Абе момиче уважавай себе си. Знам обичаш го трудно е,но ако е такъв с времето ще става по трудно...а и ще го забравиш, ще се поуспокиш, недей да търпиш такова унижение...нооо ти си знаеш най добре..

# 17
Не мисля, че си направила кой знае каква грешка, още повече, че неговото поведение и твоята несигурност те е накарала да правиш това.Ако всичко м/у вас беше наред, ти нямаше да го правиш, нали?Още повече, че си се оказала права в съмненията си Sad.Да, ти наистина го обичаш много, но се съмнявам, че той те обича.Недей да се обвиняваш, ако те обича, той ще търси начин да бъде с теб, особено след като си го хванала в издънка.Би трябвало поне малко  да се притеснява от това, ако държи на теб, а не да изкарва тебе виновна. Sick Мисля, че не те заслужава.

И аз мисля, че просто намери начин да накара мен да се чувствам виновна за края.............

# 18
Колко са тези мигове.. Абе момиче уважавай себе си. Знам обичаш го трудно е,но ако е такъв с времето ще става по трудно...а и ще го забравиш, ще се поуспокиш, недей да търпиш такова унижение...нооо ти си знаеш най добре..
[/quote]

Права си, Вики, наистина с времето ми става по-трудно, май трябва да спра да мисля, че самотата е ужас

# 19
  • Мнения: 19
Мило момиче, едно от малкото неща, които наистина притежаваме в този живот е достойнството. То е едно от нещата, които ни правят личности. Струва ли си да се откажеш от себе си в името на връзка със съмнителна според мен стойност? Този човек няма да се промени, та той е на 37 години! Заслужава ли си да страдаш толкова заради няколко мига мимолетно щастие? Готова ли си да прекараш незнайно каква част от живота си разкъсвана от съмнения? Колко лош ще е животът ти, ако този мъж го напусне? Ами ако някъде те чака някой по-добър, който наистина може да те направи щастлива? Ако имаш отговор на тези въпроси, би трябвало да знаеш как да постъпиш. Пожелавам ти щастие!!!

# 20
  • Мнения: 1 761
колкото и да си влюбена в този комплексар,който използва любовта ти като резервен вариант, в случай,че няма нещо друго за чукане,-зарежи го веднага.Не му се обаждай, не му отговаряй нито на обажданията, нито на молбите, нито на е-мейлите.
Млада си,хубава,с добра работа.Не си губи времето с мъж, който не те обича и те лъже.
Ако мислиш,че ще ти е трудни-смени си номера на телефона.Купи си нови дрехи,иди на фризъор,а защо не и на екскурзия в чужбина-без него.Има толкова много мъже по света, който си мечтаят да те срещнат....

# 21
Мило момиче, едно от малкото неща, които наистина притежаваме в този живот е достойнството. То е едно от нещата, които ни правят личности. Струва ли си да се откажеш от себе си в името на връзка със съмнителна според мен стойност? Този човек няма да се промени, та той е на 37 години! Заслужава ли си да страдаш толкова заради няколко мига мимолетно щастие? Готова ли си да прекараш незнайно каква част от живота си разкъсвана от съмнения? Колко лош ще е животът ти, ако този мъж го напусне? Ами ако някъде те чака някой по-добър, който наистина може да те направи щастлива? Ако имаш отговор на тези въпроси, би трябвало да знаеш как да постъпиш. Пожелавам ти щастие!!!

Благодаря ти, твоят коментар ме разплака. Наистина се надявам да има човек и за мен......... просто толкова исках това да е той... smile3518

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 458
Момиче я се стегни и не се излагай.Те хората хубаво са казали,че любовта е сляпа,ама земи прогледни де.Прочети си поста и ако намериш едно единствено нещо което да те задаржи при тоя мъж вземи,че се унижи довечера.Ама дали ще се почувстваш по-добре отговора е 100% НЕ.

Пускай го да си ходи,а ти си вирни носа и си живей живота.
Аз опит с такъв плазмодии имах и то не 11м,а 6г толкова съм щаслива,че всичко приключи и точно когато ми бяха потънали гемиите срещнах МОЯ МЪЖ,бащата на детете ми и най-добрия ми приятел,любовник и квот се сетиш.
Така че дерзай.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 452
asyalein, всичките "лъвове" които познавам отговарят точно на описаното от момичето.

# 24
  • Мнения: 139
Патих си от подобен тип. Чисто приятелски съвет-плюй си на петите, даже му опаковай багажа, ако може завързан с голяма розова панделка, за да е по-тържествено и му дай начална скорост на недосегаемостта.
Виж това, че си му проверявала телефона, не говори никак хубаво за тебе, ама никак.
А за "следващия път" - описваш себе си като дейна и работеща млада жена, все пак помисли дали ти трябва някой домосед, който ти ще знаеш, че си е само за теб, ама и той ще иска да си винаги до него, ще настоява за сватба и деца и всяко твое излизане с колеги, или пък командировка ще е малка световна драма.

# 25
Патих си от подобен тип. Чисто приятелски съвет-плюй си на петите, даже му опаковай багажа, ако може завързан с голяма розова панделка, за да е по-тържествено и му дай начална скорост на недосегаемостта.
Виж това, че си му проверявала телефона, не говори никак хубаво за тебе, ама никак.
А за "следващия път" - описваш себе си като дейна и работеща млада жена, все пак помисли дали ти трябва някой домосед, който ти ще знаеш, че си е само за теб, ама и той ще иска да си винаги до него, ще настоява за сватба и деца и всяко твое излизане с колеги, или пък командировка ще е малка световна драма.

Muneca, знам, че трудно простимо, че му рових в тел., но наистина, аз му простих изневяра, а той не може това да ми прости...... явно е въпрос на това кой иска да даде, да вложи, за да я бъде тази връзка....

# 26
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Според мен изобщо не е избрал път близък до твоя.....казал го е за да те нарани според мен....не бих му имала и грам доверие, мъже като него винаги ще се пазят като дявол от тамян от ангажираща връзка каквато ти искаш. Пусни го да си ходи като иска, а ти се ориентирай към мъже които искат това което искаш и ти и които са готови да отворят сърцето си на 100 % за теб, без компромиси, без уговорки и без да ти дават подови да им ровичкаш в телефоните.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 041
Наистина се надявам да има човек и за мен......... просто толкова исках това да е той... smile3518
Разбирам какво чувстваш, нормално е, всеки се надява да намери половинката си и се страхува от самотата... Но понякога, ако се почувстваш притиснат от този страх, допускаш компромиси и се самоубеждаваш, че си щастлива... Трябва малко смелост и да погледнеш на ситуацията отстрани, за да прецениш обективно как да постъпиш. Не се плаши, не са свършили свестните мъже, по-добре да почакаш "истинския", но да го дочакаш! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 576
За мен в теб не е проблема. Проблемът е в мъжа с когото си. От написаното личи, че не те обича.
Бии му дуспата, заминавай на командировка в чужбина и си живей живота. С такъв мъж семейство не се създава...... иначе ще си жената с която е вторият му развод.

# 29
Наистина се надявам да има човек и за мен......... просто толкова исках това да е той... smile3518
Разбирам какво чувстваш, нормално е, всеки се надява да намери половинката си и се страхува от самотата... Но понякога, ако се почувстваш притиснат от този страх, допускаш компромиси и се самоубеждаваш, че си щастлива... Трябва малко смелост и да погледнеш на ситуацията отстрани, за да прецениш обективно как да постъпиш. Не се плаши, не са свършили свестните мъже, по-добре да почакаш "истинския", но да го дочакаш! Simple Smile

Благодаря ти, съзнавам, че явно е дошъл пределът на самоубеждаването ми, че съм щастлива. затова и го направих това с имейла, затова и му казах. Вероятно вътрешно съм стигнала предела на силите си да поддържам връзка, в която той се чувства в капан.

# 30
  • Мнения: 2 211
Голям хитрец е това момче. Бягай, докато е време! Не те заслужава. Ще срещнеш друг и ще бъдеш обичана и щастлива. Вярвай в това!

# 31
  • Мнения: 937
Не му мисли от всичко прочетено (така хубаво си го разказала), си мисля че ти си пристан за него, ти са тази която влачи и меси, тази която обича и прощава а той е търтея, които се възползва от добротата ти от любовта ти - не го заслужаваш за това не плачи! Не си струва да тровиш живота са заради такъв мъж.
А за телефона...какво да ти кажа ако те осъдя значи да осъдя и себе си защото съм правила същото...след признание за изневяра от преди 2 години (бяхме заедно 7 години) аз загубих доверието си и вече бях доста по подозрителна, и когато започна да говори от другата стая от тоалетната, да носи старателно телефона със себе си навсякъде имах своя шанс и прочетох *Скъпи обичам те* какво очакваш че ми е минало през главата за едната минута преди да се върне..че някой го обича че е дал шанс на някой да го обича, че сигурно е отговорил същото...Така че те разбирам идеално - не може да се съдиш за това така си си отворила очите иначе и днес щеше да живееш в заблуда, да си мислиш че си щастлива в своя измислен идеален свят и да се чудиш дали все още се вижда с тази жена, е мила вече знаеш отговора - да виждат се...и ти си будалата...Нека си ходи! Не плачи!!! Всичко ще се нареди по много по добър начин!

# 32
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Хората са изписали много верни неща преди мен,
само ще допълня - непростимо е да съсипваш младостта, чувствата и нервите си с този цирей, без извинение.
Ще срещнеш истинския човек, и ще се чудиш как си търпяла това недоразумение толкова време.

# 33
  • София
  • Мнения: 408
Цитат
зодия лъв е
По красноречиво от това няма.
Не зодията е определяща. Моят мъж също е лъв, но въобще не се отнася така с мен, а вече сме 9 години заедно.
Както вече писах в другата й тема, този мъж е намерил идеалните начини за манипулация.
Това не е любов и няма да се превърне в такава.

# 34
Не му мисли от всичко прочетено (така хубаво си го разказала), си мисля че ти си пристан за него, ти са тази която влачи и меси, тази която обича и прощава а той е търтея, които се възползва от добротата ти от любовта ти - не го заслужаваш за това не плачи! Не си струва да тровиш живота са заради такъв мъж.
А за телефона...какво да ти кажа ако те осъдя значи да осъдя и себе си защото съм правила същото...след признание за изневяра от преди 2 години (бяхме заедно 7 години) аз загубих доверието си и вече бях доста по подозрителна, и когато започна да говори от другата стая от тоалетната, да носи старателно телефона със себе си навсякъде имах своя шанс и прочетох *Скъпи обичам те* какво очакваш че ми е минало през главата за едната минута преди да се върне..че някой го обича че е дал шанс на някой да го обича, че сигурно е отговорил същото...Така че те разбирам идеално - не може да се съдиш за това така си си отворила очите иначе и днес щеше да живееш в заблуда, да си мислиш че си щастлива в своя измислен идеален свят и да се чудиш дали все още се вижда с тази жена, е мила вече знаеш отговора - да виждат се...и ти си будалата...Нека си ходи! Не плачи!!! Всичко ще се нареди по много по добър начин!

Благодаря ти, Галюшана. Имах нужда да чуя, че начина, по който съм си отворила очите, макар и осъдителен, все пак се оправдава от факта, че съм ги отворила......

# 35
  • Мнения: 173
Той не иска обвързване,изневерява и т.н. А за телефона мисля,че ти си предприела тази стъпка,защото вече си изгубила доверието в него след забежките му.
Той те манипулира,не те заслужава.Прекъсни връзката си с него,ако не искаш така да продължи живота ти.Може да намериш някой,който наистина да отговори на любовта ти.
И горе главата. Hug

# 36
  • Мнения: 288
 Виж какво, попаднала си на комплексар със сексуални проблеми. Това, че не може да свършва, е много показателно- дали много гледане на порно в юношеството и късно започване на полов живот, дали заради проблеми в предишния брак, но проблемът го има и в никакъв случай не си ти виновната, а си жертва.И ще продължаваш да си жертва, ако останеш с него-ще те комплексира, ще търси стимули да се доказва като мъж/къде успешни, къде неуспешни/, а ти ще страдаш, ще се самоизяждаш и самообвиняваш. и той ще те обвинява в какво ли не, за да не разбереш колко е жалък и неспособен. Чудя се на нас жените, дето се влюбваме точно в такива шушумиги, но било нормално-имат нужда от помощ, само че за това е по подходящ сексолог и психотерапевт. А ти бягай далеч, изритай това недоразумение от живота си. Ама че смехория, непростима ли ти била грешката, че си писала там нещичко...непростимо е, че се занимаваш с него.

# 37
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Твойта грешка? Shocked
момиче, я се стегни и са радвай, че се отървавш от този индивид Hug

# 38
  • Мнения: 937
Радвам се че съм помогнала.
Ако искаш утре сподели с нас как е минала срещата днес.

# 39
  • Мнения: 281
Той не те заслужава Naughty.

# 40
  • Мнения: X
Твоята работа е, като "бий ме, обичам те".
Какво значи обичаш го - човек, който те разиграва и те мачка? А себе си не обичаш ли.......Божеее и си седнала да се тормозиш, понеже свърши света.
Сама си го казала "по-добре сама, отколкото зле придружена", а в момента ти си точно "зле придружена".

# 41
  • Мнения: 169
Един шанс му стига, нищо друго не ви свързва, а вярвай ми само си мислиш, че го обичаш! А той няма да се промени, почти може да си убедена , най-много да стане по внимателен... нужно ли ти е да се измъчваш от съмнения, това не е любов ... лично мнение..

# 42
Момичета, благодаря на всички ви. Мисля, че най-после събрах куража да го пратя по дяволите довечера като дайде да си вземе нещата, които вече съм събрала. Знам, че ще боли много, но трябва да обичам и себе си. Сега тръгвам, утре, ако имам сили ще ви пиша оак. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ!!!!!! smile3525 newsm51 smile3525

# 43
  • Мнения: 2 211
Момичета, благодаря на всички ви. Мисля, че най-после събрах куража да го пратя по дяволите довечера като дайде да си вземе нещата, които вече съм събрала. Знам, че ще боли много, но трябва да обичам и себе си. Сега тръгвам, утре, ако имам сили ще ви пиша оак. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ!!!!!! smile3525 newsm51 smile3525

Успех!

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Цитат
зодия лъв е
По красноречиво от това няма.
Не зодията е определяща. Моят мъж също е лъв, но въобще не се отнася така с мен, а вече сме 9 години заедно.
Както вече писах в другата й тема, този мъж е намерил идеалните начини за манипулация.
Това не е любов и няма да се превърне в такава.
Бе не зодията е определяща ,аа аз като неин представител и като омъжена за такъв екземпляр те съветвам,довечера когато дойде да го помолиш да изчака отвън и да му подадеш нещата на вратата и да го пратиш по живо по здраво.
Ако продължаваш да му се молиш и да се унижаваш толкова повече ще надигаш и без това високото му самочувствие.
Да си ходи и даже телефона му изтрий,че ако се унижижаваш ти самата какво очакваш той да направи.

# 45
  • Мнения: 9 990
Първо-Пича е зарязал жена и деца, заради друга.Година , преди да се раздели с жена си и да абдикира от семейството си е имал любовница.После-от няколко месеца с теб-отново-да се разтоварел-отишъл чуждо да из...ка.От там насетне-няма какво да коментирам...

# 46
  • Мнения: 4 292
Мацка, не мога да повярвам, че толкова много издънки си простила, та чак себе си обвиняваш. Това не е любов, а мазохизъм. Съветвам те да мислиш трезво и да му помогнеш по-бързо да си събере багажа. Смятам, че със своята липса на 'прошка" ти прави огромна услуга.

# 47
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Имаш си работа с типичен енергиен вампир, който те унищожава психически.
Голямо момиче си.
Не бъди овца.
Бягай далече от него, ама наистина далече.
 Hug

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 02:01 от Unknown_lady

# 48
  • Мнения: 393
   Имаше нещо от рода:"по-добре ужасен край,отколкото ужас безкрай" Колкото и да ти е зле и гадно,е-минава.Бавно ,но оздравително,особено от връзка,където не си бил обичан и оценен.
   Да кажеш какво стана Wink

# 49
  • Мнения: 575
Момичета, много ми е интересно, ако на вас ви ровеха по личните вещи, навлизаха ви с взлом в личното пространство и още по - нагло - пишеха писма от ВАШЕ име, без да подозирате, как щяхте да се чувствате?!? Изневерил й, не искал да се обвързва: казвал й го е явно доста пъти.
Mi6leto Bib, трябваше да си направиш изводите. Човека е бил честен с теб. А ти си ровила из личното му пространство. Съжалявам , че ще ти го кажа, но аз щях да си тръгна без да ти дам обяснения. Никой няма право да влиза в персоналните ми дела, без да е поканен. Няма нищо по- долно от това.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 108
Че не е редно да ровичкаш съм съгласна,ама жената има право, плаща сметки,ядене,значи има права някакви. LaughingМакар още от началото да се е заблуждавала,че е нейния мъж.Това е май само нейното виждане. И последно от опит го казвам да се води "война" с украинка решила да впримчи някой си е чиста загуба на време и нерви.
Такъв мъж и за любовник не ти трябва! Успех и дано скоро го оставиш зад гърба си!Не задълбавай връзки с разведени мъже с деца по-големи.Обикновено не искат обвързване тип брак, деца...

# 51
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Момичета, много ми е интересно, ако на вас ви ровеха по личните вещи, навлизаха ви с взлом в личното пространство и още по - нагло - пишеха писма от ВАШЕ име, без да подозирате, как щяхте да се чувствате?!? Изневерил й, не искал да се обвързва: казвал й го е явно доста пъти.
Mi6leto Bib, трябваше да си направиш изводите. Човека е бил честен с теб. А ти си ровила из личното му пространство. Съжалявам , че ще ти го кажа, но аз щях да си тръгна без да ти дам обяснения. Никой няма право да влиза в персоналните ми дела, без да е поканен. Няма нищо по- долно от това.

Аз съм го правила - не съжалявам. Така ми се отвориха очите за неща, които не си и помислях.
И са ми ровили в пощата и в телефона. Нямаше защо, но тогава също излязоха на повърхността доста проблеми от връзката.
С мъжа ми съвсем спокойно можем да си разглеждаме взаимно телефоните без дори да се питаме, знаем си паролите за пощи, Скайп, Кю и т.н. За да съм откровена - сега се чувствам по-спокойна от всякога, а в пощата му не съм влизала вече не помня от кога.
Така че, поне според мен ако единят се чувства несигурен дотолкова, че да пипа "личното пространство" на човека, с когото дели леглото си, значи нещо наистина не е наред.

# 52
  • Мнения: 575
Момичета, много ми е интересно, ако на вас ви ровеха по личните вещи, навлизаха ви с взлом в личното пространство и още по - нагло - пишеха писма от ВАШЕ име, без да подозирате, как щяхте да се чувствате?!? Изневерил й, не искал да се обвързва: казвал й го е явно доста пъти.
Mi6leto Bib, трябваше да си направиш изводите. Човека е бил честен с теб. А ти си ровила из личното му пространство. Съжалявам , че ще ти го кажа, но аз щях да си тръгна без да ти дам обяснения. Никой няма право да влиза в персоналните ми дела, без да е поканен. Няма нищо по- долно от това.

Аз съм го правила - не съжалявам. Така ми се отвориха очите за неща, които не си и помислях.
И са ми ровили в пощата и в телефона. Нямаше защо, но тогава също излязоха на повърхността доста проблеми от връзката.
С мъжа ми съвсем спокойно можем да си разглеждаме взаимно телефоните без дори да се питаме, знаем си паролите за пощи, Скайп, Кю и т.н. За да съм откровена - сега се чувствам по-спокойна от всякога, а в пощата му не съм влизала вече не помня от кога.
Така че, поне според мен ако единят се чувства несигурен дотолкова, че да пипа "личното пространство" на човека, с когото дели леглото си, значи нещо наистина не е наред.

За това говорех.. аз знам всяка парола на мъжа ми, за всичко. За кредитните му карти, за пощи, скайпове и тям глупости. Но влизам там само с негово позволение.Той знае моите. Но, ако иска да ми погледне в телефона ще ме попита, никога няма да посегне сам. Аз също в неговия. Както са казали хората.. "ако се следим ще се хванем". Но личната коренспонденция се пази дори от закона.

# 53
  • Мнения: 6 661
Момичета, много ми е интересно, ако на вас ви ровеха по личните вещи, навлизаха ви с взлом в личното пространство и още по - нагло - пишеха писма от ВАШЕ име, без да подозирате, как щяхте да се чувствате?!? Изневерил й, не искал да се обвързва: казвал й го е явно доста пъти.
Mi6leto Bib, трябваше да си направиш изводите. Човека е бил честен с теб. А ти си ровила из личното му пространство. Съжалявам , че ще ти го кажа, но аз щях да си тръгна без да ти дам обяснения. Никой няма право да влиза в персоналните ми дела, без да е поканен. Няма нищо по- долно от това.

Ако всички това се случи сигурно ще ми е неприятно.
Неприятно да, но не може да има сравнение с това да ме заразят с някаква полово предавана болест.
Не знам дали от навлизане в личното ми пространство ще си тръгна, но от болест със сигурност. И не само ще си тръгна, но във вестника ще четете "Жена уби мъжа си!"
Двете неща са несравними и смятам, че в случая този хубавец използва много хитър начин - изкарва нея виновна за неговото желание да се разделят.

# 54
нещтник извинявай но това е той за мене newsm11 и мисля че ти се страхуваш от самотата не толкова че точно той щте те напусне може и да греша  newsm78

# 55
  • Мнения: 111
Зарязвай го и си търси по- стойностен мъж. Не се оставяй да те манипулира и да си прави каквото иска.

# 56
  • Мнения: 196
ами стой си с него измъчвай се ......а някъде те чака някой който ще те направи щастлива ,ще те обича такава каквато си !!! #Cussing out #Cussing outабе жена стягай багажа и бягай от личен опит ти казвам....и когато най малко  очакаваш txtloves newsm76 1dating

# 57
  • София
  • Мнения: 6 041
Mi6leto Bibi, какво стана снощи, ще споделиш ли?

# 58
  • София
  • Мнения: 1 352
Момичета, много ми е интересно, ако на вас ви ровеха по личните вещи, навлизаха ви с взлом в личното пространство и още по - нагло - пишеха писма от ВАШЕ име, без да подозирате, как щяхте да се чувствате?!? Изневерил й, не искал да се обвързва: казвал й го е явно доста пъти.
Сега виждам темата, ще кажа и мойта гледна точка.
Стига с това лично пространство бе хора... В любовта и на война всичко е позволено.
Никой няма да се сети да рови из чужди вещи, ако в една връзка всичко е наред.
Не одобрявам единствено писането на имейли от чуждо име.
Иначе всеки има право да знае какво се случва в живота му
и сам да го управлява, а не да търпи някой да го унижава и разиграва - искам те, ама необвързващо,
изневерих ти, ама само за веднъж.. Sick
За да се унижи до такава степен човек, явно се е чуствал предаден и лъган, и то дълго време.

Mi6leto Bibi, чакаме новини.

# 59
Здравейте, момичета. не съм много сигурна дали ми се пише, но ви обещах. Стана, каквото трябваше - той си тръгна с торбичката, в която вече му бях събрала нещата. Много боля и още боли, особено предвид факта, че предимно аз говорих и още ми липсва неготата гледна точка. А и междувремнно пиех за кураж. Тъжно се получи. Още като се обади да пита дали съм в къщи, каза "ако искаш да го отложим", защото станало късно . Аз обаче от всичко на света най-много неневиждам агонията и неизяснените неща и казах защо да го отлагаме. Дойде да ме вземе от една приятелка и почти в пълно мълчание или с някои тъпи забелжки за трафика стигнахме до вкъщи. Седнахме в кухнята и просто мълчахме сигурно половин час. Каза, че това с писането от негово име ми го е простил, че с тая наистина (а и други подобни примерно от чата) не е поддържал никаква връзка от месеци. Тогава го питах защо не е приключил с тях докрай, защото аз го чувствам като "пазене в резерв", което кара мен да се чувствам просто една от..... н-на брой. Не било така, повярвах му, че не е. Не мога да опиша всичко, още ми е пълна каша в главата. Само много ме боли, че каза, че като сме се видели, нещата били на кантар, но след разговора, "трябва да си тръгне". Той от самото начало си бил сложил спирачки и се зарекъл пред себе си,че това няма да е дългосрочна връзка. А аз му казах, че още на третата среща му е станало ясно, че аз връзки от типа "дай да се изчукваме отвреме навреме и да се веселим заедно, пък без ангажименти и после кой откъде е" не приемам. Не защото ги отричам за другите, а защото аз не мога така.... И той прекрасно го знаел, каза, но се увлякъл, повече от "необходимото". Призна, че факта, че след няколко месеца трябва да замина (сега си мисля, че ако се провалят и тия ми планове, направо трябва да взема да се гръмна), също му пречи да иска да продължим. Не, по-скоро каза, ние оттук не можем да продължим, трябва всичко наново. И аз, признавам си, поисках наново, но ми беше отказано........... Не съм ревала безутешно "моля те не ме изоставяй, моля те дай ми шанс", но си признавам, че ревах, а през това врме той ме прегръщаше, махаше ми косата от лицето и ме целуваше. Каза, че и на него не му е лесно, но така е по-добре и за двама ни..... сигурно е прав. единственото нещо, за което го помолих, бе да остане при мен през нощта, на другия край на леглото, без дори да си говорим, просто да има човешко присъствие до мен, каза не, защото ако го направи, намало да може никога да си тръгне............. знам, че ще ми кажете, че съм мекушава, че съм си просила продължение, че съм се унизила......... и това го знам, просто не мога да си представя живота си без него оттук насетне........ снощи му казах, че за първи път разбирам, че мелодрамите по тв всъщност ги създава живота и че човек е искрен (поне аз бях), дори да звучи като героиня от сапунка. Каз ми, че съзнава много ясно, че няма да му е по-добре без мен, отколкото с мен, че ме обича (аз го питах, два пъти, втория път използва минало време, че и на него му се реве). Знаете ли, вярвам му...... вярвам(или се самоубеждавам, че е така), че ме обича, просто не иска връзката, която аз искам. А аз си признах, че в дългосрочн план искам пълната картина - той с мен в Брюксел, деца, бъдеще заедно........ Вероятно това е наклонило везните в крайна сметка.......... и си тръгна......... и сега боли толкова, че незнам как да продължа. Мъча се да си спомня какво е било преди него и да стане пак така, в никакъв случай не бях нещастна и сива сама........ Но ми липсва допира, мириса, духа му, те сякаш станаха част от мен и сега е като рана.......

# 60
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Mi6leto Bibi  -ще боли,но ще мине.Човекът не те е обичал истински,само се заблуждава,поне не и по начина,по който ти си представяш една връзка.Вие гледате в различни посоки и това ще се задълбочава,ако останеш с него.Има човек и за теб,просто продължи напред и ще го откриеш или той теб.Кураж,затваряй тази страница и мисли позитивно. Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 6 041
Съчувствам ти, било е мъчително наистина. Според мен този човек е изпечен манипулатор - реплики от сорта, че "нещата били на кантар, но след разговора, "трябва да си тръгне" ме вбесяват, той знае как ще се почувстваш от това - виновна, и ще се опиташ да го накараш да размисли и да се смили! Но поне е сложен край най-сетне, и вече ще гледаш напред! Недей да седиш сама и да размишляваш, излизай, срещай се с приятелки, ходи на някакви тренировки, запознай се с нови хора! Когато останеш сама, занимавай се с нещо, гледай интересни филми, чети... И вярвай, че ще ти се случат и хубави неща! Hug

# 62
  • Мнения: 111
Поздравявам те, че най- сетне е свършило! Знам, че сега боли много, но ще мине повярвай ми. Рано или късно ще срещнеш подходящ човек. По- добре, че всичко е приключило, иначе да си всеки ден в предразделна агония и да не знаеш какво да правиш...
Изживей си мъката, ще дойде ден, когато тя ще е само спомен.

# 63
  • Мнения: 139
След около 2-3 месеца ще се почувстваш нов човек. Жив. И всяка вдишана глътка въздух ще има различен вкус.
До тогава - гледай да не оставаш сама, забавлявай се и пий свободата до дъно.
Сега е момента да ти се каже "Честито", и дано не го сметнеш като подигравка, а просто с увереността, че по-хубавата част от живота ти те очаква.

# 64
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Кураж! Жените винаги сме били силни! Сега се чувстваш зле, ами я си представи картинката, ако бяхте продължили? Всеки ден щеше да се чувстваш така, че и двойно и тройно по-зле. Сега си поплачи, пък после стани, вдигни главата и излез навън - там някъде те чака някой, за когото няма да си нещо временно, който чака точно теб, без ти да подозираш! Поздравявам те за твърдостта ти и ти пожелавам успех в новия живот! Въоръжи се със самочувствие и дерзай! Ти си много повече от "нещо временно и без обвързване" и заслужаваш да си щастлива!  bouquet

# 65
  • София
  • Мнения: 6 041
Сещам се за още нещо. Може в близко бъдеще да започнат да му липсват някои от удобствата, които е получавал от теб и да се опита да те спечели обратно. Може да изглежда любящ и променен, мил и разбиращ. Моят съвет е да не се поддаваш, да не приемаш срещи и обаждания, поне докато не се поокопитиш и започнеш да гледаш спокойно на нещата. Успех! Peace
Надявам се, че не прекалих с раздъвкването на евентуални възможности...

# 66
Сещам се за още нещо. Може в близко бъдеще да започнат да му липсват някои от удобствата, които е получавал от теб и да се опита да те спечели обратно. Може да изглежда любящ и променен, мил и разбиращ. Моят съвет е да не се поддаваш, да не приемаш срещи и обаждания, поне докато не се поокопитиш и започнеш да гледаш спокойно на нещата. Успех! Peace
Надявам се, че не прекалих с раздъвкването на евентуални възможности...

Не знам, беше мъчително и за него, сигурна съм. Но е толкова честолюбив и инат, че едва ли ще ме потърси пак. Знам, че звучи пораженчески, но вече ми липсва....... За възможностите, права си Лято, това подозрение, че ако се обади, ще е заради удобното, не заради мен самата, може би ще ме пази...... Cry

# 67
Тук не става дума за грешка , занеш ли колко жени го правим това , та ние до скоро имахме и достъп до електронните си пощи , така се изхванахме взаимно в това - онова.Наистина не е много умно , но непростимо , аз сам на принципа- искам да знам всичко , още повече че по - този начин съм подготвена и за най-лошото , не дай Боже , но от друга страна за6то да живеем в измислен свят?

# 68
Кураж! Жените винаги сме били силни! Сега се чувстваш зле, ами я си представи картинката, ако бяхте продължили? Всеки ден щеше да се чувстваш така, че и двойно и тройно по-зле. Сега си поплачи, пък после стани, вдигни главата и излез навън - там някъде те чака някой, за когото няма да си нещо временно, който чака точно теб, без ти да подозираш! Поздравявам те за твърдостта ти и ти пожелавам успех в новия живот! Въоръжи се със самочувствие и дерзай! Ти си много повече от "нещо временно и без обвързване" и заслужаваш да си щастлива!  bouquet

Благодаря, Veronna, благодаря и на другите момичета, които ми вдъхват кураж.   bouquet  bouquet
Желая искрено на всички ви никога да не ви се налага да чувствате тази безкрайна тежест, съчетана с ирационалната идея, че сте отблъснали "НЕГО", макар да знаете, че едва ли е точно ТОЙ.... объркано се получи ...... добре, че съм на работа, да нямам много време да мисля, а и шефката ми непрекъснато ми дава разни глупави задачи, та се разсейвам........ страшното ще започне като се прибера в къщи сама, не ми се готви за мен сдамо, не ми се ляга, без да има кой да ме прегърне ............. не ми се събужда пак с главоболие и сълзите, който напират, веднага щом осъзная, че няма на кого да направя кафе.......... ей това, е, забравила съм как да живея сама........

# 69
  • Мнения: 45

и си тръгна......... и сега боли толкова, че незнам как да продължа. Мъча се да си спомня какво е било преди него и да стане пак така, в никакъв случай не бях нещастна и сива сама........ Но ми липсва допира, мириса, духа му, те сякаш станаха част от мен и сега е като рана.......


Мило момиче  Hug
1. добре, че си е тръгнал!
2. ще боли макс. 6 седмици, било научно доказно  Peace Остави да боли, единственното, което не бива да правиш, е да се затваряш сама с болката. Близки, приятелки, колеги, театър, кино, шопинг, wellness ... каквото можеш и ти харесва в по-големи дози от обикновенно.
3. ти си мислиш в момента, че това е голямата любов. Едва ли... Имай предвид, че много от нещата, които си описала, подсказват, че не е любов, а зависимост. Емоционална, и твоя. Ти си попаднала на един "емоционален вампир", надявам се не чуваш това понятие за пръв път. Думите на майка ти, как си се променила, самите твои, лични описания, доказват това. Сега ти е трудно да направиш разграничението, но след време ще ти стане ясно, че най-доброто ти се е случило.

Така че, вдигни веднага сега телефона и се уговори с хора в чието присъствие се чувстваш добре, имате общи теми, биха те изслушали и разсеяли. Покани я/го/ги довечера да се почерпите за чудеснтото събитие, раздялата с този "лъв".

Успех!   bouquet

# 70
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Още веднъж ти казвам - щастието на една жена не зависи от присъствието или отсъствието на мъж до нея. Обърни внимание на себе си сега - готви за себе си, прави кафе на себе си, прави всички онези неща, които досега си отлагала заради него. Мисли, че има хора, чиито проблеми са много по-лоши и непоправими от твоя (без да го омаловажавам, разбира се!). Не мисли, че си самотна, мисли, че за момента си сама със себе си и си обърни подобаващото внимание. Никой мъж не заслужава страданията и сълзите ни. Вярвай в себе си!  smile3525

# 71
След около 2-3 месеца ще се почувстваш нов човек. Жив. И всяка вдишана глътка въздух ще има различен вкус.
До тогава - гледай да не оставаш сама, забавлявай се и пий свободата до дъно.
Сега е момента да ти се каже "Честито", и дано не го сметнеш като подигравка, а просто с увереността, че по-хубавата част от живота ти те очаква.

Благодаря, наистина звучи страхотно!

# 72
  • Мнения: 133
Дори нямаш представа колко добре знам как се чувстваш. Няма да ти е лесно, ако го обичаш, ще боли, много, и много ще плачеш. Няма да мине за няколко месеца, може би и година няма да е достатъчна. При мен бяха необходими повече от 2 години, за да погледна с интерес друг мъж Sad . Обич. Съвет от мен вземи си 2-3 дни отпуска  - наплачи се на спокойствие, плачи много, за да свършат сълзите - иначе всеки път, когато нещо ти напомни за НЕГО ще се насълзяват очите ти. Когато сълзите свършат, избърши ги пред огледалото и си кажи, че си плакала достатъчно за един мъж. Облечи се, гримирай се, направи си прическа и излез със стари и верни приятели. Вземи си котенце или кученце - ти предцени какво ще е по-добре за теб (разходки, къпания, големина, бъдещото ти заминаване - такива подробности), за да има при кого да се прибираш и да не си сама. Но знай, че колкото повече си обичаш - толкова по-трудно забравяш. /и си вземи много кърпички и кремче за нослето Simple Smile /
Бъди силна - ти го заслужаваш.

# 73
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Недей да допускаш друг да решава съдбата ти.

Сега, в същност си зарязана, не си предприела никакви мерки за да се отървеш ти от него, ти да го зарежеш.
Ако той се беше навил да започнете отново, сега щеше да ни пишеш, че той е осъзнал грешката си, и ти си приела да опитате пак, от нулата, т.е. оставяш на него да реши. Защо? Защото е по-интелигентен от теб, или защото има повече житейски опит, или пък защото притежава по-трезва преценка към околния свят, ли защото е по-отговорен? Не! Оставяш го да реши, да държи съдбата ти в безотговорните си ръце, защото си уязвима, слаба и влюбена до полуда, страхуваща се дори от мисълта да остане сама. А ако той не си бе тръгнал, ти с кого щеше да останеш? С мъж, който е зарязал семейството си, вероятно не се интересува от децата си, подиграва се с чувствата ти, манипулира те, използва те, ползва те за удобно пристанище, на което може да акустира, когато счете за удобно за себе си, и дърпащ се от теб, защото явно не желае обвързване. С всичко, което написах не искам да оставаш с впечатление, че не ти вярвам, като казваш, че те обича. Да, той те обича, но недостатъчно и не толкова, колкото заслужаваш да бъдеш обичана. Защото ти му се отдаваш изцяло и безрезервно, а той гради връзката ви върху условности. Ти за него си удобна и винаги на разположение. Той знае това, и се възползва от твоето влюбване. А, сигурна съм, по-късно ще осъзнаеш - ти не си влюбена в него, а в илюзията да бъдеш влюбена. Влюбена си в голямото очакване на самото влюбване. Градиш въздушните кулички на собственото си щастие, но върху нестабилни основи.

Забрави го сега. Забрави го бързо. Много се надявам да успееш.

# 74
Дори нямаш представа колко добре знам как се чувстваш. Няма да ти е лесно, ако го обичаш, ще боли, много, и много ще плачеш. Няма да мине за няколко месеца, може би и година няма да е достатъчна. При мен бяха необходими повече от 2 години, за да погледна с интерес друг мъж Sad . Обич. Съвет от мен вземи си 2-3 дни отпуска  - наплачи се на спокойствие, плачи много, за да свършат сълзите - иначе всеки път, когато нещо ти напомни за НЕГО ще се насълзяват очите ти. Когато сълзите свършат, избърши ги пред огледалото и си кажи, че си плакала достатъчно за един мъж. Облечи се, гримирай се, направи си прическа и излез със стари и верни приятели. Вземи си котенце или кученце - ти предцени какво ще е по-добре за теб (разходки, къпания, големина, бъдещото ти заминаване - такива подробности), за да има при кого да се прибираш и да не си сама. Но знай, че колкото повече си обичаш - толкова по-трудно забравяш. /и си вземи много кърпички и кремче за нослето Simple Smile /
Бъди силна - ти го заслужаваш.

Благодаря ти, почти адашке по nick. Точно сега си пускам отпуска за четвъртък и петък и ще се прибера при нашите, у дома. И твоя пост ме разплака, защото звучиш точно като мен. И аз бих написала същото, дори със същите думи на някое момиче, ако бях отстрани, ако не бях това момиче със сълзите........... Целувам те! Hug

# 75
Nansen, предполагам си права за всичко. И да, наистина аз толкова много исках да бъда обичана, че вече не съм сигурна дали наистина не обичам илюзията, че съм с някого, че съм обичана.....

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 458
Браво мила.Сега се отдай на мъката поплачи си наволя,излез с приятелки и им се оплачи добре,после го напсувай,после иди си купи нещо ново,излез на театърили кино,а вечерта разгледай стари снимки,някой от тях скъсай други запази.

Ще те боли още доста време,но ние жените сме силни и преодоляваме болката.
Пожелавам ти успех и някой ден ще срещнеш мъжа на живота си (колкото и тривиално да звучи)

# 77
  • Мнения: 133
Дори не си помисляй за снимки, събери всичко и скрий някъде далече от очите. (Имах една паспортен формат, така съм я скрила, че 8ма година не излиза от никъде  Laughing) А по въпроса за късането - ако го направиш ще те е яд, че си ги скъсала (необяснимо, но факт)

# 78
  • Мнения: 596
Скъпа, заблудена си от лубовта си и от илузията че този мъж може да ти даде това от което имаш нужда.
Радвай се че си се отървала от един комплексар който се е опитвал да те манипулира и да ти насади вина и нищо не ти предлага.
Времето лекува. След 2-3 месеца ще си свежа мацка и помни ми думите - в Бруксел ще се сещаш за него с нериязън а там ще срещнеш мъж който ще те обича. Запомни това.
Успех и сила за разбитото ти сърчице. Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 218
до тук са писали само жени... някои от тях доста крайни, може би защото и те са били наранени горе-долу по същия начин... използвани са квалификации от рода на  комплексар, манипулатор и други крайности...

за мен си сгрешила още в началото... какво е можело да очакваш от 37 г. мъж с развод и 2 деца??? помисли трезво!!!  аааааа, вярно това упражнение вие жените не го владеете успешно...

мноо добре си направила, че си го зарязала... споко, ще срещнеш и ти своя принц, просто е нужно време... ще си народите 1 дузина дечица и живота ще е цветя и кебапчета!!!!

п.п. просто като ти чета постовете си мисля, че си детската мечта на всеки мъж - да му прощаваш изневерите, да работиш, да пълниш хладилника и резервоара, да имаш терен и да му предлагаш безплатен секс... позамисли се над тези мои думи... и реши как ще постъпваш занапред...

# 80
  • София, център
  • Мнения: 3 455
татитамкаквобеше, с послеписа съм напълно съгласна, подкрепям, но за очакванията от разведен с деца - не, или по-скоро, не може да слагаш в един кюп всички разведени с деца още от първа среща.

# 81
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
до тук са писали само жени... някои от тях доста крайни, може би защото и те са били наранени горе-долу по същия начин... използвани са квалификации от рода на  комплексар, манипулатор и други крайности...

за мен си сгрешила още в началото... какво е можело да очакваш от 37 г. мъж с развод и 2 деца??? помисли трезво!!!  аааааа, вярно това упражнение вие жените не го владеете успешно...

мноо добре си направила, че си го зарязала... споко, ще срещнеш и ти своя принц, просто е нужно време... ще си народите 1 дузина дечица и живота ще е цветя и кебапчета!!!!

п.п. просто като ти чета постовете си мисля, че си детската мечта на всеки мъж - да му прощаваш изневерите, да работиш, да пълниш хладилника и резервоара, да имаш терен и да му предлагаш безплатен секс... позамисли се над тези мои думи... и реши как ще постъпваш занапред...

Tati, в последните два абзаца си много, ама много прав (като махнем кебапчетата, де). Ама за първите два . . . Първо - това, че почти всяка жена разпознава комплексарите и манипулаторите, не означава, че непременно е наранена от такъв. И по втория - много добре си владеем ние упражнението да мислим трезво, ама за разлика от повечето мъже сме по-склонни да повярваме, че даден човек може да се промени към добро. Докато един мъж надали би изтърпял това, което авторката ни разказва - по-скоро ще "помисли трезво" на пияна глава и ще сложи точка веднага.

# 82
  • Мнения: 9 990
татитамкаквобеше, с послеписа съм напълно съгласна, подкрепям, но за очакванията от разведен с деца - не, или по-скоро, не може да слагаш в един кюп всички разведени с деца още от първа среща.

Нансен, Този тук случай е имал любовница преди да зареже първата си жена, барабар с децата.Преди да се разведе -справка-върни се прочети предисторията.После в тази си връзка, с жената дето си е пуснала темата-имало-нямало няколко месеца и тоя ми тръгнал да се разнообразява-ай сиктир викам аз,а?

# 83
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ай сиктир, викам и аз! Twisted Evil
Този не заслужава и частичка от любовта, която му е давала Mi6leto Bibi!

Хайде мила, горе главата, вирни носле и се усмихни на слънцето!  Simple Smile   bouquet

# 84
до тук са писали само жени... някои от тях доста крайни, може би защото и те са били наранени горе-долу по същия начин... използвани са квалификации от рода на  комплексар, манипулатор и други крайности...

за мен си сгрешила още в началото... какво е можело да очакваш от 37 г. мъж с развод и 2 деца??? помисли трезво!!!  аааааа, вярно това упражнение вие жените не го владеете успешно...

мноо добре си направила, че си го зарязала... споко, ще срещнеш и ти своя принц, просто е нужно време... ще си народите 1 дузина дечица и живота ще е цветя и кебапчета!!!!

п.п. просто като ти чета постовете си мисля, че си детската мечта на всеки мъж - да му прощаваш изневерите, да работиш, да пълниш хладилника и резервоара, да имаш терен и да му предлагаш безплатен секс... позамисли се над тези мои думи... и реши как ще постъпваш занапред...

От принцовете на бял кон съм се отказала отдавна ........ Прав си, че не трябваше да се надявам на чудо, след развод и две деца......... Но вярваш ли ми, че исках поне още малко да бъдем заедно, без да го притискам за брак и деца. Явно не става, защото той е усетил, че искам повече..... А може и да се е уплашил, че иска и той да даде повече. Последното изявление сигурно ти звучи в стила "детски мечти", иска да вярва, че той я обича..... драматична героиня........... Не беше само "п.п.", не съм искала в поста ми да излезе, че съм се чувствала използвана........ Защото и аз реално го използвах, за да запълни оргомната празнина, наречена "потребност да бъдеш обичана"......

Благодаря ти за мнението и искрено те поздравявам, че си първият мъж, писал тук! не знам дали да ти пожелая до теб една жена като себе си, обичаща до себеотрицание........... не, по-скоро ти желая жена, която те цени такъв, какъвто си. Дано си я намерил........ а аз отново, но няма да е много скоро, ще трябва да събирам сили да търся "принца"......

# 85
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Вibi,радвай се,че си е тръгнал. По-лошо от такъв мъж няма. Имала съми го един такъв(също лъв) и странно защо като се сетя за него ,се сещам само хубави неща. Подобна история, колко ме обича,ама понеже съм сгрешила не може да е с мен,но много иска да е с мен и драми и чудеса бяха от подобен род. Това са едни комплексаро,които живеят добре когато хората около тях и особено жената до тях е смачкана и в постоянно напрежение.А ако както ти си с добра работа и дейна положението се утежнява още повече.
Сега съм безкрайно благодарна на този човек,че тогава е постъпил така,защото нямаше да познавам мъжа ми и да живея по този начин живота си.
Приеми,че този край е начало на нещо хубаво. Ще заминеш за Брюксел.Там ще срещнеш много нови хора. какво по хубаво от това? Радвай се,че си се освободила от това чудовище.

# 86
nadi mishi, Северина, пенелопа, veronna, Nansen, БЛАГОДАРЯ, че сте с мен!!!! smile3525 smile3525 smile3525 smile3525

# 87
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Аз ще се радвам,ако един ден напишеш за новия си щастлив живот Hug.
Ти ме накара да си спомня какво чудовище може да е един мъж комплексар - манипулатор и още повече да се благодаря,че тогава ме разкара.

# 88
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Успех! И не забравяй да пишеш - когато ти е мъчно, когато имаш нужда от съвет или просто когато ти се доще! Вече си щастлива, но ти трябва време да го осъзнаеш.   bouquet

# 89
  • Мнения: 19
Не се самосъжалявай. Направила си правилния избор и в никакъв случай не се връщай на зад и не го приемай отново, ако се обади. Изживях нещо подобно преди 3-4 години. Чувствах се като парцал. Ограбена, изоставена и най-нещастната на света. Имам верни приятели и благодарение на тях се съвзех. Сега единствено си мисля как успях да се влюбя до такава степен, че не мислех със собствения си разум. Може би и аз преследвах някаква нереална мечта тогава.
 Продължавай на пред и постави себе си на преден план. Върви на фризьор, смени прическа или цвят на косата, едно масажче, няколко нови дрешки. Сама си приложи терапийка и ще се изненадаш колко добре ще се почустваш и че си се отървала от голямо бреме.
Светът не свършва с една раздяла. Пролет е. Всичко се събужда със слънчевите лъчи. И ти ще се пробудиш за новия живот и ще продължиш на пред, защото всеки заслужава да е оценен, разбран, обичан и щастлив.
 Поздравът на телефона ми, който си вкарах след такова преживяване и който още стои е, че ВИНАГИ НИ ОЧАКВА НЕщО ПО-ДОБРО!
 Пролет е! Мисли позитивно. Peace
 

# 90
  • Мнения: 139
до тук са писали само жени... някои от тях доста крайни, може би защото и те са били наранени горе-долу по същия начин... използвани са квалификации от рода на  комплексар, манипулатор и други крайности...

за мен си сгрешила още в началото... какво е можело да очакваш от 37 г. мъж с развод и 2 деца??? помисли трезво!!!  аааааа, вярно това упражнение вие жените не го владеете успешно...

мноо добре си направила, че си го зарязала... споко, ще срещнеш и ти своя принц, просто е нужно време... ще си народите 1 дузина дечица и живота ще е цветя и кебапчета!!!!

п.п. просто като ти чета постовете си мисля, че си детската мечта на всеки мъж - да му прощаваш изневерите, да работиш, да пълниш хладилника и резервоара, да имаш терен и да му предлагаш безплатен секс... позамисли се над тези мои думи... и реши как ще постъпваш занапред...

Така написаните от теб думи ме навеждат на мисълта, че:
1) Всички жени желаят брак и деца и всички мъже, които не желаят точно на момента същото са causa perduta сами по себе си, единствено и само заради това;
2)Жените не могат да мислят (трезво), но от допълнение май няма нужда.
3)Ти плащаш на жената до себе си за секса, който се случва помежду Ви.

Жената просто се е влюбила. Това на всеки може да се случи. Дори и на много трезво разсъждаващ човек (без значение от пола му).
Аз самата си патих от такъв, но "патих" не е най-подходящата дума. Връзката приключи. Сега до мен има такъв дето точно брак и деца иска, не ми изневерява, извършва 90 % от домакинската работа и всичко това ме задушава, чувствам се ужасно и все едно съм в капан. Сега оценявам предишната си връзка от друг ъгъл, ама късно. Такова домоседящо обсебващо говедо заслужих благодарение на собствената си тъпотия и ограниченост.

Към авторката: Миличка, пак ще се влюбиш, и пак животът ще е хубав, няма нищо лошо в това, че си обичала, че си пълнила хладилника, че си била толерантна. Не си извършила престъпление спрямо човечеството. Опитала си се. Не се е получило. За да се получи някога в бъдещето ти, което най-искрено ти пожелавам.

# 91
  • Мнения: 218
Цитат
Аз самата си патих от такъв, но "патих" не е най-подходящата дума. Връзката приключи. Сега до мен има такъв дето точно брак и деца иска, не ми изневерява, извършва 90 % от домакинската работа и всичко това ме задушава, чувствам се ужасно и все едно съм в капан. Сега оценявам предишната си връзка от друг ъгъл, ама късно. Такова домоседящо обсебващо говедо заслужих благодарение на собствената си тъпотия и ограниченост.

колко обичам да съм прав... вие жените ако знаете какво искате  newsm78

# 92
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Цитат
Аз самата си патих от такъв, но "патих" не е най-подходящата дума. Връзката приключи. Сега до мен има такъв дето точно брак и деца иска, не ми изневерява, извършва 90 % от домакинската работа и всичко това ме задушава, чувствам се ужасно и все едно съм в капан. Сега оценявам предишната си връзка от друг ъгъл, ама късно. Такова домоседящо обсебващо говедо заслужих благодарение на собствената си тъпотия и ограниченост.

колко обичам да съм прав... вие жените ако знаете какво искате  newsm78
И между жените има същите екземпляри Mr. Green нотук става въпрос за друг проблем май...

# 93
  • София, център
  • Мнения: 3 455
mishleto bibi, вярвам, всички в по-малка или в по-голяма степен сме изживявали подобни драми. Но сме оцелели. Гледай напред. И в следващата си връзка не давай всичко, както тати.... те е посъветвал.

# 94
Научих едно: много боли, боли когато те разочароват, боли когато си мечтал и тези мечти не са станали реалност, боли когато си правил планове, а те на са се осъществили.
Няма лек за тази болка, винаги когато си обичал и когато чувствата са били изпепеляващи остава едно малко въгленче да напомня за това което е било.
Остава разочарованието, че си обичал напразно..........

# 95
  • Мнения: 482
Виждам, че си онлайн.Моля те, не се измъчвай.И аз, и мъжа ми сме лъвове- и на нас ние трудно да скъсваме, и предъвкваме нещата.Та той затова е говорил с тебе снощи, затова е било всичкото- бил на кантар, тинтири-минтири.
Въобще не мисли по тая тема.Човекът не е за тебе, не си сбъркала, като си го разкарала.Само да устоиш на решението.
Я по-добре помисли къде ще се почерпиш тая вечер и какво ще облечеш утре, че ще застудява.Или друго мисли, но не и това.

# 96
Виждам, че си онлайн.Моля те, не се измъчвай.И аз, и мъжа ми сме лъвове- и на нас ние трудно да скъсваме, и предъвкваме нещата.Та той затова е говорил с тебе снощи, затова е било всичкото- бил на кантар, тинтири-минтири.
Въобще не мисли по тая тема.Човекът не е за тебе, не си сбъркала, като си го разкарала.Само да устоиш на решението.Я по-добре помисли къде ще се почерпиш тая вечер и какво ще облечеш утре, че ще застудява.Или друго мисли, но не и това.


Прасковке, повярвай ми не е лесно, цял ден гледам в телефона и ме сърбят ръцете............. добре, че поканих приятелка на гости с преспиване в нас довечера, та да не оставам насаме с телефона.

# 97
  • Мнения: 192
Цитат
зодия лъв е
По красноречиво от това няма.
newsm10

# 98
  • Мнения: 482
 GrinningБраво на тебе, само така!
Изтрий му номера.
 Mr. Green

# 99
  • Мнения: 282
Познавам такива мъжки екземпляри.
Чудесно си живуркат покрай кротки жертвоготовни жени.
Така успяват да извъртят нещата, че жената винаги е виновна /дори и за лошото време навън/ и винаги е в напрежение кое ще е поредното нещо, от което той няма да е доволен.
Иначе, когато е в настроение, този тип е изключително мил и щедър. Но това, за съжаление, се слува много рядко.
Собствената му особа винаги е на преден план, останалите наоколо служат само, за да изпълняват пищевките му.
Този мъж задължително върви в комплект с любовница, в повечето слуаи дори повече от една.
Той не се свени да я докара в леглото ти, докато ти лежиш оперирана в болницата например.
Ако случайно научиш и повдигнеш този въпрос, следват ужасни кавги и отново ти си виновна за всичко, а той жетвата.
Когато с думи не успее да постигне, това което иска, следват шамарите, но това е друга тема.

Пред мен са две  много близки жени, чиито мъже са излезли като изпод индиго и отговорят на това описание.
Едната намери сили и успя да се разведе, какво и струваше това, само тя си знае.
Според мен това беше най-доброто, което тя направи за децата си, но и до днес продължава да чувства вина, че не успяла да го разбере напълно, че го е отблъснала и т.н., та той иначе е толкова мил...
Втората не посмя да се разведе заради децата си, години наред живя в истински кошмар от скандали, напрежение и побой.
Той почина преди две години, а тя сега ,на 45 години, е болна от доста напеднала фаза на Паркисон, дъщеря и има тумор на матката,  синът й също, но на стомаха.
И тримата са болни от нерви.
Съжалявам, че трябваше да напиша тези тъжни истории, но като четях в поста ти за поведението на твоя любим, историята се припокрива едно в едно с образите на тези мъже, които познавам.
В живота с подобен мъж средно положение няма - или стигаш до развод или си със съсипани нерви още от младини.

Като чета всичко написано от теб, виждам, че единственото, от което се боиш, е да не останеш отново сама - това е основното, което все още не искаш да признаеш пред себе си.
Преодолееш ли тази мисъл, всичко от тук нататък ще бъде много по-лесно.

И още нещо - бъди сигуна, че този мъж все някой ден ще ти се обади да се видите, ей така неангажиращо уж /така му е по-удобно/.
Тези мъже никога не затварят окончателно вратата след себе си, той не те е напуснал по собствено желание, а ти си го принудила да стори това, значи длъжна си да му обърнеш внимание, когато пожелае, защото той всъщност е толкова мил, а ти си го наранила.

Бягай, мила, бягай, обуй си най-удобните маратонки и бягай много, ама наистина много далеч - Брюксел ми се струва добра дестинация.

# 100
Zarinka, благодаря за отрезвяването! Ще започна да обичам себе си повече от него, дори да се насиля да го правя!!!!!!

# 101
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Трябвало е да се заобичаш преди много време. Не е единствен, повярвай. По-нататък ще се ядосваш, че си хвърлила толкова нерви и страдания по тоя. Заминавай и остави лошото тук. Можеш и без него.

# 102
  • Мнения: 282
Когато започнеш да обичаш себе си и другите около тебе ще те обичат, тогава ще се появи човекът, който ще те обича безусловно и истински заради самата теб, дори и да му ровиш в телефона и мейлите... всъщност, тогава, сигурна съм, няма да ти се налага да правиш това.

# 103
  • Мнения: 236
Обичам щедри, широкоскроени и добре възпитани хора. Още след изказването, че розата е твърде голямо обвързване, подобен мъж щеше да е аут.
Не разбирам имаш толкова ниска себеоценка, че позволяваш това.

Радвай се, че той се маха от живота ти. на 32 всички шансове са пред теб.

Между другото на твое място не бих отворила, когато дойде да си вземе четката за зъби. Нито някога отново бих му вдигнала телефона на тоя. Просто ще изчезна като мъгла, да се чуди дали изобщо някога си била с него.

# 104
  • Мнения: 239
Mi6leto Bibi, не искам да повтарям всички писали преди мен, но не очаквах някой на 30-тина години да е толкова наивен и мазохистично настроен. Та живота е тепърва пред теб- хубава работа, перспектива, млада, оправна дама, сигурна съм, че си и привлекателна, какво си седнала да си съсипваш живота и губиш нервите с подобен безценен екземпляр, който не желаел да се обвързва, но нямал нищо против ти да играеш мъжката роля и да го издържаш и отговаряш за всичко и на всичкото отгоре си виновна, че му нямаш доверие. Егати наглостта безумна!

Съвет от мен> следващия път, като срещнеш някой, потенциално интересен си направи един тест>
1. имате ли общи интереси и цели?
2. искате ли едно и също от живота - връзка, семейство, деца?
3. имате ли сходно отношение към приятелите и родителите?
И ако отговорите на тези въпроси не те удовлетворяват в началото, не очаквай, че нещо ще се промени.
И всяка минута, отделена в неперспективна връзка, те отдалечава от твоя партньор, който е определен от съдбата точно за теб и с който си пасвате като гърне и похлупаче. И който те очаква някъде навън и търси точно теб.
Пиша ти това, не за да те поучавам, а за да погледнеш на нещата от една малко по-различна гледна точка. Аз също срещнах подходящия партньор след 30 си години и след дълго търсене и лутане и няколко безперспективни връзки.
Желая ти късмет и вяра, че заслужаваш да бъдеш щастлива! Късметът те очаква, не го подминавай!
 Hug

# 105
  • Мнения: 1 243
Да ти кажа честно, Биби, мисля си, че този мъж наистина е голям манипулатор. И според мен много скоро , като се "наиграе", той сам ще те потърси УЖ само за да се видите, да разбере как си ТИ, да ти предложи дори утеха. Той много добре осъзнава колко го обичаш и си мисли, че ти би изтърпяла всичко, но тук вина имаш ти, защото наистина си позволила да ти се качи на главата...
Прощавала си прекалено много, загубила си уважението му към теб в някаква степен Sad Оставила си го да си мисли, че каквито и грешки да прави и колкото и кофти да се държи, винаги може да извърти така нещата, че пак ти да си виновната, тази , която не го разбира, не го цени и не уважава свободата му. Изобщо не мисля, че си постъпила зле като си чела смс-ите в телефона му. След като имаш някакви съмнения, защо да те правят на глупак. Проверяваш, уверяваш се и толкова! Аз също бих постъпила така, но не мисля, че щях да вярвам толкова, колкото ти на твоя човек  Rolling Eyes
Ще те потърси пак, сигурна съм, но поне според мен трябва да устоиш на желанието си отново да се съберете! В момента, в който той види, че ти не копнееш за него и не го умоляваш, ще си върнеш интереса му към теб! Убедена съм! дано само имаш силата да устоиш!
А заминаването ти за Брюксел е най-хубавото нещо, което може да ти се случи в момента! Желая ти успех и скорошно 'душевно излекуване'  Hug

# 106
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Радвай се, че си направила тази "грешка". Не контактувай даже и за "добър ден" с този използвач и манипулатор.

Преживей болката и продължавай напред, там някъде те чака Човек.

# 107
  • София
  • Мнения: 276
За мен в теб не е проблема. Проблемът е в мъжа с когото си. От написаното личи, че не те обича.
Бии му дуспата, заминавай на командировка в чужбина и си живей живота. С такъв мъж семейство не се създава...... иначе ще си жената с която е вторият му развод.
И аз мисля тъка- не твоята грешка е непростима, а неговата. Той със своето поведение е провокирал всички последвали твои действия.
И моят съвет е: Бягай надалеч от него, та ти си на 31, предполагам искаш стабилен дом, семейство, деца...явно с този човек няма да намериш нито едно от тези неща.  Хич не се съсипвай от самокритика, а си живей живота!

# 108
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Само горе главата и напред. Не се обръщай назад към този човек, той очевидно не заслужава да има жена до себе си. Мисли само за себе си.
Не се самообвинявай, че грешката е твоя.

# 109
  • Мнения: 2 660
Да, грешиш според мен. Като четох "връзката" ви ми заприлича на онези странни любови от ученическите години, когато всички са изпълнени с чувства, всяко нещо се обяснява сложно, мъжете са дълбоки, замислени и недостижими и това ни стига, за да развихрим фантазия и да сме щастливи по своему.

Но вече не си в тази възраст, изживяла си я и е време да продължиш напред.

Голям човек си, помисли си над ситуацията, разгледай ролята, която си се съгласила да играеш. И докато я разглеждаш, си спомняй переодично, че си Личност, интересна, красива, добра, заслужаваща да бъде обичана 100 %.

# 110
  • Мнения: 1
Божеее, сестра ми мина през такова нещо наскоро (само че тяхното ходене беше сериозно и обвързващо). Докато нейния хубосник започна да й внушава, че тя е виновна за лошите им взаимоотношения и че той все й давал шансове, а пък тя все се издънвала. И сестра ми се обвиняваше и страдаше, че тя е виновната. Както и да е - накрая се оказа, че има друга жена и т.н.
Мисълта ми е, че не трябва да се обвиняваш, че ти си виновна. Този мъж само те използва и си е решил отдавна да те напусне при първия намек от твоя страна за нещо по-обвързващо. Доводът, че му навлизаш в личното пространство е само претекст да те изкара тебе виновна, а всъщност ВИНОВНИКЪТ за всичко е той.
Само горе главата и напред. Не се обръщай назад към този човек, той очевидно не заслужава да има жена до себе си. Мисли само за себе си.
Не се самообвинявай, че грешката е твоя.
Живей си живота , но с някой друг. Този човек ще ти носи само страдание!

# 111
  • Мнения: 1 425
... Доводът, че му навлизаш в личното пространство е само претекст да те изкара тебе виновна, а всъщност ВИНОВНИКЪТ за всичко е той.
Живей си живота , но с някой друг. Този човек ще ти носи само страдание!
Рефрена за "личното пространство" е любим за всички лъжци и кръшкачи. Вменяването на вина на другия също.
Ако си невинен да ти ровят в телефона е просто досадно. Виж ако си виновен е по-сериозно. Ама те лъжците умеят да се измъкват.
И в заключение - докато има жени будали ще има и мъже наглеци (скоро няма да се свършат явно и двата вида).

П.С.: Единствената ти грешка в случая е че много дълго си го изтърпяла тоя. Но тъй като тази вина е пред самата теб, само ти можеш да решиш простима ли е грешката или не.

# 112
  • Мнения: 122
Това с 4-те изневери просто ей така за разтоварване ме развесели.
Момиче, когато един мъж обича не се натоварва.
Зарежи го тоя отворко.
  bouquet

# 113
  • Варна
  • Мнения: 2 036

Рефрена за "личното пространство" е любим за всички лъжци и кръшкачи. Вменяването на вина на другия също.
Peace

Зарязвай го този  любител на "личното пространство", със сигурност заслужаваш повече!
Кураж! Hug

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 15:06 от julisa

# 114
  • ES
  • Мнения: 2 172
Това за зодията си е вярно. Мъжете лъвове са родени за любовници, да ти свалят звезди. От опит го казвам. Когато си във фокуса им се чувастваш като кралица, но по принцип са щедри, това с бензина и хладилника нещо не се вързва. Но знай, че мъжа лъв не може с една жена, той постоянно трябва да усеща обожанието на някоя друга около себе си. А много често благордоството и величествената осанка, която впечатлява в първия момент, накрая излизат самохвалство и неподплатено самочувствие. Големи егоисти са.  Close Но коя жена не иска да поживее малко в облаците, погалена от слънцето. Напълно разбирам чувствата ти, но ти си достатъчно зряла и доста интелигентна млада жена, което прозира от стила ти на писане и сама виждаш, че доста от нещата са съшити с бели конци. И имeнно такава трезвомислеща жена не вярвам да би искала да живее цял живот в илюзии.

От друга страна тази връзка не ти дава и няма да ти даде бъдеще – сигурност, деца, хайде брака не е толкова важен. Продължавайки да си с него си губиш времето, а биологичния ти часовник сигурно отдавна тиктака.

Когато болката поотмине и видиш нещата по-ясно ще видиш колко неща си пренебрегвала, които мила моя, когато заживееш постоянно с този човек ще закрещят и ще направят живота ти ад. Не ти трябва. Мисля, че той наистина някъде дълбоко в себе си те уважава иначе надали би предприел тази стъпка с раздялата, доста изгодна партия си му.

Смело напред, живота е пред теб!

# 115
  • Мнения: 133
Този човек не те заслужава!

# 116
  • София
  • Мнения: 6 041
Mi6leto Bibi, как си, добре ли си? Надявам се, че се справяш! Peace

# 117
  • Мнения: 71
Незнам,но този мъж е изпуснал такова съкровище.При всичките тези неща които и е причинил и тя  му е прощавала никъде няма да го номери.
mi6leto Bibi-а ти ще видиш колко скоро ще си намериш някои който те заслужава и няма да ти причинява толкова болка.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Мишленце, изчетох само твоя пост, нямам време за 6-те стр.

Грешката ти не е непростима. Изгубила си само година. Което е кратък срок за ценен урок.

Надявам се вече не търсиш отговор трябва ли да ти прощава нещо, онзи тотален егоцентрик, който описваш.

Надявам се да се е изнесъл, защото ти очевидно не си в състояние да прекратиш сама тази абсурдна връзка.

Така по-скоро ще срещнеш Любовта и много бързо ще откриеш 10-те разлики.

Баба ми казваше: "Ходи там, където те искат, а не там, където ти се назлъндисват!".

# 119
  • Мнения: 2 660
Това за зодията си е вярно. Мъжете лъвове са родени за любовници, да ти свалят звезди. От опит го казвам. Когато си във фокуса им се чувастваш като кралица, но по принцип са щедри, това с бензина и хладилника нещо не се вързва.

Не съм съгласна с описанието на лъвовете. Доколкото изобщо може да има общи черти - познавам няколко лъва - същински котенца  Laughing И верни, и кротки, и хрисими...

Не е в зодията проблема. Thinking В човека е.

# 120
  • Мнения: 370
мила,била си с човек ,който манипулира майсторски!не поема отговорности никакви ами на всичкото отгоре ги стоварва в/у теб като че ти си виновна за всичко.супер нахален с една дума.извини ме,неискам да те обидя като го наричам така,но е такъв.нечестен е и те използва.отвори си очите миличка,събери си остатъците от разбитото си сърце,вдигни високо глава и му натрий носа на този ,който се опитва по този начин да се  държи  с теб!живота е кратък  и хубав ,за да  си губиш времето с такива мъже.трудно е знам,но с времето  всичко се нарежда.и някъде там,еди ден ще намериш човека достоен за теб и най-важното , достоен да диша въздуха около теб.когато един мъж обича,повярвай ми,готов е на чудеса ,за да си щастлива с него и най- вече да свърже своя живот с твоя.минала съм по този път и повярвай,ако неуважаваш сама себе си и неотстояваш позициите си и хората около теб няма да го правят.желая ти успех и дано скоро се похвалиш с  нещо прекрастно в живота си. newsm10

# 121
  • Мнения: 216
Я виж ти! И този човек ти набива комплекса, че ти си виновна да изгуби доверието си в теб?! И то при положение, че той, доколкото разбрах, многократно е злоупотребявал с твоето доверие. Не позволявай да те манипулира с разни глупости от рода на "Що ми ровиш в телефона?!" и тем подобни, а постави въпроса категорично и го запитай, като го гледаш право в очите, как става така, че твоето доверие е излъгано, а излиза, че той е обиденият, защото му били нарушили личното пространство?! Ега ти манипулатора и чудото! На това му се вика "Гузен негонен бяга". А ти, ако смяташ оттук нататък да посветиш живота си на издирване на другите жени и на вечни оправдания пред него за действията си, не мисли, че ще ти е лесно. Говори с него и настоявай за истината, каквато и да е тя, като не му позволяваш да те манипулира. Стигнеш ли веднъж до истината, обстоятелствата ще ти подскажат какво да предприемеш по-нататък. Успех и повече самочувствие и нахаканост! Всяка жена заслужава щастие и най-малкото, което може да направи, е да започне да го изгражда! Още веднъж - успех!   
Благодаря ти,  Veronna.  аз изпитвам истински ужас от срещата за приключване довечера, моля се само да не се самоунижавам да го моля да ми прости и да не ме изоставя. Благодаря ти за подкрепата!  smile3525 smile3525

Повече смелост и вяра в себе си! Не бива да изпитваш ужас от срещата, още по-малко да се унижаваш пред него да молиш за прошка точно ти, която толкова пъти си се опитвала да спасиш връзката! Не се плаши, не трепери, а се изправи спокойна и самоуверена пред него, говори спокойно, но без да мрънкаш или да викаш - монотонно, все едно ти е случаен познат. И много да те боли, за нищо на света не му го показвай. От баба си знам едно нещо - дори вътрешностите ти да се разкъсват, ти пък се усмихвай на света и викай, че ти няма нищо. А като останеш насаме - направи море от сълзи, за да ти олекне. Дръж главата високо, вярвай в себе си, разбери, че една жена може да е щастлива и без мъж до себе си, ако той не е подходящият. С една дума - ЩАСТИЕТО НИ НЕ ЗАВИСИ ОТ МЪЖЕТЕHug
EVALA ZA PRIKAZKITE  bouquet  bouquet  bouquet

# 122
  • Мнения: 4 451
Мишлето Биби, много прегръдки от мен! историята ти ме трогна. Ти си силна, ще се справиш. колкото и болно да ти звучи на този етап, според мен ти си се отървала. Много щастие от тук нататтк!

# 123
Получила си много и правилни съвети по отношение на този манипулатор.Няма да ги повтарям.Послушала си интуицията си и не си сбъркала.Има мъже,които могат да обичат истински,които са всеотдайни и,чийто живот е и твой,не се обезкуражавай.
Една двойка трябва да е като тим,като отбор,а това не може да е възможно,ако единия си има собствена игра...Не позволявай да се върне,дори и той да поиска.  bouquet

# 124
  • Мнения: 1 447

 Няма смисъл да си с този човек той не те цени.Жените сме силни и борбени ще намериш подходящ мъж за теб и след време ще ти е смешно на всичко това което си правила за него.Прегръщам те и успех дано намериш мъжа който те заслужава

# 125
  • Мнения: 78
Ееее, че ме хвана яд!  ooooh! Надявм се не си вече с този човек. И какви са тия прошки  #2gunfire Пътя, чантата и който откъдето е!  Naughty

# 126
  • Мнения: 1 612
Не страдай за него, не си заслужава!
Това, което описваш е направо ужасно.

# 127
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Мишлето Биби, кажи как си! По-добре ли се чувстваш,поне малко?

# 128
  • Мнения: 5 647
Не мога да разбера защо си стояла толкова време с човек, който въобще не му пука за теб?
Добре си направила, че си скъсала.

# 129
  • София
  • Мнения: 397
Вibi,радвай се,че си е тръгнал. По-лошо от такъв мъж няма. Имала съми го един такъв(също лъв) и странно защо като се сетя за него ,се сещам само хубави неща. Подобна история, колко ме обича,ама понеже съм сгрешила не може да е с мен,но много иска да е с мен и драми и чудеса бяха от подобен род. Това са едни комплексаро,които живеят добре когато хората около тях и особено жената до тях е смачкана и в постоянно напрежение.А ако както ти си с добра работа и дейна положението се утежнява още повече.
Сега съм безкрайно благодарна на този човек,че тогава е постъпил така,защото нямаше да познавам мъжа ми и да живея по този начин живота си.
Приеми,че този край е начало на нещо хубаво. Ще заминеш за Брюксел.Там ще срещнеш много нови хора. какво по хубаво от това? Радвай се,че си се освободила от това чудовище.
Това все едно аз съм го писала, с тая разлика че аз го зарязах. Но ми трябваха цели 10г, за да взема категорично решение. Чак след това оцених колко много ме е натоварвал и колко хубаво е да живееш без постоянното напрежение. На бас, че ще те потърси отново, той вече ти е подхвърлил въдицата за почване начисто. Не се хващай, моля те! Нали не си чакала толкова години, за да съсисипеш самочувствието и бъдещето си!

# 130
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Сигурна съм, че ще намериш човек, който да те уважав, да те цени и да те обича!
Сигурна съм, че тогава ще се чудиш какво си правила с този мухльо  newsm78
Пожелавам ти от сърце да намериш щастието и споделената любов и скоро да ни се похвалиш  Hug

# 131
  • Мнения: 592
Абе, Маце, ти на 31 ли си, или на 5, та още вярваш в дядо Мраз!? Къде бяхте такива будали, като си търсех жена преди 20 години - ама погледни се в огледалото - виждаш ли си лицето от рогата? Сори, ама това е истината, а ти си хлътнала и затова всичко което не прилича на любов те тормози и вмирисва връзката. Ами просто няма любов, поне от негова страна, то е ясно, тъй че изобщо не плачи.... ти си ама ега си вярващата - скъсан презерватив - по-добре се провери за спин, че в нашия град има една такава, какви "букети" от заболявания накача.... Ако си отрицателна - просто си търси друг мъж. Това е съвет от мъж!

# 132
  • Мнения: 1 322
Mi6leto Bibi, извинявай, че може да съм малко груба, но ти си вече последен влак. Докога мислиш да я караш по този начин? Имам предвид с човек, с когото не можеш да имаш доверие, камо ли да градиш семейство. По-добре, че сте се разделели сега, а не като станеш на 40, че тогава вече ще си съвсем за никъде.

# 133
  • Мнения: 1 085
Не бих стояла с този човек, незнам защо го търпиш!
Peace

# 134
  • Мнения: 932
Миличка,търся утеха и забвение във форума като чета каквото ми падна.Така стигнах и до твоя живот.Това,което ще ти кажа,няма много връзка.Но винаги помни едно:има при кого да отидеш.И най-голямата любов,най-силното влюбване може да бъде забравено,може да намериш заместил един вид-друг човек,който да обичаш повече.И болката да изчезне напълно.Това,което никога не може да замениш,е майка.Аз загубих моята миналата седмица.И разбрах кое е непоправимото.Разбрах какво значи болка до края на живота,до последния дъх.Разбрах какво значи да знаеш със сигурност,че никога повече няма да бъдеш щастлива.Да знаеш,че надежда няма.Затова изтрий сълзите и вярвай!С цялото си сърце!Защото това не е непоправимо,защото един ден ще бъдеш много,много щастлива и с досада ще си спомняш за миналата болка. Hug

# 135
  • Мнения: 223
Ей! Нарочно не прочетох нито един коментар, нали искаш лично мнение? Това не е твоят човек, да знаеш. Като го срещнеш - Онзи с главно О, ще разбереш...ще го почувстваш.  Hug Наблюдавай ... На това аз не му казвам грешка, ако ти харесва, нека  е грешка, щом така си го усетила, така е трябвало. Когато някой те обича (наистина) не прави като този човек....просто не е бил Твоя. Simple Smile

# 136
  • Мнения: 2
Ей! Нарочно не прочетох нито един коментар, нали искаш лично мнение? Това не е твоят човек, да знаеш. Като го срещнеш - Онзи с главно О, ще разбереш...ще го почувстваш.  Hug Наблюдавай ... На това аз не му казвам грешка, ако ти харесва, нека  е грешка, щом така си го усетила, така е трябвало. Когато някой те обича (наистина) не прави като този човек....просто не е бил Твоя. Simple Smile

Matzko ,   bouquet
Не бих написала нещо по-различно!

# 137
  • Мнения: 3 500
Мисля, че сте крайно несъвместими и едва ли ще постигнете хармония и едновременно щастие. Той е прекалено вманиачен да не би да го задушиш и да не го обсебиш и всячески ти го натяква. Ти пък само ровиш, съмняваш се и т.н. За мен това е извратена връзка. Това не е истинска връзка, в която двама души се обичат и са щастливи. Разделете се, не се тормози и не си губи времето. Може би ще ти е много, много трудно, но бъди силна. Рано или късно ще намериш Човека.
Всъщност, истината е, че каквото и да пишем, пак ще направиш каквото си наумила, а на тоя етап ти определено не искаш и няма да се разделиш с него. Така, че намери едно рамо, на което да плачеш от време на време и потърпи, докато наистина не ти писне и не си кажеш "М...та му на тоя". Защо се измъчваш??? Та той ти изневерява, това не е ли достатъчно???

Общи условия

Активация на акаунт