Кашлица на 50 дневно бебе. Какви сиропи? Спешно!!!

  • 11 227
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 448
Най сетне се регисрирах и аз Simple Smile Та аз пуснах темата, а не "snejin4o". Еми незнам щом е прецинила така, можеби знае.

# 16
  • Мнения: 73
Аз не оспорвам знанието на лекарката,но моята винаги е бягала от силни лекарства особено когато детето беше малко

# 17
  • Мнения: 2 082
тобрекса са капки за очи.съдържат антибиотика тобрамицин и понякога лекарите ги изписват за нос.ако държите толкова да давате на толкова малко дете лекарства ,го заведете и направете една микробиология за да е оправдано слагането на каквито и да било капки.
а иначе,само морската вода е достатъчна....

# 18
  • Мнения: 1 753
Промивай носа непрекъснато с физиологичен разтвор. Аз не бих давала сироп и не бих мешала различни хомеопатични лекарства. То по принцип Стодала си е боза, а ако добавиш и Осцилококцинум (който въобще, ама въобще не е за случая) и става манджа с грозде.

По-добре направи отвара от семки и обелки на дюла и давай от сока! Много повече ще има ефект, от колкото които и да било сиропи. Поне на този етап... А за Тобрекса.... нямам думи - да се предисват антибиотични капки просто така, без антибиограма, ми се струва безотговорно!

И да добавя, че детето трябва ежедневно да се следи от лекар, за да може да се реагира, ако започнат да свирят дробчетата. И споко! Гадно е с кашлица, но минава - ако се преборите с хремата нямаш проблем нататък!

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За мен е пълно безумие да се дава Тобрекс на толкова малко бебе.  #CrazyИма някаква бактериална инфекция ли? Дъщеря  ми е на 5 и още не съм слагала такива капки а сополи е имала много пъти. Ходи на градина все пак.

# 20
  • Мнения: 448
Mалко се наплаших за TOBREX-а и мисля да го спра. Защо ли и е изписан незнам? Забравих да спомена, че настинката е прихвана от майка си и можеби затова да са изписали антибиотично лекарство. Може да го спра, а и лекарката каза да отидем на контролен сряда или четвъртък. Кой ден да избера след като лечението започна вчера.

# 21
  • София
  • Мнения: 492
И според мен е много крайна мярка това с Тобрекса....все пак това бебе няма и  2 месеца... Shocked независимо от къде и от кой се е заразило бебето, това с изписването на антибиотични капки едно към гьотере  на толкова малко бебе си е направо престъпление... #2gunfire
Според мен изобщо не ходете при тая лекарка , а направо я сменете... Peace Щом от сега ви изписва АБ капки представям си по нататък....  
Успех с бебо!

# 22
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
И според мен е много крайна мярка това с Тобрекса....все пак това бебе няма и  2 месеца... Shocked независимо от къде и от кой се е заразило бебето, това с изписването на антибиотични капки едно към гьотере  на толкова малко бебе си е направо престъпление... #2gunfire
Според мен изобщо не ходете при тая лекарка , а направо я сменете... Peace Щом от сега ви изписва АБ капки представям си по нататък.... 
Успех с бебо!

Абсолютно споделям това мнение. Има къде-къде по-леки капки за нос, защо направо на антибиотичните?! Тобрекс са изписвани на сина ми веднъж за лечение на тежка гнойна хрема, възпалено гърло и обложен език. Но той е на 2г все пак. Действително свършиха разбота, буквално веднага, но това беше крайна мярка, след като другите неща не помогнаха Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 296
   
Цитат
Капките са "ТOBREX" Каза, че са очни и, че очите са пряко свързани с хремата.


а каква точно е връзката на хремата с очите? newsm78

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 16:51 от mama evinka

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Има връзка на хремата с очите в някой случаи на пневмо или стрептококови инфекции. Но при бебето не се знае дали има такава инфекция или си е просто една хрема, която минава и само с промивки на нослето със стерлимар или физиологичен разтвор.
2pac аз бих сменила тази докторка незабавно. 

# 25
  • София
  • Мнения: 2 296
Има връзка на хремата с очите в някой случаи на пневмо или стрептококови инфекции. Но при бебето не се знае дали има такава инфекция или си е просто една хрема, която минава и само с промивки на нослето със стерлимар или физиологичен разтвор.

Това ми е ясно,Въпросът ми е как ли лекарката е решила(без изследване),
каква точно е инфекцията,респ.-връзката м/у очите и хремата newsm78

и,ДА

2pac аз бих сменила тази докторка незабавно. 
Peace

# 26
  • Мнения: 448
Tо аз не съм разбрал. Само един път капнах в очите, но трябвало да слагам в носа. Детето сега е по-добре и остана само отхрачването. Хремата беше вирусна. Даже аз прихванах гърло и малко храчки, но се лекувам стабилно. Пие ЦЕК и е по добре. Ще го пие още два дни, до тогава трябва и аз да се оправя.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Още по зле  при вирусна хрема тези капки пък съвсем не са подходящи.

# 28
може би е малко касно за съвет,но пробвай следващия пат NUROFEN за деца. на нас ни го изписа доктор. попитай, на нас ни помогна Peace

# 29
  • Мнения: 2 757
Давай сиропа със спринцовка и така няма да има проблеми с плюенето.

Може и да има проблем. В момента синът ми е на течен антибиотик, който давам със спринцовка и е голяма борба всеки пъти. Само като види спринцовката почва да пищи и да се върти и в 300 зора му го напутвам в устата, той плюе, аз набутвам, получава позиви за повръщане и понякога дори повръща. С вода понякога в просъница го приема от биберон, но ако усети вкуса спира да пие. Дори се случи да го изпие от шише в просъница и след малко го е повърнал всичкото - добре че забелязах и му дадох отново 30 мин по-късно иначе щеше да прескочи дозата си. Ужас е, направо не знам какво да правя с тия лекарства ooooh! ooooh!Ако все пак даваш със спринцовка, не го впръсквай директно в гърлото щото вероятността да го повърне е голяма, ами ги пръсни настрани в бузката

Общи условия

Активация на акаунт