Бременност и шофиране

  • 2 601
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 593
Вечернице, аз карам възможно най-близо до волана (не може да се дърпа повече), колата е тясна, седалката е спортна (bucket seats им викат) и ниска. Работих до 38ма седмица, като карах по 3-4 часа дневно!!! Бременувах 41 седмици и накрая сама се откарах в болницата да раждам...
освен болки в гърба, никакъв проблем друг нямах

ПС - сега ти прочетох втория пост - да не караме една и съща кола  Laughing

# 16
  • Мнения: 7 914
аз не съм дребна, ама карах докъм края на 8-ят месец... след това мибеше невъзможно да въртя волана от корем  Blush Blush... а и желание беше никакво... което продължава и досега, а една време бях толкова запалена шофьорка Thinking

# 17
  • Мнения: 4 390
Карах до последно, не ми е било неудобно, коремът не ми е бил пречка.
Колан спрях да слагам след 5-ти месец, по препоръка на лекаря ми.

# 18
  • Мнения: 7 914
а, колан си слагах допоследно( че тук са няма извинение за неслагане на колан) катого слагах много ниско под корема Peace

# 19
  • Мнения: 3 880
защото колата ни е спортен модел с много ниско окачване.
Може би сега е момента да смениШ колата с някоя по_Широко скроена Wink И беz това 3 деца и спортна кола не се връzват Laughing

Аz не бих рискувала беz колан, даже се учудвам, че е препоръчано от лекар Shocked Ако ударът е толкова силен, че коланът да навреди на бебето, как мислите раzмаzване във волана и на предното стъкло по_беzвредно ли Ще е newsm78 Дума няма, че и коланът е опасен, но в случай на катастрофа е по_малкото zло, със сигурност Peace

# 20
  • Мнения: 4 390
Аz не бих рискувала беz колан, даже се учудвам, че е препоръчано от лекар Shocked Ако ударът е толкова силен, че коланът да навреди на бебето, как мислите раzмаzване във волана и на предното стъкло по_беzвредно ли Ще е newsm78 Дума няма, че и коланът е опасен, но в случай на катастрофа е по_малкото zло, със сигурност Peace

Няма спор, права си. Peace
Не искам да изпадам в подробности, но имаше причини лекарят да го препоръча в моя случай. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 932
Карах редовно, без колан до към края на 8-я месец, след това не ме влечеше шьофьорлъка...

# 22
  • Мнения: 1 584
защото колата ни е спортен модел с много ниско окачване.
Може би сега е момента да смениШ колата с някоя по_Широко скроена Wink И беz това 3 деца и спортна кола не се връzват Laughing

Ела го кажи у нас и ще бъдеш разпъната на кръст Mr. Green И двамата сме със купета - като моята е като на Вечерница - с рязани ресори или там каквото се казва отпред, за да е ниска и спортна Crazy И с две деца лятото не смятаме да сменяме колите Wink

Междудругото, снощи по едно предаване даваха разни краш тестове с ванове и комбита - който кара такива коли - много внимавайте как слагате багажа отзад!!! При удар, ако чантите не са обезопасени, политат напред и придобиват страхотна маса и е ужасно опасно!

# 23
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
До на4алото на 9-ти карах с колан. Късата част под корема, но дългата я слагах зад гърба ми в последните дни.

# 24
  • Мнения: 391
Веч, и аз карам до последно, но нямам твоят проблем със спортната кола и ниският ръст, затова не мога да ти дам съвет с тези проблеми.

Екстра колан не купувам. Долната част минава под корема, а горната си минава между гърдите.

# 25
  • Мнения: 3 880
Не искам да изпадам в подробности, но имаше причини лекарят да го препоръча в моя случай. Simple Smile
Ок, грешно съм разбрала, помислих, че по принцип е препоръчал неползването на колан по време на бременност Peace

Ела го кажи у нас и ще бъдеш разпъната на кръст Mr. Green И двамата сме със купета - като моята е като на Вечерница - с рязани ресори или там каквото се казва отпред, за да е ниска и спортна Crazy И с две деца лятото не смятаме да сменяме колите Wink

Тогава ви завиждам на таланта да се събирате много хора и багаж на малко пространство  Wink Ние, със сравнително широка кола и само едно дете, като тръгнем нанякъде за няколко дни тази кола ми се вижда като кибритена кутийка, а не съм от хората, които мъкнат половината къща, само най-необходимото. За времето, когато ползвахме голяма бебешка количка пък изобщо не ми се споменава, само тя заемаше 80% от багажника ooooh! и каквото не се побираше отзад намираше място на свободната седалка. Но ако на тази седалка също седи едно дете, или две Wink съвсем не виждам как ще се справя с логистиката Laughing

# 26
  • Мнения: 11 313
Отдавна мрънкам да вземем човешка кола за целокупната фамилия, ама сега вече дойде ред.
Понеже не знам точно кога ще се вземе новата (най-вероятно малко преди финала, познавайки мъжа си), ще се наложи да возя дълго тумбака в спортното возило. Най-вероятно сама ще се закарам и до клиниката за раждането - все пак някой трябва да остане с хлапетата в къщи, а те да ми се моткат из краката по време на раждането - няма да стане.

# 27
  • Мнения: 249
Аз карах до последния ден преди да родя.  preggo newsm01 Карах през цялата бременност, непрекъснато и постоянно, защото ми ставаше лошо да се возя. Не ми е било проблем. В края на кряищата по добре да шофирам, отколкото да повръщам  newsm53

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Сега е моментът да натиснеш за нова кола Twisted Evil С трите деца и количка в багажника, не те виждам!
Имам приятелка, която е по-дребничка. Тя кара една огромна 4х4. Казва, че с този тип кола най-добре виждала пътя и се чувствала по-безопасно.
Иначе на въпроса, до последно карах. Щях да карам и в деня, когато тръгнах да раждам, но контракциите започнаха преди мъж ми да отиде на работа и той пое волана  Laughing Допълнителен колан не съм ползвала, но аз съм си едричка, а и колата ни е голяма.

# 29
az ne jiveia v bg tu ima specializirani kolani za bremenni no edin struva okolo 100e.nie se popitahme policai kakvi sa iziskvaniata tuk v ispania i bremenna moje li da kara bez kolan i te ni svetnaha kak da si sloja kolana sega 6te go spodelia i s vas zakop4ai kolana toi vinagi si e zakop4an i kogato sedne6 na sedalkata izdarpai gornata 4ast koiato ti minava prez ramoto samo i tova e tazi 4ast koiato poprincip ti minava prez korema ostava pod teb taka pone ima6 niakakva bezopasnost.a 6to se otnasia dokoga az v denia na termina mi sam karala poneje bolnicata e na 100km a maja mi niama knijka edinstvenoto koeto napravih e da si sloja vazglavnica pod dupeto poneje kolata ni e sas sportno oka4vane.yspeh

Общи условия

Активация на акаунт