Въпрос за подготвителните процедури при раждане

  • 1 042
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Въпроса ми е най - вече към майчета, които са раждали скоро и то в Майчин дом София.
Тъй като много скоро ми предстои второ раждане, а с първото имам много гадни спомени от бръсненето- някой знае ли какви бръсначки използват и дали ако си занесеш твоя могат да те избръснат с нея? Страх ме е да не ми лепнат нещо с техните. По принцип имам намерение тази работа да я свърша у дома, но не мога да съм сигурна как точно ще се развият събитията, а и съм чувала, че понякога повтарят и там независимо дали си избръснат или не.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 364
Аз родих там през юли 2007. Постъпих предварително за планово секцио, но лекарите решиха да ме оставят да си родя естествено, така че когато болките започнаха, аз бях там и просто слязох от 10 етаж на 3 (родилното). Мислех си, че когато започнат контракциите, ще успея да се обръсна сама и тогава да отида да ме свалят в родилно, но просто всичко стана толкова бързо, че даже акушерката едва успя да ме обръсне и да ми направи клизма. Бръсначките са им обикновени, нищо страшно няма - акушерката много бързо си свърши работата и беше внимателна. Това за мен бе най-малкият проблем в Майчин дом. Мисля, че не биха имали нищо против ти да си занесеш своя бръсначка, не се притеснявай. Аз лично нищо не усетих от бръсненето преди раждането.
Леко раждане и здраво и хубаво бебче!  Hug

# 2
  • Мнения: 433
Раждах ноември. В деня, в който започнаха контракциите, у дома се развали бойлера и нямахме грам топла вода - съответно изобщо не можах да се изкъпя  #Cussing out  Предншните дни се бях поизбръснала, но не бях съвсем  перфектно обезкосмена. Когато отидох в Майчин дом, имах разкритие 6 см и едва успяха да ми направят клизма и веднага ме качиха горе. Явно за сестрата нямаше проблем в начина, по който се бях обръснала ( а аз съм с доста обилно окосмяване по тялото и махането му не е лесна задача). 
Най-добре се изчисти у дома и няма да имаш проблем.

# 3
  • София
  • Мнения: 413
Предполагам че трябва да ползват такива за еднократна употреба и да ги отварят пред теб. Една самобръсначка не е кой знае колко скъпа, ако се притесняваш купи си една женска Жилет за еднократна употреба и я занеси, не мисля че ще ти откажат да я използват ако се наложи! thumbsup

# 4
  • Мнения: 8 208
А в нашата болница искаха да си занасем ножче за бръснене. Взех една кутийка (вътре имаше 5 броя) и я носех с мен. Сестрата използва ножче от тези, които аз бях занесла и мисля че се справи много бързо и професионално с бръсненето. Аз бих се озорила, ако трябваше да го направя предварително вкъщи.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 911
браво на теб, какви кахъри имаш, смела жена си  Grinning от тези процедури на мен най-голямото ми притеснение беше катетъра  Sick
тъй като бях с планирано секцио, имах възможност де се избръсна и вечерта и сутринта преди раждането, но въпреки това и те ми теглиха една контра  Laughing с един голям железен бръснач, който се надявам, че стерилизират преди ползване, така че не се тревожи за зарази, болница е все пак  Hug

# 6
  • Мнения: 153
Аз с катетъра първия път нямах никакви проблеми. Явно акушерката, която ми го слага беше много сръчна, защото нищо не усетих, а ми го поставиха преди упойката.

# 7
  • Мнения: 491
Бях с планирано секцио,тази работа с бръсненето си я свърших сутринта,малко ми пречеше корема на гледката но се справих Joy

# 8
  • Варна
  • Мнения: 911
в крайна сметка и при мен беше безболезнено поставянето, но страха от неизвестното е голяма работа  Laughing
zlatanova, късметлийка си ти, щом корема само малко ти е пречел на видимостта  Laughing аз се обработвах напълно на "сляпо" само после резултата контролирах в огледалце  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
При мен всичко се разви много бързо. Изобщо нямах време да действам у дома. Бръснаха ме в родилното.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз мисля, че даже ще се зарадват на това, че си носиш самобръсначка. Аз се обръснах в къщи няколко дни преди това, бяха понаболи, но никой не прояви претенции срещу това.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 364
Bambi766, няколко пъти вече се опитвам да ти изпратя ЛС, но явно кутията ти е пълна  Sad
Напиши ми ел. поща, ако искаш, да ти пратя на нея.  Hug

# 12
  • Мнения: 153
Yulichka, изпратих ти съобщение на лични.

# 13
  • Мнения: 11 607
Много неприятни са ми тези подготвителни процедури.......Ужасни са ми! Но...безкрайно необходими...Стисках зъби през цялото време.......

Успех, и живо, и здраво бебче!

Общи условия

Активация на акаунт