става ли лятна количка за зимата за 1.5 годишно? чудя се...

  • 2 004
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 531
дали да сменям моята комбинирана количка - готина бертони рок'н'рол, която обаче е сигурно към 10-13кг + още 11 с мира вътре  Heart Eyes но да СМЕНЯМ, не да имам две, т.е. трябва да става и за тази зима  Peace

та дали става лятна през зимата?

чудя се между

капри на чико, което могат да ми докарат от америка след 1-2 месеца Flutter

чико 0.6, която я има в джъмбо за 100лв  Peace обаче много странен сенник - дали ще пече отзад или практически, който бута количката, пречи  Rolling Eyes има ли разлика между ази и горната освен в сенника? легналите положения и рамката май са еднакви  newsm78

чиполино омния - ще бъде към 150лв  Peace

кенгуру класик - вече я гледах в един магазин и не ми се стори особено лекичка  Rolling Eyes  за сметка на това, има зимно чувалче за крачетата  Rolling Eyes ако това има значение newsm78

ще съм благодарна за всякакви мнения пъра втора трета и т.н. ръка + практически  Hug

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 23:49 от ninochka

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз изкарах цяла зима с лятна количка.С малки колела в сравнение с комбинираните,мога да кажа,че не съм имала проблеми с прходимостта,тикала съм я и в голям сняг.Дори е по-лесно на моменти,защото е лека и се надига пред препятствия,преминава лесно.Много фирми предлагат термочувалчета,които топлят идеално,могат да се ползват и при по-голямо дете,защото са дълги и широки.Така,че за мен ползването на лятна количка през зимата си е ок.
Сега,за моделите,на които си се спряла:
М-у двете чикота няма никаква разлика,освен в сенника.Аз лично предпочитам класически сенник като на Капри.При ветровито и студено време пази по-закътано.При тези двете трябва да имаш предвид,че нямат удължение за крачетата и си висят надолу.Ако детенцето ти не спи навън,няма проблем,но ако спи може и да не му е удобно с увиснали крака.
На мен лично Омнията ми е ненадеждна,добре са окрали фасона Чиполино от по-реномирани фирми,но незнам доколко са се справили с конструкцията.Освен това тези малки пластмасови колелца ми изглеждат много лимбизе,според мен ще се износват бързо,пластмасовата им снадка към рамката на количката също ми изглежда нестабила и чуплива.За Кенгуру,количките им не са никак леки,доколкото чувам,този нов летен модел не прави изключение.
Фаворитът в съотношение качество-удобство и цена тези дни са ми новите модели на Джордани Чинкуе.Виж:http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4002 

# 2
  • Мнения: 1 531
ами онова между страничните рамки до колелцата долу не е ли поставка за крачета  newsm78 Blush
иначе за сенника този на капри май е по-готин - той се и сваля и се регулира напред назаад дааа  Peace
мира много спи навън  Heart Eyes  поне засега де  Crazy
тази джордани изглежда гоина,но цената май ми е множко  Rolling Eyes

мнооого мерси  Hug

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 13:14 от ninochka

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами това е стъпенка,обаче краката се слагат като стоят надолу.Имам предвид,че неможеш да ги вдигнеш крачката да са хоризонтално на тялото когато детенцето спи,а ще трябва пак да му стоят надолу.Не е много удобно за спане.

# 4
  • Мнения: 1 531
о - чак сега разбрах  Crazy Blush Flutter аз досега хич не съм я слагала в лятна и хич нямам рпедстава от подробностите, които не са маловажни хич  Peace а джорданито май има и по-големи гуми  newsm78 Peace

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 13:23 от ninochka

# 5
  • Мнения: 8 999
Ако детето е във възраст, в която вече не спи в количката навън - става.

# 6
  • Мнения: 1 531
Ако детето е във възраст, в която вече не спи в количката навън - става.
ами незнам тя от кои ще е - засега спи доста навън Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Щом спи доста,определено ще ти трябва нещо с подвижна подложка за краката.Джорданито е с по-стабилни гуми,има си и багажник.Ако искаш,огледай и продавалника,там излизат много добри предложения.Аз си купих лятната количка от там и съм много доволна!

# 8
  • Мнения: 4 428
Независимо дали ще спи детето или не, щом ще я ползваш с чувалче, количката трябва ад има подложка за краката. Аз миналата зима бях с друга количка, на която подложката за краката се вдигаше само, ако спусна гръбчето за спане. Считай, че след всяка разходка чувалчето беше за пране  ooooh! Смъкваше се и опираше в колелата на количката. Обираше цялата мърсотия много порядъчно  ooooh! Освен това тези най-леките лятни колички от типа на Чико 0,6, вярно, че са евтини, но няма да са удобни зимата. Те обикновено са доста тясни. И зимно чувалче + дете в зимни дрехи няма да е много комфортно.
Аз имам Джордани Чинкуи и съм много доволна. Изкарах си много добре зимата с нея  Peace 

# 9
  • Мнения: 9 973
едва ли зимата ще стоите дълго навън за да спи детето Whistling

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Гледай количката да е широка и задължително да има подложка за краката. Сина ми си спи все още в количката. През най - студените дни освен чувалчето можеш да ползваш и дъждобран.
Мен ако питаш си вземи Чинкуи, тя е с доста големи гуми за лятна количка, пък и цената и е съвсем малко по - висока от Омния.

# 11
  • Мнения: 1 531
да,наистина,малка е разликата в цената  newsm78  Peace  а цветът е много готин т.нар. меко оражево  Heart Eyes
тази изма например,хем е малка,си пси всеки път навън - аз практически излизам като заспи или точно предзаспивно, за да заспи  Heart Eyes и използвам точно дебели завивки и дъждобран  Peace
а нали е вярно, че е лекичка...  посочено като кг е 7.9кг...  и нали не е висока - аз щото съм метър и половина  Mr. Green

а виждали ли сте я някъде наживо - в кой магазин?

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами тези модели са съвсем пресни,пуснаха ги преди дни още.Аз съм виждала моделът Чинкуи от миналата година,тикала съм на приятелка за малко,лека и маневрена е,а за високото,ами колкото повечето летни е,около метър горе-долу.

# 13
  • Мнения: 1 531
между другото, на такава цена се оказва и на косато една лятна - тази  Peace тя, предполагам, че също не е лоша  Sunglasses

Ами тези модели са съвсем пресни,пуснаха ги преди дни още.Аз съм виждала моделът Чинкуи от миналата година,тикала съм на приятелка за малко,лека и маневрена е,а за високото,ами колкото повечето летни е,около метър горе-долу.
да - видях, че са от 15ти... тепърва ще се гледат наживо Laughing о едва ли много се различават от 2007  Peace [/color]

# 14
  • София
  • Мнения: 2 734
Да,това Косато също е добро,но при него подпорката за краката е къса и не се регулира,да кажем,че надали ще стига до повече от половината на бедрото на спящо дете и краката пак висят надолу.
А Джордани мисля,че нямат особени разлики с модела от 2007,освен борда и цветовете

Общи условия

Активация на акаунт