Дебелеят ли бебетата от попара? И какъв сухар ползвате?

  • 13 027
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
не дебелее моя малчуган(малко наддава)
сухарите са Голдиес

# 16
  • Мнения: 610
Яде попара абсолютно всеки ден от 7мес.просто неиска нищо друго за закуска.Не определено не се дебелее от нея.Копувам от гръцките съхари и яде по 4 в попарата.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
В никакъв случай от попара не се дебелее,камо ли от такава със сухари...
Моя син е идеален на кг,не е дебел,не е и слаб.Яде всяка сътрин попарка с 3 сухара-от гръцките,Голдис.Така е ве4е 2 месеца и ако щеше да пълнее от това,досега щеше да проличи.

# 18
  • Мнения: 451
Дъщеря ми също вървеше едричка, но това коренно се промени след прохождането. От 8-9 месечна закусва попара и не я пропуска за нищо на света. Ползвам готави крутони без подправки "Сухарети", доста сирене, но масло не слагам защото я правя с АМ. На тази възраст не е редно да се ограничават, да се прекалява също, но ако на детето му харесва -давай.

# 19
 Моят бебчо е почти на 7 месеца. Давам попара от няколко дни. Не я пасирам и не запарвам серенето. С горещия шипков чай заливам натрошения сухар, захарта и маслото и после натрошавам сиренето. Хапва си я с апетит. Сухарът омеква достатъчно и според мен е абсолютно излишно да се пасира. Пък и без друго трябва да се развиват дъвкателните умения, макар и без зъби. От три дни давам и прясно рендосани плодове вместо сок или плодово пюре. Просто рендосвам на най-дребното и няма проблем. Четох, че е полезно от началото на осмия месец да се дават пресни плодове. Все пак пюретата претърпяват термична обработка, пък и имат добавена захар и нишесте за сгъстяване.
 

# 20
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
бихте ли ми казали как приготвяте попарата Peace
и с АМ и без АМ
ние сутрин яден или каша с АМ или 1/2 плодово +АМ
не искам да го лишавам от Млякото Peace

# 21
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Ние сме на 6 месеца и попарата я правим солена - без мляко - вода, малко краве масло и сухари голдис. Ядем я с удоволствие и с бъркане в купичката с ръка  #Crazy

# 22
  • Мнения: 857
Не мисля,че се дебелее от попарата.
Айя закусва доста често попара и е с нормално тегло.
Сухари ползвам гръцките най-често.
А иначе рядко слагам масло,а само обезсолено сирене, сухара и чайче.

Общи условия

Активация на акаунт