Отговори
  • Мнения: 91
Ортопедичните стелки при бременни са задължителни от 5-тия месец нагоре!
Това е нещо, което не го знаех, а и  мисля, че не е разпространено като знание у нас. Ми то е логично - рязкото покачване на теглото може да доведе до промяна в свода на стъпалото! Свода спада, и после - това е нелечимо. При един спаднал свод не можете вече да ходите с такава активност както преди, спадналия свод натоварва и износва тазобедрената става и т. н.
И всичко това може да се спести с едни най-обикновенни ортопедични стелки от аптеката.
Но кой да ти го каже? Аз го разбрах едва вече в 8-мия месец...
Пиша го тук, дано някои прочетат и си вземат мерки навреме.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Хайде сега, чак пък задължителни. StopЗависи как се чувства бременната жена!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз нямах нужда от такова нещо.

# 3
  • Мнения: 2 197
Абе няма такова нещо - задължителни. Има прекалено много жени, на които изобщо не им трябват. Имам 3 приятелки, на които бременността по никакъв начин не им личеше. Всички качиха по 5-6 килограма и не спираха до последния ден.Изобщо не са  имали проблем с подуването на краката, с ходенето и т.н. Всичко е въпрос на структура. И "рязкото покачване на теглото" не е при всяка жена. Аз качих доста повече килограми - 17 и не съм спирала също до последно.

# 4
  • София
  • Мнения: 492
 Rolling Eyes
Аз също качих много кила - 15, и не съм имала проблем със свода (а и не съм чувала за такова нещо досега)...абе това си е генно.
Няма логика от повече килограми  да ти се промени чак свода на краката(това си е до структура)... newsm78 - т. е. изведнъж ставаш дюстабан ли ...кво..?  Rolling Eyes
Не казвам, че е изключено...но чак пък задължително....

# 5
  • София
  • Мнения: 39 741
С Дияна качих много килограми. Проблем със свода нямам. Струва ми се, че самите стъпала са ми се разширили, качих и номера на обувките.
И аз не харесвам израза "задължително". Ако беше гинеколожката щеше "задължително" да ми го спомене.

# 6
Хубава тема, Сара
И аз смятам, че е добре да се знае, че има толкова лесно решение на проблема. Още по-добре е и наблюдаващите бременността да го знаят.
Моите доктори 2 месеца ми се караха, че много ям, много вода пия, и не съм си била държала краката нависоко и че разбира се че ще ме болят краката. Накрая отидох на ортопед и след 5 минути преглед ме прати в аптеката за подложки. Краката ме боляха първия ден с подложките и от втория ден болката напълно изчезна. Да е можело някой да ми го каже по-рано!
Така че, ако за разлика от коментиралите преди мен, вашите или на ваша позната крака болят - бегом при ортопед.

# 7
  • Мнения: 5 393
Няма такова нещо "задължителни". Препоръчителни, да- за който има нужда.

# 8
  • Мнения: 91
Какво се хващате за израза "задължително"? Просто това е нещо, което е крайно непопулярно, а е добре да се знае, защото като гледам някои бременни с какви токове ходят, и мене ме заболяват краката, пък камо ли тях...
Просто исках да го кажа на бъдещите майки, който реши да го използва. Може да се чувства много по-комфортно, и да си спести евентуални проблеми за в бъдеще.

# 9
  • Мнения: 5 393
Какво се хващате за израза "задължително"?
Просто исках да го кажа на бъдещите майки, който реши да го използва. Може да се чувства много по-комфортно, и да си спести евентуални проблеми за в бъдеще.

Хващам се, защото някоя наивна и неинформирана бъдеща майка като нищо ще реши, че наистина са задължителни. Не се изразяваш точно. Можеше да напишеш " препоръчителни".

# 10
  • Мнения: 51
Не е нужно и тази тема да се превръща в спор.
Идеята е да сме информирани и да имаме възможно решение при такъв проблем.

# 11
  • София
  • Мнения: 492
Не е нужно и тази тема да се превръща в спор.
Идеята е да сме информирани и да имаме възможно решение при такъв проблем.
Обаче....чрез спора се ражда истинта... Wink Laughing

# 12
  • Мнения: 5 393
Не е нужно и тази тема да се превръща в спор.
Идеята е да сме информирани и да имаме възможно решение при такъв проблем.

Да, съгласна съм. Да сме правилно информирани.Не се заяждам, но наистина смятам, че е важно да се изразяваме правилно. Доводите ми са в предишния ми отговор.

Общи условия

Активация на акаунт