Приятелството - що е то?

  • 8 307
  • 190
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Имах много дълъг период в живота си, в който смятах, че не ми трябват и нямам приятели/особено в женски род/. Този период беше предизвикан от "добри приятелства" естествено.
После някак допуснах хората по-близо до себе си, те пък ме допуснаха по- близо до тях и така вече няколко години. Сега се чудя как съм могла да живея без усещането за приятелство, но знам че сплотеността на родата ми и многото братовчеди, с които сме били и сме в прекрасни взаимоотношения са ми давали това усещане  Heart Eyes.
Не знам защо, но и аз смятам, че приятелите не е задължително да се виждат често/ но и това се случва/ за да са такива. За мен приятел е човек на когото мога да кажа абсолютно всичко без задръжки и притеснения, който ме приема такава каквато съм, на когото му е приятно да помълчим или поприказваме на чаша вино и усещам, че наистина ни е хубаво. И понеже в по- голямата част от годината живея сама с детето приятелите ми са хората, на които разчитам изцяло в такива моменти и които са правили чудеса за мен и Мишо. Сега като се замислих- всъщност точно в тези моменти вероятно от познати са се превърнали в приятели.

# 16
  • Мнения: 370
ами какво да ви кажа,аз вече невярвам да има приятелство.може би защото съм се разочароваланяколко пъти. Thinking

# 17
  • Мнения: 172
На моята маса има сол.
Малко е. Съвсем мъничко.
Но пък е от най-добрата.

# 18
  • Мнения: 212
Господи, пази ме от приятелите ми
от враговете си аз сам мога да се пазя...

Най-интересното е че някои жени продължават да твърдят че имали приятели мъже. Не мога да си го обясня аз това "приятелство" между мъж и жена. Или мъжът трябва да е обратен и жената да му е съвсем безразлична от сексуална гледна точка или жената трябва да е толкова грозна че на мъжът изобщо да не му минава през ума че може да спи с нея. Само в тези случаи може да има приятелство между мъж и жена. Във всички останали случаи между мъжът и жената неизбежно стои секса а там където има секс няма приятелство. Аз лично не правя секс с моите приятели.

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 12:08 от Борис

# 19
  • Мнения: 4 447
Господи, пази ме от приятелите ми
от враговете си аз сам мога да се пазя...

Най-интересното е че някои жени продължават да твърдят че имали приятели мъже. Не мога да си го обясня аз това "приятелство" между мъж и жена. Или мъжът трябва да е обратен и жената да му е съвсем безразлична от сексуална гледна точка или жената трябва да е толкова грозна че на мъжът изобщо да не му минава през ума че може да спи с нея. Само в тези случаи може да има приятелство между мъж и жена. Във всички останали случаи между мъжът и жената неизбежно стои секса а там където има секс няма приятелство. Аз лично не правя секс с моите приятели.

Не внасяй тема в темата.  Peace Ще ми я развалиш  Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 919

Най-интересното е че някои жени продължават да твърдят че имали приятели мъже. Не мога да си го обясня аз това "приятелство" между мъж и жена. Или мъжът трябва да е обратен и жената да му е съвсем безразлична от сексуална гледна точка или жената трябва да е толкова грозна че на мъжът изобщо да не му минава през ума че може да спи с нея. Само в тези случаи може да има приятелство между мъж и жена. Във всички останали случаи между мъжът и жената неизбежно стои секса а там където има секс няма приятелство. Аз лично не правя секс с моите приятели.
Но това е съвсем различна тема. GrinningИ не съм съвсем съгласна с това. PeaceВинаги има изключения.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 176
Няма дефиниция за приятелство.
Усещане е само.
Желание да бъдеш себе си. Без остатък.

# 22
  • Мнения: 17 546
Имам приятели. Не много на брой, но скъпи и от години! Те са винаги до мен, когато съм имала нужда от подкрепа и знаят за мен неща, които не бих могла да споделя с никой друг, но ме подкрепят и обичат каквато и да съм. И аз ги обичам и съм до тях, когато пък те имат нужда от мен. Те са част от мен и не мога без тях. Виждаме се често и можем да си кажем всичко. Това са за мен приятелите.

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 12:34 от Балу

# 23
  • Мнения: 3 720
Приятелството е бизнес! Naughty
Моите приятели са децата и мъжът ми.Другото е бошлаф.  Whistling

# 24
  • Мнения: 1 400
Сол...
Нали за нея казваха, че ако се консумира без мярка може да е вредна?

С годините я намалих до една малка щипка. Някак така се получи - от многото приятели останаха толкова, колкото са пръстите на едната ми ръка. Дори и по-малко. Лека полека се загубиха останалите. А щом са си отишли - значи никога не ги е имало.
Единият ми такъв приятел си е такъв от вече 23 години Laughing Не се виждаме често , чуваме се редовно, но винаги когато се виждаме е така все е едно всеки ден сме заедно. И двете ни устройва чудесно. Знам , че когато и за каквото да я потърся - било то да се посмеем или поплачем - тя ще се отзове на момента. Както и тя знае, че аз ще направя същото за нея.
Другият такъв приятел е брат ми.
После идва ред на майка ми и някъде там е и мъжът ми, но там вече и други неща са намесени Whistling Blush

Мисля, че всеки сам усеща ... колко ситна да му е цедката и колко точно солчица му е нужна Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
На моята маса има сол.
Малко е. Съвсем мъничко.
Но пък е от най-добрата.

 Peace И аз така...

Борисе все още нямам нужда от чувалче за главата, а двама от най-добрите ми приятели са мъже. И то не са обратни. Така че не питай старило, а патило Wink

# 26
  • Мнения: 648
    Времето за мен е най- добрия критерий за приятелството! И разбира се как споделят радостта ми, сълзите ми всеки може да понесе.
    Все по- малко правя "ревизия" на подобни отношения и чуства, щастлива съм, когато има с кого да си ги споделяме. Отдавна си изясних, че нямам нужда от  много, и изкуствени хора, около себе си.


Преди месец ми се обади много близка, която много сладко ми каза по телефона "Като не се чуваме често, не означава, че не мислим за вас".  Цял ден ми беше топло и хубаво на душата.
Тези неща просто се случват и ги има, нищо повече.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064

А пресявка за хубав повод, такъв какъвто няма повече да има? Ти го каниш, а той дори не се обажда, че няма да дойде  Tired


Да, също се брои!

Колкото до приятелството между мъж и жена, убедена съм че съществува.

# 28
  • Мнения: X
Хареса ми това сравнение със солта. Е,аз не обичам да си пресолявам ястията. Обичам и шарена сол и пиперец,и други подправки. Лесно се сприятелвам с хората,но не всеки може да ми стане приятел.Приятелите ми са малко,но уникални. Не мога да дам точна рецепта за устойчиво приятелство или крепка дружба, мисля че е достатъчно да се отнасяш към приятелите си с любов,да можеш по малко и да им прощаваш и да бъдеш себе си.

# 29
  • Мнения: 35 961
слагам на око и усещам на вкус, рецепта няма

Общи условия

Активация на акаунт