Въпрос за приема на фолиева киселина?

  • 1 124
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте момичета! Моля за мнение - досега приемах Неофолик, от три дни приемам Центрум Матерна и тъй като в тях се съдържа 400 мг. фолиева киселина съм спряла приема на Неофолик. Нали съм постъпила правилно? Сори за глупавия въпрос ама все се шашкам за нещо и бих уважила и Вашето мнение  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 973
продължаваш с фолиевата киселина докато свършиш опаковката,матерната си е матерна

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен си постпила добре! И аз пъвите 3 месеца пиех фолиева киселина,От 4-я започнах да пия само витамини/в тях си има достатачно/  Peace

# 3
  • Мнения: 4 784
Скоро имаше такава тема. Аз пиех фолиева киселина през цялата ми бременност по съвет на лекаря, който следеше бременността ми.

# 4
  • Мнения: 26
Аз съм в шеста седмица и моя лекар ми препоръча Центрум Матерна ама не ми каза откога е добре да се пият. Чудя се дали да не си пия само фолиевата киселина до края на третия началото на четвъртия месец и тогава да продължа с Центрума  Rolling Eyes
Помагайте със съвети, моля! След 10 дни съм пак на преглед и тогава ще питам и доктора .... ама дотогава ......

# 5
  • София
  • Мнения: 408
Не е нужно да спираш и допълнителния прием на фолиевата киселина. Тя не се натрупва в депа в организма и няма странични въздействия- само полза  Peace

# 6
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Продължи и със фолиевата.Тя не се натрупва като излишък в организма, а се изхвърля чрез урината.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 522
Понеже не разбрах в кой месец си поне до края на третия пии фолиевата киселина! След това е достатъчно да пиеш само Центрум Матерна! Лека бременност  Laughing





# 8
  • Мнения: 2 960
Не е нужно да спираш и допълнителния прием на фолиевата киселина. Тя не се натрупва в депа в организма и няма странични въздействия- само полза  Peace

 Peace

# 9
  • Мнения: 367
Само не прекалявай с витамините!Не ги пий както пише,а през ден дори 2 и компенсирай с разнообразно хранене.Ако хемоглобина ти е ок,няма смисъл за продължаваш с фолиевата киселина,тя си е свършила работата вече и за профилактиката на спина бифида Winkдори и да не се натрупва в организма,винаги има опасност от предозиране,защото приема и е постоянен,а метаболизма и  отделянето й е сложен процес изискващ повече  време и ангажиращ няколко системи и така организма още не е  я преработил от предишния прием и ние вкарваме ново количество.Има една приказка"прекаления светец и Богу не е драг"-та прекаления прием,дори и  на водноразтворими витамини,може да е опасен.  Naughty
 Simple Smile

# 10
  • Мнения: 371
Аз пиех фолиева киселина до края на третия месец и след това започнах да пия матерна фолиевата к-на я спрях

# 11
  • София
  • Мнения: 43 904
Първия триместър пиех фолиева киселина, след това витамини (тогава матерна имаше не на центрум, но и в нея имаше фолиева к-на) ест като пиех матерната, не приемах отдделно и фолиева.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 722
Пий фолиевата поне още 6 седмици. Аз я пих до 12та сед., после витамини.

# 13
  • Мнения: 6 713
Здравейте момичета! Моля за мнение - досега приемах Неофолик, от три дни приемам Центрум Матерна и тъй като в тях се съдържа 400 мг. фолиева киселина съм спряла приема на Неофолик.

Мисля, че приемът на 400 мг. дневно фолиева киселина е достатъчен. Но прецени си сама - можеш и да пиеш и двете, предполагам няма да навредиш. Peace

# 14
  • Мнения: 961
По-добре си пий фолиевата киселина до края на 3, началото на 4 месец, а след това пий витамините.
Ако толкова се притесняваш, можеш да се обадиш по телефона на наблюдаващия те гинеколог и да попиташ.

Общи условия

Активация на акаунт