'SOS семеен спонсор'

  • 874
  • 11
  •   1
Отговори
# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Разбира се, че е хубава инициатива.
Аз се чудя едно нещо обаче. Детските селища SOS се построиха и се финансираха от чужди организации. Имам смътен спомен, че бях австрийски и немски. Също така си спомням, че за директор на българските селища беше назначен бивш полковник, кой знае защо и как.
Какво стана, че тези организации са спрели просто така да поддържат двете селища? Защо?

# 2
  • Мнения: 2 759
                     Нямам представа как се финансират тези селища. Но като кликнеш на 'Начало' има доста новини за външни спонсори - Мтел, пари по програми на Фар, BASF, СУ “Св.Св.Климент Охридски”, издателство “Алфа-Омега” ЕООД и фондация СИКОЕР България, Волво България ЕООД...  newsm78...

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Така, де. Но десет години нямаше нужда от спонсори. Чудя се. Имам съмнения. Дали нашите ганьовци не оакаха пак работата?  Whistling

# 4
  • Мнения: 6 992
Василиса, не съм сигурна, но май не. Чела съм, че по принцип и в другите държави тези селища се издържат от частни доброволци, може и да бъркам...Абе и лекция имахме за тях, ама кой да помни преди 100 години newsm78.

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Дано да е така...
Самите селища са прекрасна идея.

# 6
  • Мнения: 25 568
Самите селища са прекрасна идея.

За мен не са - не и на принципа, на който става подбора на персонала. Имало е смисъл тогава, когато са създадени, след войната, когато мъжете са били твърде малко. Но да се лишават децата от мъжко присъствие и мъжки пример, не ми се струва редно. Да, знам че директорът е мъж, но не е достатъчно.
Единственото хубаво нещо е базата - защо да не живеят всички сираци в такива къщички, но в рамките на големите градове?

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Така е, Сийке. Трябва да се търсят семейства, а не само майки. Ама пак е много по-добре от "Дом майка и дете".  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 25 568
Така е, Сийке. Трябва да се търсят семейства, а не само майки. Ама пак е много по-добре от "Дом майка и дете".  Rolling Eyes
Да, бе, знам. Но е жестоко това, което изискват от жените там. И наистина, какво пречи да има и бащи, освен майки?  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 563
Така, де. Но десет години нямаше нужда от спонсори. Чудя се. Имам съмнения. Дали нашите ганьовци не оакаха пак работата?  Whistling

Имаше. Стажувах там през 2000-та, търсеха активно спонсори. Просто парите никога не стигат.

# 10
  • Мнения: 2 759
Да, бе, знам. Но е жестоко това, което изискват от жените там. И наистина, какво пречи да има и бащи, освен майки?  newsm78
                       Е те още като ги откриваха казаха, че засега ще е само с майки, а после и с бащи. Но защо не са довършили нещата - нямам информация. Вие бихте ли си взели такова семейство?

# 11
  • Мнения: 2 759
                         Не държа някой да се разписва в темата, че е или че би осиновил някое от семействата. Но много се надявам да има такива  Blush.

Общи условия

Активация на акаунт