Март преполовихме вече, а някои мами още чакат своето човече !!!

  • 12 369
  • 277
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте момичета  Hug !!!

Честито на всички мами,който вече гушкат своите съкровища  Heart Eyes

Извинете,че така нахлувам в темата ви(аз съм от априлките),но искам да попитам нещо вече родилите мами.Понеже сред вас има най-много мами,които са се сблъскали наи-скоро с раждането мисля,че ще можете да ми отговорите на въпроса.Преди раждането промениха ли ви се усещанията на бебчовците по някакъв начин(да намалеят или да се усилят) и ставаще ли ви лошо последните дни.Аз днес почти не съм осещала бебката,обаче ми е адски лошо и постоянно ми се ходи до 00  Embarassed (вече сигурно ходих поне 4 пъти  Embarassed )Предварително благодаря ако някой ми отговори,че много взех да се притеснявам вече .

Лека вечер на всички   bouquet

# 16
  • Мнения: 121
Здравейте момичета!
Колко ми липсвахте!
Ние се прибрахме на 10.03.,но все не ми остава време да ви изчета!
Искам да поздравя всички родили след 05.03.   bouquet Да са ви живи и здрави дечицата.
Приветствам всички завърнали се у дома.
Успех на всички, които все още очакват своите беб4ета.
Ние иначе сме добре.Вече се възстанових от операцията. Бебето Виктор също е добре.Много ми е миличък! Храня го с кърма, но се цедя, защото зърната ми не са подходящи и младежа не иска да суче.На този етап кърмата ми стига и не го дохранвам.

Искам да ви попитам : В хладилника колко време може да се съхранява кърма? Чета най-различни мнения / от 20 часа до 8 дни/ и не знам на кое да повярвам.

Станкова82 и на мен на дясната гърда често ми се запушваха каналите. Правя си компреси на гърдите от начукано листо от прясно зеле и малко захар. На мен лично много ми помага и вече нямам проблеми.

Жанет, много кофти проблеми с тази свекърва. Не се нервирай, за да бъде и Кари спокойна. Бебетата усещат всичко.

Поли- в крайна сметка как роди? Толкова дълго се колеба нормално или секцио.В крайна сметка всичко явно е минало както трябва. Звучиш доста енергично.

Разгледах всички бебета.Много са сладички. Като ми остане повечко време ще ви покажа и моето.
Целувки на всички!

# 17
  • Мнения: 1 369
Абсолютно подкрепям Жани. Мислех си същото още когато другото момиче написа,че е загубила бебето си. Ника й е slancice. Моето ангелче все още седи на първа страница на темата на октомврийки 2006... Не е честно да се случват това. Никой не заслужава тази мъка.  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Гушкам Бела и си мисля и за него...

# 18
  • Sf
  • Мнения: 978
запис в хубавата темичка  Flutter

# 19
  • Мнения: 82
     Къдрич, HugМного,много е свежо твоето мъжле-много се смях на поста му,с който обяви,че си имате вече Алина!
     Току що говорих с мъжа ми на дълго и нашироко.Уж се разбрахме,та да видим!
     И аз гушкам Карина и като си помисля за Нефертити,я стискам,стискам,не искам да я пусна!
     И аз така помня-ника на другата мама е Слънчице.
     Относно името на бебка-кръстена е на майка ми и на мъжа ми-майка ми е Красимира,мъжа ми Милко,а на италиански,Кара означава "мила",а Карина мисля че е нещо като миличка....Та всички бяха доволни,свеки си мислеше че е на нея,аз си зная обаче..... Mr. Greenи така!

# 20
  • София
  • Мнения: 211
А добър вечер!
Да се похваля- днес бяхме на консултация и съм мнооого горда- бебка се държа изключително добре, а и доки каза, че се справяме перфектно с наддаване и всичко останало. Всъщност бебка и през ноща беше много добричка и мама успя да се наспи най-накрая  Grinning Дали обаче не ни очаква драстична промяна тази нощ...
Къдрич, КикиНики и всички- добре сте си дошли  Hug Къдрич, и при нас беше така първите няколко дена- ще свикнете и ще се успокои.
Илияна22, 4РД и от мен и честита ви месечинка!!! А за изхождането на бебчо- сложи му термометър в дупето и ще видиш резултат  Wink
Поли,ние когато имаме безсънни нощи с ревове и крясъци предимно бутам цицка, гушкаме се, галим се по коремчето и гръбчето- не мога да я оставя да се дере миличката...сърцето ми се къса, а и не мисля, че е добре за нея да се напъва така неистово...Поцелавам на всички ни по-малко такива нощи!!!
Ние когато сме будни и не е търсим цицка се гушкаме и люшкаме  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 369
Адашката, добре дошли с Алина!
Виза, на теб специално честита победа и честит ти победител. Аз бях в болницата и не съм ти честитила, но много се зарадвах на хрониката на адашата, когато ми съобщи за твоето раждане!!!

Олимпия, стискам палци! Всичко ще е наред. Между другото, от второто секцио се възстанових много по-бързо. Не знам защо- дали доктора беше факир или..де да знам, ама и други приятелки са ми казвали същото. Може би пък и знаеш какво е и се раздвижваш по-бързо... Ама каквото и да е, важното е ти и бебката да сте добре и да се гушкате:))

Разглеждах снимките на бебоците ни, какви са ни хубави:) А пък на Поли юнака, дето щеше да е има- няма 2 кила, той почти 3 кила се е родил, че и 50 см!!! Само как те бяха нашашкали като си помисля...

# 22
  • Мнения: 82
    Не зная при вас как е,но аз вече познавам рева на Карина-кога е от глад,кога колики,болка или е просто изнервена,така че по-скорошните мами,спокойно,съвсем скоро ще се научите да разпознавате защо плачат бебчетата.
   Щом сте съгласни с това за Нефертити,Цвети или някой друг,който умее да го направи!Не очаквайте от мен-не зная как Embarassed

# 23
  • Мнения: 48
Ех, за съжаление още съм тук  Hug
Благодаря, че забелязвате отсъствието ми, но просто днес съм хаймана, не съм родила. За напред ще се отчитам поне по малко, за да не стават недоразумения. 

Били, твоя термин нали е на 20-ти?Защо така ти показва линийката?Ние не стига, че нямаме търпение, че и линийките показват още по-малко дни.
 #Crazy
Точно така - 20-ти ми е термина, но не знам защо лентичката ми върви напред  newsm78 И аз се чудех преди няколко дена, може нещо да съм объркала като съм я правила.

Темичката е страхотна - браво  Peace

Абсолютно сън ЗА идеята за ангелчето на Нефертити.

Пожелавам на всички нероили мами родилни болки тази нощ  Heart Eyes

Iliqna22, заповядай на гости в Стара Загора, ще разходим бебоците по Аязмото. Пък ние ще връщаме гостито за моренце  smile3521

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 21:07 от Били_

# 24
  • Мнения: 318
Виза, привет Simple Smile Добре дошли с Виктор победоносец - много здрав и буден да ви е и да ви радва неуморно!
В крайна сметка родих с операция по решение на лекаря, никой не ме е питал на финала Simple Smile От всички мами със секцио  тук май само аз съжалявам, че родих така..но пък за доброто на малкия - това беше начина Peace Само като се сетя, обаче, как нормално родилите мами си търчаха по коридорите 2 часа след раждането.... ooooh! а аз като някоя бабичка - прегъната и стискам зъби от болката  Mr. Green Но слава богу - свърши Simple Smile и вече съм пълноценна  мама на малкия дивак.
КикиНики, много си права  Hug Уж беше дребен моя човек, пък се роди 3 кг и 50 см - 16 дни преди термин  Wink Аман от лекари и оценки Simple Smile Специални поздрави от Иван на Бела  Grinning  Heart Eyes
За слагането по корем на малките - нащето педи ни предупреди, че това е честа грешка на младите родители и може да го правим чак след пурвия месец на детето. Иначе и нашия веднага затихва в тази поза, но доки каза - само ако трябва да му облека нещо със задно закопчаване и после веднага да го въртя по гръб  Peace
РониБони, добре дошли и на вас  bouquet
Евето, Били - стискам палци - скоро да е Simple Smile  Hug Grinning

# 25
  • Мнения: 82
   Поли,вие май си харесахте Бела Heart Eyes
   Я кажете за това обръщане по корем-кога го правите,за по колко време и защо се прави?Аз я обръщам само за по минутка,две ако трябва да я облека с нещо или да й направя масаж след баня!

# 26
  • София
  • Мнения: 211
Поли, ние днес като бяхме на консултация в Токуда д-рката ни каза да я слагаме по коремче стига да има някой при нея да я наблюдава. Много им харесвало и така изучавали света, а и облекчава колики. А на Еми наистина й харесва и аз си я слагам винаги когато се сетя по колкото на нея й харесва.
Ние още спим...откарахме близо 4 часа, но скоро ще трябва да се будим, че и баня ни чака!
Лека и тиха нощ на всички мами и татита и контракции или води на необебилите се  Laughing

# 27
  • Мнения: 473
Изцяло поскрепям идеята ви за Nefertity и slancice, но незнам дали съм се справила добре  Embarassed

# 28
  • Мнения: 308
   Здравейте мамчета.

   Честит рожден ден на Илияна22.

   Честити първи месец на Деситка, Фоти и Ира.

   Ще пусна линк за масажа и гимнастиката на бебчетата. От кога се прави и какво се добавя всеки месец. Специално за масажа е обяснено точно как трябва да се прави, защото има значение дори кой пръст къде се поставя, а за гимнастиката няма разлика от линка даден на първа страница.

http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_3_2

Диана, благодаря. Дано утре да имам време ще отида до социалните да разпитам и аз.     bouquet

Лека вечер на всички бебчета и мамчета.

# 29
  • Мнения: 147
Честити бебенца на новообебилите се мами! Да са им живи и здрави сладкишчетата и да им носят много радост!   bouquet
Добре дошли и на мамите и техните бебочета!   bouquet
Честит Рожден Ден и на Илияна22!   bouquet
Преди малко тъкмо четох за обръщането по корем на бебенцата. Може да се обръщат по корем за много мъничко ако имат дрешка със задно закопчаване. Това се отнася за първия месец само.
И ние още спинкаме от 18:00ч. и тепърва ще се къпем и кърмим. Охх, много спинка моята буба и се храниме по 4 пъти на денонощие  Thinking
И аз съм за за Nefertity и slancice!
Лека и спокойна нощ и от нас!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт