Пентаксим четвърти прием

  • 8 062
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами знаете ли кога трябва да се сложи ваксината пентаксим четвъртия прием може ли да мине повече от година след третия или трябва да е точно една година?Педиатърката каза,че ще му я сложи като стане на 2 години,а педиатърката на една моя приятелка която има дете на същата възраст, като сина ми даже са родени в един ден е казала,че сега трябва да се постави след,като е минала година от предишния пентаксим.Всичките васини на сина ми са поставяни навреме както трябва да се слагат и нямаме закъснения.Сега незнам кое е правилно моля споделете как е при вас

# 1
  • Мнения: 4 111
Ние сме в Гърция, тук ваксината се казва Пентавак, същата е. Педиатърът винаги записва датата на следващата ваксина с молив в книжката. След третия прием написа четвъртият да е точно след една година. Товава синът ми няма да е направил 2 години, ще е на година и девет месеца.

п.с.: само да вметна, че при вас се пада по-рано от нас, защото ние закъсняхме още с първия прием и всеки следващ закъснявахме с по две-три седмици.  Blush

# 2
  • Мнения: 4 496
И на мен педиатърката ми каза, че четвъртия прием е след една календарна година.

# 3
  • Мнения: 1 701
Мисля, че не е проблем да има закъснение с няколко месеца...  newsm78 При нас я сложиха по-късно, че имахме проблеми с друго.  Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 368
На Влади му поставиха четвъртия прием на Пентаксим-а година и месец след третия прием. Щом педиатърката ви така е решила вероятно няма никаква опасност от закъснение, но за всеки случай би могла да се консултираш и с друг доктор.

# 5
Нашата педиатърка каза че последния прием е между 15-ти и 18-ти месец.

# 6
  • Мнения: 770
Нашата педиатърка каза че последния прием е между 15-ти и 18-ти месец.
И на нас същото Peace

# 7
  • Мнения: X
Ние днес бяхме за друга ваксина и мед. сестра каза, че имало нов имунизационен календар на БГ и четвъртия прием ще стане през месец юли, при положение,че в края му Марти ще бъде на година и половина. И аз се учудих, но щом те казват...

# 8
  • Мнения: 326
На нас ни казаха между година и половина и 2 годишна възраст на детето, но не и ден по-рано.

# 9
  • Мнения: 407
Четвърти прием на Пентаксим се поставя точно една година след последния прием.При нас се падна на 1г и 4м.Попитах до колко може да се отложи и ми казаха,че се поставя не по-късно от 2 годишна възраст.

# 10
  • Мнения: 1 516
Който има листовка от ваксината, да я отвори - там е написано . Чела съм но не помяна, сега и аз ще потърся дали не е останала листовка. Обикновено пазя такива неща ...

# 11
  • Мнения: 1 900
До колкото съм прочела в упътването след една година се поставя/но това по спомен, не мога да споря/. Иначе аз се чудя, че трябва да я купя сега да си я имам. Когато купувах не съобразих и взех само три, а четвъртата я забравих. Embarassed

# 12
  • Мнения: 1 554
Ние сложихме пентаксима 3,4,5 месец и ни каза 4е следващият прием щее на година и половина Peace

# 13
  • Мнения: 3 695
Поставя се до 24-ия месец и не по-рано от една година след III прием.  Peace

# 14
  • Мнения: 1 516
Прочетах листовката на Пентаксима - пише така:
"Обичайната схема на прием на на ваксината е : 3 инжекции в разстояние от 1 до 2 месеца между тях , като се започне на възраст 2 месеца, последвани от една инжекция по време на втората година от живота на детето "

Общи условия

Активация на акаунт