какво да правя?

  • 1 974
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
 ooooh! Дайте ми акъл-направо не знам какво да направя!!Детенце наближи да направи годинка и семейния съвет у дома реши да се опитам да се върна на работа.Имаме малък семеен бизнес в търговията и съпругът ми така и не успя да ми намери заместник за годината и половина,за която отсъствах.Така майка ми предложи да напусне работа и да гледа Али срещу заплата и осигуровки към нашата фирма.Уточнихме подробностите и от първи този месец започнахме-аз се върнах на работа,а тя пое Али.Всичко беше ок три седмици,или до момента на първия аванс.Месецът беше лош,приходите почти нулеви,но уговорката,според мен трябва да се спазва,затова платих на майка ми част от заплатата.Оттук започват проблемите-мъжът ми смята,че тя е безотговона,понеже вижда на какъв хал сме и въпреки това иска пари.Аз считам,че поетите задължения трябва да се спазват и тъй като тя беше коректна към нас и ние й го дължим.Тя също си има домакинство и сметки за плащане.Освен това в момента баща ми е много болен предстои му операция и съвсем не е уместно да се проявяваме като малки деца,незрели и безотговорни...Според мъжа ми обаче така само ще фалираме ако харчим повече от това,което изкарваме и от тази рокада с работата нищо няма да излезе.Според него е по-добре да си стоя в къщи с детето и да го оставя да се справя както може с работата...Само че аз смятам че така вероятността да фалираме е същата.Просто знам как приклЮчи миналата година...Какво да направя-ако освободя мама само ще й затвърдя мнението че сме несериозници и не преценяваме реално нещата.От друга страна работата ще тръгне до месец-всяка година е така в този период и тогава мъжа ми ще му се иска да има някой да му помогне в трудните месеци.И ако сега освободя майка ми тя никога няма да се съгласи пак да ми помогне.И съвсем разбираемо...Просто не знам как да постъпя.Голяма каша.. Thinking

# 1
  • Мнения: 1 058
Ами жената е напуснала работа. Щом сте решили да и плащате как ще се отмятате.

# 2
  • Мнения: 1 367
И аз мисля,че не трябва да се отмятате.Предполагам,че ще огледали нещата отвсякъде,преди да вземете това решение.Пък и като казваш,че всяка година по това време е така и нещата ще се оправят,просто трябва да позатегнете коланите за известен период.Успех ти пожелавам!

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Ами жената е напуснала работа. Щом сте решили да и плащате как ще се отмятате.
Peace
Жената разчита на тези доходи, спазва си своите ангажименти и уговорката и вие да сте точни към нея трябва да се спазва. Най-гадно е да си некоректен към близки хора. Ако наемете външен човек, дали ще ви гледа детето безплатно, когато сте затруднени? Опитай се да му обясниш тези неща на мъжът ти. Или му предложи свеки да напусне работа и да изпълнява тази функция безплатно.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 34
Не разбрах, плащаш заплата и осигуровки на майка си, че ти помага с гледането на детето ли?

# 5
  • Мнения: 750
Бизнес с брат не се прави!
С майка също.

# 6
  • Мнения: 389

Какво значи този въпрос: "Какво да правя?". Много ясно, тръгнали сте по един път, продължаваш по него! Майка ти си е напуснала работата, за да ти помага за детето, какво сега, да я изриташ и да оставиш майка си безработна и болния си баща без доходи ли? Няма връщане назад. Наистина си е доста безотговорно сега да й кажеш, че бизнесът ви не върви и не можеш да й плащаш, че нали и тя яде, с какво ще живеят?

Не разбрах, плащаш заплата и осигуровки на майка си, че ти помага с гледането на детето ли?

Че какво лошо има в това, просто са я наели, вместо детегледачка! Какво, защото й е майка, сега да остане без доходи, за да гледа детето без пари на дъщеря си! Майка, майка, ама  и тя яде и има сметки за плащане, как се живее без доходи!?

# 7
  • Мнения: 4 965
Майка ти е направила достатъчно голяма жертва за вас, напускайки работа. Да я оставите без работа и без доходи е не само безотговорно, но и неблагодарно.

Не разбрах, плащаш заплата и осигуровки на майка си, че ти помага с гледането на детето ли?

Разбира се, че ще плаща - майка й не е пенсионерка, която просто помага за внучето, а си е зарязала доходи, осигуровки, сигурност и т.н., за да им е в помощ.

Грешката е на майка ти - казано е: "който има деца, да си ги гледа" - трябвало е да си намерите сами начин, а тя (щом има желание) да помага, когато има възможност.
Кой ще плаща за лечението на баща ти, ако тя остане без доход или й спрат тока (примерно) за неплатени сметки? Как ще се чувстваш, ако майка ти идва да ти гледа детето "отговорно и без пари", а после не може 1 хляб да си купи?
Пази Боже, от такива деца. Сетих се за 1 много хубава българска приказка за сина, който убил баща си, че вече не можел да работи и само ядял, а после и неговият син предприел същия подход...
А мъжът ти май не знае какво иска...

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Естествено, че ще плащате и ще си спазвате ангажиментите. Аз също плащам на моя баща, когато се налага да гледа Калоян - горе долу 1-2 дена в седмицата, защото смятам, че не е длъжен да го прави. Те са ни гледали с брат ми сами, редно аз да се оправям също сама, а като не мога фактът, че бяга от работа, за да гледа моето дете трябва да бъде компенсиран.
Просто мъжът ти е явно от семейство, в което гледането пожизнено на деца и внуци е нещо нормално. Просто му го избий от главата. Peace

# 9
  • Мнения: 953
Е еее, много гадно,
толкова ли не можахте да прецените, че няма да се справите минали са само 3 седмици от уговорката ви и вече има проблеми.....
Тотално си прецакала майка си - жената е напуснала работа, а сега искаш да я оставиш без осигуровки и стаж за пенсия и без всякакви доходи с болен съпруг.
Постъпката ви наистина е много безотговорна.
На твое място бих направила всичко за да не разбере тя за съществуващите проблеми.
 

# 10
  • Мнения: 2 131
Ако моята майка напусне работа, за да ми гледа детето, ще обърна света, но ще спазя уговорката и ще й дам уговорените пари. Не бих допуснала родителите ми да мизерстват. Пък и какво значи да я освободиш - тя ще може ли отново да си намери работа. Заради вас е напуснала все пак.

# 11
  • Мнения: 22 427
Щом жената е напуснала работа и вие сте поели ангажимент да и плащате заплата, ще го правите.

# 12
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Защо не я наемете за бавачка чрез борсата, мисля че приеха нещо такова. Така хем ще ви гледа детето, хем няма да ви тежи финансово на фирмата.

# 13
  • Мнения: 1 897
Майка ти е направила достатъчно голяма жертва за вас, напускайки работа. Да я оставите без работа и без доходи е не само безотговорно, но и неблагодарно.
Така е.  Peace
Мисля, че ти много добре го разбираш и сама и затова се терзаеш.И с право.
Трябва да накараш и съпгруга си да го проумее.

# 14
  • Мнения: 2 556
Връщането ти на работа би трябвало да изкарва поне разходите, свързани със заплащането на майка ти плюс нещо за теб, за да е оправдано. Желая ви успех в бизнеса, тогава няма да усещате осигуровките и заплатата на майка ти като разход въобще. За много бизнеси февруари и март са най-трудните месеци на годината, идва пролетта, всичко ще потръгне. Не освобождавай майка ти, наистина ще е кофти. Вероятно мъжът ти се е надявал, че тя всъщност ще гледа детето безплатно, но вече сте поели ангажимент, спазете си го. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт