На каква възраст сложихте обички на момиченцата си?

  • 6 077
  • 157
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
Някъде към училищна ще да е... като си каже че иска да й сложим
Нас също не са ни чакали като малки за да си кажем дали искаме или не.
Някой пък са ги питали дали искат  Wink

# 16
  • Мнения: 1 029
ние пробихме ушите на дъщеря ми, когато беше на годинка и месец.Сега е на две и два месеца, но е изключителна кипра и постоянно си гледа обеците и се радва.От нея всъщност никой не може да се вреди до огледалото..
иначе по спора дали да се слагат обеци на децата преди те самите да решат това аз мисля, че не е престъплението, което някои майки описват.Аз не съм й оперирала носа, защото е крив и не съм направила нещо необратимо. Ако не й се носят обеци след време ги маха  и готово.Има много други неща, които родителите правят , мислейки ги за правилни, а оставят трайни " белези" на децата.Не мисля, че слагането на обеци е едно от тях Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 39 746
Поредната тема.
Сложих обици на Дияна когато беше на 2,1г.
1во спря да си дърпа ушите когато заспиваше. 2ро имаше къса коса и ми беше писнало да ме питат дали е момче, не че пак не ме питаха.

Беше доволна и само ушите си сочеше Simple Smile Златните съм ги прибрала, защото ходи на плуване в градината и ме е страх да не ги загуби в басейна. Едни сребърни вече потънаха. Сега е със сребро.
Моите уши пробих, хм, като ученичка.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 020

Накитите не са за деца. За бебета пък - хич.
Децата са красиви и без украшения.
Не ми се разправя и на мен с разранени ушенца - при инциденти, при игра и т.н...

Peace аз съм на същото мнение!!!

# 19
  • Мнения: 11 003
Живот и здраве, ще сложим обеци в понеделник, на Благовец. Simple Smile Не вярвам някой ден да ми се сърди, че съм й пробила по 1 дупка на ухо. Аз самата имам общо 6 на двете уши. Mr. Green Първите 2 дупки ми пробиха едва в трети клас и дотогава много страдах, че в нашия клас само аз съм без обеци. Confused

# 20
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Малка поправка - Благовещение е във вторник - 25.03 . Hug
И ние ще ги пробиваме тогава.   Grinning

# 21
  • Мнения: 1 243
На 8 месеца и пробихме ушите Peace

# 22
  • Мнения: 4 621
Все още не съм и сложила Peace

# 23
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
На 5.5 месеца и пробихме ушите.Не е плакала много,нито ги е дърпала Peace

# 24
  • Мнения: 2 374
аз се каня да и ги  дупча другата седмица мери е почти на 9месеца,струва ми се нормално вече да има обички

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
На 8.5 м й ги пробихме.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 820
Ушите са си собственост на децата ми. Да си ги дупчат, когато решат.  Wink

Другите ми доводи против:
Накитите не са за деца. За бебета пък - хич.
Децата са красиви и без украшения.
Не ми се разправя и на мен с разранени ушенца - при инциденти, при игра и т.н...[/color]

И аз съм на това мнение Peace.

# 27
  • Мнения: 802
иначе по спора дали да се слагат обеци на децата преди те самите да решат това аз мисля,  че не е престъплението,  което някои майки описват.
Аз не съм й оперирала носа, защото е крив и не съм направила нещо необратимо.
Ако не й се носят обеци след време ги маха  и готово.   Има много други неща,  които родителите правят,  мислейки ги за правилни,  а оставят трайни  " белези "  на децата.
Не мисля, че слагането на обеци е едно от тях
Peace

Напълно подкрепям мнението ти !  Peace
Аз нямам търпение да сложа обечки на моята малка госпожица , а защо не и златна гривничка .
какво по - хубаво от това детето ти да е кипра .
Нека да е  живо и здраво  и още по - красиво !

А когато стане голяма мадама и има свой избор - никой няма да е спре да носи това, което сама иска .
Било то дрехи или накити .

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
На никаква.  Naughty Като порастне, ако има желание сама ще си сложи.

# 29
  • Мнения: 1 520
Според мен 6-7 години си е най-добрата възраст за пробиване на уши. Не мога да приема, че колкото е по-малко детето толкова по-добре. Все пак дупките се пробиват със специален пистолет, предназначен само за тази цел, има и болка и не бих допуснала детето ми да се изплаши до смърт заради едни нищо и никакви обици още на 1-2 годинки. Моите уши са пробивани като съм била на 7 години. Не бях уплашена, понесох смело болките и мисля на тази възраст да пробия и на детето си.

Общи условия

Активация на акаунт