Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 26

  • 37 569
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Нат, на теб огромни благодарности за труда, който винаги полагаш   bouquet Аз просто изкопирах нещата от старата тема. Следващата  си е пак твоя  Wink
petia_tag, не знам къде видя в крема да присъства карамел - има 1 консерва сварено на водна баня кондензирано мляко. Последният път когато правих въпросният крем за голяма торта, беше за на баба ми годишнината. Според мен спокойно може да се сложи 350гр. масло и около 700гр. пудинг + млякото. А тогава сложих 250гр. масло, 700гр. пудинг и кондензираното мляко и пак я покрих , но може все пак да увеличиш продуктите.
GrOzNoTo^_^PaTe, не знам как само маслен крем може да ти се стори рядък. Все пак за крема на рафаелото, което е дала Наталина се ползва масло и кондензирано мляко. Като го сложеш в хладилника и става доста твърдо, за това аз добавям и вал=нилов пудинг или млечен крем  Wink

# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Хайде и аз в новата тема. Утре ще творя нова торта за юбилея на зълва ми, та сега съм в процес на събиране на идеи.
Като стане готова ще докладвам.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
е нали кондензираното мляко се карамелизира, затова казах карамел

# 18
  • Мнения: 2 185
Благодаря за комплиментите за животинската ми торта  Laughing, засега приносът ми е малък, но така съм се зарибила, че сигурно скоро ще наваксам с нови торти. Имам повод да правя тортата цици, моля посъветвайте ме какъв блат е най-подходящ, дали ще стане с блата с натрошени бисквити, рецептата, за който беше публикувана в миналата тема?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
е нали кондензираното мляко се карамелизира, затова казах карамел
Е да, но за мен карамел е "горена" захар  Wink Така, че извинявай, че не съм те разбрала  Hug

# 20
  • Мнения: 1 173
аз да се запиша при вас. Леле от 2 дни ви разглеждам темите , схванах се на стола пред компютъра. Красоти творите , браво. Чак се запалих да пробвам и аз .
 е засега ще следя, като пробвам ще се отчета.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Clairette, за циците направих смес тип сладък салам:
масло+какао+течен шоколад+шоко пудинг+натрошени какаови и бели бисквити+ орехи.
Всичко беше на око, защото със същия крем преди добавяне на бисквити и орехи си мазах между блатовете. А цици-те ги бях натъпкала в 2 купички. NellyDi май има в снимките поетапно  Wink

А ето как изглеждаха тези които аз правих в разрез (извинявам се, че си взимам снимката от kuharka.ru, но сега нямам време да я качвам другаде)

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 18:15 от _Пепи_

# 22
  • София
  • Мнения: 2 658
е нали кондензираното мляко се карамелизира, затова казах карамел
Е да, но за мен карамел е "горена" захар  Wink Така, че извинявай, че не съм те разбрала  Hug
То и аз не съм се изразила много правилно, но понеже записвах рецептата на пай Банофи и там пишеше, че карамелизираното мляко се нарича карамел-лакта и затова така го написах.

# 23
Масло+захарен сироп=масления крем,с който правих бордюра.

# 24
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Масло+захарен сироп=масления крем,с който правих бордюра.
А за по-неориентираните като мен - какъв е точно този захарен сироп??????

# 25
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет мамчета правя си и аз един абонамент за темичката...Не мога да не се полюбувам на произведенията ви.  Hug Hug
Дайте идея за маслен крем, но да от тези дето се бият яйца на водна баня със захар и после масло...
Искам да може да го яде детенце, така че може ли да само пудинг с масло?

# 26
  • София
  • Мнения: 618
NIL, Clairette ; много са сладурски тортичките.
Мама Светле как успя с пареното тесто да направиш толкова тънки листчета за розите, моите все ги разточвам дебелики Cry

# 27
  • Мнения: 2 282
Дорчестър, и на мен много ми хареса кончето Simple Smile Страхотна работа със шоколад! И кончето, и украсата отстрани! Браво!
Нарина, и аз мисля, че си се справила чудесно с поша! Имала си търпение и сигурни ръце... Моя единствен опит е направо жалък в сравнение с твоя Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 491
Записче, за да Ви следя, а като понамалее работата ще си спретна една тортичка без повод  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 484
Да се запиша да ви следя.И да ви кажа ,че сте сътворили страхотни торти!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт