Няколко интересни предложения и от мен

  • 77 772
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 241
Бисквити с портокал и шоколад
(източник: Al Sur del Sur)

за около 20 броя

130 гр. брашно
1 ч.л. бакпулвер
100 гр. меко масло
35 гр. захар (аз сложих около 50 гр., защото ми се стори, че 35 ще са малко Wink)
½ ч.л. ванилия
кората на 1 портокал
щипка сол


за отгоре (аз удвоих количествата Mr. Green)
75 гр. натурален шоколад
1 с.л. портокалов сок
ядки за украса
(по желание – аз нямах)

Загрейте фурната на 150º.
Разбийте маслото със захарта, ванилията и портокаловата кора. Добавете брашното с бакпулвера и солта. Разбъркайте кратко, колкото да се смесят продуктите.
Разточете и изрежете формички – аз просто кръгчета.
Наредете ги върху хартия за печене и ги печете около 15 минути или до леко покафеняване.
Междувременно разтопете шоколада с портокаловия сок в микровълновата. Когато изстинат бисквитите, ги потопете наполовина в тази смес и ги оставете да изстинат върху решетка. Аз (малко ми се видя наполовина) направих двойна доза глазура и ги потопих целите.
Съчетанието между портокал и шоколад си е класика в жанра, страхотни станаха. Peace


Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 22:24 от Котка

# 61
  • Мнения: 2 241
Сладки „Ден и нощ”
(източник: Al Sur del Sur)

130 гр. маргарин (аз обикновено нямам в наличност, така че сложих масло)
200 гр. захар
кората на 1 лимон
2 жълтъка
130 гр. царевично брашно
170 гр. пшенично брашно
1 бакпулвер
щипка сол
3 с.л. какао


Загрейте фурната на 180º.
Разбийте до побеляване маргарина със захарта. Добавете лимоновата кора и двата жълтъка, разбъркайте, после сложете брашната, солта и бакпулвера.
Омесете на гладко тесто и го разделете на две. В едната половина сложете какаото. От тестото направете топчета. Наредете ги върху хартия за печене и ги печете около 15 минути.
Можете да направите само бели и само кафяви сладки, както и да взимате по малко от двете теста и да направите двуцветни топчета за разнообразие (аз направих само двуцветни).
Разкошни станаха, много крехки.


# 62
  • Мнения: 2 241
Пияни бисквити с овесени ядки
(без брашно, диетични един вид Mr. Green, източник: comidinhas do bem)

1 ч.ч. = 250 мл.

1 белтък
50 гр. меко масло
½ ч.ч. захар
1 ¼ ч.ч. овесени ядки (фини)
½ ч.ч. картофено нишесте
(тук не съм срещала, сложих пшенично)
1 ч.л. бакпулвер
1 с.л. коняк
(аз сложих шоколадов ликьор)
стафиди или други сушени плодове (при мен стафиди и сушени сливи на парченца), накиснати за 15 минути в малко количество от същия алкохол

Разбийте леко белтъка с маслото, добавете захарта. После сложете овесените ядки, нишестето и коняка и разбъркайте, най-накрая добавете бакпулвера. Направете топка, увийте я във фолио и я сложете във фризера за 15 минути.
Загрейте фурната на 200º.
Извадете тестото, направете топчета, украсете ги със стафида или друг плод.
Печете около 20 минути (трябва леко да покафенеят).
Много са ароматни, леко дъвчащи. Ако обичате овесени ядки, няма начин да не ви харесат. Peace



Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 00:46 от Котка

# 63
  • Мнения: 2 241
Курабии с манго и кокос
(това много смешно звучи, но какво да направя като на вид са си точно курабии, няма как да ги нарека иначе, източник: Tours et Tartines)

за 12 големи курабии

150 гр. добре узряло манго (1/2 голямо или 1 малко)
1 с.л. прясно мляко
70 гр. кафява захар
(признавам си, че сложих около 20 гр. повече)
1 яйце
70 гр. разтопено масло
170 гр. брашно
1 ч.л. бакпулвер
3 с.л. кокосови стърготини


Загрейте фурната на 180º.
Намачкайте мангото с вилица, ако е добре узряло, това ще е достатъчно. Ако е по-твърдо, може да се наложи да го пасирате с някакъв уред, но не прекалено, добре е да останат парченца, които да се усещат. Смесете го с млякото. Разбийте яйцето със захарта, добавете мангото с млякото, маслото, брашното, бакпулвера и кокоса. Разбъркайте добре.
Направете 12 топчета, наредете ги върху хартия за печене.
Печете 10 – 15 минути или докато добият приятен златист цвят.
Много свежи и ароматни курабии. Peace






# 64
  • Мнения: 2 241
И като сме започнали с курабиите, ето още едни, този път от шотландските Simple Smile

Курабии с парченца шоколад
(Chocolate chip scones, източник: Joy of baking)

за 8 големи курабии

280 гр. брашно
50 гр. захар
1 ¼ ч.л. бакпулвер
¼ ч.л. сода
¼ ч.л. сол
113 гр. студено масло
90 гр. шоколад на парченца
75 гр. сушени череши (
аз нямах, сложих малко повече шоколад Wink)
1 ч.л. течна ванилия
160 мл. buttermilk (в домашни условия се получава като към същото количество прясно мляко се добави 1 с.л. лимонов сок или оцет и се остави да постои 15 минути)


за намазване
1 яйце
1 с.л. прясно мляко


за поръсване
30 гр. захар
¼ ч.л. канела


Разбъркайте заедно брашното, захарта, содата и бакпулвера. Добавете маслото на парченца и омесете с другите продукти до получаване на големи трохи. Сложете шоколадовите парченца и плодовете.
Отделно смесете млякото с ванилията и ги добавете към другата смес. Разбъркайте кратко, колкото да се смесят добре продуктите, не повече. Ако лепне, добавете още малко брашно.
Разточете тестото в кръг с диаметър около 18 см. и дебелина около 4 см. Разрежете кръга на 8 парчета (като торта), наредете ги върху хартия за печене.
Намажете ги със сместа от яйце и мляко и ги поръсете със сместа от захар и канела.
Печете 15-20 минути или до получаване на приятен златист цвят.
Идеални са за закуска! Peace



# 65
  • Мнения: 2 241
Голям мързел ме е подгонил напоследък и отдавна не съм се грижила за темичката, но е време да се взема в ръце и като начало още едни сладки, за да продължа поредицата, а после ще сменям вече регистъра Grinning.


Бадемови сладки
(източник: Cléa cuisine)

за 15 – 20 броя

60 гр. бадемово пюре*
60 гр. кафява тръстикова захар
(може да увеличите малко, ако обичате по-сладко, аз сложих 80 гр.)
1 яйце
75 гр. брашно
(може пълнозърнесто или типово)
щипка бакпулвер
50 мл. прясно мляко (може соево или кокосово)
50 гр. овесени ядки (фини)
за отгоре парченца шоколад (аз ползвах готови капки, но може и нарязан шоколад), ядки (аз нямах)

* в някои страни го продават готово, тук като че ли не съм виждала, но иначе вкъщи може да се направи като същото количество сурови бадеми (филирани или обелени, важно е да са без люспите) се разбиват в блендер или кухненски робот. Отначало се получават трохи, но после бадемите си пускат мазнината и се получава средно плътна маса (пюре). Може да се направи по-голямо количество, което се съхранява в плътно затворен буркан в хладилника. Придава много приятен вкус на сладкишите и на практика замества другите видове мазнини, използвани за приготвянето им.


Загрейте фурната на 200º.
Разбийте бадемовото пюре с яйцето и захарта. Добавете брашното и бакпулвера, разбъркайте, сложете млякото и овесените ядки, разбъркайте отново.
Получава се не много гъсто тесто. С лъжица слагайте от него върху хартия за печене, ако искате може леко да загладите купчинките с мокър нож. Украсете с шоколада и ядките.
Печете около 10 минути до леко порозовяване. Много симпатични сладки с интересен вкус (и те малко на курабии приличат, но няма да се формализирам толкова Laughing).


# 66
  • Мнения: 2 241
С агнешкото вкъщи сме в особени отношения, аз не обичам и не ям (но все пак го готвя от време на време, което далеч не може да се каже за други неща, които не обичам – дроб, патладжан – те са под пълна забрана Naughty), другите все пак го ядат, но трябва да е сготвено с доста подправки и така, че да не личи много агнешката му същност Mr. Green. Ето едно предложение, което доста се харесва вкъщи (аз не съм го пробвала, но гарантирам, че никой не е пострадал Sunglasses).

 
Агнешко фрикасе
(Abbacchio Brodettatto, рецепта на Анна Мария Волпи от Italian Food)

3 – 4 с.л. зехтин (студено пресован)
60 гр. бекон (нарязан на дребно)
1 глава лук (средна, нарязана на дребно)
ок. 1 кг. агнешко месо (нарязано на едри кубчета)
щипка индийско орехче (по възможност прясно настъргано)
сол и черен пипер (на вкус)
120 мл. сухо бяло вино
230 мл. топла вода
1 с.л. брашно
3 яйца
сокът от ½ лимон
2 скилидки чесън
(пресовани)
1 с.л. настърган пармезан
1 с.л. майорана
(аз сложих суха подправка, като че ли тук не съм виждала да се продава прясна)
1 с.л. магданоз


В тенджера или дълбок тиган и на среден огън загрейте зехтина и добавете лука и бекона, задушете за кратко (докато омекнат).
Сложете агнешкото и го оставете да се запържи леко от всички страни.
Добавете индийското орехче, солта, пипера и виното, усилете огъня.
Когато виното се изпари, добавете водата и брашното (аз ги разбърквам предварително, за да не станат бучки), отново намалете огън, покрийте с капак и оставете да къкри около 40 минути (от време на време разбърквайте).
Когато агнешкото е готово, разбийте в купа яйцата с лимоновия сок, чесъна, пармезана и подправките, ако е необходимо добавете още малко сол и черен пипер.
Засилете огъня, добавете към агнешкото тази смес и бъркайте енергично до получаване на гъст сос.
Свалете от огъня и сервирайте топло.



Общи условия

Активация на акаунт