какъв лек за зъбките

  • 1 749
  • 43
  •   1
Отговори
Здравейте мами,искам да попитам какво и от кога се дава при неразположенията на бебоците при никненето на зъбките? Ние сме на 4м и20дни и от известно време започна неспокоен сън,педито каза че скоро сигурно ще се покажат защото са очертани,как да го облекча?

# 1
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
На моята дъщеря гелчетата не й помагаха. М.януари за 20 дни й поникнаха четирите горни зъба. Беше кошмар - неспокоен и накъсан сън, почти отказваше да яде всичко, което е с лъжица (добре, че поне АМ не отказа), мрънкава и т.н. Ползвах по препоръка на педиатърката Дентокинд - хомеопатични - дават се до шест на ден - аз й давах по 3-4, като давах част от тях задължително преди сън. Определено детето се успокои. А при температура (бебка всички зъбки изкарва с температура - от 37.3 до 37.7) - еднократно вечер преди сън - Нурофен, който е не само с температуропонижаващ ефект, а и е по-добро болкоуспокояващо от Панадола.

# 2
  • Мнения: 745
дано излязат бързо,защото при нас са очертани от месец и нещо и почти са избили два.Аз имам Дентинокс гел и когато го боли го мажа,облекчава го за сега.

# 3
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Има най-различни гелове за мазане: Дентинокс, Калгел. Те са безвредни, така че няма проблем да го мажеш.

# 4
  • Мнения: 9 814
Има най-различни гелове за мазане: Дентинокс, Калгел. Те са безвредни, така че няма проблем да го мажеш.



Лошото е, че при по силна болка не помагат.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
на нас гелчетата не помогнаха, близо 5 месеца я мъчиха, докато поникна първото зъбче. Давах и Панадол по веднъж на ден, в редки случаи по два пъти, защото не спираше да плаче от болки. Педиатърката ми каза, че ако го давам веднъж на 24 часа, мога цяла седмица така да го пие. Определено след няколко дни настъпваше облекчение, защото явно от него спираше възпалението, което прави на венеца зъбчето. Сега след като съм я водила на класически хомеопат взима Хамомила и съм много доволна от ефекта, но не ти препоръчвам да пробваш класическо хомеопатично лекарство без преглед при хомеопат. Той ще определи какво е точното лекарство и каква да е потенцията, за да действа на детето.

# 6
  • Мнения: 780
Мажа я с Дентинокс.Вечер давам Нурофен.

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Майчета, не се препоръчва много да се мажат венчетата с тези гелове - защото те обезчувствяват и така се увеличава риска бебчето да се задави примерно със слюнката си - защото няма да усети и няма да има правилната реакция да преглътне. Надявам се го обясних както трябва, че звучи малко объркано.
При нас има едно хомеопатично лекарство специално за зъбки - казва се Camilia - ако го има и в България, горещо го препоръчвам.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
ами аз съм изпробвала всички гелчета на себе си и мога да кажа, че първо- обезчувствяват само зоната, която е намазана, не цялата уста, че да не може да преглътне и второ действа максимум 20 мин.

# 9
  • София
  • Мнения: 663
хомеопатични свещички вибуркол- страхотни са Peace

# 10
  • Мнения: 20
Нас също започнаха да ни мъчат зъбки и аз мажа с Калгел и и чеша венците с пръст когато е много неспокойна.За момента върши работа,а за напред ще видим

# 11
  • Мнения: 361
Ние от скоро ползваме едно хомеопатично Дентокинд.На малката й растат кътници и болките са неописуеми.Педиатърката ни ги препоръча и сега съм доволна.Рядко я мажа с Дентинокс.

# 12
  • Мнения: 1 098
Можеш отсега да и слагаш гелче. На нас ни памага Генигел.

# 13
  • Мнения: 9 973
калгел и вечер при нужда панадол

# 14
  • Мнения: 491
През деня я мажа с Калгел,а когато вечер плаче  давам Панадол.

Общи условия

Активация на акаунт