Брак с чужд гражданин в БГ -невъзможен

  • 14 814
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 363


.

Последна редакция: нд, 15 яну 2006, 17:54 от miravmbd

# 1
  • Мнения: 978
Не знам за този закон, но самата статия е супер тъпа.

# 2
  • Мнения: 1 959
Този цитат ме разби:че повечето бракове между български граждани и чужденци са фиктивни и имат за цел чужденецът да получи право на постоянно пребиваване в страната.
Аз моето мъжле едвам го склонявам да дойде с мене за 1 седмица до БГ,а те пишат за оставане.Поредната БГ простотия.Аз като се жених освен нас имаше още 3 смесени свадби(холандска и две немски).

# 3
  • Мнения: 1 959
Не знаям аз сам от тия дето се женят в БГ че да дадът гражданство на моя мъж той нали от третия свят. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 524
Какво точно иска да каже с всичко това??? Направо съм възмутена ... Аз и мъжът ми ще решаваме къде ще се женим и живеем. Ние пък с моичкия си живеем тук и аз съм много доволна на този етап. Цял живот се мятам по света стига толкова искам да съм си у дома.

Влизаме в Европа и забраняваме браковете с чужденци направо ще падна, толкова сме "велики" в тая държава, направо чужденците умират да живеят тук , тъака напрират , че няма на къде..фу

# 5
  • Мнения: 3 880
Цитат на: palmira

сега се сещам-вие регистрирали ли сте си браковете в бг, аз съм сключвала брак в холандия, и май се водя все още мома People Angel


Нашият е регистриран в БГ. Нямаше друг начин, иначе нямаше да ми сменят името в паспорта...

# 6
  • Мнения: 3 461
Миналата година,след скандала с бизнес визите,писаха,че ще се затегнат изискванията за сключване на брак с  жители на UK и то точно в БГ.А иначе ако някой от тях ако иска да придобие българско(заради избягване на данъци да речем),трябва да се откаже от британското.Любопитно  мие какво се канят да приемат нашите като закон,няма ли някакъв линк да прочетем? Rolling Eyes

# 7
Цитат на: palmira
ми ще се женят в страната на чужденеца.
моят мъж идва веднъж на 5 г в бг, и не издържа повече от 3, макс 4 седмици, със зор.
сега се сещам-вие регистрирали ли сте си браковете в бг, аз съм сключвала брак в холандия, и май се водя все още мома People Angel

Смятам сега да си регистрирам брака в БГ, ако не е късно, омъжена съм от 2 години.
Сте си правя и детенцето българче:),само че още не съм оправила бумащините и легализатиите, дано да успея!!!Ако не, сте имам повод пак да си отида!!!

# 8
  • Мнения: 4 244
Мале мила #Shocked
Амам може ли да изръсят по голяма простотия

Аз регистрирах брака ни в Бг едно защото приех името на мъжа ми и второ - щото трябваше да сменям тогава паспорта задължително (заради новия герб). А с какво "удоволстиве" си спомням за този момент - не ви е работа.
Толкова са кадърни че се оказах женена не за Рандолф Михаел, а за Михаел Рудолф #Crazy
А факта че българските служители по посолствата не знаят местния език е НОУ КОМЕНТ!

# 9
  • Мнения: 4 629
#Shocked  #Shocked  #Shocked Значи добре, че сключихме брак преди този закон, че иначе.........нямам думи #Cussing out

# 10
  • Мнения: 3 423
Абе поредното фрий стайл тълкуване с zел да поддържаме еzика жив. Абсолутни глупости (как се пиШе ю?).
Това го няма никъде и не вярвам у нас да стане норма.

# 11
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Цитат на: miravmbd

Пък и знам случаи,  в които двойката скл#чи брак в БГ защото имаше отказ на виза за съответната страна.

 Grinning

Е, Мира и ние сме от тези дето не само сключихме брак, ами даже и сватба правихме. и то благодарение на онези малоумници от британското посолство. И накрая даже с брачно свидетелство ми искаха други доказателства, че съм омъжена. Но капака беше, когато на поредния разпит в посолството онзи ме пита дали мъж ми се държи като хитлерист. Аз мигам умно. А то било, че мъж ми написал писмо да се оплаче че не ме пускат при него.
А по повод статията, вижте от кого е написана. Мен ме съмнява дали този чужденец разбира за какво става въпрос в закона.

И малко оф: Тези с браковете сключени в България. Регистрирате ли ги в Англия отново? Мойто свидетелство си е приведено и легализирано в България и тук като ми поискат него показвам.

# 12
  • Мнения: 1 959
И аз съм така превод и легализация в БГ тук нищо мъжо каза че автоматично от посолството става регистрацията.Доказано е но не ме питайте как Embarassed полиция ме спря да ме провери аз бях в колата когато зададе името ми по радиото му дадоха информация за мен Embarassed

# 13
  • Мнения: 185
Цитат
Този цитат ме разби:че повечето бракове между български граждани и чужденци са фиктивни и имат за цел чужденецът да получи право на постоянно пребиваване в страната.


под "страната" авторът е имал в предвид Англия или САЩ, а не България. Освен това той не обяснява добре zащо zаконъте насо4ен против 4ужденците.
Аz като се жених в Германия на съпруга му искаха документ от мен, 4е не съм омъжена в БГ, а zа да го полу4а тоzи документ от съвета, трябваше да нося документ zа мъжа ми, 4е той не е женен в Германия. Така, 4е в БГ  много добре zнаеха, 4е се омъжвам. Но не zнам как е в другите европейски страни, предполагам същото.

# 14
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Veni_B
Аz като се жених в Германия на съпруга му искаха документ от мен, 4е не съм омъжена в БГ, а zа да го полу4а тоzи документ от съвета, трябваше да нося документ zа мъжа ми, 4е той не е женен в Германия. .

На мен пък не са ми искали да покаzвам документ в БГ, че мъжът ми не е женен. Моят документ просто  ми го дадоха.

# 15
  • Мнения: 3 461
Нас ни бракосъчетаха без паспорти в съвета на Витошка.Мъжът ми си го беше забравил в хотела,а също и кумувете,които бяха чужденци.Спокойно някой друг можеше да се представи за Джон и после,изненадка #Onfire

# 16
  • Мнения: 1 959
Ако може някой Добричлия да ме светне то и аз сам от Добрич ама такова животно при нас няма:"посетихме прекрасния археологически музей на Добрич"я Аз знам два и семейството ми живее пред единия.

# 17
  • Мнения: 1 959
Цитат на: Veni_B
Цитат
Този цитат ме разби:че повечето бракове между български граждани и чужденци са фиктивни и имат за цел чужденецът да получи право на постоянно пребиваване в страната.


под "страната" авторът е имал в предвид Англия или САЩ, а не България. Освен това той не обяснява добре zащо zаконъте насо4ен против 4ужденците.
Аz като се жених в Германия на съпруга му искаха документ от мен, 4е не съм омъжена в БГ, а zа да го полу4а тоzи документ от съвета, трябваше да нося документ zа мъжа ми, 4е той не е женен в Германия. Така, 4е в БГ  много добре zнаеха, 4е се омъжвам. Но не zнам как е в другите европейски страни, предполагам същото.

Точно за БГ се говори защото не може англичанин или американец да се ожени в БГ за българка за да получи английско или американско гражданство.Същото е и ако е фективен брака не е гаранция че ще ти дадът виза за дадената страна.Аз като бях за моята виза върнаха семейство защото бяха студенти нямаха собствено жилище и доходите им бяха ограничени така че както се казва "Гаранция Франция"
"Има едно несправедливо подозрение, че повечето бракове между български граждани и чужденци са фиктивни и имат за цел чужденецът да получи право на постоянно пребиваване в страната."

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ами моят руснак се уреди с БГ паспорт и сега шета безвизово из европа Wink това имат в предвид хората  Laughing

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Въх, май и аз за бг властите съм си оЩе мома:не съм имала оЩе "удоволствието" да си регистрирам брака в Бгто  Twisted Evil
А пък на мен неЩо линка не ми се отваря  Confused
Мъжът ми по едно време се беШе заинтересувал дали може да вземе и бг гражданство за да не му се налага да бъде Щавен в хотелите по тарифите за 4ужденци,но като разбрахме ,4е искат да се откаже от италианското си гражданство за да стане българ4е Shocked  и той вика "Да бе ,ей сега ,веднага".
Така,4е ето и ние един вид сме мислили да "спекулираме" със смесения брак  Twisted Evil

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Питанка към Деби и Биба:понеже пиШете ,4е сте си сменили фамилията аз да попитам как то4но го направихте? Вие в Германия или в Бг сте се омъжвали и какво то4но трябва.Аз тук съм си оЩе със старата фамилия ,но се замислям дали да взема тази на мъжа ми ( по принцип тук няма такава практика ) и не знам дали мога да направя неЩо по въпроса  Thinking

# 21
  • Мнения: 1 959
Цитат на: mcdirock
Питанка към Деби и Биба:понеже пиШете ,4е сте си сменили фамилията аз да попитам как то4но го направихте? Вие в Германия или в Бг сте се омъжвали и какво то4но трябва.Аз тук съм си оЩе със старата фамилия ,но се замислям дали да взема тази на мъжа ми ( по принцип тук няма такава практика ) и не знам дали мога да направя неЩо по въпроса  Thinking

Вапроса не е към мен но ако мога да ти отговоря ще ре радвам да ти помогна.Нашия брак е сключен в БГ и аз взех фамилията на мъжът ми.Отидох в полицията(Добрич)купих си формуляр за смяна на паспорт той струва към 3лв.Правиш си снимки и си носиш и сертификата за сключване на гражданск брак отиваш в призната от полицията за съответния град машинописна фирма и там ти попълват формуляра с новата фамилия.Пак в полицията и вече зависи колко бързо искаш да ти е готов паспорта.Моя го изкарахме за един ден щото ходехме до посолството за виза.Май това е в общи линии.

# 22
  • Мнения: 185
Цитат на: mcdirock
Питанка към Деби и Биба:понеже пиШете ,4е сте си сменили фамилията аз да попитам как то4но го направихте? Вие в Германия или в Бг сте се омъжвали и какво то4но трябва.Аз тук съм си оЩе със старата фамилия ,но се замислям дали да взема тази на мъжа ми ( по принцип тук няма такава практика ) и не знам дали мога да направя неЩо по въпроса

Аz мога да посоча моят опит.  Женихме се със съпруга 2001 година. В бра4ното или на немски Standesamt ни питаха предварително коя фамилия искаме да вzемем_ моята, неговата или двойната, смесена. Аz исках да вzема смесена, а съпругът искаше да си остане с неговата, Но така не можело, фамилиите ни трябвало да са идентични и така вzехме неговата фамилия, но аz му каzах, че си zапаzвам правото да иzбера българско име на детето ни, което и той да харесва.
Документите ни ги искаха няколко месеца предварително, около 6 мес., zа да имат време да ги обработят, а и zащото имаше доста кандидати да се женят. Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 4 244
Цитат на: mcdirock
Питанка към Деби и Биба:понеже пиШете ,4е сте си сменили фамилията аз да попитам как то4но го направихте? Вие в Германия или в Бг сте се омъжвали и какво то4но трябва.Аз тук съм си оЩе със старата фамилия ,но се замислям дали да взема тази на мъжа ми ( по принцип тук няма такава практика ) и не знам дали мога да направя неЩо по въпроса  Thinking

В Германия се омъжих. Още преди подписването в кметството тук на село ме питаха как ще сме после. Имаше 3 варианта - запазвам моминската си фамилия, пишат ме с тире или директно приемам неговата.
Аз приех неговата, че ставаше винаги едно мазало докато спелувам моминската си фамилия (стига ми малкото ми име и сега)
После се обадих до посолството да ги питам за смяна на фамилията какво ми трябва. Тука стана пак една - нали многооо "знаят" местния език, та заради тази "компетентност" превеждах 2 документа вместо един. С тия документи отидох в посолството и там ми смениха в паспорта фамилията. Надписаха я отгоре на ръка #Crazy  и писаха Забележка на коя страница и защо е поправката.
Абе цирк голям. Не помня колко се изръсих тогава, ама трябваше 2 превода да платя - най напред от немски на български, след това заверка в местното правителство и после самата заверка да преведа.

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: aniji
Цитат на: mcdirock
Питанка към Деби и Биба:понеже пиШете ,4е сте си сменили фамилията аз да попитам как то4но го направихте? Вие в Германия или в Бг сте се омъжвали и какво то4но трябва.Аз тук съм си оЩе със старата фамилия ,но се замислям дали да взема тази на мъжа ми ( по принцип тук няма такава практика ) и не знам дали мога да направя неЩо по въпроса  Thinking

Вапроса не е към мен но ако мога да ти отговоря ще ре радвам да ти помогна.Нашия брак е сключен в БГ и аз взех фамилията на мъжът ми.Отидох в полицията(Добрич)купих си формуляр за смяна на паспорт той струва към 3лв.Правиш си снимки и си носиш и сертификата за сключване на гражданск брак отиваш в призната от полицията за съответния град машинописна фирма и там ти попълват формуляра с новата фамилия.Пак в полицията и вече зависи колко бързо искаш да ти е готов паспорта.Моя го изкарахме за един ден щото ходехме до посолството за виза.Май това е в общи линии.

Аниджи,първо 10х за бързия отговор Grinning Зна4и аз отивам в Полицията в София и си взимам формуляр за смяна на паспорта( аз ве4е имам такъв,подписах го пред Консула в Рим и сега Ще го праЩам в Бг то4но за подновяване на паспорта,но там си писах моята фамилия ooooh! ),взимам акта за граждански брак_предполагам трябва да го преведа,легализирам и регистрирам в Бг и после какво: аз сама ли си пиШа новата фамилия във формуляра или как то4но става,не разбрах добре Embarassed...

# 25
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Laughing Що ли им трябва на хората да се женят за чужденци, само развалят рахатлъка на чиновниците и ги карат да си размърдват мозъчните гънки Laughing. Смея се аз, ама не е за смях изобщо, като гледам и вие какво сте писали Mr. Green. Знам само, че на моята 'швейцарска' приятелка й се наложи да преподписва с мъжа си (италианец) и в БГ, за да им признаят брака и тук официално - демек, 2 пъти се жениха. Забравила съм вече защо така стана, преди 7-8 години беше, но жив факт си е това. Отделно, тя реши, че не иска швейцарски паспорт, подаде документи за италиански и миналата седмица гордо беше тръгнала да си го получи в Лозана, обаче.. се оказа, че й сбъркали една буква в името и паспорта обратно в Рим, ще го вземе чак през септември ooooh!. Бюрокрацията и бумащината е голяма навсякъде, не е само в БГ така.

# 26
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
[quote="mcdirockАниджи,първо 10х за бързия отговор Grinning Зна4и аз отивам в Полицията в София и си взимам формуляр за смяна на паспорта( аз ве4е имам такъв,подписах го пред Консула в Рим и сега Ще го праЩам в Бг то4но за подновяване на паспорта,но там си писах моята фамилия ooooh! ),взимам акта за граждански брак_предполагам трябва да го преведа,легализирам и регистрирам в Бг и после какво: аз сама ли си пиШа новата фамилия във формуляра или как то4но става,не разбрах добре Embarassed...[/quote]
И аз да се намеся. Ако в брачното свидетелство си с фамилията ма съпруга си, няма проблем действаш както Анджи ти е писала. Но ако  в брачното свидетелство си с моминската фамилия В България се сменя само чрвз съда.

# 27
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Doret
[quote="mcdirockАниджи,първо 10х за бързия отговор Grinning Зна4и аз отивам в Полицията в София и си взимам формуляр за смяна на паспорта( аз ве4е имам такъв,подписах го пред Консула в Рим и сега Ще го праЩам в Бг то4но за подновяване на паспорта,но там си писах моята фамилия ooooh! ),взимам акта за граждански брак_предполагам трябва да го преведа,легализирам и регистрирам в Бг и после какво: аз сама ли си пиШа новата фамилия във формуляра или как то4но става,не разбрах добре Embarassed...

И аз да се намеся. Ако в брачното свидетелство си с фамилията ма съпруга си, няма проблем действаш както Анджи ти е писала. Но ако  в брачното свидетелство си с моминската фамилия В България се сменя само чрвз съда.[/quote]
Благодарско,Дорет.По4на да ми се изяснява картинката:няма да мога да го сменя както изглежда Thinking Да,в акта за граждански брак съм си с моята фамилия,заЩото тук нямат практика жената да приема фамилията на мъжа и когато се бракувахме ме записаха с моята фамилия...

# 28
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
То по-добре да си останеш с твойта фамилия вместо да се занимаваш със съда в България. Баща ми си добавя хаджи пред името и 6 месеца се проточи делото. И накрая в решението на съда печатна грешка в името. и чакане още 2-3 месеца.

# 29
  • Мнения: 1 959
mcdirock значи аз какво направих.
1.снимки
2.сертификата за бракуване
3.формуляра за нов паспорт.
Номер три го попълниха във оторизирана машинописна фирма фирма такива фирми има поне в Добрич в самата полиция.Не забравяй да си носиш и стария паспорт и номер 2 защото ще ти вземат даните от тези документи.Моя съвт е да не попълваш нищо на ръка.Моя сертификат беше преведен и легализиран пак от оторизирана фирма.С така попълнения документ стария паспорт и снимките обратно в полицията.Там  вече ти решаваш за кога искаш да ти е готов паспорта.Ако имаш други въпроси питаи. Grinning

# 30
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Аниджи, но тя не фигурира никъде с фамилията на мъжа си.

# 31
  • Мнения: 1 959
Цитат на: Doret
Аниджи, но тя не фигурира никъде с фамилията на мъжа си.

Kakто винаги аз сам пропуснала нещо.Не съм разбрала че в документа за брак е с моминското си име. Embarassed

# 32
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: aniji
Цитат на: Doret
Аниджи, но тя не фигурира никъде с фамилията на мъжа си.

Kakто винаги аз сам пропуснала нещо.Не съм разбрала че в документа за брак е с моминското си име. Embarassed

Ами то и аз не го бях написала в първия ми постинг... Embarassed Сорри..Просто останах с впе4атлението,4е мога да направя смяната на името по обратния ред:първо в Бг и после тук ( все пак в акта за граждански брак пиШе как се казва съпруга ми и мисля,4е просто мога да заявя ,4е искам да приема неговата фамилия,пък макар и пост фатум) Но изглежда бая сложна работа а и тогава Ще трябва отново да сменям вси4кидокументи,паспорти,ли4ни карти ,книжки ...абе май по_добре да се откажа Thinking

# 33
  • Мнения: 3 880
Аз казах още при сключването, че ще взема фамилията на мъжа ми. След това регистрирахме брака в България (пратих на майка ми преведено и легализирано копие от акта ) от там  ми издадоха български акт за гр.брак и с него отидох в посолството. Лепнаха ми само един стикер с новото име в паспорта, а не трябваше да го сменям с нов (за щастие Wink )
Чувала съм обаче, че приемането на съпружеската фамилия след като вече е сключен брака ставало по-трудно.

# 34
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Veni_B
. Аz исках да вzема смесена, а съпругът искаше да си остане с неговата, Но така не можело, фамилиите ни трябвало да са идентични и така вzехме неговата фамилия, но аz му каzах, че си zапаzвам правото да иzбера българско име на детето ни, което и той да харесва.
Документите ни ги искаха няколко месеца предварително, около 6 мес., zа да имат време да ги обработят, а и zащото имаше доста кандидати да се женят. Heart Eyes

Ей това ме уби - как така трябва и двамата да сте с идентични фамилии. Аз като питах тогава - 1999 г и ми казаха че мен ще ме пишат с тире а той си остава с старата фамилия
А това за няколкото месеца предварително е върха!
На мен ми ги оправиха за 3 дена - не знам дали щото съм на село, ама и тука имаше сватби Wink

# 35
  • Мнения: 4 244
Цитат на: mcdirock
Ами то и аз не го бях написала в първия ми постинг... Embarassed Сорри..Просто останах с впе4атлението,4е мога да направя смяната на името по обратния ред:първо в Бг и после тук ( все пак в акта за граждански брак пиШе как се казва съпруга ми и мисля,4е просто мога да заявя ,4е искам да приема неговата фамилия,пък макар и пост фатум) Но изглежда бая сложна работа а и тогава Ще трябва отново да сменям вси4кидокументи,паспорти,ли4ни карти ,книжки ...абе май по_добре да се откажа Thinking

Миленче, ако толкова ти е наболял проблема с името по добре питай най напред италианците как се процедира - там в кметство ли е къде не знам, ама те би трябвало да ти кажат. Според мен би трябвало да може да се издаде нов акт за граждански брак и на тая база да си смениш документите с новото име Thinking  Ама дали е толкова лесно, нямам идея Neutral Face

# 36
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: debelanata
Цитат на: mcdirock
Ами то и аз не го бях написала в първия ми постинг... Embarassed Сорри..Просто останах с впе4атлението,4е мога да направя смяната на името по обратния ред:първо в Бг и после тук ( все пак в акта за граждански брак пиШе как се казва съпруга ми и мисля,4е просто мога да заявя ,4е искам да приема неговата фамилия,пък макар и пост фатум) Но изглежда бая сложна работа а и тогава Ще трябва отново да сменям вси4кидокументи,паспорти,ли4ни карти ,книжки ...абе май по_добре да се откажа Thinking

Миленче, ако толкова ти е наболял проблема с името по добре питай най напред италианците как се процедира - там в кметство ли е къде не знам, ама те би трябвало да ти кажат. Според мен би трябвало да може да се издаде нов акт за граждански брак и на тая база да си смениш документите с новото име Thinking  Ама дали е толкова лесно, нямам идея Neutral Face

Danke,Деби.Май така Ще направя: Ще питам първо тук в обЩината дали е възможно и ако кажат ДА какво се иска и тогава Ще реШа дали си 4ини масрафа или не. Grinning

# 37
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Смяната на фамилията, при сключили брак извън България, става точно с легализиране на брака.
Като отидете /или отиде пълномощника/ в съвета /опсс а де,не се сещам как се казва, но е мястото където се подават документи за сключване на граждански брак/ и подадере легализирания и преведен акт за граждански брак, ви дават да попълните една бланка, на която има възможност, да окажете, че искате смяна на фамилията и задвама ви Laughing
Аз бая се почудих дали да не сменя на мъжа ми името, и после като разказвах на свеки тя подскачаше цяла вечер.
Та като подадете там документите, ви прибират и личната карта.
Не помня за колко време стана цялата работа,защото не бързах, но мисля че беше две седмици за получаване на бг акта за граждански брак..
Това е няма никаква нужда да се съдите.

# 38

Абе какви са тиа глупости,пълни простотии.Аз сам умажена в БГ за чужденец,че има фиктивни бракове има,но не могат да направят такава простотия!Ха ха #2gunfire   newsm78

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Има приет Кодекс на международното частно право (ДВ бр. 42/17.05.2005):

http://www.econ.bg/viewlaw.html?id=4296

Чл. 6.
(1) Бракът в Република България се сключва пред длъжностно лице по гражданското състояние, ако едно от лицата, които сключват брак, е български гражданин или има обичайно местопребиваване в Република България.

Това е достатъчно - или авторът на статията се е объркал нещо, или аз не мога да чета законите Simple Smile

# 40
  • Мнения: 4 244
Има приет Кодекс на международното частно право (ДВ бр. 42/17.05.2005):

http://www.econ.bg/viewlaw.html?id=4296

Чл. 6.
(1) Бракът в Република България се сключва пред длъжностно лице по гражданското състояние, ако едно от лицата, които сключват брак, е български гражданин или има обичайно местопребиваване в Република България.

Това е достатъчно - или авторът на статията се е объркал нещо, или аз не мога да чета законите Simple Smile
И кво излиза от Закона - може Laughing, а според журналистите - не може. Thinking
Е, така си печелим много приятели по света - с разпространение на поредните инсинуации за заблуда на противника. Outta Joint
А кой е противника в случая? newsm78

# 41
  • Мнения: 1 215
Цялата простотия е, че това е проекто закон. Не разбрах само дали е минал първо четене или тепърва ще минава. Много би ми било интересно да видя мотивите към него. Особено като знам каква простотия е по българските "институции"  ooooh! луд да станеш Crazy
Като вадих на моя мъж картата за постоянно местоживеене, звъня от Полша в паспортното на Мария Луиза  в София и питам: "Така и така, обаждам се от чужбина, какво документи ще ми трябват?" Отговора: "Ние информация по телефона не даваме, мъжът ви трябва да дойде на място." И аз пак: "извинявайте, ама съм бременна в 7 месец, ще раждам в България, мъжът ми ще пътува през 2 седмици до София, каква виза да му извадя, за да няма проблеми на границата?" И разбира се отговора беше затваряне на телефона преди да съм довършила. Вие представяте ли си, ако го бяха спряли на границата да не може да влезе да си види детето и жената? Мен чесно казано ме е чд, че не се опитаха да го спрат, защото така се бях наканила да ги съдя в Хага. ДОбре щеше да ми дойде паричната компенсация за дискриминация..... Ама идиоти- хем не дават информация, хем като отидеш там се държат като че ли си някакъв боклук.... За една лична карта- 3 месеца разходки нагоре надолу по Мария Луиза и всеки път искат копие от същите документи дето си им ги дал предишния път. Айде да не продължавам, че почвам пак да се ядосвам.
А за тоя закон, дано им дойде акъла на тия от Европа, че да се откажат от България. В който и съюз да сме влезли, никой нищо добро не е видял от нас. Напълнихме Европа с най- противната и долнопробна част от българското население и после ние си страдаме от това. Ми тук, във Вроцлав като кажа на някой че съм българка и ме гледат все едно съм им изяла попарата. Да не говорим, колко често ми обясняват че българките били проститутки. И аз се чудя откъде това отношение....? Ми тук пълно с наши магистралки.

# 42
  • Мнения: 382
Привет група:)

Много съм новобранец във форума, но на темата с борбата с българкската администрация съм ... аве каквото и да си говориме - абсолютен профан съм си:)

Темата, която обсъждате ми е болезнено позната и току що се преборих с нея, та мога да разкажа...или да напиша роман  newsm78...

Та според БГ закони, брак сключен в чужбина трябва да се обяви в БГ до 6 месеца, ако пък фамилията се промени - документите за самоличност трябва да се сменят до 30 дена... Това е само закон:) Длъжностните лица идея си нямат за него... така мисля.

Сключихме брак през януари и за да спазя закона, аз си промених фамилията 3 дни преди да заминем за БГ (края на април). В Германия това става лесно - в общината, където е сключен се дописва в акта, че съпрузите са избрали общо име и дописват кое е то. Та после тоя документ го носих в някаква служба за чужденци за апостил, оттам в БГ - за превод и легализация. От там пък в ритуалната зала по местоживеене. Те издават БГ акт за брак. Теоретично след това може човек да си извади новите документи... ама не винаги:))) Защото в полицията ми отказаха, тъй като чакат общината да обработи брака и да го прати в ГРАО, които да променят по ЕГН семейния ми статус и име... Не приеха никакъв акт за брак...нищо докато не видят промяната в компютъра, която и след 20 дена чакане не видяха. С безумни телфони разговори, търсене на връзки и прочие се оказа, че си изпускам самолета...щото от общината пращат обработените документи с куриер в ГРАО всеки вторник (по стечение на обстоятелствата, двете административни сгради ги деляха един булевард). Самолета беше в четвъртък. Лош късмет ми казаха. Предложих им да ида и да им закарам цялата документация до това ГРАО, ако искат. Отказах ми. После случайно ми казаха, че има някакво удостоверение дето общината го издава, че те са обработили брака, пратен е в ГРАО и уверяват, че промените в ЕГН ще бъдат направени. Чудесно. Но в районното управление пак ми отакзаха. Те чакат да видят в компютъра... И отидох в СДВР на Мария Луиза да се пробвам там. Те пък ми ги приеха, направиха ми ги за 1 ден! Срещу 200 лв. Ама ми сгрешиха адреса. Все едно. Реадктираха го на сутринта за 30 мин. Хванах си самолета. Но митничарите много се усъмниха, че лицето от новия паспорт (аз) е същото като това от първия паспорт (пак аз), където беше визата. Но ме пуснаха, явно не приличам на терорист... но предполагам, че ако не ме бяха пуснали, щях да стана... То здравия разум за последния 1 месец тъкмо попривършваше...


# 43
  • Мнения: 4 244
Привет група:)
Много съм новобранец във форума, но на темата с борбата с българкската администрация съм ... аве каквото и да си говориме - абсолютен профан съм си:)
 То здравия разум за последния 1 месец тъкмо попривършваше...
Привет Шнупсипу.
Най напред добре дошла! Hug
Включи се в темата Кои сме ние - германките сме доста силна група Wink
Новобранец в форума, ама поне тук няма да си загубиш здравия разум Laughing
Пожелавам ти приятни мигове с нас Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 382
Мноооооого много мерси за посрещането:)
А аз най- се радвам, че ви намерих  Hug

Пък сега събирам сили и разум да си формулирам всичкия спам дето ще ви го излея Mr. Green заедно с безброен куп въпроси... поне от днешна гледна точка ми се виждат необятен брой;)

# 45
  • Мнения: 3 423

Защото в полицията ми отказаха, тъй като чакат общината да обработи брака и да го прати в ГРАО, които да променят по ЕГН семейния ми статус и име... Не приеха никакъв акт за брак...нищо докато не видят промяната в компютъра, която и след 20 дена чакане не видяха.


Това с мотаенето по съвети, полиции, ритуални zали и т.н. ми е до болка поzнато.
И на мен се опитваха да ми пробутват всевъzможни версии, ама май и те не zнаеха какво се прави.
Върхът бе, като един служител на съвета преz приемното си време ми иzрева: "Напуснете, бе, госпожо, не виждате ли, че тука се работи!!!" Като че бях там, zа да пием кафе или да ми гледа на карти.
Ама както и да е. Раzмърдах се нагоре-надолу, дадоха ми някаква ергистрационна бележка от съвета (по местоживеене), с която отидох в полиzията и zа 3 дена ми дадоха новите документи. Не са ми правили никакви проблеми да чакам да ме нанесат в баzата данни или където и да било.
Е, това не ме кефи на родната администрация, че едната ръка не zнае какво прави другата и от фрийстайлери може човек да побелее.
Освен ако не попадне на някой съвестен служител, раzбира се. Каквито може би ги има. Или поне ми се иска да вжрвам в това.

# 46
Здравейте, надявам се някой да може да ми помогне защото съм в много отчаяно положение Cry
Става въпрос за следното: с приятеля ми искаме да сключим брак в България. Той е от Франция и ние представихме всички необходими документи пред френското посолство, откъдето ни издадоха документ, че няма пречки за сключване на брака. Дадохме го на преводаческа агенция за превод и легализация. След това отидох до общината да ги питам дали всичко е наред и оттам ми отговориха, че на документа липсва подпис и печат от министерство на външните работи, че това е печатът на посолството (предполагам става въпрос за апостил). Върху документа от посолството също няма апостил, защото от Франция казват, че апостил вече НЕ съществува между Франция и България. Не знам как да докажа това пред общината, защото ще трябва да превеждаме и други документи, които също са без апостил.
Ако някой успя да разбере нещо (тук не става въпрос за Хагската конвенция, която доколкото разбрах предвижда апостил), моля да ми даде идея откъде да открия документа, който предвижда освобождаване от апостил и признаване на всички официални документи от Франция....
Много ви благодаря, датата ни е след 1 месец и наистина сме много отчаяни  Cry

# 47
Това е по Хагската Конвенция, но тя отпада тъй като България и Франция имат двустранни споразумения за правна помощ. Аз се обадих до министерство на външните работи и оттам ми казаха, че освен заверка на превода не е необходимо нищо друго. Просто трябва да го докажа и на общинарите. Това са нови наредби, според френските източници публикувани на 30 септември 2004. Не искам и други да ходят по мъките като мен и затова трябва да намеря конкретния документ, а не хагската конвенция, която напротив- предвижда апостил. Тук говорим за освобождаване изобщо от легализация.  #Crazy

# 48
  • Мнения: 2 051
Това е по Хагската Конвенция, но тя отпада тъй като България и Франция имат двустранни споразумения за правна помощ. Аз се обадих до министерство на външните работи и оттам ми казаха, че освен заверка на превода не е необходимо нищо друго. Просто трябва да го докажа и на общинарите. Това са нови наредби, според френските източници публикувани на 30 септември 2004. Не искам и други да ходят по мъките като мен и затова трябва да намеря конкретния документ, а не хагската конвенция, която напротив- предвижда апостил. Тук говорим за освобождаване изобщо от легализация.  #Crazy
Миличка, точно така, има договор за правна помощ между Франция и Бг. Той е в сила от 1989 г, така че общинарите още от бай Тошово време го знаят. Направи оплакване за некомпетентността на съответния чиновник, не оставяй нещата така!
Няма нови наредби в тази област, никакъв апостил не ти е нужен, само печатът на външно м-во, който заверява подписа на преводача.

Цитирам ти:
"Член 23
Официалните документи, съставени на територията на една от договарящите страни, се освобождават от легализация или всякакви други аналогични формалности, когато трябва да бъдат представени на територията на другата страна.

Считат се за официални документи по смисъла на този договор:

- документи, издадени от съд, прокуратура, от съдия-изпълнител и от секретар на съда;

- документите, издадени от административни органи;

- нотариалните актове;

- официалните удостоверения, като отбелязвания в регистри, заверка на определени дати и заверка на подписи върху частни документи".


Датата на влизане на Договора за правна помощ я има на страницата на МВнР, няма директен линк, затова ти описвам пътя:
Влизаш на страницата: http://www.mfa.government.bg/
След това отиваш на "Консулски услуги" - вляво е, после отиваш на "заверки и легализации" в подменюто, после на списъка на държавите с правна помощ (осми поред) и там някъде вътре надолу е Франция.
 #Cussing out , друго какво да ти кажа.
Успех и им натрий носовете преди да се ожените!


# 49
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Ами те и искат печат на Външно де, не и искат апостил.
Тя пише, че искат заверка от Външно, че това е печата на френското посолство.Simple Smile

# 50
  • Мнения: 382
И аз оставам с впечатление, че става въпрос за легализаране на самия превод, а не на БГ документи. Защо не се обадиш до БГ посолство във Франция и не им обясниш за какво става въпрос? Със сигурност могат да ти съдействат.

Успехи!

# 51
  • Мнения: 3 423
виж на страниzата на
http://www.mfa.government.bg/

апостил е легалиzиране на самоя документ, zа френски документи обаче не ти трябва.
а марки и печат на вънШно легалиzират само превода.

# 52
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Щом в закона пише, че може, забрави за лелите и удължаваите визата в София, сигурно не е приятно разкарването, но пък ще е пъти по-лесно. Освен това виж какви права има той като женен за българка.
Успех и не се тормози, ами вземи се весели, представи си какъв кошмар е за плевенската администрация, този твой бъдещ съпруг.

# 53
  • Мнения: 3 423
Освен това виж какви права има той като женен за българка.

Успех и не се тормози, ами вземи се весели ...


Права? В България? Откога?
Глоеона, няма какво да се zалъгваме, чакат ви и други проблеми, например по смяна на паспорта ти, регистрацията ти с новото ти име и т.н. Но не се предавайте, любовта, каzват, побеждавала всичко.
А zа виzата не може ли да идете до някоя от граниzите ни, да се раzходите до първата кръчма оттатъка и като се върнете, ето му на мъжа ти нов печат zа нови 3 месеца. Ако ли не, иzвадете му от полицията дългосрочна виzа.
Попитай лелките в плевенската служба колко искат, може пък и да им се раzтопят сърzата.

# 54
  • Мнения: 980
О милите,то значи не било само при мене тази истерия. Като реШихме с моя мъж да се женим и ходих да питам какви документи ни трябват.При него всичко нормално, ама при мене.... smile3533Искаха освен свидетелството ми за раждане и че нямам брак в бг и Брачното сводетелство на родителите ми. Майка ми се изуми, а аз й викам: "Мамче, ми те искат да знаят дали съм дете на греШна лубов" newsm47
Аз взех фамилията на съпруга и после смяната в бг стана за един месец ходене по мъките. На Томаситката му измислиха и ЕГН"680622----" smile3521,а лелите в Есграона ги хванах да пият кафе, че както ми се беШе насъбрало така ги пометох smile3508 и на другия ден полициятя беШе уведомена и ме имаШе в компютъра. newsm10
Koлкото zа конвенцията , аz гледах сега списъка и Германия я имаШе, Ама тогава zаЩо ми трябваШе апостил? Тука и немците си трайкаха и ми дръпнаха 15 евро smile3515

# 55
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Има права разбира се, но трябва да ги знаеш и да си ги търсиш Simple Smile
Интересно, явно аз съм едно щастливо изключение, никакви проблеми и неприятности не съм имала нито с регистрация на брака и името си, нито пък с новия си паспорт. Лелите в Плевен, едва ли ще искат каквото и да било. Лично мое мнение де. Обикновенно за каквото се настроиш, това получаваш.
Успех Simple Smile

# 56
  • Мнения: 382
Обикновенно за каквото се настроиш, това получаваш.
Особено в София, това не важи с пълни сили. Там получаваш само това, за което те са се настроили. А то обикновено е свързано с последната клюка, дали семките не са били гранясали или кафето студено... Не се шегувам! След като видях, че в София ГРАО и общината не могат да си свършат работа, реших да си сменя адресната регистрация с родния ми град. И естествено преди това отидох да проверя в полицията дали става и какви документи искат. Те ми се изсмяха като разказах защо в София не ми издават документите. Жената се нахили и ми каза "Ми ти докато ги чакаш софиянци да ти сменят статуса по ЕГН ще остарееш. Я ходи сменяй адреса и идвай, веднага ще оправим всичко". Искаха само едно удостоверение от общината в София. По-нататък няма да разкзавам, че излизам от темата. Но истината е, че е по-лесно да пребориш някоя вятърна мелница, отколкото да се разбереш с администрацията в любимата столица. Мисля, че те не работят по правила, ами по слухове...

# 57
  • Мнения: 2 051
Koлкото zа конвенцията , аz гледах сега списъка и Германия я имаШе, Ама тогава zаЩо ми трябваШе апостил? Тука и немците си трайкаха и ми дръпнаха 15 евро smile3515

Смисълът на конвенцията е точно в това, да се избегне събирането на 1 милион заверки по много министерства, като се удари само един апостил. Германия е държава по конвенцията, така, че немчугите не са те минали, спокойно, направили са каквото трябва.

# 58
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Shmupsipooh, няколко пъти казвах, че всичко е по лесно в провинцията, за това спор няма. Освен това на Йорданка и казах да отиде да удължат визата в София, другото да си го прави в Плевен

# 59
здрасти глеона
и моят мъж е французин и ще ти кажа , 4е на него визата му я извадих оттука миналата година - за една година ! От паспортното на мария луиза става отидете и питаите
днес попаднах слу4аино на този форум докато търсих в интернет списък с документите, които трябват за същата виза, защото сега трябва да му вадим за следващата година
ако искаш да поддържаме връзка, пиши ми на имаила 

# 60
Sumnqvam se nqkoi da otvori tazi tema o6te vednuj, no taka ili ina4e produljenieto na moq muj za prestoi v Bg ne uspqhme da mu go napravim v Bg. Sega sme vuv Franciq i drugi den otivame do posolstvoto.
Za viza D iskat da se dokaje 4e ima jili6te i pari, no ne kazaha konkretni dokumenti..... Thinking Govorih po telefona s edin mnogo nevuzpitan gospodin,koito kato 4e li se qdosva6e 4E iskame da jiveem v Bg i neprekusnato me pita6e: mujut vi bezraboten li e ? e dobre de dori da ima rabota vuv Fr,ne moje da raboti v Bg bez predi tova da sme se instalirali tam.... Sega ne znaem kak da dokajem 4e ima pari v bankata, az 6te mu predloja da mu fotokopira kartata Viza ot bankata puk dano da stane. Ina4e nie smqtahme da jiveem pri roditelite mi, onq mi iska akt za sobstvenost ili dogovor za naem. Ne priema deklaracii 4e mu osigurqvam jili6te za6toto spored nego "nqkak si ne se vruzvalo". Ako naistina ne stane pove4e nqma da se zanimavame s Bulgaria. Tova e posleden opit, stiskaite palci.
Ako nqkoi vse pak e pravil viza D za brak bez da ima nqkakva rabota v Bg, prosto za da jivee tam edna godina, 6te se radvam da spodeli opit

 Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 3 423
Абе чета, чета и се питам,
zа чий се пънете да живеете в България?!?!?!?!
Не сте ли проумели досега, че това е нервоопъваЩо,
косопобеляваЩо, вкусовгорчаваЩо.
За брак не ви трябват никакви виzи,
правите си документите, пускате си ги,
иzлиzат ви, отивате до БГ, ако толкова другаде не може да
се вречете, оставате една седмица, подписвате,
вадиШ си новия паспорт, грабваШ самолета и
дим да те няма.
Или сте маzохисти?

# 62
  • Мнения: 382
По въпроса с доказване на парите - моя мъж ползва интернет банкиране и им занесе изпринтирано от вкъщи листче с банковото състояние. Това беше за удължаване на мойта виза. Иначе преди това му искаха някаква дългосрочна сметка с 20 000 евро (нещо като спестовна книжка).
А когато живяхме в БГ беше доста проклето, защото там всеки си измисля правилата. Нали нямат акъл да ги научат...или си ги интерпретират по картинка... Та той всяка година кандидатстваше за нова виза, всяка година му издават нова лична карта, че и от полицията идваха да проверяват дали живее в къщи... Полицейска държава сме си Simple Smile. Въпреки това като, че ли да живеем в БГ (поне за мене) беше по-хубаво.
Само, че моя мъж милия като чуе "българче", най-напред очаква да започват да го пазарят да им търси бизнес или да му искат двойна сума за сметката... Но все пак си беше много хубаво, защото това не е истинската България, а само част. И тук са същите, че и често по-лошо.

А на сайта на френското посолство не пише ли точно и ясно какви документи искат?

# 63
Abe hora vie napravo me razo4arovahte...byde6tiqt mi syprug 6te idva v bg v na4aloto na qnuari,no az vse o6te si nqmam i ideq kakvo trqbva da napravq i kyde trqbva da otida...misleh si da se omyja v Sofia ama sled vsi4kite ne6ta koito pro4etoh mi se ot6tq...pyrvo hodih do ob6tinata za da polu4a malko pove4e informaciq kakvi dokumenti 6te sa mi nujni ot nego....no te me izpratiha v....kak se kazva6e zabravih...tam kydeto se podavat dokumentite za sklju4vane na brak....i te mi kazaha 4e pyrvo trqbvalo da si izvadq nqkakyv dokument ot OB6TINATA za sklju4vane na brak s 4ujdenec i posle da sym otidela....ta dnes sledobqd vzeh tozi dokument i v ponedelnik pak 6te otida tam...dano toq pyt da mi dadat informaciq za vsi4ko...molq vi ako mojete da mi dadete vsqkakva informaciq koqto 6te mi byde polezna...stava na vypros za brak s amerikanec...mnogo vi blagodarq!

# 64
  • Мнения: 1 178
ako mojete da mi dadete vsqkakva informaciq koqto 6te mi byde polezna...stava na vypros za brak s amerikanec...mnogo vi blagodarq!

Ако скл/4ва6 граждански брак с 4ужденец в България ти правилно си се насо4ила към об6тината, от там 6те ти дадат необходимата информация относно документите, които ти и бъде6тият ти съпруг трябва да набавите и представите. Доколкото си спомням по4ти всяка об6тина има сайт и там съ6то може6 да намери6 списък с документите.
Ако 6те скл/4ва6 брак в Америка, бъд. ти съпруг би следва да те уведоми за необходимите документи.
Спокойно, б/рокрацията е необходимо зло, от мен да ви върви повода!

# 65
Този цитат ме разби:че повечето бракове между български граждани и чужденци са фиктивни и имат за цел чужденецът да получи право на постоянно пребиваване в страната.
Аз моето мъжле едвам го склонявам да дойде с мене за 1 седмица до БГ,а те пишат за оставане.Поредната БГ простотия.Аз като се жених освен нас имаше още 3 смесени свадби(холандска и две немски).
Визират се  смесени бракове сключени между български и турски, арабски и руски (цялата бивша Русия) граждани.
И тук, като и в Европа си има специални служители, които посещават "младоженците". Държат се много възпитано и имам чувството даже, че им е неудобно да правят проверки и да разпитват. Посещавали са ни 5-6 пъти, като са ме откривали вкъщи само 2 пъти. Нас имаше за какво да ни посещават- hahaha първо не помнех датата на сключване на брака ни hahaha, след това кога е роден съпруга ми-той е роден на 25.12, но според БГ лични документи от 88 година е на 6.1.  от - 88 му празнуваме рождения ден на 25.12, откъде да знам, че му е сбъркана датата... аз паспорта му никога не съм гледала newsm78

Намахме снимки от сватбата, а когато ги направихме (при църковния брак) и искахме да ги покажем- те дори не пожелаха... обаче аз им набутах роклята си в носа... и как не... цялата беше в перли, полускъпоценни камъни и маниста... страхотен модел... повече не дойдоха newsm78
Има смисъл в това, но статията не можах да прочета.

# 66
Когато си подавете документите за превод- изпишете към заявката за превод Фамилия: ......, Име собствено:............ Бащино име:.............. Хубаво е да се престараете и да изпишете правилно - населеното място или нещо друго, което може да бъде объркано.

Мале мила #Shocked
Амам може ли да изръсят по голяма простотия

Аз регистрирах брака ни в Бг едно защото приех името на мъжа ми и второ - щото трябваше да сменям тогава паспорта задължително (заради новия герб). А с какво "удоволстиве" си спомням за този момент - не ви е работа.
Толкова са кадърни че се оказах женена не за Рандолф Михаел, а за Михаел Рудолф #Crazy
А факта че българските служители по посолствата не знаят местния език е НОУ КОМЕНТ!

# 67
И аз съм така превод и легализация в БГ тук нищо мъжо каза че автоматично от посолството става регистрацията.Доказано е но не ме питайте как Embarassed полиция ме спря да ме провери аз бях в колата когато зададе името ми по радиото му дадоха информация за мен Embarassed
Повечето държави извършват регистрацията НА БРАКОВЕ СКЛЮЧЕНИ В БЪЛГАРИЯ чрез посолството си в БГ, но за целта - трябва да се представи преведено и легализирано удостоверение за граждански брак, някой посолства изискват и удостоверението за раждане на съпруга/та.
Проверете дали брака ви е регистриран в съответната държава (ако не сте сигурни).

# 68
  • Мнения: 964
Те българските закони са страшна работа,с мажът ми като се женихме ни накараха да сключим брак аз като българка той като американец.Неможеше и двамата като българи,понеже той имал предишен брак в БГ.За предишният брак в БГ им се представиха документи(апостил) за развод,само че от Америка,така че той беше разведен само като американец не като българин по нешенските закони,и можеше да сключи брак само като татъкв.Така че по  свидетелството ни за брак аз съм женена за хамериканец.

# 69
  • Мнения: 2 952
 hahaha Нека им  ...ние пък се оженихме  в БГ вече.... smile3534 smile3533  Да се пукат .....закони да вадят  ако щат 10 000 newsm44

    Горе главата , хич да не ви пука!! Wink Peace

# 70
Така е, защото не си е вкарал бракоразводното дело в съда, за да го узаконят в бГ.
Прави се превод на решението на американския съд, легализира се във Външно, вкарва се в съда и се разглежда от специален състав (май 2-ри състав, поне така беше допреди 2 години). Въпросният състав издава решение за развод и то се носи в общината по постоянен адрес (ако няма промени). Така съпругът ти вече ще е разведен с другата съпруга, hahaha в момента се води като многоженец.

Ако те интересува- мога да проверя как беше, ама я не дърпай дявола за опашката  bouquet

Те българските закони са страшна работа,с мажът ми като се женихме ни накараха да сключим брак аз като българка той като американец.Неможеше и двамата като българи,понеже той имал предишен брак в БГ.За предишният брак в БГ им се представиха документи(апостил) за развод,само че от Америка,така че той беше разведен само като американец не като българин по нешенските закони,и можеше да сключи брак само като татъкв.Така че по  свидетелството ни за брак аз съм женена за хамериканец.

# 71
  • Мнения: 1 909
Абе аз защо не мога да вляза в статията - казва ми Грешка  404 и че не може да намери сервера! Няма ли някакъв друг линк? Много ме заинтересува, като чета реакциите ви... newsm78 newsm78

# 72
  • Мнения: 11 306
Абе аз защо не мога да вляза в статията - казва ми Грешка  404 и че не може да намери сервера! Няма ли някакъв друг линк? Много ме заинтересува, като чета реакциите ви... newsm78 newsm78
Най вероятно е свалена от сайта на в-к Стандарт, щото мисля че на него беше качена

# 73
  • Мнения: 964
Така е, защото не си е вкарал бракоразводното дело в съда, за да го узаконят в бГ.
Прави се превод на решението на американския съд, легализира се във Външно, вкарва се в съда и се разглежда от специален състав (май 2-ри състав, поне така беше допреди 2 години). Въпросният състав издава решение за развод и то се носи в общината по постоянен адрес (ако няма промени). Така съпругът ти вече ще е разведен с другата съпруга, hahaha в момента се води като многоженец.

Ако те интересува- мога да проверя как беше, ама я не дърпай дявола за опашката  bouquet

Те българските закони са страшна работа,с мажът ми като се женихме ни накараха да сключим брак аз като българка той като американец.Неможеше и двамата като българи,понеже той имал предишен брак в БГ.За предишният брак в БГ им се представиха документи(апостил) за развод,само че от Америка,така че той беше разведен само като американец не като българин по нешенските закони,и можеше да сключи брак само като татъкв.Така че по  свидетелството ни за брак аз съм женена за хамериканец.


Не се кискай толкова разведен е с нея,тя заведе въпросното фективно дело на римската стена за да може да си узакони нейният брак сключен многоооо преди нашият. Mr. Green

# 74
  • Мнения: 1 370
Ау, добре че свършихме тази работа отдавна. Въпреки че и тогава доста ни въртяха. Но то и положението на мъжът ми не беше лесно де. Полски гражданин, с постоянно пребиваване в България и от 2 години (тогава), живеещ в Канада.Искаха документи и от 3-те държави, че не е сключвал граждански брак. После казаха, че не мога да запиша час за ритуалната, защото той в момента не бил в Бг. Ами той като си дойде, няма да има часове, защото си дойде само за 2 седмици.  newsm78
Накрая една от служителките ми каза, че ще ми запише час, но като си дойдел от лещето при нея. И почти така стана.
Но като чета сега ситуацията май е доста по-кошмарна #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт