Силен запек - моля за съвет!

  • 8 093
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 669
Здравейте.
Пиша ви от името на моя приятелка. Детенцето й е на 4 годинки и има много затегнато коремче. По принцип е злоядо и не яде много и в повечето случаи суха храна. Сега беше болен и дали от лекарствата, но е получил много силен запек и вече 10 дни не се е изхождал. Водила го е на лекар и са му дали течен парафин. Ако знаете някакво лекарства или чай, или пък нещо друго по-безобидно с което да пробва да го разхлаби, че се е видяла в чудо.
Каза че преди му е давала Дуфалак и незнам какво още но след спирането им след това станало още по-лошо, защото без разхлабващо средство съвсем не можел да се изака.
Ако сте имали подобен проблем и сте изпробвали нещо - споделете. благодаря ви предварително.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Бих препоръчала единствено храни с повече фибри.Както и плодове и зеленчуци в тях също се съдържат фибри. Peace
Успех на детенцето,че е супер гадно.Аз по принцип нямам такъв проблем,но се сещам какво ми беше веднъж в девети месец от бременността.

# 2
  • Мнения: 2 005
Сините сливи много помагат , а може и една лъжичка зехтин да му даде  Peace

# 3
  • Мнения: 4 668
Сушените сини сливи наистина много помагат  Peace
Също така е добре , когато ги взема да пие много топли течности - топла вода или чай .
Сокът от круши е добро средство .
Всички така изброени могат и заедно да се прилагат .

# 4
  • Мнения: 6 438
Кивито също помага. Peace

# 5
  • Мнения: 4 335
Вариш овесени ядки и после даваш води4ката докато е топла да я изпие.Ефикасно е,това го препорь4ват и за бебета Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сините сливи много помагат , а може и една лъжичка зехтин да му даде  Peace
   newsm10

# 7
  • Мнения: 4 915
Зехтин на гладно, топла вода на гладно, много течности, цитрусови плодове, киви, овесени и ръжени ядки, тиквички, сварени сушени сини сливи, зелен фасул, круши. Супички...

# 8
  • София
  • Мнения: 553
На дъщеричката ми понякога давам сок от сини сливи или грозде или круша на Хип. Грейпфрута като плод също помага, но да не е на гладно, че дразни стомаха.

# 9
  • София
  • Мнения: 553
Сетих се, че и сока от ананас същи има слабително действие.

# 10
Круши Simple Smile
Старите хора казват : Яж круши, пий вода и.....  smile3556

# 11
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
цитрусовите плодове, млякото активиа, круши, сливи, кайсии и много течности Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Парафинът е сред най-безобидните неща, които може да измисли. Минава "транзит", не се разлага.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 965
Разгледай тази тема и ако искаш я разпечатай за приятелката си, в нея има много съвети и обяснения за този проблем на детенцето. На мен тази тема много ми помогна да се справя, защото и при синът ми се получи същият проблем: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=230932.0;all.

# 14
  • Мнения: 1 267
пшеничени трици и пшеничен зародиш, което си избере или да ги редува. приемат се с хладка вода на гладно, по една разтворена супена лъжица.. ако пък детето не ги иска така, могат да се добавят в киселото мляко или храната. нищо не можа да ме спаси от моите мъки, освен това. всички дотук изброени неща, не ми помогнаха. това съвсем не значи, че не трябва да се опита от всичко.

Общи условия

Активация на акаунт