За ФАКТИТЕ, обективната и субективната истина

  • 4 143
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 623
Пускам тази тема, за да не се сипе спам в другата, в която с Пнатер започнахме разговора.
Ще е интересно да се чуе и мнението на дамите... Grinning

# 1
  • Мнения: 671
В мелето да не го отнесеме ние.. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 623
В мелето да не го отнесеме ние.. Mr. Green

Нямам, няма...въпреки, че хората са казали:
"Там където двама си мерят пи...ите, не си слагай задника... " Joy

# 3
  • Мнения: 2 336
Аз си казах мнението, но пак да се набутам между шамарите.  Crazy
За мен:
ФАКТИ -той изневери, не дава пари, не си поглежда децата.
ОБЕКТИВНА ИСТИНА - той е егоист, себичен, долен и низък човек. Мисли преди всичко за себе си, знае, че аз ще се погрижа максимално децата да са добре и това го освобождава от отговорност.
СУБЕКТИВНАТА ИСТИНА -  аз съм лоша, заяждам се, не разрешавам да си вижда децата. Искам само пари, които той на този етап няма, но някой слънчев ден ще си стъпи на краката и ще започне да дава.
Като препрочетох всичко стигнах до извода, че той е егоист, а аз съм гаднярка. Горките деца с такива родители.  hahaha

# 4
  • Мнения: 671
В мелето да не го отнесеме ние.. Mr. Green

Нямам, няма...въпреки, че хората са казали:
"Там където двама си мерят пи...ите, не си слагай задника... " Joy

Ауууу......... #Crazy
Ще си сложа дебели гащи и ще рискувам... Wink
Вижте сега, първата истина която научава детето,е тази на отглеждащия го родител. Ако е обективна-добре,но в повечето случаи не е.
Емоции,озлобление и т.н.
Мисля че колкото и да представяме нещата,според това как ни изнася,един ден детето ще порасне и ще научи своята истина-а тя е че за да се стигне до провален брак,и двамата са правили грешки и са ос...и нещата.

# 5
  • Мнения: 408
Ще е интересно да се чуе и мнението на дамите... Grinning
Жалко, търси се само мнението на дамите.  Sad

# 6
  • Мнения: 623
няма, но някой слънчев ден ще си стъпи на краката и ще започне да дава.
Като препрочетох всичко стигнах до извода, че той е егоист, а аз съм гаднярка. Горките деца с такива родители.  hahaha

[/quote]

Сиси, според мен не може и не трябва да се казва:

Цитат
За мен:
ФАКТИ -

Фактите са си факти... в момента, в който кажеш: "факти за мен са...", това вече е пречупено през твоята гледна точка и това вече не са факти, а ТВОЯТА субективна истина Simple Smile

# 7
  • Мнения: 623
Ще е интересно да се чуе и мнението на дамите... Grinning
Жалко, търси се само мнението на дамите.  Sad

Inkel, обърни внимание, че пише : "...И на дамите"... Grinning

# 8
  • Мнения: 2 336
Дани, "за мен" има смисъла - относно моята история, а не според мен.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 336
Оморфис, няма съмнение, че да се срути един брак и двамата имат вина.
Но според мен децата имат задачата да открият движещата сила в грешките. Обяснявам - при него тази движеща сила е бил егоизмът, а при мен стремежът ми да направя брака си идеален.

# 10
  • Мнения: 145
     За да се стигне до истината, според мен трябва някой обективно и безпристрастно да събере фактите.  Замислих се дали да не ангажирам детективска агенция...да ви кажа ...уплаших се!!! Страх ме е от истината... подозирам, че може да ме срине, едно е да предполагам, друго е да видя.
     Една от поредните вечери, в които абоната не отговаряше, рових в нещата му и забелязах, че липсват ключовете от вилата. Обадих се на един приятел и отидохме, бях в осмия, вилата светеше... моя приятел успя да ме успокои и не станах участник в грозни сцени, а и можеше да навредя на бебето фатално...
    Искам да измисля най-прекрасната история за най-прекрасния мъж на света и да и кажа че това е нейния татко, а защо ни е изоставил... и тук ще измисля нещо...помага на умиращи от глад деца в Сомалия  newsm78
     ИСТИНАТА Е , ЧЕ АЗ СЕ ПРОВАЛИХ!

# 11
  • Мнения: 671
Оморфис, няма съмнение, че да се срути един брак и двамата имат вина.
Но според мен децата имат задачата да открият движещата сила в грешките. Обяснявам - при него тази движеща сила е бил егоизмът, а при мен стремежът ми да направя брака си идеален.

Сиси,говедо като твоето ,не ща изобщо да го коментирам #Cussing out
Децата ти волно или неволно,приемат твоята негативна енергия към бившия,когато са с него сигурно слушат колко си гадна и зла.
След време като пораснат,сами ще си имат мнение по въпроса и съм сигурна че никога няма да обвинят тебе.
Защото тогава най-обективната истина ще е тяхната.

# 12
  • Мнения: 2 336
Мир между пишещите жени.   friendship

# 13
# 14
  • Мнения: 408
Всеки гледа света през собствените си очи, чува чрез собствените си уши, и помирисва със собствения си нос. Фактите са отражение на реални събития, в нашето съзнание. Но това не означава , че едно и също събитие, има едно и също отражение в съзнанието на всички хора, т.е. то е индивидуално. Възпитанието, опита, характера, възрастта,пола, ....., и дори здравословното състояние, влияят на възприемането на света около нас. Дори и едно и също събитие, случило се в различни периоди от живота ни , се възприема по различен начин.
Заравяйте томахавките, и вадете лулата.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт