Пица на руло!!!

  • 8 077
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 224
ЧервеноВинце снощи си мислех аз тъй като не съм много по месенето и точенето  Embarassed няма ли да стане и със бутер тесто  Mr. Green, но пък ако не решила съм да пробвам така или иначе

# 16
  • София
  • Мнения: 604
ужасно вкусно изглежда, и ще се пробвам да го направя, още повече съм голяма фенка на пиците Flutter
само да ви попитам-имате ли идея за вегетариансли вариант, т.е каймата с какво подходящо може да се замени newsm78

# 17
  • Мнения: 3 674
Dilirium...за вегетариански вариант пробвай да наръсиш следните продукти. Печурки нарязани, кисели краставички, царевичка от консерва и по желание обезкостени маслини...и отгоре поръси обилно с кашкавал и топено сиренце. Hug

petya-81....тестото хич не е трудно за точене..освен това не се чака да втасва или нещо такова.

Обработва се веднага. Много е лесно. Цялата работа ще ти отнеме около 30-40 минутки.
Иначе за бутер тесто...сигурно ще стане. Но ще е повече като бутер баница с кайма... Laughing  Но нищо не пречи да пробваш Hug

t_ilieva...чакам те! При нас е зима и има много сняг...и е прекрасно снежно , пухкаво и бяло.  Heart Eyes Така че грабвай ските и идвай...  Hug


Камамбер....ти още ли си в България бе миличка...айде литвай насам!   Hug  Тук се празнува по католишки..тоест Великден е утре  и в неделя ! Така че  тичай да купуваш билетите, че нямаш много време  Joy

Erica...балгодаря ти!     bouquet



# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ЧервеноВинце, благодаря за поканата - трогната съм! Само дето не си се представям много върху ските бременна в девети месец...... newsm78
Ама като гледам снимките на пицата, пак се замислям........... Thinking

# 19
  • Мнения: 3 674
ЧервеноВинце, благодаря за поканата - трогната съм! Само дето не си се представям много върху ските бременна в девети месец...... newsm78
Ама като гледам снимките на пицата, пак се замислям........... Thinking

Ооо, не знаех, че си беременна в 9 месец  Blush Тогава ските отпадат!  Hug Не я мисли толкова пицата...лесна е за правене  Hug

Аз в неделя ще я правя, тъй като  моя син ми е дошъл на гости само  за 3 дена....и си даде вече  заявка  за пицата в неделя....  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 1 762
ЧервеноВинце , снощи направих твоето руло  Peace Но в последния момент реших да го променя малко Embarassed........... Точно заради моят син. Тоест не го опекох цяло, както ти си направила, а го нарязах и подредих в тавата легнало. Така станаха малки пици, хрупкави и много вкусни. Стана прекрасно. Благодаря ти от сърце. Следващия път ще пробвам цяло да го направя......   bouquet

# 21
  • Мнения: 22 867
ЧервеноВинце, млякото пресно или кисело? Уж, четох, уж очила не нося, но извинявай, ако съм го пропуснала някъде......А може би няма голямо значение newsm78

# 22
  • Мнения: 3 674
ЧервеноВинце, млякото пресно или кисело? Уж, четох, уж очила не нося, но извинявай, ако съм го пропуснала някъде......А може би няма голямо значение newsm78
Прясно е.... Sunglasses Не съм ли  го упоменала... newsm78 Сори...шемет съм   Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 1 162
ще се пробва задължително, а относно вегетерианската мисля че може и със соева кайма да стане

# 24
  • Мнения: 1 117
Мисля това да е вечерята довечера newsm78 Дали ще стане вместо кайма , да е някакъв колбас или шунка . Че  снощи бяхме на кюфтаци и моите ще се смръщят Wink

# 25
  • Мнения: 2 000
А млякото  за тестото  на пицата не е ли  много малко за 500гр.брашно?

И аз това се чудя. На 500 гр.брашно само 5 с.л.течност  Thinking

# 26
  • Мнения: 22 867

Ето и моят "бъбрек", оказа се, че нямам подходяща тава и се получи тая форма. На пица не прилича, но е доста вкусно руло. Плънката е от леко задушени ситно нарязана глава лук, рендосан морков и коприва. Към тях прибавих яйца, разбити с  прясно мляко и малко брашно + сирене и джоджен. С тестото се стравих малко трудно, стана твърдо, доливах мляко, натъкмих го някакси. Но резултатът си стува.
ЧервеноВинце ,   bouquet за идеята!

# 27
  • Мнения: 3 674
А млякото  за тестото  на пицата не е ли  много малко за 500гр.брашно?

И аз това се чудя. На 500 гр.брашно само 5 с.л.течност  Thinking

Брашното е малко  под 500 гр...понеже е 5 дл. Аз имам в къщи електронен кантар и меря брашно само с него.


Не  забравяйте, че и маята сте я разтворили в 2 с. л. топла вода.   Wink


Ако нямата то трябва да се мери с мерилна кана/чаша.   

А не да се мери примерно на  око с водна чаша...която се смята че е 250 гр брашно, но не е ... Peace

 


Ето я рецептата оригиналната за тестото...



И ето колко е цялата течност...




Освен това допълних, че може да добавите мляко накрая...допълнително.  Wink  Зависи от брашното какъв тип е... Peace

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 17:05 от ЧервеноВинце

# 28
  • Мнения: 3 674
labrex...ти си импровизирала... Hug Затова не прилича на пица. Laughing 

 Самата плънка не  ти е като  пица плънка, понеже има лук, коприва и моркови....   Grinning

Но иначе рулото ти звучи вкусно.  Blush  Всеки може да импровизира и да си прави различни варианти ... Peace

Аз дадох пълнеж точно за пица ...с кайма, без много добавки....и с много кашкавал, защото исках рулото да има вкус на пица. Laughing

Тестото ще ти е станало твърдо ако си сложила 500гр брашно....а то е 5 дл.

 


Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 17:07 от ЧервеноВинце

# 29
  • Мнения: 22 867
Сложих по-малко от 500 гр /мерих с една каничка, но и тя е в гр./, но нещо не  улучих съотношението течност-брашно, мисля, че втория път ще го направя вече нормално. Важното е, че стана вкусно!  bouquet
Ще направя и твоя вариант, просто нещо ми се втръсна месото, и без това често го готвя.

Общи условия

Активация на акаунт