Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 март 2008, 12:38 ч.

раждане в друго населено място

• 1 124
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте, мили мами ! Надявам се някой от вас да ми даде отговор на моя въпрос а той е дали имам право да родя в друго населено място и какви са необходимите документи за това?. Избора ми да родя в друг град, който е на 50км от нашия, е свързано разбирасе с по добрите условия за самото раждане.

# 1
  • кв.Изток
Аз раждах в друго населено мястоминалия август.Нямаше никаква пречка.Отиваш с направлението за хоспитализация издадено ти от АГ, който ти следи бременността.Но най-добре да отидеш на място в избраната болница и да питаш или се свържи по телефона.Някои болници искат обменни карти, други само картона от АГ.

# 2
  • София
Най-добре питай в болницата, в която искаш да раждаш, да не стане гаф и да те върнат или да те мотаят заради някакви хартийки (документи де, ама в момента на раждането ще ти се струват само глупави хартийки  Laughing). ЛЕКО РАЖДАНЕ!

# 3
Можеш да родиш във всеки град в България-носиш си направлението и картона, включващ изследванията по време на бременността. Но наистина не ти пречи да звъннеш и да попиташ  bouquet

# 4
Аз така раждах,няма проблеми! Peace
Леко раждане!

# 5
  • някъде там
можеш да родиш където ти е кеф, носиш си нужните документи и лични вещи и готово, после си вземаш Акта от там
леко раждане

# 6
направлението важи за цялата страна Wink

# 7
  • София
Направлението за раждане важи на всякъде. Най-добре е да се обадиш в конкретната болница какви документи точно искат.
Актът за раждане ще бъде изпратен в общината по постоянен адрес (т.е.адреса по ЛК).
Леко раждане и живо и здраво бебче ти желая   bouquet!

# 8
Леко раждане!
Peace

# 9
  • Варна
както са казали момичетата, няма проблем
само да не чакаш до последния момент преди да е тръгнал бебчо, че 50 км не са малко в подобна ситуация Grinning

# 10
е, аз раждах в Пловдив, а съм от Стара Загора, разстоянието е два пъти повече от 50 км /има няма 10 контракции  Crazy/
не родих по пътя
питай в болницата какви са им изискванията за документи, на мен ми искаха последните кръвни изследвания и лична карта

# 11
Да, и аз родих на 50км от Русе, нищо специално не са ми искали, дори направление за хоспитализация нямах Blush

# 12
  • Стара Загора
Леко раждане!
   Peace

# 13
  • Разград
И аз така раждах втория път. Носих си всички документи от гинеколога и личната карта.
Успех и леко раждане!

# 14
И двете ми деца са родени в различни населени места - Мария в Пловдив, а Василена в Пазарджик. В нашия град няма родилен дом. Не се изискват никакви специални документи, взимаш си само направлението. Няма проблем да родиш, където поискаш.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт