Що е то Петиция? Петиции за по-добро бъдеще за децата ни!

  • 14 625
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 835
Хич ме няма в Пи Ар акции... Rolling Eyes

Оооо, по тази част да ти кажа и мен хич ме няма. Принципно, абсолютно всякакъв шум, който успеете да вдигнете, е в полза на начинанието и увеличава шансовете за успех. Всякакъв шум, всякакъв натиск, всичко каквото се сетите и можете да направите. Колкото повече, толкова повече. Grinning

# 16
  • Мнения: 1 877
Пускам линк към петицията на АПБЗ (Асоциация на пациентите с бъбречни заболявания).Горещо се надявам повече хора да я прочетат и подпишат

http://www.bgpetition.com/apbz-deklaracia/index.html

# 17
# 18
  • Мнения: 6
Не мога да разбера нещо. Става ли нещо въобще с тези петиции или само ги подписваме за нищо ....
Нека някой да ми обясни моля

# 19
  • Мнения: 3 835
Не мога да разбера нещо. Става ли нещо въобще с тези петиции или само ги подписваме за нищо ....
Нека някой да ми обясни моля

В третият пост е написано какво трябва да става с петициите, ако се внесат до държавните институции, до които са адресирани и до Комисията по жалби и петиции на граждани в НС, от тях има смисъл, иначе от висенето им в нет пространството, не.

# 20
  • Мнения: 3 835
http://apps.facebook.com/causes/329648/19888271?m=f1e58628&t=1249482983

Това не е точно петиция, а кауза. Отворените писма от неправителствени организации са три, две, от които вече са внесени, третото идващата седмица. Подкрепяйте! Grinning Hug

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Подкрепете правото на свободен и информиран избор при ваксиниране: http://svobodenizbor.bg/node/4
   

# 22
  • Мнения: 26
http://www.panda.org/bg/
Не знам какво да допълня.Който има желание нека се подпише под петицията. Peace

# 23
  • Мнения: 1
Национална петиция - Гората не е само дървесина


http://www.panda.org/bg/get_involvedd/forestcampaign/

# 24
  • Мнения: 3 146
Подпишете петицията Да не допуснем деца участници в Биг Брадър Фемили! , ако желаете!

http://www.bgpetition.com/za_decata_na-Bulgaria/index.html

# 25
  • Мнения: 110
Най скромно ,и с усещането че ще ме скастри някой бих предложила да направим,пуснем ,поведем или там както е глагола Embarassed петиция,или движение,за това ,петициите които си остават на ниво форум и имат за предмет наистина проблем от обществено значим характер да преминават и в нещо като реален протест...в смисъл че много от тях имат наистина и обществен израз,и по новините често споменават ,че зад даден протест подкрепа има и от страна на форумците и от този сайт и от други,но мисля ,че е крайно време да се появи  така нареченото гражданско общество  с реални действия..форума много ми харесва ,но за постигането на дадена цел,някак трябва да се сформира подфорум по градове,но не като този който е в момента,а някъде на по предни позиции,ако трябва и с друго име,и там като има наболял проблем,да се набляга на него и по градове да се инициализират нещо като комитети-много революционно го ударих,..но знам че и сега има такъв подфорум но е много зачулен,трудно се намира,особено от новобранци ,а ако думите,емоциите,идеите,информацията,способностите или всички сили които явно се вихрят в повечето от нас, намират и израз и то бързо в реалния живот,може би,ще се появи нов вид феномен в държавата ни,гласът на всички ни,ще се облече в реален образ и можеби тогава ще има повече ответен резулат...Аз от политика не разбирам,нито как се подема такъв вид инициатива,нито какъв е законовия и облик,и как волпще съществува напрактика,но ако това стане,ако наистина се формират,или ако са формирани вече,са по- достъпни ,такива събирания по градовете,то аз ще съм там-макар и на последния ред,и ще се вкюча с мнение,идея или помощ ,винаги щом има какво да дам Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2
Простотията граници няма hahaha
Кажете кога протест в писмен вид е обръщал историята на една държава.  newsm78 Гражданската позиция не се изразява така,мили хора.Представям си как гърците седят вкъщи и събират подписи по форумите.Нащо положение е 100 пъти по-лошо,хохохохо.Бъдеще за децата ви няма в тая държава и никой не е виновен, освен ние.

# 27
  • Мнения: 141
Не ми е минавало през ума, че ще има и такава петиция.
http://www.bgpetition.com/protest_protiv_koncesia_na_peshteri_v_ … garia/signed.html

# 28
  • Мнения: 110
Толкова по- рядко ми остава време да седна пред компа,и в малко теми показвам  мнение-затова и ги следя с интерес....тук по принцип нещо не ми харесва и админ знае какво имам впредвид ,нищо че не реагирах..ОБРЪЩАМ СЕ САМО КЪМ ТЕЗИ,КОИТО СЕ ВЪЗМУТИХА ОТ ТЕМАТА:.не знам вече кое ме касае ,и кое не, нито каква част от нашия народ представлявам-поредната никоя ,или зависи от личното самочувстие....да темата е доста изпразнена от смисъл,не защото авторът е еди кой си ,или защото е нямал искрено желание да провокира поне мисловна дейност у онези "безгръбначни",както доста от вас бихте опредилили ,защото ви изглеждат толкова виртуални,че няма как да се трансформират в нещо реално и осезаемо....Причината за това-да е изпразнена,куха и оплюта темата е, защото е факт ,че "петицията" се превърна в клише ,употребено от достатъчно публични хора,достатъчно пъти, я с цел пи-ар ,я с цел -лични прерогативи от някоя политическа формация....както и да е,аз съм , както и повечето от потребителите на интернет  форумите в българия ,един средностатистически българин, 
с личната си орисия,характер,недостатъци и наченки на размисъл-и само едно се чудя ,виждайки коментарите....добре де,дори и темата да ви се вижда тъпа,защо забравяте ,че първо голяма  част от активните потребители на форума,най-вероятно са жени-майки,които така или иначе са ограничени от към социален живот на пълни обороти,какъвто имат повечето хора,и ако имат нужда да изкажат или споделят мнение как да го направят....и какво лошо има-защо съдите за това което е подето да се направи ,а не е постигнало ефект,а не съдите за всичко друго,което дори не е започнато....от уж дееспособните,разбиращите....аз съм българка,но както обичам и милея за кръвта ,която тече по вените на всички нас-така и ненавиждам общата ни черта,че вместо да се подкрепяме,само търсим вина,недостатъци,даваме акъл,ругаем и клеветим...дори и да сте прави в теорията си ,както някой по долу казва че ничия история не е претърпяла обрат в следствие на писмена инициатива,за което бих могла да споря по принип, дори и така да е  ,кое пък събитие в световен мащаб,повлияло историческия ход на събитията в по-късен етап,произлиза от "голямата сцена"???Нали винаги се е тръгвало от нещо малко ,елементарно или от нещо,невероятно ,което са отхвърляли ,но и ,на което и имало подръжници....освен това е нечестно да се пренебрегне факта, в колко реални инициативи,с реални постижения,основна роля са изиграли точно такива форуми и петициите им...да знам....но  ако на 50 такива инициативи поне една спомогне на нечия човешка съдба,то кои сме ние да съдим,плюем и корим този тип на изказност ,след като сами по себеси ,не сме дали,а често,дори не сме се помъчили да дадем,нещичко ,с което да помогнем,да облекчим....и в крайна сметка ако изобщо,някой има право да заеме страна на укоряващ,би бил може би онзи,който е жертва и в ролята на чакащ благоподаянието под форма на фонд,дарение,петиция, който е лично засегнат и страда,а точно тези нещастни хора,се молят и надяват и са готови да приемат всеки вид помощ или идея за такава....

едва ли ще си направи труда някой ,да прочете всичко,едва ли би ме и разбрал ,какво исках да кажа,защото никога не съм писала петиция и няма да напиша,но това не ми дава повод да оплюя ,или да се присмея аругантно на нечия идея....всички сме равни ,и докато продължаваме да се мачкаме едни други ,дори и виртуално,никога няма да се отърсим,като нация,от скапаните си егоистични,ограничени  предразсъдъци и никога няма да постигнем нещо значимо,защото още преди толкова стотин години един прост,обикновен човек е прозрял простата истина ,че просперитета на една нация ,зависи наистина от отделните личности,но само като действат като единно цяло....нещо непостижимо за нас-неговите потомци.

# 29
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Моля Ви, преправете петицията за обучението  Praynig Praynig Praynig

http://dnes.dir.bg/news.php?id=6306081#cmts

Това е недопустимо  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт