Аборт

  • 8 286
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте. Налага ми се да направя аборт.В 3 г.с. съм.Разбрах за метода на Карман и моля, ако има жени, запознати с този въпрос и най-вече минали по този път да пишат нещо повече по въпроса.И моля, ако има мами от Благоевград, които могат да ме посъветват за избор на лекар за тази манипулация да пишат.Много се колебая дали да не го направя в София, но и в Благоевград не знам към кой доктор да се обърна.Благодаря Ви.
п.п. Ако темата не е за тук, моля преместете  я.

# 1
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 800
Прави се чрез вакуум до 6 г.с. с пълно обезболяване или непълно. Една приятелка абортира така преди около 3 години. Знам със сигурност, че не се препоръчва след 5-6 седмица на бременността, както и, че е малко по-рискован от кюртажа...

Из Гугъл има разни софийски болници където се практикува. Примерно тази: http://www.st.lazar-hospital.com/site/1.htm

И в тази тема пише за този метод.

# 2
Какво имаш предвид под по-рискован от кюртажа?При консултация с гинеколог ми обясни, че това е аборт без усложнения/последствия-не помня точно как се изрази. newsm78ЗИска ми се да се включат жени, които са го изпитали, за знам какво да очаквам.

# 3
Извинявай, но какво означава метод на Карман ? За пръв път го чувам.

# 4
Усложнения нямаше, но болеше УЖАСНО. И после цял ден повръщах. На другия ден бях О.К.

# 5
Извинявай, но какво означава метод на Карман ? За пръв път го чувам.
Ами това е аборт с вакуум, но след това не се прави кюртаж.Поне така ми го обясниха.А ти обикновен аборт ли прави, или такъв с вакуум?

# 6
Извинявай- не съм разбрала. Мислех, че по някакъв метод на Карман си разбрала, че си бременна. Не знаех, че така се нарича абортът чрез вакуум.

# 7
# 8
  • Мнения: 93
Аз от лекар знам,че дори и аборта да е направен с вакум,винаги след това те минавали и с кюрета за по-сигурно,да не би да остане нещо,от което след това да се развие инфекция.

# 9
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 800
Аз от лекар знам,че дори и аборта да е направен с вакум,винаги след това те минавали и с кюрета за по-сигурно,да не би да остане нещо,от което след това да се развие инфекция.

Аз това имах предвид под 'по-рискован' - има риск да остане нещо и да стане инфекция.

# 10
  • София
  • Мнения: 408
Имам позната която след такъв аборт остана стерилна. Консултирай се и с друг гинеколог за вида на аборта. Няма ли шанс да задържиш бебето?

# 11
  • Мнения: 6 274
Имам позната която след такъв аборт остана стерилна. Консултирай се и с друг гинеколог за вида на аборта.
А една моя позната, за съжаление така и не можа да износи бебенце след този метод . Има 4 или 5 спонтанни аборта .  Confused

# 12
  • Мнения: 646
Имам позната която след такъв аборт остана стерилна. Консултирай се и с друг гинеколог за вида на аборта.
А една моя позната, за съжаление така и не можа да износи бебенце след този метод . Има 4 или 5 спонтанни аборта .  Confused
Извенете , че е малко извън темата, но
причината за спонтанните аборти може да няма нищо общо с аборта - да не кажа ,че съм сигурна , че няма. Да прочете малко в проблемното забременяване приятелката ти, може да намери решение на проблема.

# 13
  • Мнения: 3
За Благоевград ти препоръчвам Д-р Малчев,Рубидент .Извършва аборти по метода Кармен.Телефона на клиниката е:073880755

# 14
  • Мнения: 46 437
С вакуум и пълна упойка е най-добрия вариант за ранна бременност.

А сигурна ли си, че си бременна? Ако си в 3 г.с., значи датата на която трябва да ти дойде е след около седмица newsm78

Общи условия

Активация на акаунт