Мнения за количка Concord Neo

  • 11 597
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: X
Събирам мнения за количка Concord Neo, защото обмислям да я купя. Моделът е съвсем нов, от тази година.
Моля, ако някой си е купил такава, да сподели впечатления!
Става въпрос за тази количка: цък
Цветове: цък

# 1
  • Мнения: X
Пропуснах да пусна комбинирания й вариант: http://www.twoleftfeet.co.uk/Concord_Neo_Krypton.html#
Но той е за новородено, аз бих взела само количката, без коша за новородено и столчето, защото вече сме големи.

# 2
  • Мнения: 3 312
и на мен много ми харесват  Crazy  ама мъжо ......   #2gunfire  зелената е жестокаааа

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 675
Аз съм за количките Конкорд. Ние сме с Конкорд Фюжън и съм много доволна, доста маневрена е. Ние сме по-малки от вас.  За по-голямо бебче, Нео-то е супер Peace.

# 4
  • При моето съкровище
  • Мнения: 47
Здравейте,

Нашето бебе се очаква живот и здраве началото на Април и вчера аз си капарирах Concord Neo  с бебешкия кош, който става да се монтира и в колата http://www.concord.de/index.php?id=330&L=1
Избрах си оранжевата  Laughing макар че и зелената е много хубава.
Количката си я харесах щом я видях още преди месец, но тогава очакваха вноса.
Чудех се дали да взема този кош за новородено - Proton или другият сгъваем - Scout, но се оказа, че цените са еднакви и последно се спрях на Proton, защото може да се монтира на задната седалка на колата, а често ще се возим сами двете с бебка в колата и малко ще ми е притеснено от новородена да пътува в столчето за кола. Ще съм благодарна ако някоя майка сподели мнение  Peace

Иначе летният вариянт на количката е страхотен - за всичко е помислено като че ли... На мен ми харесва, че е висока, има вграден дъждобран и вградено покривало за крачета срещу вятъра. гарантират ми от магазина, че е произведена в Германия. Едно от най-важните неща за мен (освен комфорта на бебето) май е, че е много компактна като се сгъне - разгледах много колички - Куини, Джейн, Чико и ....каквото се сетите, но по-компактна от тази не видях. единствено Бъгстъра е по-компактна, но тя пък ми се видя малко нестабилна със коша за новородено

хайде мами...кажете своето мнение  Laughing

# 5
  • Мнения: X
Ами аз чаках, чаках за мнения, никой нищо не каза и вчера отидохме и си я купихме. Сега мога да пиша само отзиви. На първо време са отлични, но още не съм я подкарала по разбитите улици на Софето.

# 6
  • Мнения: 3 312
Честита количка  smile3501 

# 7
  • Мнения: X
Благодаря.  Hug

# 8
  • Мнения: 3 312
да пи6е6 как е  Peace като я пробвате  Hug

# 9
Elcho можеш ли да ми кажеш колко струваше количката с този кош за новородено?

# 10
  • При моето съкровище
  • Мнения: 47
Concord Neo летен кош със шаси е 990.00 лв, има два вариянта на кош за новородено - единият е с възможност за монтаж на задната седалка на автомобила (обезопасява се с коланите), а другият е сгъваем - и на двата цената е по 390.00 лв. Кошницата за кола, която може да се монтира на шасито е 375.00 лв. Чантата към количката е 98.00 лв.

Ако те интресува друго питай  Hug
Аз утре ще си взема моята, че днес лошия вятър ми развали плановете.

С нетърпение чакам Жасмин да каже мнение след първите разходки

# 11
  • Мнения: X
И ние си седим в къщи, в такъв ураган не смея да изляза с бебето. Затова не пиша по темата.
Според мен, няма смисъл от столчето за кола, щом като коша за новородено може да се използва с тази цел, като се обезопаси с коланите.  Peace

# 12
  • При моето съкровище
  • Мнения: 47
Здравейте,
Днес и аз си взех моя Concord Neo от Бебе Маркет в Изток  Laughing
Много съм доволна - добре върви ........... на ламината у дома  Mr. Green ха-а-а. В магазина много се зарадваха като видяха, че и оранжевите имат кошче за багаж, аз също останах доволна. Само съжалявам, че не успях да си взема чанта - с този внос не са получили чанти и естествено нямат останали с оранжево - само една синя имаше, но се надявам другия месец да получат...

По въпроса за столчето за колата, което пасва на шасито на количката - аз си мислех че евентуално би ми влязло в употреба, когато бебето вземе да се противи да стои в коша за новородено и започнем да използваме летния кош. Коша за новородено го дават до 9 месеца (а ако детето е по-будно.........сигурно и по-рано ще му се противи), така че периода между 9 месеца и 18 месеца (преди да стане за колям стол за кола) евентуално е времето за кошницата за кола........... Какво мислите вие, ще ми е интересно да споделите  ooooh!
Поздрави

# 13
  • Мнения: 121
Здравейте,

ей  това ми хареса също. Искам да попитам , този летния кош може ли да ляга? или поне какви нива има?

Благодаря Ви!

# 14
  • Мнения: 795
Хареса ми количката, честито на мамчетата дето вече са я закупили, чакаме отзиви  Grinning

# 15
  • Мнения: X
Тествахме количката вече, влизам да напиша мнение.
Количката е страхотна като цяло, но има и някои минуси. Това е единствената количка, в която синът ми сяда по собствено желание и си седи спокойно вътре по време на цялата разходка (имаме още 3 колички, за дъщеря ми също сменихме 3-4 колички, така че виждам разликата моментално). Комфортът на бебето в тази количка е пълен - на снимките се вижда колко спокойно седи и спи вътре малкият: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=237352
Седалката има три положения - изправено, полулегнало и напълно легнало, като наклонът се регулира изключително лесно с една ръка. Цялата седалка се обръща по посока или обратно на посоката на движение много лесно, адапторите са като клипс. Коланите се заключват, така че бебето да не може да се разкопчае само. В обезопасителния ролбар е вградено покривалце за краката за лошо време, което е супер екстра. Самият ролбар може да се откопчава от някоя от страните или да се махне напълно.
Количката има вграден дъждобран, а цялата тапицерия е водонепромокаема, което е много добре - няма да мислиш дали си взел дъждобрана или не - той си е непрекъснато в количката.
Половината сенник е полупрозрачен, за да се наблюдава бебето отгоре, а е и много дълбок, идеално предпазва бебето от вятър и слънце. На гърба му има огромен джоб за багаж, също така количката има и багажник, което е рядкост при бъгитата от подобен вид. Според мен, в много отношения Concord Neo е подобрена версия на Quinny Buzz - имах възможност да ги сравня наживо.
Най-готиното на Неото, е че е висока количка, така че не се налага майката да се навежда над бебето и особено това, че с тази си височина количката се превръща и в столче за хранене! Предната ос с двете малки гуми може да се мушне под масата и столчето пасва на всяка маса. Това е идеално за топлото време, когато често се сяда на кафе на открито, или особено в заведение/ресторант - там вече няма никаква нужда да се иска детски стол за хранене - количката е перфектна за тази цел. Бяхме на морето този уикенд и ползвахме всекидневно количката в ресторанта и като столче - малкият си седеше с нас на масата, както си е в количката. Друго какво - цветът е много успокояващ - нещо като ябълково зелено, зелен лимон или шам фъстък, не е агресивно червено например, което да дразни бебето.
Друго какво - дизайнът е страхотен, сгъва се компактно, дори и със закаченото столче на нея. Не е като Куини Бъз, на което е задължително да се махне столчето преди сгъване и да седи отделно.
Има монтирана втора мека тапицерия за по-малко бебе, която по-натам ще махнем, за да се разшири столчето. Количката е суперманеврена - може да направи пълен кръг на място. Спирачката е супер - представлява две стъпенки - зелената е за освобождаване на спирачката, червената е за застопоряване, така че не си цапаш обувките при освобождаване на спирачката - само настъпваш зелената и тръгваш. Бе помислили са хората за всичко.
Сега - минусите. Количката е немска и е правена като за Германия и подобни цивилизовани държави. Там на майките не им се налага да катерят бордюри (има плавен преход улица-тротоар), няма дупки, строшени плочки, ями и трапове, както в прекрасната ни родина  Tired.  Затова и самата количка е по-фина, особено с предните й малки колела. Минусът й (за София) е, че не е така проходима, колкото някоя количка с големи колела и гуми (каквато е например другата ни количка Quinny Freestyle 4, която си е направо всъдеход) и трудно се качва и слиза по високи тротоари, а за стълби изрично си пише в инструкцията за употреба, че трябва да се извади бебето от количката, преди опит за преодоляването им. (Но този проблем важи за всяка друга количка с по-малки колела.) Друг минус, но съвсем малък, защото подложката за крачетата се регулира нагоре-надолу, е това, че няма стъпенка. Но пък си спомням от предишен опит, че докато дъщеря ми достигна ръста да си слага стъпалата на стъпенките на нейните колички, вече отдавна ходеше и често отказваше да се вози вече в количка.
Като цяло, количката е доста ефектна и явно се харесва, защото доста майки с бебета я заглеждаха, а една жена дори помоли да се снима с нас.

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 11:10 от Анонимен

# 16
  • Мнения: 142
Аз днес също я рзглеждах това което разбрах за цената й беше- 990 лв с включени всичките 3 кошчета + кошницата  newsm78 дали не съм разбрала погрешно

# 17
  • Мнения: X
Не, това е само за основната част. Кошът за новородено и столчето за кола, както и чувалчето за студено време и чантата - всичко се купува отделно.
Да си кажа честно, вече мисля, че Конкорд Фюжън е доста по-практичен вариант от Конкорд Нео, поне  за София. С по-големи гуми е и по-лесно върви по дупките. С Неото се оказа истинско предизвикателство разходката по разбитите тротоари и надупчените улици на София. Ще й се не види и "столицата".  ooooh! За София явно трябва да се купуват само колички-танкове с огромни гуми, като например Макси Кози Мура:



или други подобни: http://forum.svatbata.bg/index.php?topic=9316.0,
а фини колички като Конкорд Нео да се ползват по равни настилки, като алеи в паркове, молове и заведения.

Общи условия

Активация на акаунт