Пожълтели нокти!!!

  • 16 000
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 681
Момичета,имам следния проблем - напоследък като си махам лака и забелязвам че до средата ноктите ми са станали жълти  newsm78 Незнам защо се получава така след като доста се грижа за тях и без лак не оставам нито ден. Преди да започна с лакирането винаги ексфолирам плочката със специален ексфолиант,но и това не помага. ако някои може да ми каже ефикасен начин да си оправя ноктите,ще съм много благодарна   bouquet

# 1
Лимона освен че има избелващо действие,подхранва ноктите.Също така има продукти за избелване на нокти-например на Арт Деко.А заздравител под лака-задължително!!!

# 2
  • Мнения: 681
Лимона освен че има избелващо действие,подхранва ноктите.Също така има продукти за избелване на нокти-например на Арт Деко.А заздравител под лака-задължително!!!

А лимона как точно - да си ги търкам с кората или да си ги топя във ваничка с топла вода и вътре изцеден лимон????

# 3
  • Мнения: 272
Лимона се втърква добре няколко минути.А задължително под лака трябва да слагаш заздравител или основа.  Naughty А да те попитам по-тамни лакове ли използваш?

# 4
  • Мнения: 272
........не кората а самият лимон отвътре.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 160
Доколкото знам пожълтяването се получава от некачествени лакове. Също и от постоянно лакирване.
Ако имаш възможност , остави ги малко да си "починат"  Peace

# 6
  • Мнения: 681
Лимона се втърква добре няколко минути.А задължително под лака трябва да слагаш заздравител или основа.  Naughty А да те попитам по-тамни лакове ли използваш?

Да ти кажа,преди години не слагах основа и никога не съм имала този проблем а и тогава ползвах далеч по-некачествени лакове. Последните няколко години задължително слагам основа,но ето на...проблем. Колкото до цвета,използвам всякакви цветове,но като чели леееееко приобладават по-тъмните. Това има ли значение? Thinking
Пък и обикновено ако съм била с тъмен цвят следващия път слагам светъл, за разнообразие

# 7
  • Мнения: 1 418
Отиди в студио да ти направят избелваща терапия.

# 8
  • Мнения: 751
Доколкото знам пожълтяването се получава от некачествени лакове. Също и от постоянно лакирване.
Ако имаш възможност , остави ги малко да си "починат"  Peace
И аз така съм чувала,че е от постоянното лакиране. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 418
Да,и ако не слагаш основа.Въпреки,че понякога,
дори и да слагаш пак жълтеят.Пак повтарям
Отиди в студио да ти направят избелваща терапия.

# 10
  • Мнения: 199
аз оставям една две седмици без лак и ги мажа всеки ден с масло за нокти на икаров.така ми се оправиха.а иначе гледам поне 2 дни да съм без лак и пак се мажа с маслото винаги когато съм без лак.

# 11
  • Мнения: X
И на мен така ми пожълтяваха докато се лакирах нон-стоп. Сега съм ги  един-два месеца нарочно не ги лакирам и са си хубавички и розовки.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 176
Доколкото знам пожълтяването се получава от некачествени лакове. Също и от постоянно лакирване.
Ако имаш възможност , остави ги малко да си "починат"  Peace
Как да ги остави нелакирани, ако са пожълтели?
Тъмните лакове променят цвета на ноктите. Аз използвам тъмни и се случва.

# 13
  • Мнения: 1 540
Момичета,имам следния проблем - напоследък като си махам лака и забелязвам че до средата ноктите ми са станали жълти  newsm78 Незнам защо се получава така след като доста се грижа за тях и без лак не оставам нито ден. Преди да започна с лакирането винаги ексфолирам плочката със специален ексфолиант,но и това не помага. ако някои може да ми каже ефикасен начин да си оправя ноктите,ще съм много благодарна   bouquet

Ти по-скоро разрушаваш ноктите си, отколкото да се грижиш за тях. Лак всеки ден не е грижа, а вреда. Да не говорим за ексфолирането - абсолютно нарушаваш цялостта на плочката. Ако не ти е толкова важно да си лакирана всеки ден, направи следното - спри да се лакираш за една седмица и не прави нищо на ноктите, имам предвид ексфолиране и т.н. Яж/пий по една кофичка кисело мляко на ден и ще видиш как ще ти "светнат" ноктите.
 Peace

Доколкото знам пожълтяването се получава от некачествени лакове. Също и от постоянно лакирване.
Ако имаш възможност , остави ги малко да си "починат"  Peace
Как да ги остави нелакирани, ако са пожълтели?
Тъмните лакове променят цвета на ноктите. Аз използвам тъмни и се случва.

Като са пожълтели или трябва да ги излекува, или да ги замаскира с лакове цял живот. Идеята не е ли да подчертаваме хубавото, а не да мажем върху "разваленото"...

Сещам се на времето как ноктите на майка ми ги бяха нападнали яки гъбички, знаете че това е много упорито нещо за жалост. С йод ли не ходи по ноктите, какво ли не пи и с какво ли не се маза, не помогна нищо. Лакираше отгоре яко, че да не се вижда нокътя, защото знаете как става от гъбичките по повърхността на ноктите. Спря по едно време да слага каквото и да е и просто стана чудо - да чукна на дърво, и до днес няма никакви гъбички по ноктите, хубави и розови са. От време на време слага само заздравител за нокти, който е като безцветен лак. Дори успява и малко маникюр да пусне Simple Smile

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 09:45 от rorrr

# 14
  • Мнения: 1 733
И на мен така ми пожълтяваха докато се лакирах нон-стоп. Сега съм ги  един-два месеца нарочно не ги лакирам и са си хубавички и розовки.
И при мен е така. Сега много рядко слагам тъмен лак, а отдолу винаги слагам безцветна основа и вече нямам този проблем.

# 15
  • Мнения: 681
Отиди в студио да ти направят избелваща терапия.

До сега малкото пъти когато съм ходила на маникюрискта всеки път ми е правила тази терапия и последният път така ми се нацепиха и съсипаха ноктите след това,че повече ако ходя ще е само лак да ми сложи. Никви избелвания с машинки  Naughty

# 16
  • Мнения: 681
И на мен така ми пожълтяваха докато се лакирах нон-стоп. Сега съм ги  един-два месеца нарочно не ги лакирам и са си хубавички и розовки.

Май така ще направя,въпреки че като съм без лак се чувствам много странно.Нямам време постянно да се мажа с някакви кремове, а знам че лаковете малко или много помогат да се избегне възможността за гъбички. И останах с впечатлението че някои си помислиха че се лакирам и ексфолирам всеки ден  Joy имах предвид че 1 път в седмицата махам стария лак,правя няколко процедури и пак се лакирам. Благодаря зя съветите все пак   bouquet
Ако някой се сети още нещо,да пише

# 17
  • Мнения: 778
И аз имах подобен проблем преди няколко години. Направих няколко неща по едно и също време и не знам от кое се повлияха
1. Започнах да пия МЕРЦ - ама от най-първия МЕРЦ в България, сега май му има нещо ... не е толкова ефикасен.
2. Всяка вечер 30-60 мин. преди да вляза в банята си мажех ноктите и кожичките около тях с йод, по няколко пъти. Странно как попива за секунди... И докато се къпя ги четкам хуууубавичко, че да падне оранжевото от йода. После нямам никакви следи.
3. Оставих ги няколко седмици без лак, колкото и трудно да изтърпявах това.
4. Преди да се лакирам от тогава нататък винаги слагам безцветен лак или заздравител за нокти.
И от тогава насам - никакъв проблем!

# 18
  • Мнения: 1 418
Отиди в студио да ти направят избелваща терапия.

До сега малкото пъти когато съм ходила на маникюрискта всеки път ми е правила тази терапия и последният път така ми се нацепиха и съсипаха ноктите след това,че повече ако ходя ще е само лак да ми сложи. Никви избелвания с машинки  Naughty
Каква машинка,бе момиче? ShockedТова се прави с
таблетки.Кажи и на твойта маникюристка да се
застреля!

# 19
  • Мнения: 681
И аз имах подобен проблем преди няколко години. Направих няколко неща по едно и също време и не знам от кое се повлияха
1. Започнах да пия МЕРЦ - ама от най-първия МЕРЦ в България, сега май му има нещо ... не е толкова ефикасен.
2. Всяка вечер 30-60 мин. преди да вляза в банята си мажех ноктите и кожичките около тях с йод, по няколко пъти. Странно как попива за секунди... И докато се къпя ги четкам хуууубавичко, че да падне оранжевото от йода. После нямам никакви следи.
3. Оставих ги няколко седмици без лак, колкото и трудно да изтърпявах това.
4. Преди да се лакирам от тогава нататък винаги слагам безцветен лак или заздравител за нокти.
И от тогава насам - никакъв проблем!

Хммм...това с йода звучи интересно,ама ме е страх да не е после да не мога да го махна,съвсем да стана палячо  ooooh! А имащ ли идея какви съставки има в йода че помага на ноктите??? Кой ти препоръча да правиш това?? newsm78

И което е странно,че преди като не слагах основа не ми се е появявял този проблем, а последните години даже слагам по два пласта основа... #2gunfire

# 20
  • Мнения: 778
И аз имах подобен проблем преди няколко години. Направих няколко неща по едно и също време и не знам от кое се повлияха
1. Започнах да пия МЕРЦ - ама от най-първия МЕРЦ в България, сега май му има нещо ... не е толкова ефикасен.
2. Всяка вечер 30-60 мин. преди да вляза в банята си мажех ноктите и кожичките около тях с йод, по няколко пъти. Странно как попива за секунди... И докато се къпя ги четкам хуууубавичко, че да падне оранжевото от йода. После нямам никакви следи.
3. Оставих ги няколко седмици без лак, колкото и трудно да изтърпявах това.
4. Преди да се лакирам от тогава нататък винаги слагам безцветен лак или заздравител за нокти.
И от тогава насам - никакъв проблем!

Хммм...това с йода звучи интересно,ама ме е страх да не е после да не мога да го махна,съвсем да стана палячо  ooooh! А имащ ли идея какви съставки има в йода че помага на ноктите??? Кой ти препоръча да правиш това?? newsm78

И което е странно,че преди като не слагах основа не ми се е появявал този проблем, а последните години даже слагам по два пласта основа... #2gunfire

Не знам от къде съм го чула .... Май някакъв бабин трик, но върши работа! Или поне при мен. По принцип оставя оранжеви следи, но като минеш през банята и потъркаш мъничко със стара и вече неизползвана четка за зъби, напоена със сапун - няма да остане и следа.



# 21
  • Мнения: 681
Мерси Rozichka! Само един глупав въпрос - йода,които се продава нали навсякъде по аптеките е една и съща концентрация?

# 22
  • Мнения: 660
Йода е против гъбички по принцип,не вярвам да ти премахне жълтината по тях.И при мен ставаше така,когато слагам червен лак(дори и основа като имам),от другите лакове не ми пожълтяват никога.Но пусто модерно червено,се жертвам и пак слагам този цвят.
Натопи ги в лимонов сок,ще изсветлеят според мен. Peace

# 23
  • Мнения: 418
както са писали повечето от момичетата,това пожълтяване става от тъмни лакове...значи известно време слагай по-бледи..за йода е много вярно и ефикасно..заздравява ноктите..избелването с лимона е най-подходящо..
Успех Grinning

# 24
  • Мнения: 1 298
A kaкви са тези избелващи таблетки и от къде се купуват?

# 25
  • Мнения: 1 418
Това е избелваща терапия и се прави в салоните.
В Стар Нейлз ги има.Но освен това се ползва и
избелващ сурем и т.н.цяла процедура е.

# 26
  • Мнения: 1 298
Мерси  Hug
А всичко това дали уврежда  нокъта  Thinking

# 27
  • Мнения: 1 418
В никакъв случай! NaughtyИзобщо не се пипа нокътя
с машинка,пила,или квото и да било.Обикновен маникюр
си е,само дето те киснат в разтвор,в който е таблетката.
Наистина ефекта е страхотен.

# 28
  • Мнения: 681

Не знам от къде съм го чула .... Май някакъв бабин трик, но върши работа! Или поне при мен. По принцип оставя оранжеви следи, но като минеш през банята и потъркаш мъничко със стара и вече неизползвана четка за зъби, напоена със сапун - няма да остане и следа.


Помооооооооооощ!!! Ох,абе имах си аз едно на ум Tired Момичета,помагайте!!!Днес решех че ще си мажа ноктите с йод,купих го и преди да си го сложа си викам абе я по добре първо да пробвам на един нокът само,ако нещо неще да се маха после. И накланям лекичко шишенцето с цел да паднат 1-2 капки и то като се ливна по ръката ми  #Crazy Полудях,ама си казвам усокоително че то нали пада след това като търкам с четка...да ама не  Sick В момента там където се полях кожата ми е жълта,а нокъта на палеца е още по жълт! Търках,поне 3-4 пъти здраво,ама падна съвсем малко  ooooh! И сега се чудя какво да правя...
Помощ  Praynig

# 29
  • Мнения: 418
като се мажат ноктите с йод ,най-удобно е с една клечка за уши да се топи в йода и да се маже нокътната плочка...не просто да се излива отгоре...може и без четка,той ще падне ,при миенето на рацете...

# 30
  • Мнения: 9 973
и моите са пожълтели от цигарите

# 31
  • Мнения: 681
Да се похваля че вече има видим ефект от търкането с лимон и то само за 2-3 дни!!! До края на месеца няма да се лакирам и продължавам с лимона...благодаря на всички

# 32
  • Мнения: 3 695
В никакъв случай! NaughtyИзобщо не се пипа нокътя
с машинка,пила,или квото и да било.Обикновен маникюр
си е,само дето те киснат в разтвор,в който е таблетката.
Наистина ефекта е страхотен.
и на мен ми правиха избелваща процедура на ноктите (бяха пожълтели ужасно от лак без да сложа остова) и останах очарована това беше преди 3 години и от тогава не съм имала повече такъв проблем Laughing

# 33
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз имах преди такъв проблем от лаковете беше...сигурна съм, защото не пуша...пих хапчета, но не ми помогнаха...от скоро си слагам избелваща основа преди всяко лакиране...вече нямам никакъв проблем  Peace

# 34
  • Мнения: 681
Избелваща основа??? Сподели още...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Ами слага се преди основния лак и е избелващ...Римел имат и Манхатан...то направо си пише на самия лак Whitener и предпазва нокътя...пробвала съм скъпи лакове и не толкова скъпи...от всички ми пожълтяваха ноктите...а сега основата ми пази нокътя  Peace

# 36
  • Мнения: 681
Благодаря,ще потърся. Незнаех че и избелваща основа има вече

# 37
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Raulista, то може да се ползва като основа ми казаха...аз затова му викам избелваща основа...а като търсиш питаш просто за избелващи лакове Laughing

# 38
  • Мнения: 681
Raulista, то може да се ползва като основа ми казаха...аз затова му викам избелваща основа...а като търсиш питаш просто за избелващи лакове Laughing

Купих си днес обаче нямаше на Манхатън,взех на Севънтийн. Ти след колко време започна да виждаш разлика newsm78

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Максимум 2 седмици, но винаги го носи с или без лак отгоре...  bouquet

# 40
  • Мнения: 440
Момичета,имам следния проблем - напоследък като си махам лака и забелязвам че до средата ноктите ми са станали жълти  newsm78 Незнам защо се получава така след като доста се грижа за тях и без лак не оставам нито ден. Преди да започна с лакирането винаги ексфолирам плочката със специален ексфолиант,но и това не помага. ако някои може да ми каже ефикасен начин да си оправя ноктите,ще съм много благодарна   bouquet

Основа ползваш ли?
Аз ходя на маникюр и никога не съм имала този проблем, точна заради това.

# 41
  • Мнения: 187
Доколкото знам пожълтяването се получава от некачествени лакове. Също и от постоянно лакирване.
Ако имаш възможност , остави ги малко да си "починат"  Peace
И аз съм на това мнение.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 3 415
MadGirl, Използвала съм неразумно скъпи лакове и много евтини...винаги са ми пожълтявали ноктите...също съм ги оставяла да почиват и не избеляват през това време...аз също си мислих, че е от некачествени лакове, но сама се убедих, че не е точно така...може, разбира се, обаче това да е една от причините  Peace

# 43
  • Мнения: 249
ами срещу грапавини по ноктите какво препоръчвате да направя Rolling Eyes напоследък взеха да се появяват върху някой  Cry

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 415
alona, ако е това което си мисля, то не се ли получава от липса на витамини  Thinking...пробвала ли си да пиеш витамини за коса, кожа и нокти... Peace

# 45
  • Мнения: 249
alona, ако е това което си мисля, то не се ли получава от липса на витамини  Thinking...пробвала ли си да пиеш витамини за коса, кожа и нокти... Peace



и аз реших че това е причината, но въпреки че пия витамини продължават да излизат нови и на ноктите на които нямаше

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 415
alona, а с маникюристка консултирала ли си се... Thinking

# 47
  • Мнения: 249
alona, а с маникюристка консултирала ли си се... Thinking



не Sad

# 48
  • Мнения: 418
ами срещу грапавини по ноктите какво препоръчвате да направя Rolling Eyes напоследък взеха да се появяват върху някой  Cry


нокътната плочка е вълнообразна така ли?

# 49
  • София
  • Мнения: 1 185
Лимон - втриваш, изчакваш, отмиваш
Основа - задължително
Лак - качествен (и по-блед цвят, ако ти харесва)

За една седмица моите нокти се оправиха!  Peace

# 50
  • Мнения: 4 068
Скоро гледах в едни английски сайтове един продукт на Констанс Карол мисля за премахване жълтеенето на ноктите. Не съм го ползвала, но ми стана интересно, че има такова нещо. Ако изнамеря линка ще ти го пусна.

# 51
  • Мнения: 4 068
Не ткривам линк към точно този продукт, но ето как изглежда шишенцето в което е.
http://www.shop4makeup.com/images/product_images/constance_carro … ailcare_large.jpg
От тази серия продукти е.

# 52
  • Мнения: 249
ами срещу грапавини по ноктите какво препоръчвате да направя Rolling Eyes напоследък взеха да се появяват върху някой  Cry


нокътната плочка е вълнообразна така ли?



точно така

# 53
  • Мнения: 418
ами срещу грапавини по ноктите какво препоръчвате да направя Rolling Eyes напоследък взеха да се появяват върху някой  Cry


нокътната плочка е вълнообразна така ли?



точно така


и при мен стана така,още когато бях бременна..даже бях пуснала тема тук..още не съм открила истинската причина..някой казват липса на витамини..пих Мерц три месеца,но нищо не се промени..други казват,че може да са гъбички newsm78...незнам...но от тогава не се оправят..питала съм и моята маникюристка,тя ми отговори,че е следствие стреса от раждането,което пък изобщо незнам дали е вярно...

# 54
  • Мнения: 681
Абе да ви кажа лимона ми помогна,но съвсем малко 5-6 дни търках ноктите по 1 път на ден и сега си купих избелващ лак по съвет на жоржета. Сега мернах някаква паста за избелване на някяква италианска фирма,та май ще си я поръчам, че няма оправия Sad

# 55
  • Мнения: 2 211
И аз имам този проблем, въпреки че винаги слагам основа. Единственото, което е помагало е дългата пауза без лак на ноктите.

# 56
  • Мнения: 681
Поръчах си пастата,като дойде понеделник-вторник и я пробвам ще пиша отзиви. Стискайте палци

# 57
  • Мнения: 4 916
И аз имам този проблем, въпреки че винаги слагам основа. Единственото, което е помагало е дългата пауза без лак на ноктите.

 Peace Точно така.

Хубаво е в края на зимата да се направи един период от две седмици без никакъв лак, дори безцветен. Ноктите се изчистват сами през това време.
Също така е хубаво един ден в седмицата да бъдат без лак, по същата причина, а и за да "дишат".

Общи условия

Активация на акаунт