Мога ли да осъдя държавата

  • 2 437
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 175
Дааа, безнадеждно е, както виждам. Значи доказателства за мръсния въздух би трябвало да има - нали се правят измервания. Но как се доказва бездействие на общината?
Иначе ходя на работа пеша - вървя всеки ден по около час. Струва ми се супер безотговорно да се качвам на колата за щяло и нещяло. А освен това с кола пътуването ми е почти два часа плюс още половин час търсене на място за паркиране.
Питам се защо всички тези хора, които се возят сами всеки ден до офиса, не се опитат да намерят съсед, приятел в същата посока. Това много би облекчило трафика.

# 16
  • Мнения: 1 224
На колко години една кола е стара?
И аз това се чудя  Thinking

# 17
  • Мнения: 1 224
Питам се защо всички тези хора, които се возят сами всеки ден до офиса, не се опитат да намерят съсед, приятел в същата посока. Това много би облекчило трафика.
Ти опита ли се да намериш съсед в същата поскока , който да те кара на работа ?

# 18
  • Мнения: 24 467
Съществуват големи градове, в които в определени дни са задължени да излизат автомобили с четни номера, в определени- с нечетни. Въпрос на желание от страна на управата на града. Може да се мисли в такива насоки- за решаване на проблема, имам предвид, не за "осъждане" на държавата или общината.

# 19
  • Мнения: 1 032
Съществуват големи градове, в които в определени дни са задължени да излизат автомобили с четни номера, в определени- с нечетни. Въпрос на желание от страна на управата на града. Може да се мисли в такива насоки- за решаване на проблема, имам предвид, не за "осъждане" на държавата или общината.

В Атина е така. И в един момент се оказало, че броят на автомобилите нараснал неимоверно, защото повечето хора, които могат веднага са се сдобили и с втори автомобил, за да имат кола и с четен, и с нечетен номер  Mr. Green

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Това е точно така  Peace Всичките ми познати в Атина имат по 2 коли - една стара и една новичка, съответно с четен и нечетен номер  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 093
Не съм сигурна че може да осъдиш държавата, много страни имат този проблем. По скоро трябва да създадеш, намериш организация, движение, която да има достатъчно авторитет да лобира пред правителството, за създаване на закони, които да забранят причинителите на замърсяването. На много места, нещата са започнали от гражданска инициатива, която е прерастнала в нещо, което е довело до желания резултат.

# 22
  • Мнения: 175
Topolinka, намерих колеги от офиса, които живеят в близост и с които ползваме една кола, когато е лошо времето. Съвсем не е невъзможно. Въпрос на самосъзнание и на по-малко мързел. Иначе ходим пеш, когато не е голям студ и дъжди.
Лошото е, че у нас липсва гражданско самосъзнание. Принципът е, защо аз да правя нещо, да се размърдат другите. А в София живеят НАШИТЕ деца.
Минава ми през ум идеята за сдружение "граждани за София" или нещо подобно. Както има сдружение "приятели на Докторската гардинка", които направиха чудеса с това място. Лошото е, че нямам време и опит, за да се захвана с това. Ако има фен на идеята, пишете.

# 23
  • Мнения: 211
Аз пък се чудя къде пише кой е оговорен за мръсния въздух.  Все пак по какъв точно начин държавата или общината е задължена да предприема мерки въздуха да е чист и какви мерки?

# 24
  • Мнения: 175
Има европейски норми за допустимо замърсяване на въздуха. През януари въздухът в София е бил 20 поредни дни замърсен 4 пъти над нормата. Тези факти бяха изнесени дори в медиите, но, естествено, бяха затрупани от политически и корупционни скандали. Ето тук нещо интересно - имало и закон за чистотата на въздуха
http://www.ru.acad.bg/eco/zamyr1.htm

# 25
  • Мнения: 1 941
Сигурно можеш да осъдиш държавата, правили са го много хора за най -различни глупости. Така, че защо не да ти се отвори и на теб късмета. Само, че кел файда? Ще ти платим ние с пари от нашите данъци, а въздуха, който дишаме ще си остане същия, че и по - лошо ще става. Тоест сега ние сме по -малко прецакани, отколкото ако тръгнеш да съдиш държавата..

# 26
  • Мнения: 2 759
...Ако има фен на идеята, пишете...
                       Пиша  Mr. Green.

# 27
  • Мнения: 175
Кошничката - смисълът на едно такова осъждане не е в мизерното обезщетение, което никога не може да заплати здравословните проблеми, които са следствие от мръсния въздух на София. Смисълът е да се насочи общественото внимание към проблема. Ужасната среда в София те прецаква много повече, отколкото биха те прецакали  0,007 ст., които евентуално би платила като данъкоплатец за моето евентуално обезщетение. Имах нещастието да попадна на данни за качеството на въздуха в София напоследък.  Направо геноцид. И се питаме защо има толкова деца с алергии, белодробни и злокачествени заболявания.

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 23:21 от Djanni

Общи условия

Активация на акаунт