3нае ли някой лек 3а ТИНИТУС (Шум в ушите)

  • 509 669
  • 1 180
  •   2
Отговори
# 30
  • Vienna
  • Мнения: 519
не е сьвсем така. не се лекува 100%, но шансьт да го махнат е най голям (над 90%) пьрвите няколко дни след появяването му. тук лекарите ка3ват, 4е ако го имаш от пове4е от 3 месеца, ве4е ще е 4удо, ако се махне.
ние опитахме и барокамера, и ТЕС, и няколко тинитус маркера иzпробвахме, и системи (сьдора3Ширяващи и др.), и доста ра3ли4ни медикаменти. сега има сьвсем нови таблетки, още са в и3питателен срок, но още ефект няма....
най лошото е, 4е много се депресира от това и гледа на себе си ве4е  като на инвалид, всеки ден ми ка3ва, 4е това не е живот, а само вегетира така....
много гадно. Cry

# 31
  • Мнения: 17
Lucy, много е гадно наистина, но с времето ще свикне. Трябва да се опита да не се вторачва в шума, да не индентифицира с него. И аз бях така, по цял ден мислех единствено за проклетия шум и непрекъснато се вслушвах колко силно бучи. Трябва да се занимава с нещо приятно, което да го отвлича. Ето и вие казвате за барокамерата - ядосвам се защо лекарите не ни пращат на процедури с нея веднага след като им кажеш, че ти се е появил шум. Щом като има такава голяма успеваемост за излекуване в първите няколко дни, защо всички си траят? Ние откъде да знаем за нея??? А те изписват лекарства, слагат те на система със съдоразширяващи, въпреки, че много добре знаят, че това не помага.  Sick Не мога да го разбера това.... Какви са тия доктори... #2gunfire

# 32
Aз съм с проблема от tinitus от 1-2 месеца.прегледах форумите ,но засега нямам намерение да се отчайвам.Проблема  е по точно шум в двете уши(такъв един глух,може и леко звънтящ),даже и пулса си чувам.Ако има някакъв звуков фон,то шума го няма или се маскира.
Аз работех последните 3 г при много голям шум.Летях всеки месец със самолет до работното място,месец работа,месец почивка.Заради кризата преди 3 месеца си загубих работата .От Октомври 2008г ходя 2-3 пъти седмично на плуване.От около  2 месеца  усилих натоварването(не съм на работа и тренирам повече) - плувам по 4 км  за 1ч20 мин и имам чувството,че натоварванията провокираха този шум.А аз съм на 54 г и понеже прочетох в форумите че натоварването би могло да е причина за проблема,сега реших, че ще намаля или даже прекратя плуването.Освен това кафе и алкохол също не били желателни.От днес ги спирам.
След 3 часа отивам на лекар да видим какво ще кажат и те.Все пак засега пътя е ясен - лекар УНГ,после отоневролог-това благодарение на форумите.лекарства обаче засега нямам намерение да употребявам.
Ако има подобрение след прегледите и спиране на натоварванията ,ще пиша във форума.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Лелеее, колко много  хора с такъв проблем, ужасно е усещането...
Моето "шумене" е друг вид - "пукане" на ушите като преглъщам. Ходих на лекари - и нищо. Някай с подобен проблем?  И на какво може да се дължи?  Thinking

# 34
  • Мнения: 117
имам въпрос! При 120-240 мг гинкобилоба приеман дълго време нямали опастност от мощен съдоразширяващ ефект и рязки промени на кръвното налягане. Има хора с хипотония.

# 35
  • Мнения: 647
имам въпрос! При 120-240 мг гинкобилоба приеман дълго време нямали опастност от мощен съдоразширяващ ефект и рязки промени на кръвното налягане. Има хора с хипотония.

Не, няма такава опасност, понеже екстрактат от гинко билоба действа като периферен вазолидататор. Общият обем на периферните капиляри е 4 пъти по-малък от обема на останалите кръвоносни пътища.
Освен това, в организма на човека циркулира около 3,5 литра кръв, а останалите около 1,5 литра стояв в кръвните депа, откъдето се изтласква като буфер при хипотония.

120-240 мг се счета в днешно време за оптималната доза, а не както по-рано се смяташе 80-100 мг. Едно време имаше таблетки по 40 мг - за два приема на ден.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 36
  • Vienna
  • Мнения: 519
пьрво мислих да не пиШа тук следния факт, 3а да не ра3о4аровам и да не обе3надеждя никого., но дискусията много се ра3ви в та3и насока....

4етох едно нау4но фармакологи4но и3следване от 2002 год. студия с над 1000 патиенти с тинитус и гинко препарати до3а 240 мг/д. с 6 месеца продьлжителност на ле4ението. 3а сьжаление се е установило, 4е няма никакьв ефект, т.е. ефектьт му е то4но колкото и на плацебо...
при нас сьщо не помогна нищо с гинко (мьжьт ми поне 4, 5 ра3ли4ни гинко препарати в3има, и ефект 0).

# 37
  • Мнения: 647
пьрво мислих да не пиШа тук следния факт, 3а да не ра3о4аровам и да не обе3надеждя никого., но дискусията много се ра3ви в та3и насока....

4етох едно нау4но фармакологи4но и3следване от 2002 год. студия с над 1000 патиенти с тинитус и гинко препарати до3а 240 мг/д. с 6 месеца продьлжителност на ле4ението. 3а сьжаление се е установило, 4е няма никакьв ефект, т.е. ефектьт му е то4но колкото и на плацебо...
при нас сьщо не помогна нищо с гинко (мьжьт ми поне 4, 5 ра3ли4ни гинко препарати в3има, и ефект 0).

Здравейте,

Моля да ми дадете линк към това проучване, понеже е много важно как са описали тинитуса - общо или като някакъв конкретен вид. Ще ми е полезно да го прочета, както и да видя къде е публикувано.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 38
  • Vienna
  • Мнения: 519
3аповядай

    * Rejali D, Sivakumar A, Balaji N.: Ginkgo biloba does not benefit patients with tinnitus: a randomized placebo-controlled double-blind trial and meta-analysis of randomized trials. Clin Otolaryngol. 2004 Jun;29(3):226-31.
    * Hilton M, Stuart E.: Ginkgo biloba for tinnitus. Cochrane Database Syst Rev. 2004;(2):CD003852.
    * Drew S, Davies E.: Effectiveness of Ginkgo biloba in treating tinnitus: double blind, placebo controlled trial. BMJ. 2001 Jan 13;322(7278):73.
    * Hesse G, Schaaf H.: Ginkgo biloba: Unwirksam gegen Tinnitus? HNO. 2001 Jun;49(6):434-6

нямам линк кьм тях, а3 полу4их cochrane анали3 на няколко работи. и против Алцхаимер нямало гинкото ефект, нито превантивно, нито 3а терапия.

# 39
Здравейте аз съм със шум в ушите (писъл със по-горе за себеси)не съм пробвал лекакства за шума освен betasert май се казваше и ефект никакъв.Какво мислите за този лазер http://www.slavina.com/tinitus.html ако някой го е пробвал моля да даде инфо. Благодаря бъдете здрави

# 40
  • Мнения: 4 150
Tака наречените "артефакти" се намират при Тиннитус тук.
HH temporo-occipital basal rechts, sowie gleichzeitig im Akusticus-Kern des Pons links lateral, das man bisher fälschlich als Akusticus Neurinom fehlgedeutet und extirpiert hat.

Има решение за тинитус.С решаването на конфликта.
http://www.pilhar.com/Hamer/NeuMed/Sonderpr/Tinnitus.htm

Ако не можете да разчетете томографията ми я пратете. Peace

# 41
  • Vienna
  • Мнения: 519
dan4o: на мъжа ми му правиха някаква ла3ер-терапия (не 3нам дали става въпрос 3а същия по параметри ла3ер), но нямаШе никакъв ефект.
Christian: а3 съм твоя колежка, мога да ра34ета MRT, няма никакви  артефакти или Acusticusneurinom.

# 42
  • Мнения: 4 150
Знам Луси.
Написах ти точно кьде да тьрсиш тези "артефакти".Гледа се с лупа.
Дай на мьжа ти да прочете линка,може да му помогне да се сети кое го е предизвикало. Peace

# 43
  • Мнения: 17
Можете ли накратко да ми обясните за тези конфликти? Прегледах немския линк
Цитат
Има решение за тинитус.С решаването на конфликта.http://www.pilhar.com/Hamer/NeuMed/Sonderpr/Tinnitus.htm
, но грам не го знам този  език, пуснах статията в гугъла да ми я преведе, но превода е ужасен и много малко се разбира. Благодаря предварително

# 44
  • Vienna
  • Мнения: 519
Тук ще трябва Christian да се вклиу4и, а3 та3и терапия не я при3навам. Виж и темите Нова германска медицина и Против новата германска медицина.

Общи условия

Активация на акаунт