мога ли да наема адвокат преди приключване следствието

  • 1 650
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Първо извинете ако въпроса ми не е за тук Embarassed
Интересувам се ,мога ли да наема от сега адвокат още преди да е приключило следствието.Ние сме потърпевши.Следствените са си наели вече адвокат и се опитват да изкарат заподозрения луд................Ние не можем ли да си наемем от сега и да спомогне той за по бързото развитие на нещата newsm78
Според мъжа ми не съм права и трябвало да изчакаме ,на държавното дело щели да ни попитат искаме ли да завеем и граждански иск и тогава.Да ама на мен не ми звучи логично да чакаме толкова  newsm78
И ако да-препоръчайте адвокати или адвокатски кантори(за наказателно дело иде реч)
Мерси предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 331
Да, пострадалият има право да бъде защитаван от адвокат още в досъдебното производство.  Не съм сигурна какво имаш предвид под "да спомогне за по-бързото развитие на нещата", но, да, може да защити правата ви.
И ако се касае за нещо важно, е добре да упълномощите такъв.
Освен това съществува възможността прокурорът да прекрати наказателното производство и изобщо да не се стигне до съд - това по повод желанието на съпруга ти да изчакате.
В този случая вие, като пострадали може да обжалвате това постановление и един адвокат определено би ви бил от полза.

# 2
  • Мнения: 3 423
Благодаря ти много, много  bouquet  bouquet  bouquet
Сега ще стегна мъжа ми   Peace

# 3
# 4
  • Мнения: 7 362
                Наказателно и гражданско дело са две различни неща.Адвокат можеш да си вземеш веднага и при наказателното дело по време на следствието.Той ще ходи с вас при срещите със следователите и навсякъде където е необходимо.Ако делото влезе в съда можете да предявите и граждански иск.При наказателно дело за иска не се заплащат такси.
Ако нак.дело се прекрати ,можете да го върнете отново и за това ви трябва също адвокат.Сами не вярвам да знаете тънкостите.При положение ,че наказателното дело все пак не влезе в съда имате право да заведете гражданско дело по същия проблем и да предявите иск,но в този случай се плащат държавни такси за иска.
                Обясних ти го малко шантаво,но дано си ме разбрала.Аз лично след пет години успях да вкарам едно наказателно дело в съда и няма да ти обяснявам какво ми костваше това.Сега още не са му дали ход и вече три пъти се отлага по разни дребни и незначителни причини.Ако изтече давноста ще съдя държавата. Peace

# 5
  • Мнения: 3 423
Благодаря момичета Heart Eyes
Аз съм доста далеч от тази материя ,важното е, че ми стана ясно ,че и сега мога да наема адвокат.
Не допускам варианта прокурор да не подеме наказателно дело-поне по уверенията на полицаите за сериозността на престъплението.На първо време основно ми се иска адвоката да издейства да видим и ксерокопираме досега събраните доказателства от дознанието.Не бих желала да се потулят нещата.

Ако ми кажете и какъв е принципа на избор на наистина добър адвокат  ще съм много задължена.
На линкове към адвокатски кантори също Hug
Аз разбира се,ще потърся и чрез познати,но познатите ни адвокати се занимават с бизнес консултации по скоро,но пък предполагам могат да препоръчат колеги newsm78
Не ми се е налагало досега,надявам се това да извини лаишките ми въпроси Embarassed

# 6
  • Мнения: 6 155
На първо време основно ми се иска адвоката да издейства да видим и ксерокопираме досега събраните доказателства от дознанието.
Това няма да стане.

# 7
  • Мнения: 3 423
На първо време основно ми се иска адвоката да издейства да видим и ксерокопираме досега събраните доказателства от дознанието.
Това няма да стане.
Според дознателката, като засегната страна сме имали право да ги видим newsm78аз се надявам и да ги снимаме Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 6 155
Имате право да ги видите, но при предявяване на разследването /след като дознателя приключи работа по дознанието и преди да го изпрати на прокурора/. Тогава ще ви покажат цялата преписка.

# 9
  • Мнения: 3 423
Имате право да ги видите, но при предявяване на разследването /след като дознателя приключи работа по дознанието и преди да го изпрати на прокурора/. Тогава ще ви покажат цялата преписка.
Да не съм се изразила правилно точно това каза дознателката.А преписката ще мога ли да снимам newsm78и мога ли да разчитам на адвокат да го издейства newsm78

# 10
  • Мнения: 6 155
И без адвокат може да направите искане да ви призоват за предявяването. Естествено, по-добре е да имате адвокат.
Едва ли някой ще ви разреши да снимате /ксерокопирате/. Може да проучвате /четете, да записвате и т.н./ материалите по делото, но за снимане се съмнявам да разрешат.

# 11
  • Мнения: 3 423
Мерси Biby  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 7 362
                Не съм сигурна как точно става /мъжа ми е адвоката по нашето дело и за това не съм се замисляла по въпроса/ , но ние имаме снимано всичко което е представено по делото-експертизи,показания - наши и на ответната страна.Освен това винаги той може да води записки или да препише това което го интересува.Пак казвам,че не съм компетентна по въпроса ,но съм чела всичко.Нашето дело го бяха покрили та той едвам успя да го издири.
                А за прокурорите - не бъди толкова сигурна , че непременно - "Не допускам варианта прокурор да не подеме наказателно дело"- това става.Вече трети път делото се отлага по вина на прокурор.Не издържах последния път и зададох конкретен въпрос на прокурорката в коридора,то не бе мрънкане ,не бе чудо.Ако разчитах на тях направо делото щеше да си е още по папките.

# 13
  • Мнения: 3 423
Didia благодаря ти за отговора  bouquet
Права си, наистина ,че все пак сме в бг и не мога да съм 100% сигурна,че прокурора ще започне дело,но това поне ме увериха полицаите ,защото този случай го водят наистина доста сериозен .Не мога да навлизам в повече подробности,че реално и заподозряния може да чете.
Успех и на вашето дело да има справедливо решение bouquet

# 14
  • Мнения: 6 155
                Не съм сигурна как точно става /мъжа ми е адвоката по нашето дело и за това не съм се замисляла по въпроса/ , но ние имаме снимано всичко което е представено по делото-експертизи,показания - наши и на ответната страна.

Това преди да влезне в съда ли?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт