ЗА ИЛИ ПРОТИВ СТЕ ЗА ПРОБИВАНЕТО НА УШИ НА ДЕЦАТА ВИ В РАННА ВЬЗРАСТ?

  • 8 709
  • 201
  •   1
Отговори
Реших да се допитам до вас защото аз още се чудя дали да заведа дъщеря ми която е на 2 години или да я оставя като порасне сама да реши-иска ли да носи обици?Вие на какво мнение сте?

# 1
  • Мнения: 71
Ами аз имам момченце,но мойте приятелки които имат момиченца им ги пробиха когато бяха на по 7-8мес.Май по малко ги боли и по бързо им минава.

# 2
Аз всяка година се каня и не мога да съвера смелост Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 750
Твърдо против съм!!! Първо, че боли, второ - тя като порасне сама ще реши дали иска да има обици или не. Защо аз да решавам вместо нея?!

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
тя ще си направи избора след като порасне ....

# 5
  • София
  • Мнения: 344
И аз съм против.
Между другото аз си пробих ушите на 18 год., месец- два преди бала.

# 6
  • Мнения: 433
Аз съм твърдо против. Много е чаровно малко момиченце с обички, обаче ела да видиш какво става, като тръгне на градина и още по-зле - на училище. Виждала съм момиче с разкървавени уши - едни хулигани от горния клас се опитали да му вземат обичките и дърпали направо от ухото  ooooh! #Cussing out #2gunfire

Моята дъщеря реши да си пробие ушите едва 3 месеца преди абитуриентския бал. Никога не ме е обвинявала, че не съм го направила по-рано, дори каза, че е доволна от това.

# 7
  • Мнения: 234
На моята дъщеря пробихме ушите,когато беше на 8 месеца.Проблеми сме нямали. Hug

# 8
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Изобщо не съм против.Пробихме ушите да дъщеря ми на 5.5 месеца,като съвсем малко поплака и после забрави всичко.Не съжалявам за избора си,ако след време тя реши че не иска да носи обеци да ги махне и готово. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Против. Като станат по-големи сами да решават дали искат пробити уши или не. Ако веднъж ги пробия после не мога да го върна назад. Тялото си е на детето.

# 10
  • Мнения: 2 556
Против. Сама да си ги пробие, ако реши, аз ще я придружа тогава за кураж.

# 11
  • Мнения: 3 423
Масажистката ми се занимава и с китайска медицина и ми каза,че на ушите са точките на почти всички органи и едно пробиване оказвало влияние и на тях-не знам доколко е вярно newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 161
аз съм за, защото ако моите мама ми ги беше пробила като съм била малка сега нямаше да се мъча, да ме боли и да ми кървят при всяко сменяне на обици(на 23 съм и си ги пробих преди месец и половина) - като си малък по-бързо минава и после спокойно си носиш обици  Flutter

# 13
  • София
  • Мнения: 6 045
Да, щеше да се мъчи майка ти да ти гледа кървящите уши и да се чуди правилно ли е постъпила... Tired

# 14
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
за тука6ните стандарти ( беб4етата ги водят о6те 6том ги изпи6ат)ги пробихме много късно, когато малката бе6е на 5 месеца..... няма6е никакъв проблем проплака само когато и ги  продуп4иха.... после бе6е загубила едната на яслата та се наложи да ги сменим   та  прокърви леко.... и това бе6е...
продават се специални обеци винт4ета, на които задната 4аст е  като  тапи4ка за да не се нарани бебока....ли4но аз съм по доволна от мъни4ки(бебе6ки) халки, за6тото винт4етата се развиват и обеците падат...

Общи условия

Активация на акаунт