Моля за съвет относно разтройство...

  • 1 131
  • 12
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте,момичета!
Сина ми от вчера е с разтройство,вече дупето му е почти на мехури... Sad
Много го боли...
Как да го запека?
Давам му да пие чай от шипки,оризова вода,топя дупето в тетра...
Въпроса ми е какво още мога да направя?
И за дупето и за разтройството...
Иначе се смее,енергичен е,но ака през 2 часа-чиста вода.
Мисля,че е заради вадене на зъбите,защото иначе е здрав/слава Богу/.
Вие какво ми предлагате?
Благодаря ви! Hug

# 1
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Според мен можеш да си позволиш да му даваш пасиран ориз (ако неможе иначе да го яде)...определено ще има по -добър вариант отколкото оризоова вода.Диетата може д а включва още сварен картоф,моркови, ябълка....
Много добър вариант е отвара от кора на нар.
В 200 мл.вода се попарва кората на нара (голямо колкото 1 ст).Изстива и му го даваш.
Не забравяй да му даваш повече вода, че да не се обезводни.
Другото което правех е да давам сурово нишесте (при нас имаше много голям ефект.)
Просто във водичката която пие слагаш нишесте. за да стане като бозичка...може и към млякото.
Ако не си въвела глутен-царевично нишесте.
А за дупето мажи обилно с крем против подсичане.

# 2
  • Мнения: 9 814
Ако искаш "бабешки илачи" пробвай с компот от дренки, ако имаш разбира се.
Лекарство за разстройство при бебета и малки деца - Dioralyte - прахче подсладено с плод и се разтваря с вода и се дава по малко.

# 3
  • Мнения: 683
Здравейте,момичета!
Сина ми от вчера е с разтройство,вече дупето му е почти на мехури... Sad
Много го боли...
Как да го запека?
Давам му да пие чай от шипки,оризова вода,топя дупето в тетра...
Въпроса ми е какво още мога да направя?
И за дупето и за разтройството...
Иначе се смее,енергичен е,но ака през 2 часа-чиста вода.
Мисля,че е заради вадене на зъбите,защото иначе е здрав/слава Богу/.
Вие какво ми предлагате?
Благодаря ви! Hug

За дупето - крем Бочко, много е ефикасен. За разстройството - лечебна хумана на Милупа за разстройство на кърмачета. Продава се в аптеките и струва към 15 лв. Има я в различни разновидности. Аз съм ползвала за сина ми - ябълково-банановата, когато беше на месец и половина и морковена, тази зима, като стана на 2 години. Плодовата е по-хубава. Има я за новородени и за бебета над 6 месеца, може да се дава в шише или като каша. На опаковката има подробно описание. Наистина е много по-ефикасна от ентерола и смектата, а не е лекарство.

# 4
  • Мнения: 14 654
Има такъв вирус в момента. Само гледай детето да не се обезводни- предлагай му често вода със сол или разреден физологичен разтвор. На малки интервали- малки количества. Иначе махни от менюто млечните продукти и месото, останалите неща може да ги яде, ако иска де.

# 5
  • Мнения: 2 231
и аз давах каша от сварен пасиран ориз с 1 лажичка захар за вкус

# 6
  • Мнения: 1 666
Дай му Ентерол или Хидрасек - много бързо спират разтройството. Иначе можеш и да продължаваш с оризовата вода, ориз, картоф, моркови... но много внимавай да не се обезводни, че белята става много лесно.

# 7
  • Мнения: 683
Дай му Ентерол или Хидрасек - много бързо спират разтройството. Иначе можеш и да продължаваш с оризовата вода, ориз, картоф, моркови... но много внимавай да не се обезводни, че белята става много лесно.
Ами при нас ентерола не помогна при този вирус. Иначе минералната вода е за предпочитане, защото набавя на организма доста от минералите, които се губят при разстройство и загубата им води до обезводняване.

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
купи лечебна хумана и го остави само на нея няколко дни. или ако суче - само на кърма...или комбинирано....при такова силно и често р-во друго не бих давала, картофи, моркови ориз, печена ябълка - като се поуспокои коремчето, на този етап НЕ!
такова акане не е от зъби.
виж има ли Т и го заведи на лекар.
И много течности.... - а за д-то...освен кремчета за подсичане ....
Ако приема желязо - спри го.

# 9
  • Мнения: 2 131
Мисля, че е хубаво все пак да се консултираш с лекар.
Иначе за дупето - аз мажех с Дактакорт, действа много бързо. Даже в момента мъжът ми има един проблем и му препоръчах да го ползва. Няма и помен от проблема.

# 10
  • София
  • Мнения: 553
Ако може да хрупа му давай сухарче или солетка. Има и пюрета от шипка - примерно на Хип и гледай да не се обезводни и да пие водичка. Мажи с Бочко или Бебе тан.

# 11
  • Мнения: 770
Чайче от джоджен, много е ефикасен Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Момичета,благодаря на всички за съветите! Hug
Обадих се на педито и тя също ми каза за Ентерол.
Дадох му едно прахче.
Малко по-гъсто взе да става.
Изпи около 200мл  оризова вода и 100мл чай от шипки. Rolling Eyes
Незнам къде го събира,но поне пие течности.
Дано мине бързо...
И ориз яде-абе всичко почти,което сте ми писали.
Сега само чакам... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт