Бъркат ли ви се......??????

  • 5 020
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
Боже,това което пишеш ми е толкова до болка познато...но от страна на свекървата!
И да ти кажа за всичките години,а те не са малко...отговора ми е - оправия няма!!!
Не може да се затвори устата на такъв човек.Само й подай изречение и ще започнат едни съвети,едни нравоучения...страшна работа.И сина й не я изтърпява на моменти,но я слуша от немай къде!
А аз просто не изтърпявам подобни неща и на моменти започвам да отвръщам как ми дойде!
Съжалявам,но просто не мога да си сдържам нервите,то просто това ме изкарва извън всякакви граници!
Мълчиш,мълчиш пък като започнеш да отговаряш на удара с удър,после ти се сърди,и тропа,и се инати!СРАМ - 64 годишна баба да те прави на хаховелник!
Не само че не ми помага,ами пречи и досажда!
За съжаление не мога да дам никакъв съвет!
Само ти съчувствам,както съчувствам на себе си!А и много други хора,които знаят историите ми....

# 31
  • Мнения: 40
След като се роди малкия се опитаха да ми се бъркат - ясно им казах, че аз съм майката и ще правя това, което смятам за необходимо и полезно за детето.

Повторни опити в това отношение повече нямаше  Grinning

# 32
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мдаа, много позната история - хем сме далече, хем иска да дава акъли и не само акъли, ами и заповеди. Преди ме караше да се чувствам все едно ми е дала нейното дете да го погледам за малко. Но с времето ще се научиш да ги пропускаш край ушите си тези неща, защото ТЕ няма да се променят. Те наистина го правят от добро сърце, искат да помогнат, но не схващат че са до болка дразнещи със вечните си въпроси и наставления - първо беше за водата, после за къпане със сол, после за меда, после за туй, онуй, последното от 2 месеца насам, което слушам е, че детето ходело без чорапи.  ooooh! - с две думи, поводи за мрънкане винаги ще има. Изслушвай, махай с ръка и прави какво ти си искаш. Може пък някой ден да се осъзнаят  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 1 432
Бъркат се - да.  Confused

# 34
  • Мнения: 461
Като от 3 месеца не е идвала, значи ти и даваш поводите за мрънкане. В смисъл разказваш и какво правиш и т.н. Като си я познаваш, защо и разказваш. Спестявай и всичко, за което знаеш, че ще мърмори. Може пък да се усети, пък и да не се усети...

# 35
  • Мнения: 1 120
Никой не ни се бърка. Отдавна съм ги отучила от това. Свеки много добре знае, че започне ли да мрънка ще се скараме. Понякога се опитва да наложи мнение, но бързо спира и се отказва да влиза в спорове.

# 36
  • Мнения: 514
Като от 3 месеца не е идвала, значи ти и даваш поводите за мрънкане. В смисъл разказваш и какво правиш и т.н. Като си я познаваш, защо и разказваш. Спестявай и всичко, за което знаеш, че ще мърмори. Може пък да се усети, пък и да не се усети...
Да, права си че й разказвам някой неща,но не всички!!!Но като се чуем не може да си мълчим по тела все нещо трябва да кажа като ме пита!Тези неща който знам че след тях ще следва ураган от думи не споделям!Но дори и за най обикновенни неща --пак се намира какво да каже!! Embarassed Embarassed Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 2 751
И аз имам подобен проблем, но майка ми живее в съседния апартамент  Mr. Green
Много си я обичам, много ми е близка, но прекалява тотално понякога.

Аз пък съм инат и й правя всичко на пук понякога и става взривоопасна комбинация.
В резултат на това няколко пъти се изпокарахме до няма да ти казвам каква степен.   Shocked После имаше резултат-стараеше се как се държи и какво казва. Ама ден до пладне...

Та в крайна сметка стигнах до извода, че всичко, което прави, е за наше добро. Мисли си, че помага...Научих се да не й обръщам много много внимание. Понякога казвам "добре, добре" и си правя каквото зная, понякога като съм по-нервна, я отрязвам директно.
Но  откакто се научих да я пропускам покрай ушите си, съм много доволна  Peace

Няма да я промениш, най-много да я отблъснеш от себе си или да се изпокарате тотално. Peace

# 38
здражеите и моята маика е са6тата все ми се меси ама ние с мажами живеем при моите родители и при мен е някакси малко по друго ама е са6тата и моита маика все ми се меси за вси4ко за детето за кафетата за гостите за готвенето абе гадное нямам думи и аз опитвах с добро да и кажа 4е не ми е приятно това ама тя все ми вика ти си о6те малка и неразбира6 много (на 20 години сам ) накрая се ядосах супер много и и казах вси4ко в о4ите ама от до накрая ми стана гадно 6тот тя се разплака и ми каза 4е тя неискала да ме командва нито да ми се меси но просто сам била много млада и тя ми давала савети  Rolling Eyes ами да ти кажа от тогава насам ни6то не ми казва и сам си супер ами какво като ми е маика развикахисе то тя ина4е не ме разбира сега сме си супер  Hug

# 39
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Не позволявам на никого да ми се налага,още повече да мрънка и така нататък. Crossing ArmsСвекърва нямам,а майка ми по принцип е много тактичен човек,така че за щастие нямам проблеми от такова естество. Peace

# 40
  • Мнения: 592
За мен близките ми винаги са казвали, че много търпя, ама в джоба си съм носел само червен картон - мисля, че ти е време да покажеш това на майка ти, че ще се ..... семейството ти! Нито за секунда не се замисляй за нещо друго - мъжът ти и ти сте си семейството! Далеч оат дъртите!

# 41
  • Мнения: 49
Мила DiVeNa при мен е същото,че ако не и по зле!Моята майка е направо ужас в тая работа.Натяква ми за всяко мое деиствие.А тъй като живеем доста далеч от нея тя все ми мели:" Ам стига ма мама,то там не е хубаво-елате си в къщи!"Аз все едно,че на пътя живея.Направо е ужас.

# 42
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Просто не го позволявам! Понякога баща ми се опитва, да ми дава "съвети" аз се правя, че не го чувам или казвам"Да, аха...." Но не мога да кажа, че ми се бърка или който и да е друг! smile3521

# 43
  • Мнения: 476
И мойта майка си позволява по-остри и ненужни забележки, но аз я режа на момента. По някога се сърди, друг път - не, но мен такива неща ме дразнят и не мога да се стърпя. Даже мъжът ми, ми прави забележки да съм по-мека, но тя не се разбира от дума. Верно близки сме и се отпускаме и двете повече, ама не може така. Та така си я караме - тя дудне - аз си я режа и така. Няма оправия.   Whistling

# 44
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Такива опити имаше доста в далечното минало. Но когато майка ми и баба ми се опитаха да ми кажат кога и как да се омъжа, просто чашата преля. До тогава само си мълчах, и си правех каквото реша, после отнасях едно стабилно дуднене с месеци, но тогава просто ми причерня. Отрязах ги много лошо. После ми беше гузно, но повече бях бясна, така че не отстъпих, и сега много се радвам, че постъпих така. Wink

Общи условия

Активация на акаунт