кус-кус?

  • 3 036
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 53
Моля за  съвет.Споделете рецепта за направата на кус-кус.

# 1
  • Мнения: 27 524
Питаш за дребните макарони или за истинския кус-кус?  Thinking

Макаронките ги приготвям с вода и малко захар до пълно сваряване, добавям масло и след охлаждане - сухо АМ. Това е  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 53
За истинския кус-кус. HugИ май не зададох на правилното място въпроса си.

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 17:59 от tami21

# 3
  • Мнения: 27 524
А, ако е за него може би питането ти е за готварския  Hug

Иначе той основно се поднася със зеленчуци, сос и/или месо върху него  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 53
Не написах че става въпрос за закуска на детето. ooooh!

# 5
  • Мнения: 27 524
Без запетайки така и не знам как да тълкуваме последното  Hug

# 6
  • Мнения: 857
Аз го варя, като малко преди да го извадя добавям масло и след това обезсолено сирене.
Айя много го обича и често и го давам за закуска.

# 7
  • Мнения: 9 973
вариш,масло,захар-това е

# 8
  • София
  • Мнения: 15 219
На възрастта на твоето дете вече може да даваш мед.
Така че, моята рецепта е: вариш, отцеждаш, добавяш масло, сирене и мед.  Simple Smile

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 891
На възрастта на твоето дете вече може да даваш мед.
Така че, моята рецепта е: вариш, отцеждаш, добавяш масло, сирене и мед.  Simple Smile


Не е ли по добре с меда да се изчака до 2 че и до 3 годишна възраст.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 219
Ами, последните обсъждания във форума, подкрепени с линкове, доведоха до извода, че може след 1 годинка.
Аз лично изчаках до 3, защото когато беше на година и нещо Иво направи силна алергична реакция към прополис на таблетки, но с меда, за щастие, нямаме проблем.

Виж тази тема + линка, който съм дала в нея: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271447.0

Естествено, и с меда трябва да се захрани внимателно и предпазливо, както с всяка нова храна.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 574
На възрастта на твоето дете вече може да даваш мед.
Така че, моята рецепта е: вариш, отцеждаш, добавяш масло, сирене и мед.  Simple Smile

Аз добавям и 1/2 авокадо/без мед/+сирене.Става супер.

# 12
  • Мнения: 195
ние вчера за първи път ядохме кус-кус, но й се услади много. Правя го като попарата-с масло и обезсолено сирене. Ама видях че много го правят с плодове и ще пробвам следващия път Simple Smile

# 13
  • Мнения: 569
вариш,масло,захар-това е
Варя, слагам малко масло , много малко захар, обезсолено сирене и 2-3 м.л. АМ , понеже се страя да има повече млечни хранения , но експериментирай- както му е вкусно на бебо, иначе варианти много...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 531
Дъщеря ми много често вечеря кус-кус.
Като по-малка й го правех само с масло и сирене, а сега добавям и нарязано на дребно филе.

Правя го същото и с царевичен грис.

# 15
  • Мнения: 724
Варя кус-куса след като истине слагам сирене и малко масло.Много го харесва Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 8 228
   Малкият  много харесва кус-кус. След като го сваря му добавям малко масло, сирене, сварено яйце (ако има в момента) и най-новият хит в храната му - малко от любимите му маслини. Всъщност ние го ядем по същия начин. Така че когато има кус-кус закусваме всички заедно. Комбинацията от кус-кус със захар и в същото време сирене ми се струва малко странна.

# 17
  • Мнения: 1 596
Здравейте Heart Eyes
Бихте ли ми казали,след това пасирате ли го?

Мерси Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 2 296
Варя кус-кус-а,прецеждам и изплаквам със студена вода(да се отмие нишестето,и да не се слепва).
Добавям масло,сирене и малко захар.
Синът ми е на 11 месеца,не му го пасирам.Хапва го така с голям апетит.
По същия начин му приготвям и овесените ядки.

# 19
  • Мнения: 331
Здравейте Heart Eyes
Бихте ли ми казали,след това пасирате ли го?

Мерси Simple Smile

Аз давам от този на Плазмон - няма нужда да се пасира, защото увира много добре и детето може да го гълта, без да дъвче - и без да се дави, съответно. Иначе слагам само масло и сирене. Идеята да пробвам с плодове не ми беше хрумвала, ще пробвам   bouquet

# 20
  • Мнения: 4 784
Определяш ден и час и каниш мъжа ми да ти направи кус-кус.... м-м-м-м-м... страхотен го прави, но за съжаление той му е майстора вкъщи и не мога да ти помогна с рецепта.

# 21
  • Мнения: 1 817
оооо майстор съм аз на кус-кус-а LaughingТака твърди моето злоядо момченце /баткото де WinkТой си поспива до късно, та аз имам време за майсторлък. Laughing /
Ето как. Първо да ти кажа, че е много важно какъв е кус-кусът. Аз български не взимам. Купувам си гръцки Stella-много е фин. Разликата е голяма.
 bowuu
1. Варя го в прясно мляко с по-малко вода и няколко капки зехтин. Варя го повече от указаното време на мнооого бавен огън.
2. Оставям го да си поеме млякото и зехтина /около 10-на мин./ Прецеждам го ако се налага.
3. Слагам чисто масло по пресенка /зависи колко си капнала от зехтина.
4. Слагам и натрошено обезсолено сирене иии става страхотен.Много пухкав и лек  chef
Класически, но много вкусен. Синът ми на друго място не яде кус-кус. Трябва да е по моята рецепта. Naughty Joy
Синът ми , пък и аз със сладко не го обичаме. Мъжът ми си слага и захар -та става солено и сладко #Crazy Вкусове разни. Уфф пак много се обеснявам. Дано съм полезна ooooh!

# 22
  • Мнения: 1 596
Много ви благодаря момичета Hug
Аз днес купих на Плазмон и още утре сутринта,ще ми направя на моя калпазан Heart Eyes Simple Smile Hug
Лек и хубав ден от мен!!!!

# 23
  • Мнения: 1 596
А може ли тези които дават на Плазмон,да ми кажат как точно го правят?
Имам предвид колко лъжици и колко вода?
Аз знам,че на кутията пише Winkно ако го правите по различен начин да споделите с мен.

Мерси Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 178
На възрастта на твоето дете вече може да даваш мед.
Така че, моята рецепта е: вариш, отцеждаш, добавяш масло, сирене и мед.  Simple Smile
На 1г 4м МЕД НЕ!!!

А иначе моя звяр го обича със сиренце и масалце Simple Smile
Днес го дадох за обяд, че закуската беше АМ

Последна редакция: сб, 05 апр 2008, 19:49 от KOTE

# 25
  • Мнения: 27 524
След годинка може да се дава мед, писали сме и доказвали със статии вече това  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 574
А може ли тези които дават на Плазмон,да ми кажат как точно го правят?
Имам предвид колко лъжици и колко вода?
Аз знам,че на кутията пише Winkно ако го правите по различен начин да споделите с мен.

Мерси Simple Smile


Аз слагам 2 л-ци кус-кус в 200 г.вода и 1/2 авокадо,сварявам ги за 3-4 мин.Накрая слагам и малко сирене,но без масло,защото авокадото е мазно.

# 27
  • Мнения: 1 596
Нямам предвид добавките към кус куса,а колко лъжички от него и колко вода? Wink

Мерси Hug

# 28
  • Мнения: 27 524
Нямам предвид добавките към кус куса,а колко лъжички от него и колко вода? Wink

Всяко макаронено изделие се разварява различно. Точни пропроции няма. Хубавото е, че колкото й вода да остане, просто се изцежда излишното и готово. Така че не е нужно да се трепери над точните милилитри вода  Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 574
Нямам предвид добавките към кус куса,а колко лъжички от него и колко вода? Wink

Мерси Hug

ееее Naughty нали ти написах преди малко за кус-куса на плазмон.Слагам 2 суп.л-ци кус-кус и 200 мл.вода ,сварявам го за 3 мин. Hug

# 30
  • Мнения: 5 178
След годинка може да се дава мед, писали сме и доказвали със статии вече това  Wink
Сигурно защото не си виждала чудна реакция със спиране на дишането ..
Е за тука беше репликата ..

# 31
  • Мнения: 1 596
Благодаря момичета Heart Eyes Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 15 219
На възрастта на твоето дете вече може да даваш мед.
Така че, моята рецепта е: вариш, отцеждаш, добавяш масло, сирене и мед.  Simple Smile
На 1г 4м МЕД НЕ!!!

С меда, както и с всяко ново нещо, трябва да се захранва внимателно.
А за подходящата възраст-може да погледнеш тази тема и линка, който съм дала в него.  Peace

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
вариш,масло,захар-това е
Peace

# 34
  • Мнения: 1 596
Здравейте Sad
Тази сутрин направих въпросният кус-кус на Плазмон и какво....100 часа го варих и не стана на каша newsm78 Останаха си на топченца...
Е,после сложих сирене,но трябваше да го пасирам.
И при вас ли става така?
Всъщност вие казахте,че става на каша #Crazy а мойто не стана,защо ли?

# 35
  • Мнения: 1 103
Аз купувам на МИСКО много става хубав .Варя го слагам сирене и захар и децата го обожават   chef.

# 36
  • София
  • Мнения: 574
Здравейте Sad
Тази сутрин направих въпросният кус-кус на Плазмон и какво....100 часа го варих и не стана на каша newsm78 Останаха си на топченца...
Е,после сложих сирене,но трябваше да го пасирам.
И при вас ли става така?
Всъщност вие казахте,че става на каша #Crazy а мойто не стана,защо ли?

Не знам кои е казал ,че трябва да стане на каша ConfusedОстава си на топчета,но те нали са дребни/за 4 мес.са/и не го пасирам.

# 37
# 38
  • София
  • Мнения: 329
а на колко месеца проядоха кус-кус децата ви,защото моята бебка е на 8 мес.  и от непасирана попара й се гади,как усети някое микроскопично парченце и веднага ....все едно ще повръща,захранена е на 5 мес.

# 39
  • Мнения: 27 524
Тази сутрин направих въпросният кус-кус на Плазмон и какво....100 часа го варих и не стана на каша newsm78 Останаха си на топченца...
Е,после сложих сирене,но трябваше да го пасирам.
И при вас ли става така?
Всъщност вие казахте,че става на каша #Crazy а мойто не стана,защо ли?

Не знам да става на каша, нито съм чела подобни впечатления.  Simple Smile
При нас си става както си е нормално.

# 40
  • Мнения: 331
Здравейте Sad
Тази сутрин направих въпросният кус-кус на Плазмон и какво....100 часа го варих и не стана на каша newsm78 Останаха си на топченца...
Е,после сложих сирене,но трябваше да го пасирам.
И при вас ли става така?
Всъщност вие казахте,че става на каша #Crazy а мойто не стана,защо ли?

Не става на каша. Но моето дете ги гълта зрънцата цели и не й се повдига. А иначе ако яде нещо друго дори и от най-миниатюрното парченце вътре започва да й се повдига.

Общи условия

Активация на акаунт