Никога не съм предполагала

  • 2 207
  • 30
  •   1
Отговори
Детето ми е на 5 години и посещава детска градина. На 16 май 2005г. към 18.00 часа (както всеки ден) отидох да взема детето си от детската градина. Децата играеха в двора. Детето ми ме помоли да остане да си поиграе още малко, аз се съгласих и седнах на една пейка да го почакам. След известно време видях как друго дете, което наричаха Боби хвърли един камък и удари Камен по крака, след което избяга. Синът ми се наведе взе камъка и го хвърли след него, като за щастие не го удари. Аз извиках да престанат веднага и тръгнах да се приближавам към децата. Боби отново се наведе и отново хвърли камък към детето ми. В този момент се появи бабата на детето Боби и забележете започна да се кара на моето дете. Аз й обясних, че тя няма право да се кара на детето ми и че след като аз присъствам там всичките си  претенции ще ги отнася към мен, защото аз съм човека, който отговаря за действията и постъпките на детето ми. Бабата ме обвини, че детето ми е невъзпитано, че щом го защитавам значи и аз съм невъзпитана, включително използваше обидни изрази като “простачка” и “идиотка”. Отговорих й, че тя самата може да се замисли по въпроса за възпитанието на внука си, след като той пръв хвърли камък и удари сина ми. Следва да отбележа, че бабата през цялото време беше седнала на пейка с гръб към децата и едва след като аз се развиках да спрат да хвърлят камъни тя забелязя поведението на децата. Разбира се сама по себе си тази ситуация може би се случва всеки ден с много родители и деца, но продължението и поведението на бабата считам, че предизвиква безпокойство. След като приключихме “разговора” бабата се отправи към изхода на детската градина, заедно с детето. След като направи няколко крачки тя се обърна приближи се до детето ми и каза: “Ей сега ще те размажа на място”. Аз застанах пред детето си и отвърнах: “Хайде да видим как ще стане”. Бабата продължи към изхода като викаше обиди и заплахи. Уверявам ви, че детето ми е доста притеснено от ситуцията, на която беше свидетел и цяла вечер разказваше как една баба иска да го размаже на място. През нощта не спа спокойно.
Стана може би малко дълго, но аз все още съм шокирана от случилото се. Много обаче ме подразни раболепното отношение на персонала на детската градина, към въпросната баба и детето. Оказа се ,че родителите на детето са високопоставени в държавната администрация. Всъщност аз не искам да вземат отношение, но коментара на учителката, че тя бабата е "малко досадна" ми се стори абсурден. Та тя заплашваше детето ми!Разбира се следва да подчертая, че изрично накарах сина си да се извини на момчето за хвърления камък.

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
И без това съм яхнала метлата в момента, та първото нещо, което ми идва наум е да и покажа на бабата как става номера с размазването, като го изпитам върху нея.
Ама това е вътрешното ми желание - разбира се няма да го направя пред детето.
Аз не бих намерила решение в ситуацията - и да говориш на такъв "човек" - животно, полза няма. И животно не може да бъде наречена даже, защото повечето животни могат да те разберат - това СЪЩЕСТВО не би могло.
Няма какво да се направи   33uu

# 2
  • Мнения: 6 315
Лошо ми става като си помисля какво възпитание ще даде на внук си и какво ще стане от него  Cry . Много тъжно! За жалост с такива екземпляри няма начин да се разбереш.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Леле, какво им става на тези хора напоследък Thinking От къде толкова злоба и то към дете  33uu
Както писах и в една друга тема, бях свидетел как една майка заши як шамар на ЧУЖДО дете на около 2 -2,5 г, защото тормозило нейното Shocked .
Май скоро, ние майките,  ще трябва да тренираме бойни изкуства, за да опазим дечковците от откачалките Imp

# 4
  • Мнения: 4 244
Тя тая какво си мисли Confused:   #Bad Talk
Че децата и като са "някакви" си там може "някак си" да възпитава и внука си Confused:  #Crazy
Quo vadis homime???

# 5
  • Мнения: 272
Цитат на: Лекси
Леле, какво им става на тези хора напоследък Thinking От къде толкова злоба и то към дете  33uu
Както писах и в една друга тема, бях свидетел как една майка заши як шамар на ЧУЖДО дете на около 2 -2,5 г, защото тормозило нейното Shocked .
Май скоро, ние майките,  ще трябва да тренираме бойни изкуства, за да опазим дечковците от откачалките Imp


Преди време се случи същото на моето дете.Синът ми беше горе долу на тази възраст и си играеше на площадката,когато изведнъж отиде и ритна едно дете(беше в такъв агресивен период и от време на време се случваха такива неща),майката на детето беше до него и за части от секундата му удари як шамар.Аз онемях,дори не ми остави никаква възможност да реагирам и да се скарам на синът си,защото и аз бях там.
Видях се в чудо ,изгубих ума и дума и едвам се въздържах да не я     шамаросам
  и добре че не го направих,че щеше да стани меле и да умра от срам.Това,което направих е,че хванах двегодишният си син и си тръгнахме на момента без да кажа и дума.И после дълго се чудих дали постъпих правилно като не защитих детето си от тази откачалка #Puppy dog

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Бил е малък - едва ли е разбрал и запомнил, но на по-голямо дете определено трябва да му се обясни ситуацията и да бъде показно защитено.

# 7
  • Мнения: 3 161
Ами откачалки всякакви, но си мисля, че проблемът до голяма степен е в персонала на детската градина. Явно поощряват подобен тип поведение на бабата заради положението на родителите, което е непростимо (макар че може би разчитат на спонсорство за градината от тях? донякъде съм склонна да ги разбирам, макар и не да ги оправдавам). Аз може би бих написала оплакване до детската градина и в най-спокоен тон бих описала ситуацията, заплахата на бабата и последствията за детето ми. Може и да не получиш веднага реакция от тях, но ако успееш да ги убедиш да видят нещата от твоята страна, със сигурност ще са по-внимателни към детето ти, а може би и малко по-строги към бабата в бъдеще. Впрочем, склонна съм да мисля, че тя и на тях им лази по нервите (след като са я описали като "досадна"), но не знаят как да се справят.

И спокойно - скоро идват избори и нова администрация!  #Milti

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
А къде беше госпожата по време на инцидента? Докато хвърчаха камъни и вие с бабата се изяснявахте те какво правеха?

# 9
  • Мнения: 3 562
С такива "хора" е изключено да се разбереш  #Cussing out
Май единственото, което остава е да опиташ да обясниш на сина си ситуацията   33uu За съжаление не можем да предпазим децат си от контакта с луди баби и други подобни екземпляри  #Silly

# 10
  • Мнения: 113
Аз сигурно бих написала оплакване. Мисля,че ако оставяме подобни елементи да се развихрят, нещата няма да се оправят никога.Фактът,че някой е високопоставен и спонсорира заведението, не го извинява да се държи по-подобен начин.
За да имаме света,който искаме, трябва да се борим за него.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 952
А госпожите къде бяха?
Тая баба, че е за размазване - ясно. Ама аз на твое място бих постъпила по-хард - жалба в районното + 20 лева на полицаите да се разходят до тях. Ще й държи влага до живот!

Няма емотикон, който да опише как ми бъркат в червата подобни агресивни или неуравновесени хора!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Ама защо питате все за годпожите Shocked !
Нали и бабата и майчето са си взели вече децата. Госпожите са докато се появи родителското тяло /дори и на територията на ДГ/. От там нататък всеки да се оправя с наследника си. Аз по-скоро бих попитала, защо госпожите разрешават родителите да влизат и остават в градината и да чакат децата да се наиграят. Става малко "ала манджа с грозде". Който иска да чака - да чака от вън и тогава разбира се г-жата ще е отговорната и съответно можем да  #Cussing out

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Цитат на: Лекси
Ама защо питате все за годпожите Shocked !
Нали и бабата и майчето са си взели вече децата. Госпожите са докато се появи родителското тяло /дори и на територията на ДГ/. От там нататък всеки да се оправя с наследника си. Аз по-скоро бих попитала, защо госпожите разрешават родителите да влизат и остават в градината и да чакат децата да се наиграят. Става малко "ала манджа с грозде". Който иска да чака - да чака от вън и тогава разбира се г-жата ще е отговорната и съответно можем да  #Cussing out


М!!! И аз това питам. От момента в който родител вземе детето си госпожите не носят никаква отговорност. Децата стават доста 'различни' в присъствието на родителите си.
В нашата градина не е разрешено подобно нещо.

Ситуацията е много неприятна, но проблема е личен между вас и бабата на момчето и не виждам причина и начин персонала на градината да взема отношение и да го разреши.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Цитат на: annivo

Преди време се случи същото на моето дете.Синът ми беше горе долу на тази възраст и си играеше на площадката,когато изведнъж отиде и ритна едно дете(беше в такъв агресивен период и от време на време се случваха такива неща),майката на детето беше до него и за части от секундата му удари як шамар.Аз онемях,дори не ми остави никаква възможност да реагирам и да се скарам на синът си,защото и аз бях там.
Видях се в чудо ,изгубих ума и дума и едвам се въздържах да не я     шамаросам
  и добре че не го направих,че щеше да стани меле и да умра от срам.Това,което направих е,че хванах двегодишният си син и си тръгнахме на момента без да кажа и дума.И после дълго се чудих дали постъпих правилно като не защитих детето си от тази откачалка #Puppy dog

Разбирам те, но представи си обратната ситуация - твоето дете си играе кротко и изведнъж друго го удря безпричинно. Как точно ще реагираш? Няма да се ядосаш, а ще чакаш другата майка да обясни на своето, че не бива да прави така? Просто зависи от коя страна си в дадената ситуация!

Общи условия

Активация на акаунт