Отговори
# 15
  • Мнения: 183
Имам приятелка,мъжът и е самоук художник...От години ги храни сам,със изкуството си...И аз му се чудя как,но за сега успява...Е!Не са някои от много заможните,обикновенни хора,като мен...

Но брат ми примерно пък е завършил художественната,дърворезба,нищо не е продал от пластиките си,и не защото не са му добри,а напротив,защото са прекалено добри...Сега работи като дърводелец,и взима добре...А е и барабанист в група,но и там не знам да е взел пари,освен че харчи по студия и пр...

# 16
  • Мнения: 6 167

Точно това имах предвид и аз. Да, мога да се наслаждавам отвън на картините, да чувствам настроението, но.....трудно бих си позволила да се отдам на хоби, свързано с , да речем, колекциониране на картини или пластики.


А защо си мислиш, че средностатистическият европеец/американец може да си позволи колекциониране на изкуство. Или изобщо купуване на картина, например.
Аз снимам понякога изложби  и посетителите в галерията са като теб/мен.
Нормални хора, които минават , за да разгледат ( не за да купят).
Ние имаме една авторска картина у дома и ни е подарък. Колкото и изложби да изгледам едва ли ще мръднем в стандарта ( среден за ЕС) така, че да ги направим 5. Ако не почна да рисувам  Laughing

обаче има нещо, което винаги ме е очудвало - фалирали галерии няма.
като бръснарниците. значи някой купува ...

# 17
  • Мнения: 1 400
Мммм....от изкуство до изкуство има балкан разлика... Трудно е, според мен. Дори много трудно. Но то принципно винаги е трудно като става въпрос за изкуство. Така си мисля поне.
И как точно да е лесно като ....като цяло държавата ни е "отрекла" по един или друг начин съществуването на изкуството във всичките му варианти? Какво се прави за културата? Киното и то е изкуство - имаме ли кино? А имаме ли опера?Театър? Хайде - театър...що годе имаме, ама.... Confused

# 18
  • Мнения: 3 034
може - да.
пример - мъжът ми. завършил е Академията. работи по специалността си. работи и за мутри понякога, но това което прави е изкуство, не халтура.
наскоро имаше поръчка за добри пари, която беше в разрез с неговата естетика като творец. прехвърли я на свой колега. отказа да я изпълни лично, защото каза, че ще е компромис, какъвто не иска да прави.

# 19
  • Мнения: 3 674
Познавам такива,които хранят, и такива които не хранят. Зависи от човека.

Така е и според мен !  Peace

Общи условия

Активация на акаунт