малък въпрос за проходимост на тръбите

  • 4 087
  • 31
  •   1
Отговори
Редно ли е да ми правят инсе без да е проверена проходимост на тръбите? Имам едно дете вече - възможно ли е да се окаже сега, че тръбите са непроходими? Правим опити за второ дете от година и половина?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Според мен година и половина си е доста време и е по-добре да си направиш тест за проходимост на тръбите...
За това обаче доктора ти тябва да прецени...Това ,което съм чувала е ,че инсе се прави при доказана проходимост...
А други изследвания  правила ли си?
Стискам ти палци всичко да е наред и скоро да се похвалиш   с preggo

# 2
да, спермограма, в която показателят втечняване в час и половина и за това гинекологът ми препоръча инсе. Но ми е странно защо не е посикал да направим и това с проходимостта на тръбите???? Иначе инсето е утре. Моля се всичко да мине ок, пък каквото ще да става. Сложиха ми снощи Прегнил и сега съм малко напрегната. Даже май повече отколкото си мислех, че ще съм.

# 3
а, забравих - и микробиология си правих - беше в норми. Изолирани дрожди и се лекувах 2 месеца.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Само се успокой и мисли позитивно.Знам ,че е трудно ,но в името на бъдещото бебче трябва...
Щом спермограмата не е много добра е добре ,че ти препоръчва инсе.....е дано все пак не се стигне до ЦС.. Praynig

# 5
  • Мнения: 2 382
Сега вече е късно за ЦС,така че не се натоварвай с излишни въпроси Hug
Успокой се и мисли позитивно.Дано инсето да е успешно Hug
Ще чакаме да пишеш за резултата Simple Smile
Успех утре Hug

# 6
  • Мнения: 7 716
Успех на инсето. Пък ако не стане, следващият месец направи тест за проходимост на тръбите.

# 7
  • Мнения: 1 284
Успех на инсето Praynig Praynig Praynig

# 8
  • СОФИЯ
  • Мнения: 57
катерина
моя съпруг е със същия проблем само че времето е 2часа. предписаха му 2инжекций прегнил и след 40дни пак спермограма и ако няма подобрение инсеменация.
вие правихте ли нещо за тоя вискозитет и въобще знаеш ли нещо по въпроса защото може и мен да ме очаква същото като теб и аз си задавам същия въпрос за тръбите, и ние имаме едно дете на 5,5год.
ще следя резултатите
къде ще правиш инсеме?

# 9
Tonymut, направиха ми инсе-то миналата седмица в Салманида, Пловдив. Честно да си кажа, май не съм чула нищо за тази клиника, но ми я препотъч моят гинеколог д-р Ямаков. Попитах го дали е нужно да правим ЦС. но той ми обясни, че имало много случаи, в които след ЦС-то имало усложнения и не искал да рискува. А и като видя, че втечняването е час и половина, реши, че по-скоро е от това. Иначе от моя страна уж проблеми няма - имам фоликули всеки месец, пукат се от самосебе си всеки път и съ точна като часовник в овулацията. Така, че за сега се доверявам да доктора, пък да видим. А колкото до лекуването на проблема при втечняването - изобщо не са нми и споменавали нещо за лечение. а после прочетох във формува, че това не се лекувало. В някаква статич четох, че повишеният вискозитет е белег на отклонения в работата на простатата. Ако искаш - потърси някъде за "повишен вискозитет". Смятам като се поуспокоим малко, като забременея  Hug да накарам мъжа си да иде на обстойни иследвания, та да сме сигурни каквъ е проблема (ако го има де). Той беше много притеснен когато даде тази проба, че му беше за първи път и може и заради това да е такава. Ще видим. Сега чакам резултата от инсето.

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 57
Катерина искрено ти желая да се е получило. Би ме окуражило много, пък и не само мен в този форум.
Чакаме резултати другата седмица Praynig

# 11
  • Мнения: 4 589
Според мен е странно, че не ти е правил цветна снимка. На нас, освен всички изследвания, ми правиха и ЦС, за да се види дало тръбите са проходими, дали няма проблем. Нищо лошо не искам да кажа, но и на нас в началото ни препоръчаха един лекар, който му беше приятел и така. Ние сме човешки същества, това че не можем да имаме дете не ни прави опитни зайци. Аз съм минала през 3 лекари и съм изгубила 3 години докато попадна на най-добрия.

Успех и дано не се налага да правите 2 опит.

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 57
А колко излиза една инсеменация всъшност?
моя доктор ми обяви 220лв., но май и някакви лекарства са пият?!

# 13
  • Мнения: 41
Най- вероятно и ние ще правим инсеминация. Притеснява ме че хидротубацията ми е правена миналия април и ще трябва да я повторя. Вие как мислите 1 година много време ли е?

# 14
  • Мнения: 7 716
Ако проходимостта е била категорична, ако не си имала заболявания в коремната област през тази една година - не е  необходимо да я повтаряш.

Общи условия

Активация на акаунт