кЪде разпускат Варненските семейства?

  • 10 138
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Това си е истинска клюкарска тема и не заслужава да прашасва в семейния форум, тука добре ще й се отрази едно списване Embarassed ... Е, ако настоявате може и там да къкри.Blush  

Понеже отдавна ме стяга еднообразието и се чудя къде да заведа любимите си, питам ви за идеи, къде в близост до Варна, може да се ходи на пикник, на разнообразна разходка, с лодка и без лодка, на къмпинг или пътешествие краткотрайно за ден-два? Отдих и отмора за изтощените ни души?
Вие къде ходите?? Ако изобща някоъ се разнообразява с пътешествие?!..
Понеже ми обещаха разходка тридневна до Созопол, но лятоска, а дотогава ще се гътна от досада у нас, та да ви поразпитам къде метлосвате... Crazy  
И предварително съм Ви благодарна, уважаеми! Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 304
Има един екопарк по пътя за Златни пясъци, срещу "Миньор". Мястото е супер подходящо за пикници, има и две барбекюта, които уж все са запазени, но като помолиш хората, които са ги наели, можеш да си изпечеш мръвката без проблем. И едни поляни са се ширнали, миналата седмица цял ден лежах на едно одеало Grinning

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: rossitza
Има един екопарк по пътя за Златни пясъци, срещу "Миньор". Мястото е супер подходящо за пикници, има и две барбекюта, които уж все са запазени, но като помолиш хората, които са ги наели, можеш да си изпечеш мръвката без проблем. И едни поляни са се ширнали, миналата седмица цял ден лежах на едно одеало Grinning


Да, това е варненската ботаническа градина и е много хубаво там. И ние сме ходили и смятаме скоро пак да отидем. Около Аладжата също става и сме ходили...и до Балчик - май това са. Thinking  Изключвам комплексите щото там се товариш а не разтоварваш. Crossing Arms И до побитите камъни не сме ходили и скоро ще ги посетим, да ги видят децата.
За по ден два с преспиване не сме ходили.

# 3
Миналата година Камчия беше прекрасно място за пикник Wink

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 123
има местенца за пикник и към х.Ветеран или Фичоза.
Ходили сме и до Албена и Балчик.

# 5
  • Мнения: 1 581
След Галата - към Черноморец и към Боровец. Въпреки че е много гъсто населено, на Аладжата също е готино. И на Побитите камъни.
Инак - Елендере, след Владиславово  Laughing

# 6
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Освен тези които са изброили се сещам и за Батовата. Намира се след с.Долище /по пътя Ветрената мелница -с. Въглен/
Ако ви се пътува малко повече по пътя за Балчик - Чифлика, Чукурово е много приятно за разходка. Там може и да преспите ако решите.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: iv100yanova

Инак - Елендере, след Владиславово  Laughing


 Flutter Бях заборавила съществуванието на това дере... Laughing
Или оная гъба, малко по-надолу, сещаш ли се, нали гъба беше?! аМа не съм я посещава пък нея.. Crazy

# 8
  • Варна
  • Мнения: 632
Само ще добавя,че на разходка с лодка се ходи по р.Камчия-страхотно е!
На хижа Здравец-язовир Здравец също не е лошо, но пак е само за пикник,че легловата база е по всякаква критика(поне беше мин.година).На пътя за Камчия малко след като свърши магистралата се завива на дясно.
И да се похвалиш как сте изкарали,където и да е!

# 9
  • Мнения: 5 500
Над Аксаковска панорама има супер полянки за скара и пикник, иначе ходим до Балчик, Каварна там има супер рибни кръчмета. За пикник са ми казвали също и Побити камъни, но не съм ходила. Това е Каварна:

# 10
  • Мнения: 1 581
Цитат на: alma
Цитат на: iv100yanova

Инак - Елендере, след Владиславово  Laughing


 Flutter Бях заборавила съществуванието на това дере... Laughing
Или оная гъба, малко по-надолу, сещаш ли се, нали гъба беше?! аМа не съм я посещава пък нея.. Crazy


Имаше едно като насип, дето се пускахме по него надолу. Е тва с количката да се пуснеш  Crazy
Детство мое  Whistling  Еееех...  Sunglasses
Сори, че ти спамвам темата  Embarassed

# 11
  • Варна
  • Мнения: 289
iv100yanova, аз съм израснала във Владиславово.....от няколко години не съм там. Хубави години бяха........да..... Thinking

# 12
  • Мнения: 5 622
Мотел механа Свети георги.Намира се в КАварна.Мисля,че стаята беше 30 лева.Има си телевизор с кабелна,баня и тоалетна(естествено).Доста приятно местенце.Наммира се в началто на града.

Ако искате,телефои мога да ви дам:0889/626639
0886145117
Само мобилни имам,за съжаление.

# 13
  • Мнения: 1 399
Към описаните мога да прибавя и нос Калиакра. Също и мидарника до с.Българево.

# 14
  • Мнения: 2 784
Ние като пекне слънце се мятаме някъде-или в някой градец наблизо,или по поляните,или в Морската.Туй Шумен,Балчик<Калиакра вече са квартал за нас Mr. Green На Аладжата тази година не сме ходили,чухме че имало много кърлежи.А на Еко парка какви са цените за влизане с автомобил и без автомобил и за да наемеш барбекю и може ли да се влезе и да се седне без барбекю?

# 15
  • Мнения: 3 927
Последно отморявахме на Черноморец (сори, че повтарям), но това беше преди появата на беба.....това лято смятам пак там да отскачаме. Много е хубаво, защото е комбинация гора-море-плаж, само наистина както се казва е "гъз до гъз"  Wink

Аз защо ли за този еко-парк си мислех, че е нещо само за разглеждане Confused , поради таз причина не съм ходила, но щом има място за одеалца ще стегна и моето Simple Smile

# 16
  • Мнения: 304
Цитат на: Tsvety
Ние като пекне слънце се мятаме някъде-или в някой градец наблизо,или по поляните,или в Морската.Туй Шумен,Балчик<Калиакра вече са квартал за нас Mr. Green На Аладжата тази година не сме ходили,чухме че имало много кърлежи.А на Еко парка какви са цените за влизане с автомобил и без автомобил и за да наемеш барбекю и може ли да се влезе и да се седне без барбекю?


Цената на входа е 1лв. на човек, не е нужно да влизаш с кола, отвън има паркинг. Можеш да си влезеш там за всякакви цели Grinning Има доста масички с пейки за ползване, барбекюто струваше май 15 лв. за да го ползваш Close , но ние никога не сме наемали барбекю, като видиш, че някой го ползва просто го молиш любезно да си метнеш и ти нещицата на огъня Grinning

# 17
  • Мнения: 2 494
Ние доста обикаляхме като си живеех във Варна....ех живот. Не че сега не си обикаляме ама сега Витошките балкани и околни планини и местности Twisted Evil
Та близо до Варна:
1. Ботаническата градина е перфектното място за пикник.
2. комплекс Камчия - последно бяхме на едни бунгала Нимфа, по 10 лв на човек, много хубави - самото бунгало с баня и тоалет и кухня. Супер си изкарахме, има и барбекю, дето може да се ползва. Ние пекохме агне! Разхождаш се по реката, може с лодка, много е яко. Но за лятото-задължително спрей против комари. Много хапят.Спрея помага.
Там има и други бунгала и хотелчета, има и плаж.
3. Батовата - има хижа и ресторант. Хубаво е но по примитивно. Май са правили ремонт обаче аз не съм ходила поне от 1,5 година. Цените са нормални, и е приятно за разходка. Мисля, че може и без преспиване да се отиде, не е много далече.
4. Чифлика Чукурово - много хубаво местенце, ако имаш повечко пари. Ние бяхме отседнали в една къща в стар стил, май повечето са така. И в кръчмата беше хубаво, вкусно, но скъпичко. Не е за всеки уикенд, поне за нас Simple Smile Не помня цени, щото не съм плащала  Embarassed  Wink

Разни други горички и полянки Simple Smile разни хотели и ресторанти има много. Приятна почивка!

# 18
  • Мнения: 255
Мда, и аз да се включа щото ние сме много по ходенето, особено аз Crazy Ако ти се ходи малко по-надалече на три часа път се намира Габровския балкан и цялата му прелест Wink Страхотни места като Етъра и Боженци трябва да се посетят, ако ти трябват координати на хотели само кажи Laughing
Поздрави!

# 19
  • Мнения: 493

момичета и ние често ходим на Батова
екста си изкарваме, ловим си рибка  Grinning

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 818
edna_ot_vas, ако обичаш, моля,  да напишеш вчепетления и координати на посетени, одобрени свърталища в Габровския Балкан, защото аз там вече съм решила да отида, само идея нямах къде да отседнем. Сега му е сезона даже.
Благодаря ти.

При нас проблемата е, че нямаме много приятели, с които да ходим на пътешествия. Никак дори нямаме. Всеки с грижите си. Та викам си ,поне самотни да стигнем до някъде, да видим свят и разнообразие. МНого харесвам Етъра... Drunk

# 21
  • Мнения: 356
Ние не сме варненско семейство, но сме от региона. На скоро чух за плаващи бунгала на язовир "Цонево". Някой ходил ли е там и имали повече инфо.

# 22
  • Мнения: 127
Ние бяхме на Етъра на Великден. Отседнахме в Странноприемницата. Стаите са с ТV, баня, топла вода и хубава гледка. Нощувката (със закуска) е 20лв. на човек, плаща се и 3лв. на ден за паркинг. По празниците има много посетители и е весело, особено за децата.
На 3км. от Етъра е Соколския манастир. Красиво местенце, с много цветни градини и поляни за пикник. Там може да отседнете на доста по-ниски цени, стига предварително да сте резервирали стая. Ето координатите на манастира:
066/801 763    Игумения Мелания
или   
0886/30 80 17   Хотелска част

# 23
Ние често ходим до "Вълшебния извор" в началото на Девня. Мястото е наистина вълшебно и си струва пътя. Няма нищо общо с представата ни за мръсна и сива Девня, а за децата е истинско приключение: има потече с рибки (малки и големи), мостчета, стопанство с разни пернати патета, които са истинска атракция.Всичко е пипнато и нагласено в един стил и с пари, ресторанта също е добър, а като единствен недостатък  мога да отбележя, че обслужват малко мудно.

# 24
  • Мнения: 502
На побити камъни зад паркинга има чудесно място за пикник. Устроено е за такова - с масички,пейки,чешма,може и огун да си накладеш. Има къде да си паркираш автомобила и зелена площ за игра.

# 25
  • Мнения: 4 970
На побити камъни зад паркинга има чудесно място за пикник. Устроено е за такова - с масички,пейки,чешма,може и огун да си накладеш. Има къде да си паркираш автомобила и зелена площ за игра.
Би ли обяснила по -подробно- къде се намира и как се стига до там newsm78

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Видях, че старата тема се заключила, обаче нощес чух, че пак има план за общонароден пикник в Еко-парка. Heart Eyes Организаторите да се споделят кога ще пражим пражоли!! Децата ще са много доволни, ще вземем багер да копаем дупки и бетонобъркачка, да леем бетон! Blush

Времето се оправя, хубава пролет настъпва, хай да ходим в горите, да жужим с пчелите?
Ще може ли някоъ да каже в Долище какво точно имало и хубаво ли е? Тъй не стигнах до там, воденица нещо беше?

# 27
  • Мнения: 3 405
Не съм внимавала в часа за пикниците Embarassed
Аз чух за празника на розата в Казанлък.
Нека някой по-отличен ученик да каже за Долище - то Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 2 686
По погрешка бях заключила темата, моля да ме извините. Слях ги, за да пишете по въпроса на едно място.

# 29
  • Мнения: 2 784
Откога съм го предложила това за пикника, пък вие баш по Великден да го решите. Айде в началото на май, тъкмо ще се постопли още. Долище не го знам къде е, знам, че в Аспарухово било доста хубаво- с дълги поляни, пейчици, масички и т.н., ама не съм ходила.
Пък за Казанлък, аз със сигурност ще ходя, вече съм се уговорила с приятелите си там, пък за вас не знам. Даже бъзикам стар'загорки, че ще им ходим на кафе.... Mr. Green Тъй че, хайде, организирайте се- колкото повече, толкова повече, както казва Мечо Пух.  Mr. Green Пък на Празника на Розата е супер! Поне така съм чувала...

# 30
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
При нас проблемата е, че нямаме много приятели, с които да ходим на пътешествия. Никак дори нямаме. Всеки с грижите си. Та викам си ,поне самотни да стигнем до някъде, да видим свят и разнообразие. МНого харесвам Етъра... Drunk
spokoмилото ми то самотно съгражданче...чи ела ми на гости,да видиш какви места за пикник има тук..без  :crazyeyes:15 лв. да се дават за печене на мръвка.Ако не останете у дома,ще ви ориентираме къде из Балкана или на Арбанаси да отседнете.Я да си дам координатите и който има нужда от нещо да пита 0618/4-86-26   0889/83 50 26
Докато си бяхме във Варна ходехме често в района на Аладжа манастир

# 31
  • Мнения: 3 211
Моля, да не ми се карате, че пак повдигам темата, но...
В питанка съм къде да отидем на открито за Гергьовден?
От изброените места за пикник, кое става?
Някой откри ли вече сезона на пикниците?
Хайде на зеленото...

# 32
  • Мнения: 2 839

Ще може ли някоъ да каже в Долище какво точно имало и хубаво ли е? Тъй не стигнах до там, воденица нещо беше?
E не е ли точно Батовата до Долище  newsm78 Местноста така се вика, а кръчмата беше нещо воденичарско ... Трите Воденици ли беще, Воденицата ли беше ... ако много държиш, утре ще попитам похъркващия отатък  Grinning

# 33
  • Мнения: 143
Супер! Вече си мислех ,че варненци не излизат от града никога.Имам братовчедки,вуйчо и вуйна във Варна и те никога ,никъде не ходят през лятото .Направо им се чудя на тези хора как издържат,но сега разбирам ,че не всички варненци живеят така и това е похвално !!!!!! Grinning

# 34
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
edna_ot_vas, ако обичаш, моля,  да напишеш вчепетления и координати на посетени, одобрени свърталища в Габровския Балкан, защото аз там вече съм решила да отида, само идея нямах къде да отседнем. Сега му е сезона даже.
Благодаря ти.

При нас проблемата е, че нямаме много приятели, с които да ходим на пътешествия. Никак дори нямаме. Всеки с грижите си. Та викам си ,поне самотни да стигнем до някъде, да видим свят и разнообразие. МНого харесвам Етъра... Drunk

Последно ходихме в комплекс Усоето, а преди това в х-л "Импулс" в Узана. И на двете места ни хареса много!
Пак ми се ходи, но с беба не ми се тръгва  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт