ПЕТИЦИЯ срещу унизителна за жените с репродуктивни проблеми кампания

  • 8 586
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 110
Нали се сещате, че на едно 14-годишно момиче идеята за бебе е толкова далеч, колкото на мен идеята да не пия вода?

Точно заради това, защото не си дават сметка. А е редно решението за аборт да е взето съвсем осъзнато, с ясна идея за всички възможни последици. Решението НЕ беше взето така в моето семейство. Не искам някой друг да преживее ада (емоционален и физически), който си спретнахме сами у дома. Това е моето виждане за кампанията.

# 46
  • Мнения: 939
А е редно решението за аборт да е взето съвсем осъзнато, с ясна идея за всички възможни последици. Решението НЕ беше взето така в моето семейство. Не искам някой друг да преживее ада (емоционален и физически), който си спретнахме сами у дома. Това е моето виждане за кампанията.
аз не говоря за решението за аборт - говоря за идеята за противозачатъчни, която е тънката нишка, прокрадваща се в цялата история. И за да не се тълкува това изречение така, ще обясня - на едно дете не му пука дали ще може да има деца като порасне или не. И именно така поднесена тая кампания може само да впечатли няколко родители, ама няколко. Щото щом са родители на толкова големи деца, едва ли са минали през инсеминации и ин-витро, че да знаят какво преживяваме и да ги интересува. А това значи, че въобще не ги касаят нашите проблеми - само ще си затвърдят мнението, че бебета не се получават, щото сме правили аборти. И другото - децата не могат сами да преценяват всичко - никой нормален родител няма да остави детето си на такава крехка възраст да роди, но и много малко останаха родителите, които имат време за децата си и които говорят с тях за това как трябва да се предпазват от забременяване, нали?

# 47
  • Мнения: 1 110
аз не говоря за решението за аборт - говоря за идеята за противозачатъчни, която е тънката нишка, прокрадваща се в цялата история.

Точно за това писах по-горе, че е можело да се посочат повече от един методи за контрацепция. Организаторите вероятно ще го доизчистят в следваща кампания.

Щото щом са родители на толкова големи деца, едва ли са минали през инсеминации и ин-витро, че да знаят какво преживяваме и да ги интересува. А това значи, че въобще не ги касаят нашите проблеми - само ще си затвърдят мнението, че бебета не се получават, щото сме правили аборти.

Това като логика не го разбрах. Може би, защото никой не е направил такъв извод за мен (имам пред вид човек, койте не е наясно с проблема ни).

Така или иначе аз пак казвам - за мен кампанията имаше смисъл, дори и само едно дете да е чуло и осъзнало, че има риск.

Спокойна вечер на всички!

# 48
  • Мнения: 939
Нямам намерение да споря - нито с теб, нито с някой друг. Каквото човек сам си реши - това прави - ако ще постоянно да се говори за тези неща. Примерно, да речем, че едно дете решава, че няма да прави аборт. Добре, ама утре го изнасилват и забременява. Трябва да запази бременността, така ли? И защо една таква кампания срещу абортите е така пряко засягаща само момичетата? След такава кампания едно момче ама изобщо няма да се впечатли, особено, ако си мисли за момиче, което не му е сериозна приятелка, а е с нея само за секса. След аборт мъжете не губят стерилитета си, а в много случай за една нежелана бременност и те имат вина. Пример - аз не искам да се наливам с противозачатъчни, защото не искам да се блъскам с хормони, обаче имам непоносимост към презервативите - нещо като алергия. И няма друг начин да се предпазя. Винаги съм разчитала на мъжа, с когото съм. Трябва ли да го подложа на някакъв детектор, за да разбера този човек искрен ли е към мен и ще ме пази ли? И ако не е дошло времето да искам дете, няма да правя секс, за да не забременея, тъй ли излиза?

# 49
  • Мнения: 179
Подкрепям петицията.
Внушенията аборт=стерилитет са толкова спекулативни, колкото и вредни са дебелите намеци: девойки, гълтайки ясмин, вие контролирате репродуктивната си система ...

# 50
  • Мнения: 724
Хора, болестите са много по-страшни от абортите. Познавам МНОГО момичета с унищожени от хламидията тръби. И само едно момиче с проблем с лигавицата, заради няколко последователни аборта по медицински показания.

Лали, ендокринния стерилитет се причинява от „спешните хапчета” точно толкова, колкото и от „редовните” – тези, които се приемат по схема 21 дни и 7 се почива. И едните, и другите имат странични ефекти, ефекти с отложено действие и могат да причинят рак на гърдата след години.

Ако искаш да си честна и наистина да защитаваш тийнейджърите, ами вземи да популяризираш презерватива и правилните техники на поставянето му. Повишаването на здравната култура, а не плашенето на хората има ефект върху тяхното здраве!

# 51
  • Мнения: 3 453
Аз не подкрепям кампанията в този и вид!

Практиката е доказала, че всеки опит за повлияване нагласите на обществото, базиран на страх, се проваля. А тук са включили безплодието именно с тази цел. Едва ли има човек, който да не се страхува от стерилитета.
Една анти-аборт кампания би следвало да включи всички методи за контрацепция.
Какво означава "Разбери повече за начините за предпазване от бременност на www.yasmina.bg "? Противозачатъчните единствения начин ли са? Thinking Аз не видях никъде описани други начини! Къде останаха презервативите? А предпазването от полово пренасяните болести? Tired
Тези шест изречения далеч не обхващат и не изчерпват проблема. Така изложената информация следва да бъде тълкувана субективно, предполагайки различни интерпретации. Голяма част от хората, незапознати с проблема стерилитет, биха си съставили едно напълно погрешно мнение. Текстът определено трябва да се преработи още веднъж. Идеята трябва да се заяви категорично, а не да се оставят вратички. Връзка между абортите и стерилитета има, но трябва ясно и категорично да се разясни, в кои точно случаи и какъв процент от безплодните двойки обхваща. По този начин би се избегнало неправилно тълкуване и изкривяване на фактите.
Нямам нищо против да си затварям очите пред невежите коментари на възрастни хора, но не искам да се сблъсквам с подобни коментари от страна на връстници.
Аз съм против абортите по принцип, но уважавам и правото на избор на всеки. Бих застанала зад кампанията, но не и докато е в този си вид.
Критиката ми е градивна и в никакъв случай не е насочена към определени организации или хора. Не подкрепям и Петицията, защото не мисля, че това е начина. Ако всички имат добрата воля за една спокойна дискусия, накрая може да се достигне до най-доброто решение - кампания, която достатъчно ясно и обективно да излага проблемите и рисковете, които крие аборта.

# 52
  • Мнения: 16
Разбира се, че подкрепих петицията!
Абсурдно и смешно е, човек, борещ се със стерилитета да не подкрепя петицията. Освен, ако няма лична облага от рекламата на противозачатъчни таблетки, облечена като 'антиаборт кампания'.  Twisted Evil

# 53
  • Мнения: 123
Аз искам да попитам,редно ли е едно 14 годишно момиче да отиде в аптеката и да си купи "Ясмина" без лекарски или родителски контрол,а дали това 14 годишно дете ще прочете поне листовката на тези хапчета?А защо ли момиче приемало няколко години  хапчета които вие рекламирате за да се предпази от бременнст сега е сред стерилните двойки?Моя приятелка с два аборта (по желание) в момента е в 4-я месец на бременноста си.Аз вече незнам какво да мисля и на какво да вярвам,но абсолютно съм против това,че аборта е причина за стерилитета.

# 54
  • Мнения: 945
И аз се възмутих, защото чух със собствените си уши по телевизията, че 200 000 двойки сега са стерилни, заради аборти. Само преди няколко месеца чух, че 200 000 двойки са стерилни и искат ин витро и беше друга кампанията. Значи, всички ние сме стерилни, заради аборти.
Не съм сагласна!
Никога не съм забременявала досега и съм с един и същи мъж от младостта си!
Защо ще ме карат с тези блудкави кампании да се чувствам обидена, че малко ли ми е болката?

# 55
  • BG
  • Мнения: 793
....... Върнах се назад, в онези "луди" години. Да, не съм се предпазвала,но имах постоянен партньор. След като приятелките ми направиха по един, а някои и по два аборта, аз си зададох въпроса: Ами аз? Ето, приятелките ми правят аборти, а аз не забременявам.
Е, сега тези приятелки имат по деца- едно, две...... майки са .... а аз още не  Cry 
                И на всичкото отгоре да се намери някой, който да ми каже, че сама съм си виновна  Confused

# 56
  • Мнения: 2 382
До днес не бях подписала петицията,точно защото не се оставям да бъда манипулирана,каквито обвинения бяха написани.
Антиаборт кампанията не ме засегна,защото не се влияя от това какво хората си мислят за мен.
Рекламната кампания на Ясмин ме засегна и то много.Не съм съгласна някой да си прави реклама,спекулирайки с 270000 бездетни двойки.
Тази кампания е направена единствено и само,за да се продава определено лекарство.
И обясненията от организаторите на кампанията"не се сетихме да включим други контрацептивни средства" са абсурдни и смешни.Или може би вашата здравна култура се простира до там?

Само за протокола:3 години нямах цикъл след 4-месечен прием на нискодозирани противозачатъчни в тийнейджърска възраст.
Знаете ли колко лекарства се наложи да изпия и какви бяха последствията от "безопасното" хапче?

П.С. преди години една жена осъди "Загорка" за далеч по-безобидна реклама.

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 15:06 от shine_on75

# 57
  • Мнения: 674
Аз не подкрепям кампанията и съм на същото мнение като Лали и Норе,няма да се повтарям Wink

# 58
  • Мнения: 7 716
Когато човек реши да се информира за безплодието и абортите и пусне търсачката Гугъл още на първа страница днес излиза информация от сайта на Зачатие - одобрена и качена от ръководството:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 612&Itemid=30

Къде е истината ли?
Ще попита някой?

Истината е , че кампанията "От теб зависи" е да информира, а всеки сам да вземе решение за себе си с помощта на лекаря си.



П.П. Извинявам се, че обещах да не влизам повече, но с оглед на информацията, на която попаднах, благодарение на bira_more, реших че е необходимо.
Този път наистина затварям. Grinning
Весел и усмихнат ден. Grinning

Мили момичета, най-важното е майчинството, така мечтано от нас.  bouquet
Всичко друго е суета.

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 13:40 от Lali

# 59
  • Варна
  • Мнения: 117
ахахахахахха  moresmile
Зачатие непризнава аборта за причина,
какво става??
Май доста пари са им дали ,
за да видим това!

Общи условия

Активация на акаунт