Някой ползвал ли е теста за....?

  • 19 780
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 135
Здравейте,бъдещи и настоящи майки.
Онзи ден като купувах капки за колики видях в аптеката тест,с който в домашна обстановка може да разбереш дали имаш гъбична инфекция.Затова въпроса ми към вас е дали някоя го е ползвала или е чувала за него?Смятам,че не само за мен ще е в полза,но и на други майки.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 1 195
за първи път чувам за такъв тест Embarassed
как се казва?

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
за първи път чувам за такъв тест Embarassed
как се казва?
Peace
дай повече инфо и аз за 1-ви път чувам

# 3
  • Мнения: 4 451
И аз не съм чувала. Но е чудесно, ако има такъв. Grinning

# 4
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моля, кажете ако някой знае нещо по въпроса. И мен също ме интересува.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз имам ръкавици, с които се проверява киселинността на влагалището. Препоръчват ги в последните месеци на бременността, защото по-високо  ph довежда до инфекции и спонтанен аборт, не дай Боже!
 

# 6
  • Мнения: 6 441
И аз не съм чувала за такъв тест.Ще следя с интерес. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 4 586
Не съм чувала, но изглежда интересно.

# 8
  • Мнения: 523
Не съм чувала за такъв тест ,но ще следя темата , защото би било много полезно за дома.

# 9
  • Мнения: 1 919
е не съм чувала ама се записвам да следя, това ще е доста полезен ТЕСТ.

# 10
  • Мнения: 9 973
не съм единствената незнаеща Laughing

# 11
  • Мнения: 7 201
Интересно ще ми бъде да науча... Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 610
аз също не съм чувала,но би нило добре да има такива неща в аптекита.Дано някой знае повече и ни сподели информация! Hug

# 13
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Поне кажи как се казва.Стана ясно че е нещо ново и никои него знае.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 397
Поне кажи как се казва.Стана ясно че е нещо ново и никои него знае.

И аз за севте чувам  newsm78  Би ли споделила как се казва  Peace

# 15
  • Мнения: 1 273
Предполагам  това е теста -втория   newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 1 522
И аз за първи път чувамза такъв тест, но ми ще ми бъде интересно да науча повече.


# 17
  • София
  • Мнения: 1 185
Супер!!! А, колко ли струва?!?  newsm78

# 18
  • Мнения: 931
Предполагам  това е теста -втория   newsm78

Аз съм чувала за този който е посочила Apv а това е инфо което намерих в нета дано да ви е от полза.Не съм го пробвала засега  Simple Smile
статията е озаглавена Вагинална кандидоза и след това е снимката на същия тест SavvyCheck™ Вагинален  Кандида тест.Ето я:
Досега трябваше да гадаете дали наистина имате гъбична инфекция. SavvyCheck™ Вагинален Кандида тест ще разсее всичките Ви съмнения само за няколко минути! Той е лесно приложим, бърз и точен. Бъдете сигурни този път.

Ще го намерите в аптеките.

Вагиналните гъбични инфекции
Вагиналната гъбична инфекция е сред най-честите здравословни проблеми, поради които жените търсят гинекологична помощ. Въпреки че вагиналното възпаление може да има много причини, обикновено се свързва с инфекция – бактериална, гъбична или паразитна (трихомоназна). Един от най-честите видове възпаление се дължи на гъбична инфекция. Около 75 % от жените получават гъбична инфекция през живота си, като при близо половината от тях се повтаря. По приблизителна оценка при 5 % от тези жени тя става хронична.

Признаци и симптоми
Симптомите на вагиналната гъбична инфекция не са специфични и са близки до тези на другите вагинални инфекции. Всеки вид инфекция изисква специфично лечение, следователно е изключително важно да разполагаме с надеждно диагностично средство, което да подкрепи точната диагноза.
• Силен сърбеж в областта на външните полови органи и влагалището
• Вагинално течение (бяло)
• Болезненост
• Обрив по външните генитални устни
• Зачервяване и оток на вагината и гениталите
• Генитално парене, което може да се засилва при уриниране

Форми на вагиналната гъбична инфекция
Гъбичната инфекция се проявява с четири основни форми. Най-лесна за диагностициране е острата форма, която се характеризира с всички или почти всички изброени по-горе симптоми. Хроничната форма протича с по-леко изразена симптоматика, като преобладават някои от симптомите. За хронично-рецидивираща форма се говори, когато жената получава 3 или повече пъти гъбична инфекция. Тя се дължи най-вече на слаба имунна система или повторни инфекции от ануса. Най-трудно се установява носителството, т.е. жените имат гъбички, но понеже нямат оплаквания самите те не знаят за това.

Причини
Нормално влагалищното съдържимо е много малко като количество и не изтича. Състои се от вагинални секрети, излющени клетки и др. В зависимост от възрастта, менструалния цикъл, употребата на противозачатъчни таблетки или бременност то може да варира. Нормалната вагинална среда се характеризира с кисело рН (3,8 – 4,2), поддържано от полезните лактобацили в него, които пречат на болестотворни микроорганизми да проникнат и предизвикат възпаление.

Възпаление настъпва, когато вагиналната флора се замени с масивно въвеждане на болестотворни агенти (инфектиране) или промяната на вагиналната среда позволи патогенните микроорганизми да се увеличат. Понякога, след месечен цикъл, при приемане на антибиотици, контрацептивни таблетки или други хормони, при намалена имунна защита, стрес или чести вагинални промивки, биологичното равновесие се нарушава, което улеснява заразяването.


Лечение на вагиналните гъбични инфекции
Лечението може да бъде само локално или комбинирано (локално и през устата). Лекуващият лекар ще прецени от какво точно лечение се нуждаете според конкретното състояние при прегледа. При хронично-рецидивиращите форми трябва да се помисли и за стимулиране на имунната система.

Бременност и влагалищни гъбички
Вагиналните гъбични инфекции се срещат около 2 пъти по-често при бременните жени, особено в края на бременността. Поставянето на точна диагноза при тях е изключително важно, за да се осъществи и правилното лечение. Трябва да се знае, че плодът може да се зарази по време на раждането. Това трябва да се избегне или сведе до минимум.

Какво да правим, за да избегнем инфекцията
- Подсушавайте добре интимните части
- Не задържайте дълго време върху тялото мокри дрехи (бански), защото влажната среда благоприятства развитието на гъбички
- Избягвайте тесни панталони
- Носете памучно бельо, тъй като то попива потта
- Не правете промивки на влагалището, освен ако изрично не е препоръчано от лекар. Излишните промивки може да нарушат баланса на влагалищната флора.
- По възможност избягвайте да използвате ароматизирани тоалетна хартия и дамски превръзки
- Избягвайте също интимни спрейове, дезодоранти, спермицидни гелове, кремове или пяна, които унищожават нормалната вагинална флора
- Избърсването на интимните части след тоалет да става по посока от гениталите към ануса – по този начин не може да попадне зараза във влагалището
- По време на лечение на вагинални гъбични инфекции сексуалните контакти са забранени
- Времетраенето на лечението трябва да се спазва точно според предписаното, дори когато оплакванията намалеят или съвсем изчезнат преди то да е приключило. В противен случай е възможно инфекцията да не се излекува напълно, а само да се потисне временно и в по-късен етап да се обостри. Това е предпоставка за хронифициране.
- Избягвайте употребата на антибиотици, без да има лекарско предписание за това.
- При хронична гъбична инфекция трябва да се изследва и сексуалния партньор. Той също трябва да се лекува, дори и при липса на оплаквания.

Вагинален Кандида тест
SavvyCheck™ Вагинален Кандида тест е имунен тест, при който антигените на гъбичките Кандида взаимодействат с анти-Кандида специфични антитела при изтичане на течността в тестовото изделие. Така се получава синя линия в тестовата зона. Наличието на такава синя линия в тестовата зона показва положителен резултат. Наличието на синя линия и в контролната зона показва, че тестът е извършен правилно.

# 19
  • Мнения: 1 322
А първия за какво е, че не съм наясно.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 348
pepitta_84 това са ръкавиците, които имам. Аз вече писах, но понеже никой не прояви интерес, реших, че няма нужда да обяснявам обстойно. Е това, което пишеш е същото, което пише на опътването. Демек, мами, купувайте! Изпробвано е. Струва между 20 и 30 лв. Не помня точната цена.

п.п. Нямам представа от къде си взела инфото, но теста, който Аpv публикува не е този, за когото ти пиеш. Поне моят SavvyCheck™ не е това, което е на снимката де.

Опа! Май не твърдиш, че са едно и също. Нищо де. Аз да доуточня (като мара подробната)

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 15:09 от skrech

# 21
  • Мнения: 931
http://www.shmidt-n.eu/main/page.php?49
ето от тук е инфото виж дали и твоето е същото, но това което виждам аз от снимката май не са ръкавици, а пък и никъде не пише да са ръкавици,защото накрая подробно е описано как се ползва и т.н. което мисля не са ръкавици

# 22
  • Мнения: 931
а ето как изглежда този за който аз намерих инфото : http://www.candidatest.shmidt-n.eu/

# 23
  • София
  • Мнения: 2 348
Много моля, извинете ме! SavvyCheck™ е рекламна листовка, която имам и от там ми тръгва объркването. Моите вълшебни ръкавички се казват CarePlan® VpH . Извинете ме, отново! Но информацията е толкова сходна...

# 24
  • Мнения: 4 784
До сега не бях чувала. Интересно. Но аз да си призная честно, не бих имала пълно доверие на този тест. Със сигурност бих си направила лабораторно изследване.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 348
veni9, домашните тестове са за редовна проверка на състоянието. Всяка седмица или дори по-често, когато се налага. Я си помисли какво ли ще е толкова често да тичаш до лабораторията  Laughing

# 26
  • Мнения: 135
Apv,точно 2-рия тест,който показваш съм видяла.Цената му беше 11 или 12 лв.
Пепита84,благодаря за информацията.

# 27
  • Мнения: 1 195
Apv,точно 2-рия тест,който показваш съм видяла.Цената му беше 11 или 12 лв.
супер
pepitta_84  благодаря за информацията   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 322
А какво е Хеликобактер пилори?

# 29
  • Мнения: 1 273
А какво е Хеликобактер пилори?

  Това намерих в Гугъла:


Инфекцията с Helicobacter pylori е най-честата причина за стомашна язва.
Представлява бактерий със спирална форма, който живее и се размножава върху лигавицата на стомаха. Той притежава ензим, който разгражда уреята до въглероден диоксид и амоняк, които от своя страна увеличават стомашната киселинна секреция. Helicobacter pylori е добре приспособен към тези условия. Увеличената киселинност благоприятства растежа му. Той причинява възпаление на стомашната лигавица (гастрит) и се смята за водеща причина за развитие на язвена болест. Повечето хора, инфектирани с Helicobacter pylori не се разболяват от язва, но 90% от хората с язва имат Helicobacter pylori инфекция.

Причини:
Инфекцията с Helicobacter pylori е най-честата причина за стомашна язва.
Основните пътища на заразяване са орално-орален, фекално-орален и чрез замърсени предмети и инструменти.

Симптоми:

Болка (на гладно или 2-3 часа след хранене);
Киселини и дискомфорт;
Гадене и повръщане;
Подуване на корема;
Намаляване на теглото.

Диагноза:
Вашият лекар може да постави диагнозата само въз основа на симптомите, които му описвате, но понякога са необходими допълнителни изследвания като:
Ендоскопия - тънка, огъваща се тръба с камера на края, която се вкарва през устата в хранопровода и стомаха, за да се огледа отблизо лигавицата му. Ако в нея има дефект, може да се вземе малко парченце (биопсия), което да се изследва за наличие на Helicobacter pylori;
Кръвен тест - в кръвната проба могат да се открият антитела срещу Helicobacter pylori;
Дихателен тест - дава се урея, която съдържа радиоизотоп на въглерода 14С. Helicobacter pylori притежава ензим, който разгражда уреята до 14СО2 и NH3.
14СО2 се абсорбира в кръвта и се отделя с издишвания въздух. Ако в издишаният въздух има 14СО2 , тава е знак за наличие на Helicobacter pylori.
Лечение:
Helicobacter pylori може да бъде унищожен с определена комбинация от антибиотици (най-често 2 вида) и лекарства, които потискат стомашната секреция на солна киселина (РРI).

1-2 седмичен антибиотичен курс (с комбинация от два антибиотика);
Н2 блокери. Хистаминът е вещество, което увеличава стомашната киселинна секреция, така че неговото блокиране я намалява;
PPI - Инхибитори на протонната помпа (Например: Omeprazid / Lansoprol 15, Lansoprol 30).Те действат върху клетки в стомашната стена, които произвеждат солна киселина, потискат ги и така намаляват нейното количество.

# 30
  • Мнения: 196
Skrech,моля те напиши подробности за тези ръкарици.Аз също съм чувала за тях,но нищо конкретно като цена и брой в опаковка,лесно ли се откриват по аптеките и т.н.Благодаря ти предварително!  bouquet

# 31
  • Мнения: 4 784
veni9, домашните тестове са за редовна проверка на състоянието. Всяка седмица или дори по-често, когато се налага. Я си помисли какво ли ще е толкова често да тичаш до лабораторията  Laughing
Имала съм гъбична инфекция и при мен поне се усеща веднага, не е нужно да си правя тест всяка седмица. Аз така или иначе профилактично всеки месец ходя на гинеколог. Ако той прецени, пускам изследване.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 348
ааа, Вени, с този тест можеш да избегнеш гъбична инфекция, защото бързо научаваш, че влагалището е станало податливо на инфекции. Можеш да предотвратиш това.

desi i dido ето: http://www.fromvoulevs.com/careplan.html

# 33
  • Мнения: 1 322
Apv, благодаря за изчерпателния отговор. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 196
skrech,благодаря ти за информацията.Още днес ще прескоча до аптеката,за да си взема.  bouquet

# 35
  • Мнения: 113
В крайна сметка някой купи ли си теста, за да каже колко струва и доволен ли е от него?

# 36
  • Мнения: 4 753
Пък да питам... за еднократна употреба ли е??? Някой каза, че струва около 11 лв, но само веднъж ли се използва??  newsm78

# 37
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
SavvyCheck™

stelt77, от това, което прочетох за теста, останах с впечатлението, че е еднократен

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 17:02 от Гита Ог

# 38
  • Мнения: 7 640
многократни тестове за бременност не мисля, че има.
Скъп е, защото има по-така вид.
По същество всички домашни тестове с урина са еднкави.

# 39
Ако става въпрос за ръкавичките - и аз за пръв път чувам, затова порових и намерих следното:
http://209.85.129.132/search?q=cache:m935chmtASIJ:www.fromvoulev … bg&lr=lang_bg|lang_ru&client=firefox-a

За цената може да се пита тук (ок. 20-30 лева бяха):   http://www.fromvoulevs.com/contacts.html

CarePlan® VpH тест ръкавица за определяне на вагиналната pH стойност

CarePlan® VpH тестът е приложим за определяне киселинността (рН) на влагалищното съдържимо. Вагиналното рН е много важен скринингов параметър като индикатор за ранното определяне на смущенията във вагиналната среда, които често са причинени от асцендентни инфекции и могат да причинят раждане преди термина (раждане преди 37 гестационна седмица), раждане на плод с ниско тегло, както и да намалят фертилността. Нормалната флора на влагалището съдържа различни микроорганизми, като това са главно лактобацили. Те произвеждат млечна киселина, която осигурява протективна киселинна среда.

Здравото влагалище е с рН по-ниско от 4,5. Киселинността на вагиналната среда затруднява растежа на инфекциозни причинители и предпазва от тяхната миграция към матката, където те могат да причинят ранни контракции или спукване на околоплодния мехур, което от своя страна води до раждане на недоносен плод.

Растежа на инфекциозни причинители във вагината много често става незабелязано. Колкото по-рано се открият промените, толкова по-рано могат да се предприемат съответните мерки за намаляване на риска от преждевременно раждане.

Ето защо е толкова важно да се започне редовно тестване на рН стойността във вагиналната среда още от ранните дни на бременността.


Тестване на вагиналното рН

CarePlan® VpH тестът се изпълнява лесно, не крие рискове и е безболезнен. Ръкавиците са опаковани хигиенично, което Ви осигурява съответно и хигиенично тестване. Използвайте CarePlan® VpH два пъти седмично в периода между посещенията при Вашия лекар. По този начин Ве ще можете сама да следите състоянието си в домашни условия. Редовното тестване на вагиналното рН се препоръчва специално при жени, които са претърпяли вагинални инфекции по време на предишна бременност.

Тест ръкавицата трябва да се използва от 12 до 37 г. с., което означава 50 ръкавици за цялата бременност. Най-ефективно е тестването два пъти седмично. Тогава намаляването на риска от преждевременно раждане е над 15 пъти в сравнение с без тестване и над 8 пъти в сравнение с месечна контрола при лекаря.

Данни от клиничните изпитвания в Германия през 2004 г.:

Преждевремени раждания:
без тестване - 4,3 %
тестване един път месечно при лекар - 2,2%
самостоятелно тестване два пъти седмично - 0,3%


Как да проведем теста?



фигура 1    

фигура 2   1. Отворете кутията (плика) и вземете една ръкавица. Поставете ръкавицата на дясната си ръка, даже и ако сте левичарка. Избягвайте докосването на тест-лентата на показалеца. (вж. фиг. 1).
2. Поставете показалеца във влагалището си. За да направите това по-лесно заемете следната стойка: застанете на един крак и стъпете с другия крак на по-висок обект (легло или стол). Разтворете устните с пръстите на другата ръка. (вж. фиг. 2).
Положението е аналогично на това да поставите тампон във влагалището си, но пръстите Ви не трябва да навлизат толкова дълбоко, както при поставянето на тампон. Пръстите Ви не трябва да навлизат по-дълбоко от 3 см.

3. Сега извадете пръста си. Сравнете цвета на тест-лентата с цветната скала на опаковката. Бъдете сигурна, че тест-лентата е още влажна, докато сравнявате цветовете.

4. Хванете ръкавицата на китката и я свалете като я обърнете отвътре - навън. Изхвърлете ръкавицата.


Разчитане и интерпретиране на резултата

Разчетете резултата веднага след като извадите пръста си чрез сравняване на цвета на тест-лентата с този на цветната скала.

Бъдете сигурна, че тест-лентата е още влажна докато сравнявате цветовете. Изберете цвета от скалата, който най-много отговаря на цвета на тест-лентата и запишете съответстващата рН стойност.

1. Ако цветът на тест-лентата е жълтеникав киселинността на Вашето влагалище е нормална (рН 4,4 или по-ниска).

2. Ако цветът на тест-лентата е значително по-тъмен от жълто (тъмно кафяв до зелен) – вагиналната течност не е достатъчно кисела. Стойността на рН е по-висока от 4,4.

Не се притеснявайте ако еднократно стойността на рН на влагалището Ви е извън нормалните стойности. В този случай Вие трябва да направите отново тестване няколко часа по-късно или на следващата сутрин. Ако резултатът Ви е все още извън нормалните стойности трябва да потърсите възможно най-бързо Вашия лекар, за да определи защо това е така. Имайте предвид, че стреса и някои храни могат временно да повлияят киселинноста на влагалището Ви.

Трябва да направите консултация с Вашия лекар, ако системно откривате абнормални стойности на рН, или ако изпитате някои от следните симптоми:

- вагинално течение или обрив; - промяна на вагиналната секреция – увеличаване на количеството, миризма или промяна на цвета (леко увеличение е нормално по време на бременността);
- парене или сърбеж на интимните места;
- често уриниране (това е нормално по време на бременността) или чувство на парене при уриниране;
- треска;
- диария;
- спазми или болки, сходни с менструационните в коремната област;
- подозрение за изтичане на амниотична течност;


Внимание!

- всяка ръкавица се използва само еднократно!

- не използвайте ръкавиците след изтичане срока на годност, указан върху опаковката!

- важно е да изчакате поне 12 часа след като сте имали сексуални отношения или след поставянето на каквато и да е субстанция във влагалището Ви (напр. спрей, крем, гел, вагинален душ и т.н.) преди използването на теста. Също така не използвайте ръкавицата ако взимате антибиотици. Всички тези фактори могат да променят киселинността на влагалището Ви и да дадат невалиден резултат. Не правете тест по време на менструация. Преди да тествате изчакайте най-малко 3-4 дни след приключване на менструацията Ви!

- не промивайте влагалището си, а също така не използвайте вагинален душ преди тестване

- бъдете сигурна (чрез избърсване), че няма останала урина във вагиналния вход ако провеждате теста веднага след ползване на тоалетна, тъй като урината може да окаже влияние върху киселинността и респективно върху Вашия тест.

Вагинални промивки по принцип не се препоръчват, тъй като имат отрицателно влияние върху вагиналната среда.


Източник: www.fromvoulevs.com

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не бях чувала ,но мисля че не е лошо да има подръка такъв тест Peace

# 41
  • Мнения: 9 427
Аз също не съм чувала за подобни тестове и ръкавици.Добре би било да се пообразовам малко. Embarassed

# 42
  • Мнения: 651
Чувала съм,но не съм ползвала.Измерва киселинността на влагалището.

Общи условия

Активация на акаунт