за кукумявките и суеверията

  • 186 036
  • 119
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 016
Ами може и те да са цвърчали, знам ли ,но не съм чула поверие за врабчета .Болката по изгубено дете е несравнима. Само човек преживял я  знае какво е в сърцето на една майка .Думите ти ме нараниха .

# 46
  • Мнения: 4 585
Съжалявам, но не виждам никаква връзка между живота на една птица и смъртта на хора.
Кукумявките живеят целогодишно между нас, няма къде другаде. Чуваме ги само напролет,
през размножителния период, и само тогава ги забелязваме.

# 47
  • Мнения: 473
Чувала съм и аз, че където кука кукумявка някой умира. Но срещу нашия блок живее кукумявка вече няколко години и си кука всяка нощ, никой не е умрял. Не се притеснявай.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз също не вярвам на суеверия, но знае ли човек........ Преди няколко години почина свекъра на моя позната. В разговор с нея тя ми каза, как няколко вечеря точно под прозореца на стаята в която живеел свекър и прелитала кукумявка и кукала. И така няколко вечери, но една вечер не дошла, а на следващата сутрин починал. Повече не са я чули да кука. Преди да почине дядо ми (до този момент, никога не бях чувала кукумявка) точно над прозореца на неговата стая прелетя и кукаше... Спомних си тогава за нейните думи и как тогава и казах, че са глупави суеверия.... Дядо ми почина след това! Повече не съм я чула кука...
И нейния свекър и дядо ми бяха полни преди да починат, но това с кукумявката - дали е съвпадение, предхождащо деня на смърта им....  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 1 950
Бяхме на почивка на гръцки остров, в една прекрасна вила. Всяка вечер кукумявка ни правеше компания, наслаждавахме се на нейното "кукумяуууу" като част от заобикалящите ни природни звуци, които толкова много ни липсват в бетонните градове. Сега трябва ли да мисля, че ще се изпонатръшкаме всички наред? newsm78
Напълно съм съгласна с Вълкът с дълъг ник , не може да се отдаваме на суеверия и да свързваме нещастия споходили ни в живота с птици или други животинки Peace.
Рени, дълбоко се прекланям пред скръбта ти, сигурна съм, че на света няма по-голяма мъка от тази, която се е наложило да изпиташ ти Hug Hug Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 1 738
    Не се страхувам от кукумявките.При нас от години се появяват периодично и все кукат от комините на високите къщи.И на нашата къща също са кукали.Нищо не се е случило на никого от нас,нито на съседите.Чула съм,че те предпочитат чисти ,незамърсени ,тихи места .

# 51
Като говорим за суеверия, какво ще кажете за Рожден ден на 40 години? Каква е тази глупост да не се празнува?Страхувам се , че никой няма да дойде на празника на съпруга ми! В кой век живеем? Всички са толкова набожни и суеверни, че лъжат и вършат глупости, защото вярват че като отидат на църква там ще им се прости!

# 52
  • София
  • Мнения: 934
Абе по принцип  не съм суеверна или пък много малко, но... и аз като Рени бях бременна и в продължение на седмица сиигурно чувах кукумявка. Тогава мъжа ми беше претърпял катастрофа и честно да ви кажа веднъж си помислих най-лошото за него  Confused Той е добре, де, но аз изгубих бебето  Sad Било е умряло и на редовния преглед го разбрах това, без да съм имала някакви оплаквания или да съм усетила че нещо не е наред  Sad Може и да е съвпадение всичко това, но винаги е много стряскащо.

# 53
  • София
  • Мнения: 15 451
Запазена марка, ами и около нас непрекъснато се чуват кукумявки, а са много  многоетажни блокове, как човек може да разбере дали се отнася за някой конкретно, щом всички я чуват?

# 54
  • София
  • Мнения: 498
Непрекъснато има кукумявки около нашата вила, чувам и ги виждам всяка събота и неделя, даже и на нашата къща кацат. А миналото лято какво стана ....  ooooh! Слизам от спалнята в хола сутринта още сънена и нося детето на ръце ...по едно време чувам някакъв странен шум , обръщам се и какво да видя.... една кукумявка кацнала на секцията в хола....голям шок.
Оказа се, че е паднала някак си през комина и право в камината ...от там си е летяла из хола цяла нощ явно. Мъжът ми я хвана и я пуснахме на вън. В интерес на истината аз тогава доста се стреснах  защото и аз съм чувала разни такива поверия, но нищо лошо не се случи в крайна сметка. Това просто са едни животинки , които си живеят  около нас.
Може би просто има разни съвпадения и ние след това си мислим...ето кукумявката е виновна !

# 55
  • София
  • Мнения: 934
Може би просто има разни съвпадения и ние след това си мислим...ето кукумявката е виновна !


Не че е виновна, а че един вид предвещава,че ще се случи нещо лошо

# 56
  • Мнения: 4 585

Ако всички сте единодушни, че кукумявка не е причина,
а само Вестител, тогава какъв е смисълът да се стреля по нея.
Получили или не вест, събитието ще се случи?

# 57
  • Мнения: 2 199
Като говорим за суеверия, какво ще кажете за Рожден ден на 40 години? Каква е тази глупост да не се празнува?Страхувам се , че никой няма да дойде на празника на съпруга ми! В кой век живеем? Всички са толкова набожни и суеверни, че лъжат и вършат глупости, защото вярват че като отидат на църква там ще им се прости!
Абе аз си го  празнувах и да ти кажа и аз съм жива, че и гостите ми които бяха и те са живи, тай че весел празник на мъжа ти!

# 58
Като говорим за суеверия, какво ще кажете за Рожден ден на 40 години? Каква е тази глупост да не се празнува?Страхувам се , че никой няма да дойде на празника на съпруга ми! В кой век живеем? Всички са толкова набожни и суеверни, че лъжат и вършат глупости, защото вярват че като отидат на църква там ще им се прости!
Абе аз си го  празнувах и да ти кажа и аз съм жива, че и гостите ми които бяха и те са живи, тай че весел празник на мъжа ти!
Благодаря ти!И ние мислим да го празнуваме!

# 59
Като говорим за суеверия, какво ще кажете за Рожден ден на 40 години? Каква е тази глупост да не се празнува?Страхувам се , че никой няма да дойде на празника на съпруга ми! В кой век живеем? Всички са толкова набожни и суеверни, че лъжат и вършат глупости, защото вярват че като отидат на църква там ще им се прости!
Набожността и суеверието са два различни полюса.Ако някой лъже с такава подбуда, то той не е набожен, а лицемер.Първо си осмисли и  разучи  хубаво понятията и тогава категоризирай хората.А всеки , който е суеверен , за мен е = на глупак...който иска да се сърди Whistling

Общи условия

Активация на акаунт