за кукумявките и суеверията

  • 186 043
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 585
Kolko  glupav  i  sueveren  narod  sa  bulgarite  tezi neshtasnizi imat  sueverni  praktiki za  vsi4ko.Kukumjavki,cherveni konzi  za bremeni,uroki,bremenna  jena  ili semeistvoto i d  ne  hodi  na  grobi6te  gorkite  neshtasnizi  bulgarite  eretizi  i  suevernizi!!!! Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Да бе, глупав народ. Не стига дето суеверен, ами и на кирилица пише още.
Евалла на лесбийския форум, там постингите на маймуница направо ги трият и излиза надзпис:
Постингът беше на латиница.

Като се изключваш от българския народ и от глупавите, говорейки във второ лице,
значи си умен, значи можеш да четеш, ходи да четеш правилата на форума.

# 76
  • Мнения: 804
И аз съм чувала за кукумявката,че като я чуеш ще се случи нещо лошо.Незнам дали е така,но като чуя кукумявчене и настръхвам.Е не очаквам да се случи нещастие,дори забравям че съм я чула,но за момент се сепвам.

# 77
Поверието за кукумявките е тръгнало по следния начин - кукумявките се чуват обикновенно през ноща защото са си нощни птици. Дедите ни са си лягали много рано и обикновено осветлението иmе било от свещи. Когато има болен човек в семейството особено ако е тежко болен, край леглото му е бдял цяла нощ човек на запалена свещ. Първо ако е спял няма как да чуе кукумявката и второ осветлението през ноща привлича по някакъв начин нощните животни както насекомите/трябва да сте забелязали/ така и птиците. И нещата се вързват - осветлението цяла нощ заради болния привлича нощните птици, те не са неми а се случва и да си попеят-тежко болния почива. Ситуацията се повтаря многократно болен-свещи-смърт и се ражда поверието. Нищо необяснимо, само че не са си обяснявали привличането на нощните животни от светлината.

# 78
  • Мнения: 6 856
21-ви век, Европа  ooooh!

# 79
  • Мнения: 111
Не се занимавай с глупости   Naughty
Баба ми от 65 годишна се е завайкала ,че кукумявката я навестява и скоро щяла да ни напусне от този свят. Почина на 94 години ( лека и пръст). Направи си изводите  Hug

# 80
  • Мнения: 161
Аз пък съм чувала, че на хубаво.  Peace

И недейте да гоните горкото птиче.  Tired

# 81
  • Мнения: 212
Като говорим за суеверия, какво ще кажете за Рожден ден на 40 години? Каква е тази глупост да не се празнува?Страхувам се , че никой няма да дойде на празника на съпруга ми! В кой век живеем? Всички са толкова набожни и суеверни, че лъжат и вършат глупости, защото вярват че като отидат на църква там ще им се прости!
Абе аз си го  празнувах и да ти кажа и аз съм жива, че и гостите ми които бяха и те са живи, тай че весел празник на мъжа ти!

 Joy Joy Joy Жива ли си, вЕрно? Що не ме покани и мен?   bouquet
Абе и аз не вярвах в това,но напоследък съм сигурна,че е вярно,прекалено много "случайности" се случиха....
И за кукумявката мисля,че е вярно!
Ма то,нали знаете-когато човек вярва или се съмнява в нещо рано или късно му се случва...за това не си ги слагайте присърце тия работи Wink

# 82
  • Мнения: 4 585
Пълни глупости са това. Кукумявката обича стари къщи, със запустели дворове, буренясали, с повече гризачи. И да не се мяркат много хора, да не я притесняват, докато мъти. А нощем каца наблизо, нависоко, да си наблюдава отвисоко ловното поле - я на комин, я на стълб. Такива къщи са на стари, или болни, немощни хора. Естествено, че умират.
То, човек, като се замисли, отвсякъде полезна птица. Обаче ако не мисли - слуша суеверия, мята пиратки, гърми я с въздушна пушка. Предпочита компанията на гризачите. Да му прогризат чувала, да му пренесат болест.

# 83
  • Мнения: 405
 Изобщо не вярвам в подобен род неща...

# 84
  • Мнения: 671
Аз пък харесвам кукумявките (може би защото мразя мишки, а те ги ядат Laughing), но за доста други неща съм суеверна, примерно за минаването под стълба.

# 85
  • Мнения: 161
Аз пък харесвам кукумявките (може би защото мразя мишки, а те ги ядат Laughing), но за доста други неща съм суеверна, примерно за минаването под стълба.

Какво ще стане ако минеш под стълба?  Thinking

# 86
  • Мнения: 171
Аз също знам...за кукумявката, че предвещава смърт или, че нещо лошо ще случи...Да, това е суеверие...поне според старите баби...ама до сега не съм чула за случай, в който кукумявка да е кацнала на прозорец, къща и т.н. и от там да е починал някой...и данои да не стане де... Praynig

# 87
  • Мнения: 671
Аз пък харесвам кукумявките (може би защото мразя мишки, а те ги ядат Laughing), но за доста други неща съм суеверна, примерно за минаването под стълба.

Какво ще стане ако минеш под стълба?  Thinking
Ами има такова поверие - че ако минеш под стълба няма да ти върви на този ден.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 21
От месец насам в липата, чиито клони са пред терасата ми се е настанила кукумявка и всяка вечер ни тормози с крясъка си или с кукумяукането си. Снощи дори ме събуди през нощта и беше много зловещо. Май си е намерила и другарка. Имах чувството, че са две и си говорят. Вратата ми беше отворена и ме достраша, че ще влетят в стаята. Чувала съм, че е на лошо ако плаче /кукумяука/ и на хубаво ако се смее /кряска/. Но звуците се редуват. Хвърляла съм й хляб, но не се маха. Така, че не ходят само около стари къщи. Една колежка цяла година я обикаляше кукумявка, ту край къщата в града, ту край вилата на село. Наскоро почина мъжът й, а на петия ден от смъртта му и сина й. Кукумявката миряса и вече не се чува там.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 21
Не паля свещи през нощта, за да я привличам. Кукумявката с крясъците си ме СЪБУЖДА през нощта. Не искам да си мисля нищо лошо, за да не го предизвикам, но тя всяка нощ, вече месец,  ми напомня за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт