ШАМАР

  • 6 695
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 340
Въпросче, дай повече информация.  Ако това е бил първият шамар за 10 години, трябва детето по някакъв особено вбесяващ начин да е отказало да си легне.  Или просто мъжът ти е бил в някакво особено лошо настроение. 

Ето как бих постъпила аз:

1. Ако детето има голяма вина /държало се е необичайно лошо/, ще накарам и детето и бащата да се извинят един на друг.  Детето за ужасното държане, бащата за прекалената реакция.

2. Ако бащата просто е имал лош ден, трябва той само да се извини на детето и да обясни, че е бил много напрегнат и е сбъркал.  Всеки бърка понякога.

3.  Ако шамарите са системна реакция на бащата, бих провела много сериозен разговор с него.  Боят е хем травмиращ за детето, хем напълно неефективен като метод за възпитание.

# 31
  • Мнения: 25 586
Всеки ден някой ни ядосва до краен предел, но не го удряме. Удряме детето, че ни е "извадило от обувките". Недопустимо е, долно е, жестоко е и много унизително за потърпевшия малчуган.
Едно дете не може, а и не е длъжно да разбира възрастните, но възрастните са били все някога и те деца, нали така, е, ако разбира се, родителите им не са им отнели правото на детство с някое и друго "шамарче".

Не си права. Успокой малко топката и помисли трезво. Едно е да копнееш за малкото ангелче, друго е да виждаш всекидневно как необяснимо защо и как някой го подменя с противно дяволче. И родителите са хора, и те имат право на нерви и грешки.
Изобщо не е вярно, че децата не са длъжни да разбират възрастните - напротив, наша задача е да ги научим да го правят, защото разбирането на околните не идва като осенение свише при навършване на пълнолетието. Едно десетгодишно дете много добре може и успява да усети кога е вбесило родителите си. Друг е въпросът, че често напълно умишлено злоупотребява с това, пробвайки границите. Както най-вероятно е станало в случая.

# 32
  • Мнения: 122
Ооооооо тази рабора със шамарите хич не я приемам.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 390
Голяма работа, че й ударил шамар!
По принцип, когато той възпитава, аз не се меся и изисквам същото пасивно поведение, когато аз възпитавам.

# 34
  • Мнения: 122
Голяма работа, че й ударил шамар!


 #Crazy        ooooh!

# 35
  • Мнения: 953
Не одобрявам такива възпитателни методи, а на 10г. детето разбира всичко, може да му се измисли някакво наказание ако се е държало лошо, например да не гледа телевизия или нещо такова.
Всеки си изпуска нервите понякога, съпругът ти сигурно съжалява и не е зле да поговори с детето.

# 36
  • Мнения: 474
Да, де мацки - ама както едно 10 годишно дете разбира всичко, така същотото това 10 годишно може съзнателно да те изкара от нерви, релси и т.н......
И пак - не съм ЗА боя,  ама за мен един единичен шамар не е бой......

# 37
  • Мнения: 474
Ето как бих постъпила аз:

1. Ако детето има голяма вина /държало се е необичайно лошо/, ще накарам и детето и бащата да се извинят един на друг.  Детето за ужасното държане, бащата за прекалената реакция.

2. Ако бащата просто е имал лош ден, трябва той само да се извини на детето и да обясни, че е бил много напрегнат и е сбъркал.  Всеки бърка понякога.

3.  Ако шамарите са системна реакция на бащата, бих провела много сериозен разговор с него.  Боят е хем травмиращ за детето, хем напълно неефективен като метод за възпитание.
Изцяло покрепям...  Peace

# 38
  • Мнения: 148
Попитай детето си как то би искало да се развият отношенията му с тъй нареченият му "баща"от тук нататък и го подкрепи в решението му.
Детето е човешко същество, а не изпълняващ родителските желания робот.
И се опитай да вразумиш агресивния си съпруг.
Сега ще наскачат срещу мен разните му там изнервени родителници, ама само като чуя за насилие над дете и зле ми става. Предтсвям си колко жалък трябва да е човек, за да стигне до шамари в общуването с детето си. Ама и на такива Господ дечица дава.

A ти ода в подкрепа на боя като метод за възпитание ли предлагаш?
Със сигурност и ти понякога вбесяваш и съпруга и детето/децата си (всеки го прави, всеки на даден момент вбесява другия), те удрят ли ти шамар за това?
В цивилизованите страни до сега на тоз хубостник да му е наложено посещение при психолог и обществено полезен труд.
И ми е много интересно как ако един мъж удари жена си всички скачат срещу него, а ако удари детето си го подкрепят (не го укоряват).
Наистина не мога да повярвам.
Човек е човек, защото има дар слово, на повечето им стига, но не на всички.



Леле, много високопарни приказки! Или гледаш много филми, или си голям идеалист!
Слез малко на земята.
Как може от един шамар да вадиш такива генерални изводи за човека?!? ....тъй нареченият му "баща", агресивния си съпруг, жалък ,на тоз хубостник да му е наложено посещение при психолог и обществено полезен труд....
Мога ли да те попитам как толкова бързо успя да направиш "профил" на бащата?? Как от няколко изречения реши да му лепнеш етикет " ИЗРОД"?!? толкова ли си безгрешна и такава светица ли си , че си позволяваш да съдиш един непознат, за който не знаеш нищо друго , освен , че за 10 години веднъж си е изпуснал нервите и е шамаросал дъщеря си ,която е в така натечената трудна възраст?
Ако ти или твой близък  е имал /не дай Боже/ проблеми с домашно насилие, ОК. Мога да разбера нетърпимостта ти към насилници. Но този баща едва ли е такъв и не мога да разбера настървението с което се нахвърляш срещу него.

# 39
  • София
  • Мнения: 191
Естествено, виновна съм аз и т.н.

Да, вина имаш и ти. Можело е просто да хванеш дъщеря си за ръка и да я отведеш в нейната стая, преди да кипнат нервите на съпруга ти. Родителите трябва да бъдат единни във възпитателната политика. Ако единият забранява, а другият разрешава, резултатът ще е разглезено дете до N-та степен.

Мисля, че ще е най-добре, ако ти обясниш на дъщеря си защо е получила шамара. Нека се извини на баща си за ината, който е проявила, а той едва ли ще и посегне повоче.
Peace Абсолютно съм съгласна с това мнение

# 40
  • Мнения: 1 008
Не е станало кой знае какво. Неприятно е, но чак пък голям проблем...
Попитай детето си как то би искало да се развият отношенията му с тъй нареченият му "баща"от тук нататък и го подкрепи в решението му.
Детето е човешко същество, а не изпълняващ родителските желания робот.
И се опитай да вразумиш агресивния си съпруг.
Сега ще наскачат срещу мен разните му там изнервени родителници, ама само като чуя за насилие над дете и зле ми става. Предтсвям си колко жалък трябва да е човек, за да стигне до шамари в общуването с детето си. Ама и на такива Господ дечица дава.

A ти ода в подкрепа на боя като метод за възпитание ли предлагаш?
Със сигурност и ти понякога вбесяваш и съпруга и детето/децата си (всеки го прави, всеки на даден момент вбесява другия), те удрят ли ти шамар за това?
В цивилизованите страни до сега на тоз хубостник да му е наложено посещение при психолог и обществено полезен труд.
И ми е много интересно как ако един мъж удари жена си всички скачат срещу него, а ако удари детето си го подкрепят (не го укоряват).
Наистина не мога да повярвам.
Човек е човек, защото има дар слово, на повечето им стига, но не на всички.



Леле, много високопарни приказки! Или гледаш много филми, или си голям идеалист!
Слез малко на земята.
Как може от един шамар да вадиш такива генерални изводи за човека?!? ....тъй нареченият му "баща", агресивния си съпруг, жалък ,на тоз хубостник да му е наложено посещение при психолог и обществено полезен труд....
Мога ли да те попитам как толкова бързо успя да направиш "профил" на бащата?? Как от няколко изречения реши да му лепнеш етикет " ИЗРОД"?!? толкова ли си безгрешна и такава светица ли си , че си позволяваш да съдиш един непознат, за който не знаеш нищо друго , освен , че за 10 години веднъж си е изпуснал нервите и е шамаросал дъщеря си ,която е в така натечената трудна възраст?
Ако ти или твой близък  е имал /не дай Боже/ проблеми с домашно насилие, ОК. Мога да разбера нетърпимостта ти към насилници. Но този баща едва ли е такъв и не мога да разбера настървението с което се нахвърляш срещу него.
Съгласна съм с това.

# 41
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
спокойно, може тя да е жертва на такова насилие.

# 42
  • Мнения: 340

Мисля, че ще е най-добре, ако ти обясниш на дъщеря си защо е получила шамара. Нека се извини на баща си за ината, който е проявила, а той едва ли ще и посегне повоче.

Ами ако обяснението е, че на бащата просто му е било криво и си го е изкарал на детето?  Тогава трябва той да се извини, а не детето. 

Авторката просто не е дала достатъчно информация за ситуацията...

# 43
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не е болка за умиране.
Боят не е средство за възпитание, но шамарът понякога оправя нещата. Децата трябва да се научат на дисциплина и уважение, а не да ги правим лигли и лигльовци.

# 44
  • Мнения: 340

шамарът понякога оправя нещата.

Когато шамарът е незаслужен, нищо не оправя.  Само травмира чуствителните деца. 

Общи условия

Активация на акаунт