Помощ от психолози/психиатри

  • 4 673
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 175
Все повече се убеждавам, че и аз ще имам нужда от професионалнапомощ. Не за мен, а за сина ми..Имате ли впечатления от добри детски психолози в Сф?

# 16
Здравейте,

Можете ли да ми препоръчате психотерапевти, специализирали виктимология, касаеща жертвите на морален тормоз в семейството, двойката и предприятието?

# 17
  • София
  • Мнения: 6 477
Здравейте,преди няколко дни споделих с вас тук за проблемите,които ми създава бившият ми мъж.Как се опитва да купува детето ми,когато ходи при него и как го настройва срещу мен,вторият ми съпруг и родителите ми.
Взех решението да не пускам малкият повече там,защото се прибира съсипан,агресивен и ми трябват след това по две седмици за да го вкарам в релси.
Смятам,че всичко това му вреди на детето и не бих искала да се тормози по този начин.
Не съм казала още на бившия,че няма да го пускам.Ще му предложа да го вижда навън ако иска или да идва в нас.
Но си представям какви патаклами ще настанат,дори предполагам,че ще стигнем и до съд.
И затова искам да се подготвя предварително ако той ме призове в съда.
Искам да започна да водя детето на детски психолог или психиатър,който да поработи с него и ако може да ми издаде като специалист документ,в който да се упоменава,че ходенията на детето в онзи дом не му се отразяват добре на психиката.
Възможно ли е това и бихте ли ми препоръчали някой добър доктор?

Ани, не съм съгласна с разните мнения да чакаш детето да кажело къде иска....На 5 години просто това е невъзможно.....Това, което мен ме беше посъветвала Пела - искаш от съда ограничен режим на виждане. Това означава, че детето като се вижда с баща си и ти трябва да присъстваш. И никакви преспивания при бащата и т.н. Аз лично съм се преборила за такъв режим без съд...Но ако се наложи ще се боря и в съда за това!
Аз лично подкрепям ако бащата разцентрова толкова много детето и създава негативни емоции просто да бъде отрязан за големи срещи....А може и никакви....Но затова трябва да се бориш за пълно попечителство и той да се лиши от родителски права...което е трудно...

Общи условия

Активация на акаунт