Слънцезащитно масло за новородено

  • 5 916
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 43
Здравейте мамчета! Hug
Моля да споделите според вас кое слънцезащитно масло е най-подходящо за новородено?
Благодаря ви  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Доколкото си спомням,почти всички слънцезащитни продукти са за над 6 мес.Май на новородено не се слага.

# 2
  • Мнения: 2 936
ето страницата на Чико ,може да се слага на новородено  Peace

http://www.chicco.bg/catalogs/cosmeticsAll.pdf на 14 стр. са слънцезащитните продукти!

# 3
  • Мнения: 200
Само на Чико стават за новородени,дръгите бебешки кремчета са след 6 мес.

# 4
Ние ползваме на чико-фактор 50+,чувала съм добри отзиви и за seba med. Rolling Eyes

# 5
Май някои се заблуждава,че на новородено не се слага слънцезащитен крем!ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО Е ДОРИ В МОМЕНТА КОГАТО СЛЪНЦЕТО НЕ Е ЧАК ТОЛКОВА СИЛНО.

# 6
  • Мнения: 622
Когато дъщеря ми беше на 3 месеца ходихме в Гърция на море и педиатъра ми препоръча да я мажа с Microsun baby струва 19лв. Peace

# 7
  • Мнения: 62
Ние също ползваме Microsun baby по препоръка на дерматолог,със сигурност става за новородени.

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
Доколкото си спомням,почти всички слънцезащитни продукти са за над 6 мес.Май на новородено не се слага.

Така е. А ти къде ще го водиш това новородено, че ще го мажеш???? На плаж ли....
Иначе най-добрите са микросън на дейлонг и мустела, но по-добре да е след 6-тия месец, а до тогава на сянка, а в жегите в къщи....

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
Май някои се заблуждава,че на новородено не се слага слънцезащитен крем!ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО Е ДОРИ В МОМЕНТА КОГАТО СЛЪНЦЕТО НЕ Е ЧАК ТОЛКОВА СИЛНО.
Не се слага защото новороденото не би трябвало да се излага на пряко слънце, а и тези кремове пречат за естественото приемане на вит. Д....

# 10
  • Мнения: 1 958
Ползвала съм на Мустела 50+ горе-долу от 3 месечна възраст на бебето.

# 11
  • Мнения: 148
Аз съм нмного доволна от Чико50+,малко трудно се размазва,но иначе върши идеална работа newsm10

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Май някой не е информиран достатъчно дали се слага или не се слага...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 43
Благодаря за отговорите.
Мисля да го ползвам когато излезем за първи път на разходка. Нали ще бъде с много нежна кожа и затова...
Но последно не разбрах дали се слага или не се слага от 1-2 месеца, защото тогава ще бъде точно юни-юли.

# 14
  • Мнения: 10 982
Миналото лято ползвах Чико 50+ за дъщеря ми. Не ми допадна много, понеже се разнася трудно и стои като намазано с бяла боя, но друго подходящо за бебе под 6 месеца не открих тогава.
С него й мажех предимно ръцете и краката, а лицето й го засенчвах с чадъра и сенника на количката.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 43
Аз разбрах че на Klorane също става за новородено.

# 16
  • Мнения: 7 605
Новороденето не трябва да се иzлага на слънце, съответно нети трябва и крем  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 734
Като е в количката,с леки дрешки и засенчено със сенника и чадъра,не му трябва нищо слънцезащитно...Много малките бебета са предразположени към реакции към мазилата,защото кожичката все още е много чувствителна.Ползването на много козметика в-у новородено е рисково.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 296
Новороденето не трябва да се иzлага на слънце, съответно нети трябва и крем  Wink

Peace

# 19
  • Мнения: 1 531
аз знам (вкл. от бременното училище), че вредното от лъчите прониква през гюрук и чадър и е много важно особено за новородено да се използва крем  Peace мира се роди май  Heart Eyes и от първата разходка и цяло лято я мажех всеки път - с чико 40 фактор  Peace  особено пък ако се наложи да го вадиш извън коли4ката, а не сте на сянка,щото е хладно - аз много се притеснявах въпреки дори че е намазана  Confused  а за алергии не бих се притеснявала, все пак това е на специализирана и ка4ествена бебешка козметика  Peace междуругото даже сега не се притеснявам толкова и не я мажа често мира,колкото тогава Wink а за усвояване на вит.Д не мисля,че пречи newsm78

# 20
  • Мнения: 2 631
всяка една козметика ще препоръча нейния продукт като най-добър за бебенце
не, не се използва крем до 6 месеца поне  Peace
шарена сянка и да не се излага на пряка слънчева светлина в най-горещото, има чадърчета и т.н

# 21
  • София
  • Мнения: 2 734
Определено пречи на усвояването на вит. Д...Бебетата през лятото не се извеждат в часовете,когато слънцето е най-силно.Рано сутрин и късно следобед няма абсолютно никакъв проблем да са с чадъра и сенника на количката.То неможе да се пази ревностно от всеки ултравиолетов лъч,проблемът е ако се държи на пряко силно слънце без нищо за предпазване.Което естествено никой не прави с бебето си.Всяка фирма препоръчва продуктитеси като най-доброто за бебето,но на новородено му трябва само най-елементарното омазняващо редство за кожичката(най-добре преварен захтин) и нещо за подсичане и то само при нужда.Всякакви други допълнителни мазила са рискови.

# 22
  • Мнения: 147
Синът ми е роден на 2-ри Май ....разбирате , че почти беше невъзможно да се избегне тотално слънцето...аз ползвах козметика на Mustela , включително и слънце защитна козметика ....при случайна раздумка с познат фармацевт , разбрах , че при избора на козметика се гледа вида на т.нар. UV филтри , съответно химични или минерални , т.е. ако продуктът п/в слънце е на база минерални филтри , няма проблем да се използва при новородени.....Синът ми е с изключително бяла кожа и вече 3-то лято ще използвам същата козметика .....Аз не съм привърженик на слънцето и така или иначе внимавам .... Peace

# 23
  • Мнения: 60
От първите месеци използвам-Mustela-bebe-spf uvb 50,като в началото се пазехме много от пряка слънчева светлина,та от този крем съм много доволна, Hug

Последна редакция: пт, 04 апр 2008, 16:57 от Бояна

# 24
  • София
  • Мнения: 412
Ами и ние ползвахме от около 4 месец Mustela-bebe-spf uvb 50, трудно се размазва, но съм доволна. По принцип на него пише, че става за новородени, но на много места не препоръчват използването на слънцезащитни кремове до 6тия месец на бебчо. Най- добре е да се консултираш с кожен лекар. Плюс това на голяма част от количките сенника е със UV защита.
 Peace

# 25
# 26
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
не сме вече новородени но взех на Талодерма /българска серия в аптеките/ Ф50+  Sunglasses

# 27
всяка една козметика ще препоръча нейния продукт като най-добър за бебенце
не, не се използва крем до 6 месеца поне  Peace
шарена сянка и да не се излага на пряка слънчева светлина в най-горещото, има чадърчета и т.н



Напълно съм съгласна на 100%

Общи условия

Активация на акаунт