страхова невроза

  • 31 414
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 966
megito82,писах ти л.с. Peace

# 16
Здравейте,и аз имам същия проблец но от подълго.От 2002 г.Сега съм на 27г.Вече имам син на 5г.Незнам с какво се лекува този страх.Опитвала към всичко .На моменти изчезва.От извесно време пак ме е обхванал.Страх ме е да ходя до работата и да излизам с малкия да не би да не ми стане лошо.Но странното е че в къщи и когато съм в колата не ми става нищо.Само като съм пеша.Дори и като слезна пред блока ми няма нищо.Сега пия Мента, валерян и глог и се надявам да отмине.Имам чувството че никога няма да се оправя.Ако знае някой нещо моля да пише
Предварително благодаря.

# 17
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Здравей, megito82 !
http://zdrave.rozali.com/psihologia-zdrave/p6838.html,
тук можеш да прочетеш интересни неща по въпроса, а като влезнеш във форома, има мн. мнения и съвети свързани с Паническото разстройство.
Повече позитивни мисли и срещи със красиви неща! Успех! Praynig Hug Peace

# 18
  • Мнения: 2 697
Здравейте,и аз имам същия проблец но от подълго.От 2002 г.Сега съм на 27г.Вече имам син на 5г.Незнам с какво се лекува този страх.Опитвала към всичко .На моменти изчезва.От извесно време пак ме е обхванал.Страх ме е да ходя до работата и да излизам с малкия да не би да не ми стане лошо.Но странното е че в къщи и когато съм в колата не ми става нищо.Само като съм пеша.Дори и като слезна пред блока ми няма нищо.Сега пия Мента, валерян и глог и се надявам да отмине.Имам чувството че никога няма да се оправя.Ако знае някой нещо моля да пише
Предварително благодаря.

Тeq26, този страх се лекува с психотерапия преди всичко. Лекарствата имат преди всичко подпомагащо действие, но те сами по себе си не "преборват" паническото разстройство. Моят съвет е да потърсиш психотерапевт - за предпочитане психолог. С него ще обсъдите далеч по-конкретно кога е започнал проблемът, с какво е лекуван (ако е лекуван), какви варианти има оттук нататък. Психотерапията не е бързото решение, но е единственото дълбинно, истинско такова.

Успех!

# 19
  • Мнения: 1 844
за паническото разстройство ще говоря от собствен опит,защото самата аз имам такова и знам колко мъчително може да бъде това състояние.
доста време се опитвах сама да се справя с проблема,като вярвах,че с воля всичко се постига.истината обаче е,че при това състояние волята страда и най-трудно е човек да контролира собствените си мисли и страхове,на които всъщност си мислим,че сме господари.
най-сетне,когато усетих,че сама не мога да преборя страховете си,се обърнах към психолог,разказах му проблема си и след дълъг разговор разбрах,че това е доста често срещано явление при много хора,при едни повече,при други по-малко.
състоянието е напълно лечимо и няма защо да се бавим с лечението му,да се тревожим,да се измъчваме,при положение,че има медикаменти,които качествено ще ни помогнат и ще се радваме отново на живота.
от няколко месеца съм на леки успокоителни,които не ми влияя по никакъв друг начин,освен да гонят лошите мисли и страхове.днес отново съм онова спокойно и усмихнато момиче.
надявам се след няколко месеца,когато приключа лечението,да не страдам повее от досадното паническо разстройство,което трови живота ни. bowuu

# 20
  • Мнения: 4
здравейте, не предполагах, че толкова хора имат този проблем. бихте ли ми препоръчали добър психолог в пловдив newsm78

# 21
  • Мнения: 1 844
мога да ти препоръчам д-р тричкова от пловдив,много разбран човек е,прекрасен специалист.кабинетът й се намира близо до държавна болница "св георги".

# 22
  • Мнения: 4
много благодаря, ще я посетя

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз имах такъв проблем, но в по-слаба степен. Откакто пих антидепресанти (преди година и половина) не ми се е случвало.

# 24
Ако има някой които да се е излекувал или поне да е по-добре нека пише и каже как се е справил.Аз все още съм си така с паническото разстройство а и сега в тези жеги още по зле.Незнам дали и на Вас Ви се е случвало но на мен всеки ден почти ми прескача сърцето и ми става много гадно и още повече се панирам даже някои днии по няколко пъти ми се случва.Ще чакам да пишете Hug

# 25
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ако има някой които да се е излекувал или поне да е по-добре нека пише и каже как се е справил.Аз все още съм си така с паническото разстройство а и сега в тези жеги още по зле.Незнам дали и на Вас Ви се е случвало но на мен всеки ден почти ми прескача сърцето и ми става много гадно и още повече се панирам даже някои днии по няколко пъти ми се случва.Ще чакам да пишете Hug

Аз и преди писах - отговорът за мен е хомеопатия. Ти ходи ли на лекар?  newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 17 591
Невролог, психиатър. Не можеш да почнеш да се лекуваш с нещо, което е било изписано на друг пациент (то не че ще ти го продадат, повечето такива неща са със зелени рецепти).

# 27
  • Мнения: 398
Аз преди няколко дни бях пуснала тема със заглавие "Нервно вегетативна дистония" което е същото.
Няма да се повтарям само ще каже,че днес за пръв ден бях при психотерапевт и не съм пила хапче.Сутринта едва се замъкнах като парцал,но жената ме изведе от криза.Като излизах си мислех,че аз май имам нужда от слушател което малко не ми харесва,но пък от друга страна си давам сметка,че те за това са учили-да бъдат слушатели на какви ли не човешки съдби.
Не мога да дам никакъв друг съвет освен и вие да се обърнете към такъв специалист.
Колко траен ще е ефекта-незнам и колко дълго ще ходя-пак незнам (не съм в Бг и за тази услуга не плащам съответно ще ходя докато те ме изпъдят)
А магическото хапче което ме успокоява е Транксен-изписа ми го невролог-пиех го всеки ден,но днес минах и през психиатър и той ми каза,че мога да го вземам само при нужда,не всеки ден.


Успех с лечението на стресовите болести на 21 век !

# 28
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз преди няколко дни бях пуснала тема със заглавие "Нервно вегетативна дистония" което е същото.
Няма да се повтарям само ще каже,че днес за пръв ден бях при психотерапевт и не съм пила хапче.Сутринта едва се замъкнах като парцал,но жената ме изведе от криза.Като излизах си мислех,че аз май имам нужда от слушател което малко не ми харесва,но пък от друга страна си давам сметка,че те за това са учили-да бъдат слушатели на какви ли не човешки съдби.
Не мога да дам никакъв друг съвет освен и вие да се обърнете към такъв специалист.
Колко траен ще е ефекта-незнам и колко дълго ще ходя-пак незнам (не съм в Бг и за тази услуга не плащам съответно ще ходя докато те ме изпъдят)
А магическото хапче което ме успокоява е Транксен-изписа ми го невролог-пиех го всеки ден,но днес минах и през психиатър и той ми каза,че мога да го вземам само при нужда,не всеки ден.


Успех с лечението на стресовите болести на 21 век !



Нервно вегетативната дистония най-добре се повлиява от хомеопатия и добър слушател наистина.  Wink В никакъв случай не от лекарства със зелена рецепта  Naughty Те само потискат симптомите без да лекуват.

# 29
  • Мнения: 398
Транксена е със зелена рецепта.Да,знам,че не лекува,но когато си под напрежение ти дава сили и кураж да направиш нещо което без него не събираш сили да направиш.
Не е задължително да се приема постоянно.Аз бях в доста тежко състояние и една седмица вземах по едно сутрин и едно вечер,после по едно всеки ден и от тази седмица само когато ми е найстина много зле.
Ето например днес сутринта ако не беше "вълшебното хапче" нямаше да отида на интервю за работа а психотерапевта ми каза,че част от лечението е и срещата с хора със сходни интереси.
Ако останеш в къщи си мислиш за болеста.
Тръгнах от къщи с хиляди резерви и притеснения а като се връщах дори минах през магазина да си купя за ядене.Мен депресията ме доведе до сваляне на много килограми та дори ми вземаха кръв за изследване за анурексия.

Общи условия

Активация на акаунт