Какво правите с бурканчетата от дески пюрета?

  • 13 736
  • 90
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 854
Питам, защото при нас няма отделни контейнери за стъкло, а просто ме е грях да ги хвърлям на буклука. Чудя се дали могат да се предават някъде, за амбалаж или рециклиране. Все пак нали трябва да опазваме честа околната среда и което може да се рециклира. А за съхранение на домашно приготвена нрана не стават, не можат да се затворят херметически отново.

# 1
  • Мнения: 931
мисля че има пунктове където изкупуват стъкло : стари бутилки и буркани и дори и капачките на бурканите,нещо като пунктовете за цветни метали даже дали не са заедно.Тр да попиташ там те ще те опътят най - правилно  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 294
Изхвърлям в контейнера.
Преди имахме контейнери за разделно, но от половин година близо ги махнаха, та в общия.
Като общината не ми е осигурила възможност да изхвърлям разделно, няма да се ядосвам  Laughing

# 3
  • Мнения: 9 814
Събирах ги, защото ми бяха казали, че ги изкупуват. Питах в доста пунктове за стъклен амбалаж и ми обясниха, че вземали само такива за многократна употреба. За съжаление новите вече не са от тях. Когато сложиха контейнери за разделно събиране ги изхвърлих.

# 4
  • Мнения: 4 784
Ние нямаме контейнери за разделно събиране и отиват в общия кюп. Това в редки случай, защото майка ми щателно ги събира и уж ги използва, ама за какво и аз незнам.

# 5
  • Мнения: 114
И на мен ми е това проблем,не ми се изхвърлят.Скоро видях един човек,който продава мед и той ми каза,че ги изкупува.Но така и не ми остана време да ги натоваря и да ги занеса.Поразпитай по пазарите.В пунктовете за бутилки не приемат детски бурканчета.

# 6
  • Мнения: 11 003
Изхвърлям ги. Просто няма какво да правя с тях, а да ги складирам вкъщи също няма смисъл.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 088
аз си ги хварлям....

# 8
  • Мнения: 1 931
Тези с годните винтове и капачки като на Ганчев отидоха в боклука, а другите се пазят при нашите. Има и такива вече със сладко или лютеница.

# 9
  • Мнения: 729
Тези с годните винтове и капачки като на Ганчев отидоха в боклука, а другите се пазят при нашите. Има и такива вече със сладко или лютеница.
   Peace

# 10
  • Мнения: 1 335
Тъкмо си мислех и аз да пусна такава тема - вече съм събрала цяла торба, до един момент изхвърлях ама реших да мия и събирам и ... се чудя къде мога да ги върна. Ако скоро не разбера вероятно ще ги изхвърля, но ще пообиколя да намеря контейнер за стъкло Wink

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Изхвърлях ги

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 891
Хвърлях ги,бях запазила няколко само.

# 13
  • Мнения: 592
И аз ги изхвърлям

# 14
  • София
  • Мнения: 1 603
Хвърлям ги, но при нас има контейнери за разделно събиране.

# 15
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Които бяха от сина ми Дани бяха с читави винтови капачки и впоследствие неколкократно бяха напълвани с лютеница, сладка разни, еднократни дозички с дренки против повръщане, които сега ми влязоха идеално в работа в началото на бременността. Peace

# 16
  • Мнения: 1 733
Хвърлям ги.

# 17
  • Мнения: 1 008
Изхвърлям ти. Те не могат да се използват за нищо.

# 18
  • Мнения: 307
В началото ги събирах , но след като ми се задръстиха шкфовете започнах да ги хвърлям.

# 19
  • Мнения: 172
И аз ги изхвърлям,няма за какво да ги ползвам.

# 20
  • Мнения: 9 973
пратих ги на село бабата да си сади расад в тях Laughing

# 21
  • Мнения: 351
До скоро ги хвърлях,сега ги давам на една приятелка чиято леля слага мед в тях!

# 22
  • Мнения: 2 374
и аз ги изхвърлям за какво са ми?

# 23
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
В началото ги събирах , но след като ми се задръстиха шкфовете започнах да ги хвърлям.
И аз така. Peace

# 24
  • Мнения: 8 999
Повечето ги изхвърлих, а една част дадох на майката на моя приятелка, която си прави домашни консерви. Особено й бяха полезни бурканчетата с винтови капачки на Ганчев.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
В началото ги събирах , но след като ми се задръстиха шкфовете започнах да ги хвърлям.

 Peace

# 26
  • Мнения: 119
Изхвърлям ги.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Тези с винтовите капачки ги дадох на баба ми да си слага компот, всичките й съседки искат такива бурканчета,  Simple Smileа останалите и аз ги изхвърлих.

# 28
  • Мнения: 770
Тези с годните винтове и капачки като на Ганчев отидоха в боклука, а другите се пазят при нашите. Има и такива вече със сладко или лютеница.
Peace

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Или ги давам на готвачката ни, или на свеки или майка ми ги събират и ги дават на баба ми. Не ми трябват - раздавам Laughing

# 30
  • по света
  • Мнения: 1 587
Хвърлям ги.

# 31
  • Мнения: 2 090
Отначало ги събирах,но в един момент се натрупаха много и ги разпределих на майка ми и свекърва ми.Така и не знам дали ги ползват за нещо изобщо,всъщност един път май ми се мерна някакъв конфитюр в такива бурканчета newsm78.А аз ги използвах в тях да замразявам храна,когато сготвя нещо за бебето,а е голямо количеството(като беше мъничък де Simple Smile).Накрая вече ги изхвърлях,в контейнерите за стъкло Hug

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Давам ги на свекито,тя затваря разни зимнини в тях  Peace

# 33
  • Мнения: 4 451
Давам ги на свекърва ми, какво ги прави, незная.

# 34
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
В началото така щателно ги миех, все едно ще ги давам в ХЕИ за проверка. Ама ако ме питате що ги миех, не нам, просто щото не ми се оставяха в шкафа мръсни. Ся само ги изплаквам с вода и пак ги пазя. Моят съпруг нещо имал предвид, аз тъй и не разбраФ какво, но ги събирам де!  Joy Joy Joy

# 35
  • София
  • Мнения: 928
Хвърлям ги  Peace

# 36
  • Мнения: 1 745
И аз ги събирам и ги пращам на майка ми.Тя слага сладко в тях и после пак ще дойдат при нас,но с друг "пълнеж" .  Laughing

# 37
  • Мнения: 1 372
Перфектни са за лютеница и за сладко!!!

# 38
  • София
  • Мнения: 4 588
Повечето ги пазя и ги давам на баща ми, който затваря зимнина в тях.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 175
В началото ги събирах,после започнах да хвърлям.Занесох събраните на майка ми,в едни от тях си съхранява подправките(със залепени надписи  Crazy),в други-кабърчета,болтчета и тем подобни.

# 40
  • Мнения: 1 193
Аз ги нося на свеки, но тя не ги ползва. Чудя се що си пълни мазето  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 5 940
По принцип ги изхвърлям, но част от бурканчетата дадох на една съседка. Тя ги облепя с нещо и слага подправки вътре. Каза, че е направила много "весела" кухнята, бурканчетата са облицовани в различни цветове.

# 42
  • Мнения: 200
изхвърлям ги Peace

# 43
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
за сега ги събирам, че сестра ми е студентка и си е заформила кухня в общежитието и и трябват за подправки, после ще дам на дядо за болчета и разни дребосъчета, а нататък за разни консерви и сладка Simple Smile

# 44
  • Мнения: 393
Перфектни са за лютеница и за сладко!!!
Абе стават ли или не стават за сладко? Питам за Хип, Гербер и Семпер  newsm78 Така като ги гледам, май са си баш за боклука .... ама ги събирам все още  Mr. Green

# 45
  • Мнения: 491
Изхвърлям ги

# 46
  • Мнения: 681
Мисля,че има пунктове,които изкупуват стъкло. newsm78Попитай.А иначе аз лично ги хвърлям.

# 47
  • Монтана
  • Мнения: 220
Нашите ги занесохме на село и там свекърва ми ги ползва за сладко,лютеница и друга зимнина.Добра работа вършат.  Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 39 758
Аз ги събирах, имах няколко кашона. Дадох ги на комшийката за затваряне на лютеница, сладко и т.н.

# 49
  • Мнения: 2 674
Събирам ги,след това ги давам на свекърва ми.Та им се радва като малко дете.По този начин успявам да се погрижа и за хармонията в нашето семейство.

# 50
  • Мнения: 60
Изхвърлям ги.

# 51
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 Изхвърлях ги и аз. Докато кърмех, но не купувах пюрета, щяха да са ми от полза за замразяване на кърма - идеални са като вместимост. Иначе писах писъмце на "Ганчев" да питам дали не си ги искат обратно, но не ги щат...

# 52
  • Мнения: 331
Ние тук имаме контейнери за разделно събиране, но незнайно защо са само 2 вида - един за общ боклук и един за хартия, метал и пластмаса (заедно). За стъкло специално няма, затова ги хвърлям в общия - и аз се ядосвам, но просто няма какво да ги правя тук и не искам да се задръствам...

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Изхвърлям ги. Просто няма какво да правя с тях, а да ги складирам вкъщи също няма смисъл.
   Peace

# 54
  • Мнения: 2 622
от първото дете ги събирах,но тогава бяха с винтови капачки и ставаха поне за сладко,но от малката ги хвърлях вече

# 55
  • Мнения: 679
Тези който са за много кратна употреба /Ам-ам, Hello/ си ги пазя и пращам на майка ми и свеки за лютеници и сладко. А другите заминават в кофата.

# 56
  • Мнения: 354
Събрала съм няколко кашона и търся пункт за стъклен амбалаж, че мазето е пълно и с шишета и буркани които само пречат, та ако някои знае за такъв в района на Сухата река, Оборище, Мадрид, Хаджи Димитър да даде координати.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 64
и аз ги изхвърлям в контейнера

# 58
  • Мнения: 668
Изхвърлях ги,за нищо не стават.

# 59
  • Мнения: 27 524
Хвърлям ги, не могат да се ползват след това, заради капачките. Капачките хвърлям при метала, стъклото в контейнерите.

# 60
  • Мнения: 1 477
Хвърлям ги  Peace

# 61
  • Мнения: 259
Някои бурканчета се използват за сладко. Други се изхвърлят. Зависи от капачките им.

# 62
  • Мнения: 4 753
Какво им е на капачките???  newsm78 Питам за тези на Хип, че на мен не ми се хвърлят, свеки иска да слага разни зимнини в тях, а че има проблем с капачките за първи път чувам...  Thinking

# 63
  • София
  • Мнения: 4 294
Изхвърлях ги, а и капачките на пюретата хип не стават за второ използване.
щото вече не хапваме пюрета

# 64
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз лично ги изхвърлям. Peace

# 65
  • Мнения: 741
И аз ги хвърлям

# 66
  • Мнения: 1 195
Изхвърлям ги  Peace

# 67
  • Мнения: 6 441
И аз хвърлям повечето. Peace
Какво им е на капачките???  newsm78 Питам за тези на Хип, че на мен не ми се хвърлят, свеки иска да слага разни зимнини в тях, а че има проблем с капачките за първи път чувам...  Thinking
Проблемът е ,че не могат да се запечатват като хората.Капачките превъртат.Кажи и на свеки,че и отиде зимнината.  Laughing

# 68
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Аз доскоро ги хвърлях разделно, докато не разбрах че в нашия град контейнерите ги изхвърлят на едно и също място. Затова спрях да се занимавам с разделното сметосъбиране  Simple Smile

# 69
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Бурканчетата, които не са ми за детската кухня ги измивам и ги събираме отделно и с останалите стъклени отпадъци ги изхвърляме в съответните контейнери. В нашия квартал има и пункт за изкупуване на стъклен амбалаж, но не знам дали взимат бурканчета. Би трябвало, защото когато търсех 30 бурканчета за записването в детската кухня ме посъветваха да отида точно в такъв пункт и да си купя.

# 70
  • Мнения: 4 621
Изхвърлях ги  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 12 554
Изхвърлих ги.

# 72
  • Мнения: 1 155
Изхвърлях ги

# 73
  • София
  • Мнения: 17 592
Някои събирам, защото замразявам в тях храна, другите изхвърлям. Не разделям. Плащам достатъчно висока такса смет, за да очаквам това да се поема от концесионера, още повече, че сметосъбирането и преработването по принцип са доста печеливши. Вместо да организирам 5 различни кофи в дома си, както и във всяка стая, където по принцип имам кошчета - главно за хартии и др. - предпочитам с таксата, която плащам, да осигуря работно място за някой, който да се занимава със сортирането.

# 74
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Изхвърлям ги.Няма къде да съхранявам стъкло, което я ми потрябва, я не.

# 75
  • Мнения: 4 398
ако имаш път до контейнер за рециклиране на стъкло ,иначе на боклука.И НА МЕН МИ Е СЪВЕСТНО,ЕХ ако имаше поне един в селото щях да се разходя до там та ако ще и на другия край да беше.Но до София ми е далече Tired

# 76
  • София
  • Мнения: 275
Хвърлях ги,бях запазила няколко само.

И аз така. Peace

# 77
  • Мнения: 252
Няколко си пазя и слагам кремчета, грис или домашноприготвени пюрета, но другите ги изхвърлям в контейнера за стъкло, пред нашия блок има такъв и би било грехота да ги хвърлям в общия.

# 78
  • Мнения: 4 371
Наслагах подправки в по-големите бурканчета. Другите хвърлях.

# 79
# 80
  • Мнения: 35 961
безпощадно хвърлях всичко подобно, особено откакто правят капачките за еднократна употреба

# 81
  • България
  • Мнения: 181
И аз ги изхвърлям!

# 82
  • Мнения: 2 807
Изхвърлям ги.
Не могат да се използват - за еднократна употреба са  Wink

# 83
  • София
  • Мнения: 1 524
В кофите за боклук - мразя да събирам каквото и да е.

# 84
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз ги изхвърлям.

# 85
  • Мнения: 2 521
безпощадно хвърлях всичко подобно, особено откакто правят капачките за еднократна употреба
И аз също Peace

# 86
  • Мнения: 4 447
Преди ги хвърлях, после на майка ми й трябваха и й ги събирах,
после ги използвах да замразявам ядене на сина ми, но вече почти
не купувам пюрета и така си стоят 10-ина на рафта...

# 87
  • Мнения: 41
Тези, които са с винт ги давам на майка и на свекито за люнтеничка    chef. На "Ганчев" ги изхвърлям в контейнера. Нашият квартал още не се е европеизирал и нямаме контейнери за разделно, още сме с общи Mr. Green

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 817
....
Като общината не ми е осигурила възможност да изхвърлям разделно, няма да се ядосвам  Laughing

А има на места където им е осигурила, но там пък няма кой да ги хвърля разделно  Tired

По темата, оставила съм си няколко бройки, а другите изхвърлям в общия. Вече не купувам пюрета  Laughing

# 89
  • София
  • Мнения: 5 716
Хвърлям абсолютно всички! Peace

# 90
  • Мнения: 4 433
 Вскички са на село и няколко тука имам.

Общи условия

Активация на акаунт