Априлче малко, априлче сладко, хайде идвай при мама и при татко

  • 12 060
  • 318
  •   1
Отговори
# 15
ВаняМ, много благодаря за отговора. Обаче аз усещам нещо твърдо и кръгло...  Thinking знам, че може и да е дупето и се надявам да е то, просто се чудех как решават да пишат главично, без изобщо да са направили някакъв преглед...

# 16
  • Мнения: 2 531
Здравейте мамчета! Днес се опитах да се добера до док. по ЗК, за да ми пусне иследвания , че все още нямам, но тъй като 2 седмици е отсъствал лудницата беше пълна! Сутринта преди да е почнал още работа имаше над 15 човека, следобет - също толкова  Rolling Eyes Както и да е отказах се да чакам и се разбрахме утре сутринта да отида рано !
Мамчета, разбирам ви за нетърпението да родите, аз предния път направо бях изперкала на тая тема ! Но от вас почти нищо не зависи, така че спокойно, бебето ще се появи когато му е писано!

# 17
  • Мнения: 269
Имам едно въпросче към Ваням .Случайно да работиш в Дата макс ?? Познавам една Ваня Манова , която работи там.

Аз съм, да Simple Smile Даже ако погледнеш профила ми съм се регистрирала със служебния мейл Simple Smile Ти беше споменала, че работиш в УниКредитБулбанк, ама като знам колко огромна институция е това след сливането на 3-те банки, въобще и не помислих да питам имаш ли нещо общо с картите Simple Smile

Galli80, аз също за първи път чувам да искат ваксина за тетанус. Мен изобщо не са ме питали ваксинирана ли съм, не съм ли. То по принцип ре-имунизацията за тетанус се прави на няколко години, в зависимост от годината на раждане. Аз миналата година минах по реда си при GP-то.

Аз съм Милена Григорова от Главна книга ( биохим ).Ха, колко се радвам , че се познаваме.

# 18
  • Мнения: 2 751
Мамчета, разбирам ви за нетърпението да родите, аз предния път направо бях изперкала на тая тема ! Но от вас почти нищо не зависи, така че спокойно, бебето ще се появи когато му е писано!
Изобщо не съм нетърпелива, просто бебето е много голямо вече и ако продължава да си стои на топло и да расте с тея темпове, пак ще ме режат  Rolling Eyes
Та затова  Grinning

# 19
  • Мнения: 319
Тифани мерси за темата  bouquet

Ясмина добре,че си се обадила на старшата,че като се чухме и аз се шашнах да не ме тикнат в изолатора ако не съм изследвана за СПИН в 9-тия месец Mr. GreenСега ми е спокойно!

baby_artois освен с ехограф,могат и с опипване на корема да разберат кое къде се намира на бебето..........,но ти казваш,че не ти е пипала корема newsm78 Еми,дано е познала,че е главично PeaceАз под десните ребра усещам краката му,а дупето нагоре над пъпа ми!

Чуда се дали да идвам на лекцията в Окръжна на 27.....  smile3506Ако не съм родила дотогава!
 
Кали и аз чистя като луда вкъщи,на разходки ходя,стълби изкачвам,с гореща вода се къпя.....и НИЩО Mr. Greenи на мен затова не ми се чака до термина....ще стане много голям и мен си ме предупредиха,че в такъв случай СЕКЦИО Sad

# 20
  • Мнения: 186
Здравейте, момичета!
И аз накрая да се запиша в нова темичка, напоследък нещо само пропускам. Но нямаше с какво да ви се похвяля или да споделя. Но днес ми е един сравнително ползотворен ден, въпреки силния вятър. Ходих на преглед, от няколко седмици бях в абсолютно неведение как се развива бебока. Вече е 2800 гр
(незнайно защо очаквах повече), но иначе си е в норма за началото 38 седмица. Нямаме признаци за скорошно раждане, като гледам ще си дочакаме термина. Взех си килимите от пране, стаята за децата ни е пренаредена и почистена. И като за капак ходих на цялостна коламаска - аз да съм си готова, ако бебо все пак реши да избърза.
Честито на всички майчета! Да са им здрави и жизнени бебчетата!
Леко раждане на всички, които им предстои!
Темата наистина е много свежарска!!!
t_ilieva, като гледам термините са ни близки, нищо чудно да се засечем в Майчин дом, аз също съм се насочила натам.

# 21
  • Мнения: 269
Да се запиша и аз,
 galli80  добре дошла  Hug -по отношение на ваксината за тетанус и аз за първи път чувам ,не би трябвало да се бие сега,по време на бременност.
 milenag сега видях креватчето-каза ,че от пигис хаус сте го взели,ама кога-защото миналата неделя(не вчера) момичето ме уверяваше,че трябва да чакам най-малко две седмици,а може би повече от месец,за абсолютно същото креватче и ние се отказахме от този модел и си купихме друго.
 И браво на всички мами с толкова любвеобвилни дечица  Hugда са ви живи и здрави и много да се обичате и слушате, дано и нашите да са така   bouquet

бяхме харесали креватчето преди няколко седмици , но имаше само една бройка и беше капарирано.Тогава си оставихме телефоните , ако получат пак , да ни се обадят.Обадиха ни се 10 дни след това и ни казаха , че са получили само една бройка и да отидем да го платим , ако го искаме. И така , по-миналата събота го платихме , а миналата ни го докараха.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 260
Тiffany, темичката е чудесна!   bouquet
Гали80, добре дошла!  Hug За ваксината - тя се прави периодично /аз последния път, когато ме реимунизираха бях студентка и видях, че се поставя за моята година на раждане/. Не е тази на рамото от училище - тя е против туберколоза и се поставя само, ако мантуто не е дало желания резултат  Peace Не знам дали се поставя при бременност ваксина против тетанус  newsm78
Момичета, много са ви сладки малките помощници!!!  Heart Eyes
Нашто положение на бебока е като при Сиси, а и точно така го усещам  Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 749
ВаняМ, много благодаря за отговора. Обаче аз усещам нещо твърдо и кръгло...  Thinking знам, че може и да е дупето и се надявам да е то, просто се чудех как решават да пишат главично, без изобщо да са направили някакъв преглед...

На една от консултациите питах лекаря да ми обясни как точно е разположено бебето, та като виждам разни движещи се подутини да знам горе-долу какво мърда. И той точно така ми показа: Главата най-долу. Продълговатата и "С"- образна  подутина нагоре в посока ребрата е гръбчето, "топчето" накрая е дупето, а малките мърдащи елементи по-горе и по-долу в свободното пространство на "С"-то са съответно краченцата и ръчичките. Но това подробно обяснение ми беше направено след преглед с УЗ Simple Smile

На една от по-предишните консултации обаче, само обхващайки с длани корема ми каза, че бебето още не се е обърнало.

Как е познала твоята лекарка обаче - идея нямам Simple Smile

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 16:50 от ВаняМ

# 24
  • Мнения: 2 751
baby_artois , мен от 9тия месец ме викат всяка седмица на ултразвук и мерене на тонове  Peace
А по въпроса как е застанало бебето мисля, че най-сигурно е с ултразвук.  Peace
Един ден бях и на ЖК и после при моя д-р. На ЖК ми казаха, че е седалищно само с опипване, 2 часа след това д-рът ми каза, че е главично, след като ме прегледа с УЗИ.  Grinning

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Страхотна ни е темичката!  Hug

# 26
  • Мнения: 96
Мен досега всеки преглед ми е придружен с ултразвук и там ясно се вижда предлежанието.

За ваксината за тетанус - не са ми искали такова нещо, нито знам кога за последно са ми я правили. Гали80, защо не питаш твоя док каква е причината да ти я иска? newsm78

# 27
  • Мнения: 6 713
Тiffany,   bouquet за темичката!  bouquet

# 28
  • варна
  • Мнения: 147
И аз да се запиша.
Тифани Hug  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 749

Аз съм Милена Григорова от Главна книга ( биохим ).Ха, колко се радвам , че се познаваме.

И аз много се радвам да те срещна неслужебно Simple Smile Не че служебно сме имали много контакти, де... Аз най-вече с Мишо, Фори и Пламен от GL общувах. Но с ръка на сърцето мога да кажа, че откакто не съм на работа точно тези контакти ми липсват най-малко  Joy Защото аз съм предимно IT, а счетоводната част ми беше вменена допълнително.

Извинявам се на останалите момичета за лично-служебния разговор във форума  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт