Набор '98 - или как е в трети клас - 3

  • 23 074
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
pro77 Hug.       Браво на твоите деца дано само така да те радват.Моята щерка нали е болна и няколко дни реших да не я занимавам с учене и днес започнах ме.Преглеждам и бележника и тя като ме видя и вика НЕ и защо мислите така гледам една 2 по ЧО.Ужас вбесих се.Уж всичко знаехме за контролната а то какво излезе нищо не сме знаели.Направо не знам какво да я правя тая моя щерка.Е на оплаквах ви се дано ми олекне.

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Днес дъщеря ми ми звъни в междучасието след първия час. Аз, естествено, веднага си помислих, че е болна нещо (вчера са били само 14 деца - от общо 22!). А тя да ми се похвали, че на теста по ЧО имала 6=.
Горкото дете, аз май го наплаших с тези тестове, да учи, да мисли, да внимава какво пише ... май го стресирам Cry
Като ви чета как някои деца си нямат проблеми с научаването на материала... започвам да завиждам най- благородно. Simple Smile

# 17
  • sofia
  • Мнения: 249
здравейте,тя и моята щерка е в 3ти клас,чета от време на време но досега май не съм писала тук.Мен ме притеснява това 4е догодина ще имат нещо като матури-така се изрази класната й,а тя не се справя блестящо с у4енето.Като гледам какви оценки имат вашите деца и 4ак завиждам,на тестовете е основно с 4ки.Ве4е се 4удя как да и обяснявам за да й е по лесно,но много бавно напредва,а ми е жал да и се карам за оценки тъй като 2ри клас не ходеше на у4илище и сама си наваксваше у дома.Ина4е ваканцията ще е на 3 и 4 април и после от 26.04-06.05.

# 18
  • Мнения: 515
През тестовете -така наречените "Матури",минах миналата година с каката.Голям зор,аз ви казах ,че мойте на истина учат и знаят и аз не се тревожих много  за това,но учителите ги побъркаха,както знаете на тез матури се оценява труда на учителя,то не бяха заплахи ,то не бяха пробни тестове .Дъщеря ми 2 седмици ходи с главоболие-побъркаха ги."да не ги изложели",ами то един учител ако си гледа добре работата няма от какво да се тревожи.Но беше много трудно.Аз бях после горда майка защото само моето "Гардже" има четери  пълни шестици на матурите.Но аз не ги налягам много да учат ,предпочитам да обеснявам простичко нещата и нагледно.Мисля ,че на истина така е много по добре за тях и аз съм по спокойна ,че практически знаят.

# 19
  • Мнения: 385
Здравейте и от мен, моя Ники е болен от скарлатина и ще отсъства от училище 10 дена. Как ще наваксва после не ми се мисли, учи по малко в къщи, но друго си е в училище. Той ще откара до ваканцията, тоест ще отиде на училище живот и здраве на 7 април. Ще се наложи май през двете ваканции да наваксва пропуснатия материал.

# 20
  • sofia
  • Мнения: 249
През тестовете -така наречените "Матури",минах миналата година с каката.Голям зор,аз ви казах ,че мойте на истина учат и знаят и аз не се тревожих много  за това,но учителите ги побъркаха,както знаете на тез матури се оценява труда на учителя,то не бяха заплахи ,то не бяха пробни тестове .Дъщеря ми 2 седмици ходи с главоболие-побъркаха ги."да не ги изложели",ами то един учител ако си гледа добре работата няма от какво да се тревожи.Но беше много трудно.Аз бях после горда майка защото само моето "Гардже" има четери  пълни шестици на матурите.Но аз не ги налягам много да учат ,предпочитам да обеснявам простичко нещата и нагледно.Мисля ,че на истина така е много по добре за тях и аз съм по спокойна ,че практически знаят.
а дали знаеш какво става ако някое дете изкара 2 на някой от тези тестове?

# 21
  • Мнения: 3 622
За матурите не знам какво ще стане ако някое дете има слаба оценка, но за изходящите нива нашата госпожа ни каза, че даже и да изкарат децата слаби оценки не се взимат под внимание за оформянето на годишните оценки на децата

# 22
  • Мнения: 515
Няма проблем ,че е изкарал лоша оценка на матурите ,тя не е оценка за детето ,а за учителя и училището,даже не се вземат при оформянето на годишните оценки.Но за учителката е голям ужас #Crazyако изкарат 2

# 23
  • Мнения: 73
Здравейте мами и моят син е 3 клас.Всичко е добре учи се детето ,но с този английски ще се побъркам от нерви.Нашата госпожа не ги кара да пишат транскрипция към думите и направо е ад

# 24
  • Мнения: 3 622
didi и в у-ще и в школата не ги карат да пишат транскрипция

# 25
  • Мнения: 1 193
Привет, майчета  Hug
Добре дошли, на новичките   bouquet
При нас нищо ново, учене, англ.ез., тренировки и разхвърляне на къщата, в комплект с малка сестра  Mr. Green Вече, искам да ходя на работа, ще лудна  Close Май мене ме гони пролетната умора, щот като ги гледам мойте хали  - нищо не ги събаря. Ама, да са живи и здрави  Praynig
Диди770, мойта девойка каза, че единствено месеците пишат с транскрипция. Даже като я попитах, в началото, вика :Кво е това?  Grinning После се сети. И на Британика, са без транскрипция  Peace
За матурите, въобще не съм в час  Mr. Green Но да си призная не се притеснявам, защото за момента сме добре с ученето и съм сигурна, че ще се справи  Grinning Помагам и само по ЧО, то всъщност, само я слушам като си чете урока, и после я препитвам  Wink
Пожелавам ви лек уикенд, и болничките да се възстановяват  Praynig
Ето и нещо прЕсно от вкъщи. Както казва малката, ядат "труши" - круши, де  Mr. Green и гледат айдълите  Laughing

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз съм възмутена от учителката им по английски (в училище). То че не пишат транскрипция, е ясно, но даже не им се прочитат правилно думите. Shocked Доколкото разбирам от дъщеря си, госпожата предпочита някои от децата да се пробват !!!  да прочетат уроците и думите, а тя даже май и не коригира грешното произношение. Не можете да си представите колко думи ми се е налагало да коригирам след това вкъщи, и то вече по принцип грешно усвоени. Започвам да се питам колко е компетентна тази преподавателка newsm78.
В езиковата школа е друго, но ако детето ми не ходеше на школа, ако аз не знаех английски .. какво правим!? Ще усвоим грешно думите в самото начало.

Днес ли се сменя часа? Как ще се събуждаме сега сутрин, идея си нямам. Много им се спи сутрин на всички вкъщи.

Поздрави на всички и ви желая пълноценна почивка през уикенда.  bouquet

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 20:37 от anuschka

# 27
  • Мнения: 3 810
Ани...точно това писах преди 1-2 поста...по друга тема...
Когато щях да записвам Калин а в 1-ви кл. се интересувах има ли паралелки без англ. от 1-ви кл. Е такова чудо нема...Лошото е че и учители за този предмет нема много. Мога само да съм благодарна на късмета, че нашата учителка- Андонова е прекрасна!(за разлика от другата- която е с един курс, много пропуски и големи изисквания)
Та по Англ. пишат транскрипция(още от миналата година), уроците се превеждат, преповтарят...доста ги тормози, но е за добро. Сравнявам наученото от Калина с племенницата, която е 4-ти кл. а и ходеше на курс по англ...какво да кажа...много съм доволна- гледа си жената работата както трябва!   bouquet

Привет на всички  Wink

# 28
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен.Моята дъщеря също е в 3 клас.За сега се справя доста добре с ученето.Целувки на малчуганите!

# 29
  • sofia
  • Мнения: 249
Ани...точно това писах преди 1-2 поста...по друга тема...
Когато щях да записвам Калин а в 1-ви кл. се интересувах има ли паралелки без англ. от 1-ви кл. Е такова чудо нема...Лошото е че и учители за този предмет нема много. Мога само да съм благодарна на късмета, че нашата учителка- Андонова е прекрасна!(за разлика от другата- която е с един курс, много пропуски и големи изисквания)
Та по Англ. пишат транскрипция(още от миналата година), уроците се превеждат, преповтарят...доста ги тормози, но е за добро. Сравнявам наученото от Калина с племенницата, която е 4-ти кл. а и ходеше на курс по англ...какво да кажа...много съм доволна- гледа си жената работата както трябва!   bouquet

Привет на всички  Wink
моята е в паралелка с рисуване и английския им го включиха чак във втори клас.Аз обаче съм много против да учат задълбочено език толкова рано.Не скачайте срещу мен аз поначало мразя езиците и май и щерка ми е като мен.Все си мисля че нейната учителка много ги пришпорва,все ги кара да учат разни граматически правила и постоянно им прави тестове.А за ЧО просто нямам думи по ужасен учебник не бях срещала-все се чудя как успяха да съберат 100г история в 5 изречения.

Общи условия

Активация на акаунт