Кашлица и кърмене

  • 17 452
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 834
Момичета, пиша тук, защото не вярвам в здравния форум да са по-компетентни от вас по въпроса, който ме вълнува. От известно време кашлям ужасно, пих 9 дни антибиотик, вирусът мина, но кашлицата остана. Та въпросът ми е - какво мога да взимам за кашлицата? В момента съм на Хустагил, но явно не помага. Някакви други идеи? Бебка е само на кърма.

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.Аз вече 3 пъти се оправям с една бабешка рецепта.
Взимаш 1-2 глави лук,небет шекер/кандел шекер/ или об. захар в краен случай,оригинална кола/става и бира/ и 3-4 ореха с черупките.Лукът сцепваш само и слагаш с люспите,орехите само счупени,захарта или шекера-всичко това се сипва в 500 мл бира или ориг. кола и вариш докато стане наполовина.Колкото пъти се сетиш през деня или нощта ,взимаш по 1 лъжица.Облекчава веднага.Това го прилагам заедно със Стодал.При мен действа и за ден два съм готова.
Пожелавам ти бързо да оздравяваш!

# 2
  • Мнения: 3 718
Освен "бабешките рецепти", които реално са най добрия вариант, на мен много добре ми действаше сиропа Мукоплант на д-р Тайс май беше. Води се подходящ за кърмачета, така че и за кърмачки става.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
Освен "бабешките рецепти", които реално са най добрия вариант, на мен много добре ми действаше сиропа Мукоплант на д-р Тайс май беше. Води се подходящ за кърмачета, така че и за кърмачки става.
Peace
Аз се оправих с тоя сироп, със сигурност става за кърмачки.
Иначе бабешки рецепти: 6 7 счукани ореха в около 600 700 гр вода кипваш и пиеш от отварата. Мажеш си гърдите с мед и отгоре слагаш вестник...аз го правех вечер, след като съм накърмила бебка. Не е много омазващо и ефекта е добър.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 834
Много благодаря за отговорите - направих си отвара с люспи от лук и счупени орехи с черупките и днес определено имам подобрение. Освен това си купих и Тавипек - билкови таблетки от лавандула, стават за кърмачки, доволна съм от резултата! Hug

# 5
здравейте мами, четох че бирената мая била много полезна някои давалли е на бебешорите си бирана мая?

# 6
  • Мнения: 2 132
здравейте мами, четох че бирената мая била много полезна някои давалли е на бебешорите си бирана мая?
Полезна за какво?Или по принцип говориш?

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Само да не е този вирус с кашлицата, който държи по един месец - тогава и с АБ, и без АБ се влачи много дълго и е изтощителна и ужасна (майка ми го хвана и много се измъчи). Иначе на мен ми помага и лук с мед - нарязваш лука на полумесеци и заливаш с течен мед. След около час е станало сиропче, което се пие по 1-2 ч.л. няколко пъти дневно. Сиропът на д-р Тайс също е хубав, има и един чай Бронхопам или разните разновидности Бронхо-чайове, те също помагат поне малко, ако обичаш такива.
Бирената мая е много полезна за кърмачките, но е по-добре да не се дава директно на малко бебе Mr. Green За по-големи дечица може да се добавя в храната (стрита на прах към печива например) Grinning

Общи условия

Активация на акаунт