бум при имената

  • 13 562
  • 244
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 376
Когато бях бременна и ходех на консултация акушерката ме попита как смятам да кръстя сина си и ми каза,че почти всички бременни ходещи в кабинета по това време са споделили,че са избрали името Кристиян.С доктора се майтапеха,че имало бум и всички мъжки майки са се наговорили.
По мое време се сещам,че почти всяко второ момиче се казваше Десислава или Гергана.

# 31
  • Мнения: 1 029
повечето момиченца, които познаваме са Никол или Рая.Напоследък много нашумява Дея, но пък името е страхотно PeaceПри момченцата всички рекорди бие Кристиян (също много красиво име)

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 854
Съгласна съм, че има такива моди, и много се дразня. Аз обожавам името Александра и винаги съм знаела, че дето ми ще се казва така. Но чух на кръстниците си детето как разказва за градината някаква случка и "едната Александра така, казала на другата Александра, и тогава Алекс третата се обадила..." и т.н. Не исках като си извикам детето и да се обръщат 10 деца с това име. Дори да е хубаво името, като всяко срещната дете се казва така, започва да те дразни.

# 33
  • Мнения: 1 212
М-да ...  Thinking , Александър определено е на мода в момента  Peace
По мое време, пък бяха на мода Десиславите .... винаги имахме по няколко броя в паралелка  Grinning
Всичко с времето си  Hug

# 34
  • Мнения: 2 131
Моят син се казва Александър. Избрахме го заедно с мъжа ми, не е кръстен на никого. Честно казано, впоследствие разбрах, че сега е... не знам дали точната дума е модерно, но все пак често срещано. Не ме интересува колко деца се казват така. Ако съм знаела преди да родя, че е модерно, пак така щеше да се казва. Просто името ни харесва и на двамата с мъжа ми.

# 35
  • Мнения: 472
Може и да е мода, незнам! Не мисля, че има такива родители, които ще си кръстят детето еди как си само, защото е "модно". Та нали ще го носи цял живот! За мен това е въпрос на личен избор, афинитет към дадено име и т.н. Просто в даден период, голям процент хора имат предпочитания към името ......  Hug

# 36
  • Мнения: 1 745
Ами и на мен ми харесва Алекс,Александра и ако бившата на мъжа ми не се е казвала така сигурно малката щеше да е така.  Laughing Също за момче фаворит ни беше Мартин.Верно,че има мода,но ако дадено име ми допада и съм сигурна,че детето ми трябва да се казва така,т.е. имам вътрешното усещане,че това е НЕГОВОТО име,тази мода не би ме спряла.  Peace

# 37
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
М-да ...  Thinking , Александър определено е на мода в момента  Peace
По мое време, пък бяха на мода Десиславите .... винаги имахме по няколко броя в паралелка  Grinning
Всичко с времето си  Hug
Хихик аз съм Десислава а моя калпазан е Александър  Crazy това са красиви,силни  имена и си ме кефят  Grinning Hug

# 38
  • Мнения: 1 103
Аз харесвам както ти ги наричаш хитовите имена но baibibi e права детето ще го носи цял живот.Мойте деца носят българси имена и мисля че един ден ще се гордеят с тях не биха се срамували .Но нека са живи и здрави пък името не прави човека .

# 39
  • Мнения: 1 479
Ние не си крьстихме децата под влияние на "модно увлечение".Денис -на галено ме наричаха по тошово време.Алекс -много ми е дьлго Александьр.Илейн-1-то ми детенце.

# 40
  • Мнения: 223
Ако говорим за моди в имената, в момента е масова тенденция да ги кръщават на български царе и стари столици. Много е модерно, чак досадно (не за друго, а поради прекаленото изтъкване на аргумента). Уж го правят, за да не се водят по моди, но отново се получава мода.

Да са живи и здрави децата каквото и име да са им избрали родителите им.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, и аз избягвам модите, мъжът ми е Александър, страхотно харесвам това име, даже отпреди да го познавам, ама сега наистина са много. Женското Александра също много ми харесва. Но пък синът ми е Борис (български цар Mr. Green), не е търсен ефект, просто ни харесва това име.

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Не знам има ли мода или не, но имам поне 5 приятелки, чиито деца се казват Александър/а...

# 43
  • Мнения: 9 990
Когато забременях с първото си дете нямах около мен познати и приятелки, които да са минали по пътя.Съответно понятие си нямах модата каква е при имената, хлапета и тема за размисъл не съм имала.Родих, кръстихме и след около няколко месеца установих, че е често срещано-не бях предполагала даже.Съвпадение.Второто ми детенце носи не-модно име, но това име беше варианта за първородната ми дъщеря, просто се случи така, че  трябваше да изберем тогава друго.та името за първото ми дете остана да изчака второто така да се каже.Ако беше дошла мода на това име-пак щях да го запазя.Честно казано не ме интересува коя ще е подред в класа със същото име.Мода-немода, факт е, че е наистина разпространено, но факт е, че и в групата и няма нито едно момиченце с нейното име така че-дреме ми на шапката.Идеята е, че името и с фамилията и звучат добре, така е и с втората.По-досадно и смешно е когато всички имена на детето съвкупно звучат натрувено и смешно-недомислено.Особено при момчетата, които на свой ред един ден ще дадат името си на своите деца-там трябва да се вложи повечко мисъл.

# 44
  • София
  • Мнения: 39 745
Не знам дали има мода при бебешките имена. И да има не я знам каква е.
Казах преди 7г в родилното, че живот и здраве 2рото ще го кръстя както аз искам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт